Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

gdzie najcieplej we wrześniu?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mała 11
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 23.06.2006
gdzie najcieplej we wrześniu?

Nieprzeczytany postnapisał(a) mała 11 » 28.06.2006 13:21

wybieram się po 16 września do Chorwacji i mam dylemat gdzie będzie cieplej w Togirze czy na wyspie Hvar a może Vela Luka na wyspie Korcula? :?: :?: :?: Co lepiej wybrać :?: :?: :?: :?: :?: :?:
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 28.06.2006 14:56

Statystycznie Hvar ma najwięcej słonecznych dni w roku
pkierski
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 14.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkierski » 29.06.2006 13:08

M.Smith napisał(a):Statystycznie Hvar ma najwięcej słonecznych dni w roku


Ze statystyką jest tak, że wszystkie pochmurne mogą przypadać na wrzesień... 8-)

Można spróbować skorzystać z danych archiwalnych - lista miejsc w Chorwacji, dla niektórych da się zrobić np. coś takiego
Wiła wianki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiła wianki » 10.07.2006 16:36

Byłem akurat we wrześniu więc piszę.
Makarska to taka miejscowość, w której wprost z morza wyrastają góry (pasmo Biokovo) na wysokość około 1500 m.n.p.m.
Myślę, że taki masyw nagrzany słońcem przez cały sezon spokojnie oddaje to ciepło jeszcze we wrześniu. Za to zadne zdjęcia ani moje opowieści nie oddadzą tego widoku i wrażenia, że kąpiesz się w cieplutkiej jeszcze wodzie (26 st) będąc w górach.

ps. też jedziemy w tym roku we wrześniu. Właśnie tam. :D
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 10.07.2006 20:01

Bedzie Wam dobrze na południe od Makarskiej.

Miałam okazje dwa lata temu być koniec września/początek pożdziernika wiec orientuje sie. Nie bedzie upału ale spokojnie pokąpać sie można jeszcze. Makarska, Dubrovnik to najlepsze chyba wybory - wszedzie indziej bedzie juz koniec sezonu wiec puchy .... no chyba ze ktos lubi tak.
Iiif!
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 25.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iiif! » 10.07.2006 20:16

Im dalej na południe tym cieplej ;-)
mała 11
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 23.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mała 11 » 11.07.2006 13:27

Serdeczne dzięki za pomoc :lol: :lol: :D
Agapit
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 04.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agapit » 13.07.2006 08:18

Byłam dwa lata temu we wrześniu na Korculi - 28-30 stopni przez cały pobyt, bez kropli deszczu
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 13.07.2006 13:16

Statystyki--tak jak zostało wcześniej wspomniane, różnie z tym bywa. W zeszłym roku po 20 września byłem w okolicach Omisia--pogoda super, póżniej pojechałem na Peljesac--deszcz, chłodno, pobyt więc stał się typowo zwiedzający. Woda w morzu była wystarczająco ciepła.
Dla pewnej przekory---na Istrii, w podobnym okresie byłem 4 razy i zawsze miałem super pogodę.
m-29
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 09.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) m-29 » 06.02.2007 15:02

Wiła wianki napisał(a):Byłem akurat we wrześniu więc piszę.
Makarska to taka miejscowość, w której wprost z morza wyrastają góry (pasmo Biokovo) na wysokość około 1500 m.n.p.m.
Myślę, że taki masyw nagrzany słońcem przez cały sezon spokojnie oddaje to ciepło jeszcze we wrześniu. Za to zadne zdjęcia ani moje opowieści nie oddadzą tego widoku i wrażenia, że kąpiesz się w cieplutkiej jeszcze wodzie (26 st) będąc w górach.

ps. też jedziemy w tym roku we wrześniu. Właśnie tam. :D


A możesz podać jakieś namiary ?
Miejscowość ,cenę za pokój
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Max1904
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Max1904 » 07.02.2007 10:50

W Dubrovniku może juz mocno wiać .... a co do tej Istrii to fakt tam jest jakby cieplej....dziwne bliżej i cieplej byłem Rovinji i napradwe grzało...

Ale i tak uważam że Dubrovnik jest najlepszy !!!!
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 07.02.2007 13:12

racja- im dalej na południe, tym cieplej- choć trzeba pamiętać, że bora wieje mocno już w drugim tygodniu września (Hvar przynajmniej)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 07.02.2007 14:48

z tego, co pamiętam, to raczej sierpień charakteryzuje się ostatnimi laty naprawdę kapryśną i deszczową pogodną (u nas na Hvarze zdarzały się nawet nieduże trąby powietrzne; atrakcja, czy raczej straszydło?). Początek września powinien być pogodny, zwłaszcza w Dalmacji środkowej i południowej. Zeszłego roku cały wrzesień był piękny. Nawet pod koniec wieczory były całkiem ciepłe (ok. 20 stopni...)Kąpałam się jeszcze na początku października, a ja jestem naprwdę wymagająca i nie wchodzę do wody, jeśli nie ma ona przynajmniej 23 st.
Co do Dubrovnika to właśnie tam dość często zdarzają się ulewne deszcze.
Ale kto to zgadnąć i przewidzieć może, kiedy pogoda non stop prawi nam figle pod wszystkimi szerokościami geograficznymi.... :D.
Jednym slowem: o gwaracje trudno i na dwoje babka wróżyła
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 07.02.2007 15:13

Max1904 napisał(a):W Dubrovniku może juz mocno wiać .... a co do tej Istrii to fakt tam jest jakby cieplej....dziwne bliżej i cieplej byłem Rovinji i napradwe grzało...

Ale i tak uważam że Dubrovnik jest najlepszy !!!!


Nasilniejsze podmuchyw lecie 2006 to ja pamiętam na przełomie lipca i sierpnia hehe

Powrót do Chorwackie ABC



cron
gdzie najcieplej we wrześniu?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone