Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moduł ENC (szybki przejazd przez bramki) - poradnik

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
BartNS
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 29.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartNS » 05.07.2024 18:33

Baldini napisał(a):Nawet mnie nie straszcie z tym modułem. Mam zakupiony sierpień 2022. W tamtym roku działał elegancko. Jadę we wrześniu. Nie chciałbym mieć niespodzianek.

Jak masz trochę wiedzy i sprzęt to możesz otworzyć te urządzenie i sprawdzić napięcie baterii. U mnie po 2 latach było 0 V. Powinno być powyżej 3 Jak dobrze pamiętam.

U mnie i innego kolegi na forum już następnego roku padło więc duża szansa że u ciebie będzie ok.

Gwarancja minimum 24 miesiace, mozesz spytac czy mozesz wymienic we wrześniu. Jak masz kogoś kto jedzie do Chorwacji to możesz pożyczyć niech sprawdzi, a jak nie zadziała to można wymienić np w Lucko lub Splicie trwa to 5 minut i potrzebne wyłącznie urządzenie. A jak zadziala to znajomy będzie miał bonus 20% taniej za przejazd.

Jak nie działa urządzenie to bierze się bilet i na zjeździe wybiera się bramkę opisana dopłata enc. Daje się urządzenie bilecik i obsługa ściąga to z konta. Która bramka na danym zjeździe to obsługuje jest na ich stronie.

Samo urzadzenie 15 euro.
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 05.07.2024 18:41

Za niecałe cztery miesiące samo urządzenie będziecie mieli jako pamiątkę.

https://vignettecroatia.com/
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 218
Dołączył(a): 06.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 05.07.2024 19:17

Ten termin raczej nierealny .Co roku taka informacja.A ENC mam i nadal polecam.
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 05.07.2024 19:22

clawis napisał(a):Ten termin raczej nierealny .Co roku taka informacja.A ENC mam i nadal polecam.

Myślę że aż tak po bandzie by nie pojechali, żeby na oficjalnej stronie odliczać czas i nie wprowadzić e-viniety.
BartNS
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 29.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartNS » 05.07.2024 23:09

Pik71 napisał(a):Za niecałe cztery miesiące samo urządzenie będziecie mieli jako pamiątkę.

https://vignettecroatia.com/

Wg tego artykułu
https://ogportal.com/2024/06/20/stizu-promjene-na-autocesti-ovo-je-sest-glavnih-prednosti-novog-naplatnog-sustava/
System wchodzi za dwa lata luty 2026. ENC ma działać razem z odczytem rejestracji. Bramki mają zniknąć. Więc jeszcze za rok można jeździć że zniżka 20%
dareksi
Croentuzjasta
Posty: 127
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareksi » 06.07.2024 21:48

BartNS napisał(a):Jak masz trochę wiedzy i sprzęt to możesz otworzyć te urządzenie i sprawdzić napięcie baterii. U mnie po 2 latach było 0 V. Powinno być powyżej 3 Jak dobrze pamiętam.

U mnie i innego kolegi na forum już następnego roku padło więc duża szansa że u ciebie będzie ok.

Czy wymieniałeś baterię i sprawdziłeś później że moduł nadal działa pomimo że nie był przez pewien czas zasilany?
BartNS
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 29.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartNS » 06.07.2024 22:53

Zwykla wymiana baterii podobno uśmierca urządzenie na amen. Ja finalnie nawet nie probowalem wymieniac, bo bateria juz miała 0 V. Wiec wybrałem opcje brania bileciku i obsluge w okienku. Później okazało się że mogę za free wymienić.
Trzeba podłączyć dodatkowe zasilanie jest o tym nawet film na yt.
dareksi
Croentuzjasta
Posty: 127
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareksi » 06.07.2024 23:15

BartNS napisał(a):Zwykla wymiana baterii podobno uśmierca urządzenie na amen. Ja finalnie nawet nie probowalem wymieniac, bo bateria juz miała 0 V. Wiec wybrałem opcje brania bileciku i obsluge w okienku. Później okazało się że mogę za free wymienić.
Trzeba podłączyć dodatkowe zasilanie jest o tym nawet film na yt.

Właśnie o to mi chodziło, chciałem mieć potwierdzenie że urządzenie bez podtrzymania zasilania nadal funkcjonuje bo mam u siebie do wymiany baterię. Nie będę więc ryzykował i podstawię inne źródło podczas reanimacji.
Baldini
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 24.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baldini » 09.07.2024 19:07

Ok.

Wszystko okaże się na bramkach za Gorican. Jak przepuszczą to będzie git, jak nie, to zjazd do Varazdin i wymiana modułu.
Łukasz_M
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 20.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz_M » 16.08.2024 23:49

Czy ta informacja o 'uśmierceniu' bez podtrzymania napięcia jest pewna tj. czy jest jakaś relacja że ktoś wymienił bez dodatkowego źródła i ENC nie wstało czy to zasłyszana historia. Muszę przyznać że zgrzewana na stałe bateria to bardzo dziwna sprawa sugerująca że brak podtrzymania rzeczywiście resetuje urządzenie ale to tak słabe rozwiązanie techniczne że aż wierzyć się nie chce. Mnie też już przestało działać, ale okazuje się że w tych niektórych punktach gość poprostu sczytuje barcode znajdujący się pod uchwytem do szyby. Tak jak by nie mogli na tę okoliczność wystawić tego czytnika z tej budki na zewnątrz..
dareksi
Croentuzjasta
Posty: 127
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareksi » 17.08.2024 13:17

Łukasz_M napisał(a):Czy ta informacja o 'uśmierceniu' bez podtrzymania napięcia jest pewna tj. czy jest jakaś relacja że ktoś wymienił bez dodatkowego źródła i ENC nie wstało czy to zasłyszana historia. Muszę przyznać że zgrzewana na stałe bateria to bardzo dziwna sprawa sugerująca że brak podtrzymania rzeczywiście resetuje urządzenie ale to tak słabe rozwiązanie techniczne że aż wierzyć się nie chce. Mnie też już przestało działać, ale okazuje się że w tych niektórych punktach gość poprostu sczytuje barcode znajdujący się pod uchwytem do szyby. Tak jak by nie mogli na tę okoliczność wystawić tego czytnika z tej budki na zewnątrz..

Wymieniałem baterię u siebie przy napięciu 3,2V zapewniając podtrzymanie z innego źródła na czas wymiany, niestety operacja się nie udała i moduł nie zadziałał podczas wyjazdu. Oczywiście podając go obsłudze rozliczałem przejazdy z mojego konta. W moim przypadku niestety byłem na bramkach 3 godziny po zakończeniu okresu gwarancji.
Łukasz_M
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 20.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz_M » 26.08.2024 09:41

Skoro miałes napięcie 3.2V to czemu wymieniałeś? przecież to prawidłowe napięcie dla tej bateri, która nówka ma 3.3V bez obciążenia. Może twój moduł był uszkodzony w inny sposób wczesniej.
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 218
Dołączył(a): 06.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 26.08.2024 15:22

Wróciłem z Cro ub. tygodniu .ENC mam 3 lata.Zero problemów na bramkach.Super sprawa nie czeka się na bramkach.
dareksi
Croentuzjasta
Posty: 127
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareksi » 30.08.2024 12:57

Łukasz_M napisał(a):Skoro miałes napięcie 3.2V to czemu wymieniałeś? przecież to prawidłowe napięcie dla tej bateri, która nówka ma 3.3V bez obciążenia. Może twój moduł był uszkodzony w inny sposób wczesniej.

Wymieniałem gdyż wielu osobom moduł przestawał działać po 2 latach, mój właśnie zbliżał się do tego wieku a koszt nowej baterii jest niewielki. Nie wykluczam że moduł mógł być już uszkodzony przed wymianą, ale w poprzednim roku przy powrocie jeszcze dobrze działał. Podczas wymiany podtrzymywałem zasilanie z małej regulowanej przetwornicy, najprawdopodobniej przy jej załączaniu poszły jakiś szpilki napięciowe których nie wytłumiła bateria.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Moduł ENC (szybki przejazd przez bramki) - poradnik - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone