Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1265
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 29.07.2024 11:29

roykssop napisał(a):
Bartek81 napisał(a):Hej, czy Autopay pobiera opłatę za zakup winiet poprzez ich aplikacje ?

Austriacka jest bez opłaty manipulacyjnej ale po dość niekorzystnym kursie.
Czeska, Słowacka, Słoweńska i Węgierska za 15zł opłatą manipulacyjną.

Dlatego korzystamy z oficjalnych stron operatorów dróg. Wszystko na naszym forum jest opisane.
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1016
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 29.07.2024 11:36

na oficjalnych stronach płacimy tylko za faktyczny koszt winiety. Ja z uwagi na przebieg trasy korzystam z następujących :
1. Czechy - SFDI
2. Austria - ASFiNAG
3. Słowenia - DARS
Wystarczy wyszukać w necie i kupić taką winietę jaką potrzebujemy..... :mg:
Vladislana
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 01.08.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vladislana » 01.08.2024 09:53

Czy możesz dać mi link lub poradę?
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 01.08.2024 09:56

Vladislana napisał(a):Czy możesz dać mi link lub poradę?

Serio pytasz ??
Siedem razy CRO i nie kupowałeś/kupowałaś winiety?
ZAQ_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 166
Dołączył(a): 28.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAQ_12 » 01.08.2024 09:57

skrzys
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) skrzys » 01.08.2024 19:35

Kochani, zamroczyło mnie czy w Austri winieta jedniodniowa jest w danym dniu kalendarzowym czy na 24h? Jak wjadę do austri powiedzmy ok. 23 a wyjeżdzać będę około 2 w nocy to muszę kupić dwie winiety jedniodniowe? Nie kupowałem nigdy jedniodniowej zawsze dwie 10-dniowe. Oświeccie mnie bo zgłupiałem
Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 508
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 01.08.2024 19:45

skrzys napisał(a):Kochani, zamroczyło mnie czy w Austri winieta jedniodniowa jest w danym dniu kalendarzowym czy na 24h? Jak wjadę do austri powiedzmy ok. 23 a wyjeżdzać będę około 2 w nocy to muszę kupić dwie winiety jedniodniowe? Nie kupowałem nigdy jedniodniowej zawsze dwie 10-dniowe. Oświeccie mnie bo zgłupiałem

Jak kupisz ją w tym dniu co jedziesz w austrii to jest ważna od wykupienia do 23.59 tego dnia. Czyli nie 24h. Jak kupujesz na przyszłość to wtedy 24h.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2127
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 01.08.2024 19:54

skrzys napisał(a):Kochani, zamroczyło mnie czy w Austri winieta jedniodniowa jest w danym dniu kalendarzowym czy na 24h? Jak wjadę do austri powiedzmy ok. 23 a wyjeżdzać będę około 2 w nocy to muszę kupić dwie winiety jedniodniowe? Nie kupowałem nigdy jedniodniowej zawsze dwie 10-dniowe. Oświeccie mnie bo zgłupiałem


Obowiązuje na cały dzień od 0:00 do 23:59

Przy zakupie masz podaną informację.
Zerknij poniżej.
https://shop.asfinag.at/pl/maut-produkt ... 4/?year=24
skrzys
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) skrzys » 01.08.2024 20:02

empire13 napisał(a):
skrzys napisał(a):Kochani, zamroczyło mnie czy w Austri winieta jedniodniowa jest w danym dniu kalendarzowym czy na 24h? Jak wjadę do austri powiedzmy ok. 23 a wyjeżdzać będę około 2 w nocy to muszę kupić dwie winiety jedniodniowe? Nie kupowałem nigdy jedniodniowej zawsze dwie 10-dniowe. Oświeccie mnie bo zgłupiałem


Obowiązuje na cały dzień od 0:00 do 23:59

Przy zakupie masz podaną informację.
Zerknij poniżej.
https://shop.asfinag.at/pl/maut-produkt ... 4/?year=24


Dzięki, czuję się mądrzejszy :-)
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 389
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 01.08.2024 20:12

roykssop napisał(a):
Bartek81 napisał(a):Hej, czy Autopay pobiera opłatę za zakup winiet poprzez ich aplikacje ?

Austriacka jest bez opłaty manipulacyjnej ale po dość niekorzystnym kursie.
Czeska, Słowacka, Słoweńska i Węgierska za 15zł opłatą manipulacyjną.


Dzięki :piwo:
Adam'ss
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 07.08.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam'ss » 15.08.2024 21:15

To i ja dorzucę swoje doświadczenie, jadę z okolic Warszawy, od 10 lat jeździmy ogólnie biorąc trasą przez Brno, Wiedeń, Zagrzeb i dalej. Wcześniej zdarzało się przemieszczać przez Słowację i Węgry, ale z niej zrezygnowaliśmy.
Winiety kupujemy w czasie jazdy:
CZ: pierwsza stacja benzynowa przed Ostrawą (po prawej stronie na zakręcie), można kupić na stacji lub od tego roku w automacie na parkingu.
Austria: kupujemy winiety niedaleko za znakiem granicy Austrii, po prawej stronie duży szyld Viniette, koszt taki jak na oficjalnej stronie. Nie kupujemy winiety przez internet, bo zgodnie z prawem UE istnieje możliwość odwołania transakcji zawartej na odległość w ciągu 14 dni. Praktycznie oznacza zakup winiety przynajmniej 14 dni przed wyjazdem. A u nas jest różnie, tzn. w tym roku rezerwację kwatery zrobiliśmy 5 dni przed wyjazdem.
SLO: jedziemy objazdem bez winiety.

Jak napisałem, daje to nam luz wyjazdowy i jednocześnie brak stresu winietowego.
Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 508
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 15.08.2024 21:21

Adam'ss napisał(a):To i ja dorzucę swoje doświadczenie, jadę z okolic Warszawy, od 10 lat jeździmy ogólnie biorąc trasą przez Brno, Wiedeń, Zagrzeb i dalej. Wcześniej zdarzało się przemieszczać przez Słowację i Węgry, ale z niej zrezygnowaliśmy.
Winiety kupujemy w czasie jazdy:
CZ: pierwsza stacja benzynowa przed Ostrawą (po prawej stronie na zakręcie), można kupić na stacji lub od tego roku w automacie na parkingu.
Austria: kupujemy winiety niedaleko za znakiem granicy Austrii, po prawej stronie duży szyld Viniette, koszt taki jak na oficjalnej stronie. Nie kupujemy winiety przez internet, bo zgodnie z prawem UE istnieje możliwość odwołania transakcji zawartej na odległość w ciągu 14 dni. Praktycznie oznacza zakup winiety przynajmniej 14 dni przed wyjazdem. A u nas jest różnie, tzn. w tym roku rezerwację kwatery zrobiliśmy 5 dni przed wyjazdem.
SLO: jedziemy objazdem bez winiety.

Jak napisałem, daje to nam luz wyjazdowy i jednocześnie brak stresu winietowego.

W Austrii 18 dni. Chodzi o prawa konsumenckie.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11275
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 16.08.2024 08:34

Adam'ss napisał(a):To i ja dorzucę swoje doświadczenie,
(...)
Jak napisałem, daje to nam luz wyjazdowy i jednocześnie brak stresu winietowego.

Fajnie, że podzieliłeś się swoimi spostrzeżeniami :idea:

Ja luz i brak stresu winietowego pojmuję - jak spore grono tutaj - odwrotnie, kupuję winiety wcześniej na wszystkie kraje przejazdu i już o tym po drodze nie myślę.
Kupowanie winiet po drodze praktykowałem, jak nie były dostępne w necie lub nie chciałem być uwiązany drogą, którą czasem zmienialiśmy w trakcie przejazdu.
A temat 18dni już nie stanowi problemu przy moim pojeździe i preferowanej długości terminu winiety.
Ostatnio edytowano 16.08.2024 08:38 przez te kiero, łącznie edytowano 1 raz
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8043
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.08.2024 08:38

Marlowe1994 napisał(a):W Austrii 18 dni. Chodzi o prawa konsumenckie.
Było 18 dni. Od grudnia ubiegłego roku znieśli ten przepis dla winiet jedno i dziesięciodniowych. Pozostał dla winiet dwumiesięcznych i rocznych.
Ja kupuję najczęściej na oficjalnych stronach dzień przed wyjazdem, wtedy mam 99% pewności że nic się nie zmieni :sm:
Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 508
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 16.08.2024 08:54

dids76 napisał(a):
Marlowe1994 napisał(a):W Austrii 18 dni. Chodzi o prawa konsumenckie.
Było 18 dni. Od grudnia ubiegłego roku znieśli ten przepis dla winiet jedno i dziesięciodniowych. Pozostał dla winiet dwumiesięcznych i rocznych.
Ja kupuję najczęściej na oficjalnych stronach dzień przed wyjazdem, wtedy mam 99% pewności że nic się nie zmieni :sm:

Oczywiście, odnosiłem się tylko do ilości dni a nie do rodzaju winiety.
Kupuję winiety elektroniczne w necie na oficjalnych stronach. Teraz jeśli chodzi o Austrię, tym bardziej gdy zniesiono ten 18to dniowy termin, choć nie było przecież problemu zaznaczyć że jest się przedsiębiorcą i kupić z dnia na dzień.
Pamiętam jak na przytaczanej tu stacji przed Ostrawą i ja kupowałem przyklejane winiety gdzie wpisywało się długopisem nr rejestracyjny. I gdzie niektórzy przyklejali winietę od zewnątrz :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 287
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone