Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 05.07.2024 13:05

kamzio napisał(a):Świeże info ze skyscrapercity. Słowacja od 1 sierpnia 2024 r. wprowadza 1-dniową winietę na autostrady/dalnice. Cena wynosi 5,40 €.

Dobry posłańcu przynieś taką informację ale odnośnie Słowenii.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 05.07.2024 18:30

kamzio napisał(a):Świeże info ze skyscrapercity. Słowacja od 1 sierpnia 2024 r. wprowadza 1-dniową winietę na autostrady/dalnice. Cena wynosi 5,40 €.

Wiemy o tym prawie od miesiąca ;)
ARTI
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 07.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTI » 07.07.2024 18:29

Witam czy w Austrii na stacji paliw kupię winietę 1 dniową
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 07.07.2024 18:44

ARTI napisał(a):Witam czy w Austrii na stacji paliw kupię winietę 1 dniową

Tylko forma elektroniczna.
Piotr Bes
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 06.06.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr Bes » 10.07.2024 22:08

Podzielcie się wiedzą
Słowacja i Węgry
Czy za Zwardoniem i Bratysławą kupię winiety np. Na stacji paliw, budce itp
Nie chce przez net podawać danych karty a tak zapłacę normalnie kartą w terminalu płatniczym
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 10.07.2024 22:10

Nie prościej zrobić wirtualną kartę i zapłacić ?
Otwórz REVOLUTA jest darmowy, wpłać 200 PLN i opłać winiety..
Baldini
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 24.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Baldini » 11.07.2024 19:34

Piotr Bes napisał(a):Podzielcie się wiedzą
Słowacja i Węgry
Czy za Zwardoniem i Bratysławą kupię winiety np. Na stacji paliw, budce itp
Nie chce przez net podawać danych karty a tak zapłacę normalnie kartą w terminalu płatniczym


Jeśli chodzi o winietę Słowacką, to na pewno kupisz ją na stacji BP Zwardoń Laliki. Na temat Węgierskiej, to nic nie wiem, ale pewnie też, bo Zwardoń to trasa tranzytowa.
Problem może się pojawić, jak trafisz na wzmożony ruch samochodowy. Kupno winiety może potrwać nawet 1h. Nie wiem czy warto stać w kolejce, aby dokonać zakupu na miejscu.

Nie ma czego obawiać się płatności kartą. Wyrób sobie w swoim banku kartę wirtualną, która będzie służyć tylko do płatności internetowych i problem z głowy. Wpłacasz tak kasy, tyle ile chcesz, może być nawet 100 zł. Możesz też sobie w Alior Banku założyć konto typowo walutowe - Alior kantor. Masz tam możliwość płatności dużą ilością zakupionych na tym koncie walut. Karta świetnie sprawdza się na wyjazdach poza granice Polski. Konto polecane na nie jednym forum. I jest to niezła alternatywa dla Revoluta, jak nie masz zaufania do zagranicznych instytucji.
Szoku
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szoku » 19.07.2024 11:17

a ja mam takie pytanie, okazuje się że poprzedni najemca pojazdu zakupił winiety miesięczne, kolejno na Słowację ważna do 30 lipca włącznie i na Węgry ważna do 31 lipca włącznie.
Czy w takim wypadku muszę się postarać o jakiś kod/numer winiety w razie kontroli? czy wszystko jest w systemie i nie muszę mieć żadnego dodatkowego potwierdzenia zakupu winietek?
Na Słowację i tak będę musiał dokupić 10dniową bo duże ryzyko że zahaczymy 31 lipca o ten kraj...
Krzysiekm
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 414
Dołączył(a): 25.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiekm » 19.07.2024 11:23

Nic nie musisz.

Czy mogę przenieść winietę na nowy pojazd, jeśli sprzedam stary?

Nie można przenieść winiety na inny pojazd, więc w przypadku sprzedaży pojazdu winieta zachowa ważność dla pojazdu, dla którego została zakupiona.

https://edalnice.cz/pl/pytania-i-odpowiedzi/index.html
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1014
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 19.07.2024 12:08

:verryhappy: ja w tym roku wszystkie winiety kupiłem on line (oficjalne strony autostrad w danych krajach bez dziwnych pośredników i innych wynalazków) i płaciłem cenę za winietkę żadnych marż i dodatkowych kosztów. trasa Poznań Ostrava Brno Mikulov Wiedeń Maribor Zagrzeb Split Brela.........i po problemie w obie strony.
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 411
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 22.07.2024 12:34

Szoku napisał(a):a ja mam takie pytanie, okazuje się że poprzedni najemca pojazdu zakupił winiety miesięczne, kolejno na Słowację ważna do 30 lipca włącznie i na Węgry ważna do 31 lipca włącznie.
Czy w takim wypadku muszę się postarać o jakiś kod/numer winiety w razie kontroli? czy wszystko jest w systemie i nie muszę mieć żadnego dodatkowego potwierdzenia zakupu winietek?
Na Słowację i tak będę musiał dokupić 10dniową bo duże ryzyko że zahaczymy 31 lipca o ten kraj...

Na słowacj podajesz tylko nr. rejestracyjny i kraj pochodzenia. jak nie zmieniłeś rejestracji to ok.
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 388
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 28.07.2024 14:39

Hej, czy Autopay pobiera opłatę za zakup winiet poprzez ich aplikacje ?
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2411
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 28.07.2024 15:15

Bartek81 napisał(a):Hej, czy Autopay pobiera opłatę za zakup winiet poprzez ich aplikacje ?


Oczywiście, że pobiera - jak każdy inny pośrednik.

Tyle razy były tu podawane linki do oficjalnych sprzedawców winiet w każdym kraju, gdzie kupicie w kilka sekund, bez problemu i w cenach nominalnych. Po co nadal kombinujecie z pośrednikami?
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 388
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 28.07.2024 15:23

marekkowalak napisał(a):
Bartek81 napisał(a):Hej, czy Autopay pobiera opłatę za zakup winiet poprzez ich aplikacje ?


Oczywiście, że pobiera


Dzięki
roykssop
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 25.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) roykssop » 29.07.2024 11:19

Bartek81 napisał(a):Hej, czy Autopay pobiera opłatę za zakup winiet poprzez ich aplikacje ?

Austriacka jest bez opłaty manipulacyjnej ale po dość niekorzystnym kursie.
Czeska, Słowacka, Słoweńska i Węgierska za 15zł opłatą manipulacyjną.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 286
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone