Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 298
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 10.06.2024 14:11

Czy ktoś z Was kupował winiety na Austrię on-line w ADAC? Pytam, bo po transakcji dostałem na maila potwierdzenie zakupu obu winiet, a na stronie operatora dróg w Austrii widnieje, że mam ważne winiety na oba terminy.
Problem w tym, że ADAC w czasie transakcji zażyczyło sobie wskazania im nr konta bankowego do obciążenia za zakup. Podałem 26 cyfr mojego konta.
Teraz wygląda to tak, że winiety mam, a konto nie jest obciążone należnością za ich zakup. Na czacie z bankiem dowiedziałem się, że ADAC nie ma możliwości pobrania tej należności na podstawie wskazanego im przeze mnie nr konta bankowego.
Czy ktoś z WAS spotkał się z czymś takim?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5250
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 11.06.2024 11:48

numenius napisał(a): ... Na czacie z bankiem dowiedziałem się, że ADAC nie ma możliwości pobrania tej należności na podstawie wskazanego im przeze mnie nr konta bankowego ...


Czy naprawdę uważasz, że znając czyjś numer konta, możesz wypłacić z niego pieniądze???

W temacie nie pomogę, ale to co napisał Ci konsultant, myślę że jest oczywiste
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 298
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 11.06.2024 12:12

Odpowiem Ci na to pytanie; gdybym tak uważał, to nie pisałbym o tym. Uważałem, że nie można i... okazuje się, że tkwiłem w błędzie. Sprawa nie dawała mi spokoju, więc ponownie, tym razem telefonicznie, skontaktowałem się z bankiem. Konsultant po wysłuchaniu mnie musiał to z kimś skonsultować i...poinformował mnie, że jest taka usługa(!), nazywa się "polecenie zapłaty SEPA". Resztę sobie wygooglowałem.
Otrzymałem już też mailową odpowiedź od ADAC na moje pytanie, cyt. "Der Betrag wird von Ihrem Konto abgezogen", co w tłumaczeniu translatora oznacza: Kwota zostanie pobrana z Twojego konta. Ustaliłem, że czasami od zakupu do obciążenia wskazanego rachunku trwa to z 5 dni, ale towar (winietę elektroniczną) miałem od razu u siebie.
Reasumując, jak widzisz @piotrulex, coś, co czasami wydaje się "oczywiste", nie musi takim być. Warto też czasami potwierdzić ustalenia poczynione u doradcy na czacie, bo zamiast odpisać, że tego nie wie, że o tym nie słyszał, odpisał mi na podstawie swoich przypuszczeń, tak jak Ty. Doradca tłumaczył swoją poprzedniczkę (czat) tym, że to jest rzadko spotykana forma rozliczenia, ale (jak dodał) to jej nie tłumaczy, bo lepiej powiedzieć klientowi, że się czegoś nie wie i pokierować do dalszego kontaktu, niż nawet działając w dobrej wierze wprowadzić kogoś w błąd opierając się na intuicji i rzekomej oczywistości.
Nie wiem, jak zabezpieczają się banki przy realizacji takiej usługi.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5250
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 11.06.2024 12:32

numenius napisał(a):Odpowiem Ci na to pytanie; gdybym tak uważał, to nie pisałbym o tym. Uważałem, że nie można i... okazuje się, że tkwiłem w błędzie. Sprawa nie dawała mi spokoju, więc ponownie, tym razem telefonicznie, skontaktowałem się z bankiem. Konsultant po wysłuchaniu mnie musiał to z kimś skonsultować i...poinformował mnie, że jest taka usługa(!), nazywa się "polecenie zapłaty SEPA". Resztę sobie wygooglowałem.
Otrzymałem już też mailową odpowiedź od ADAC na moje pytanie, cyt. "Der Betrag wird von Ihrem Konto abgezogen", co w tłumaczeniu translatora oznacza: Kwota zostanie pobrana z Twojego konta. Ustaliłem, że czasami od zakupu do obciążenia wskazanego rachunku trwa to z 5 dni, ale towar (winietę elektroniczną) miałem od razu u siebie.
Reasumując, jak widzisz @piotrulex, coś, co czasami wydaje się "oczywiste", nie musi takim być. Warto też czasami potwierdzić ustalenia poczynione u doradcy na czacie, bo zamiast odpisać, że tego nie wie, że o tym nie słyszał, odpisał mi na podstawie swoich przypuszczeń, tak jak Ty. Doradca tłumaczył swoją poprzedniczkę (czat) tym, że to jest rzadko spotykana forma rozliczenia, ale (jak dodał) to jej nie tłumaczy, bo lepiej powiedzieć klientowi, że się czegoś nie wie i pokierować do dalszego kontaktu, niż nawet działając w dobrej wierze wprowadzić kogoś w błąd opierając się na intuicji i rzekomej oczywistości.
Nie wiem, jak zabezpieczają się banki przy realizacji takiej usługi.


Dzięki za nową wiedzę :spoko:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2417
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 11.06.2024 13:00

ma_ko napisał(a):Mam pytanko kupiłem winietę austriacką na stronie audfinag i chciałem też kupić bilet na przejazd tunelem na A10 ale albo nie widzę albo na ten tunel nie ma opcji jednorazowego biletu. Na inne są a na ten jak na złość nie. Rozumiem że w takim wypadku będę mógł zakupić bilet przy wjeździe do tunelu?


Nie ma jednorazowych biletów online na tunele austriackie na A10.

Tylko płatność na bramkach
wwwmarco
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 17.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wwwmarco » 11.06.2024 14:20

numenius napisał(a):Odpowiem Ci na to pytanie; gdybym tak uważał, to nie pisałbym o tym. Uważałem, że nie można i... okazuje się, że tkwiłem w błędzie. Sprawa nie dawała mi spokoju, więc ponownie, tym razem telefonicznie, skontaktowałem się z bankiem. Konsultant po wysłuchaniu mnie musiał to z kimś skonsultować i...poinformował mnie, że jest taka usługa(!), nazywa się "polecenie zapłaty SEPA". Resztę sobie wygooglowałem.
Otrzymałem już też mailową odpowiedź od ADAC na moje pytanie, cyt. "Der Betrag wird von Ihrem Konto abgezogen", co w tłumaczeniu translatora oznacza: Kwota zostanie pobrana z Twojego konta. Ustaliłem, że czasami od zakupu do obciążenia wskazanego rachunku trwa to z 5 dni, ale towar (winietę elektroniczną) miałem od razu u siebie.
Reasumując, jak widzisz @piotrulex, coś, co czasami wydaje się "oczywiste", nie musi takim być. Warto też czasami potwierdzić ustalenia poczynione u doradcy na czacie, bo zamiast odpisać, że tego nie wie, że o tym nie słyszał, odpisał mi na podstawie swoich przypuszczeń, tak jak Ty. Doradca tłumaczył swoją poprzedniczkę (czat) tym, że to jest rzadko spotykana forma rozliczenia, ale (jak dodał) to jej nie tłumaczy, bo lepiej powiedzieć klientowi, że się czegoś nie wie i pokierować do dalszego kontaktu, niż nawet działając w dobrej wierze wprowadzić kogoś w błąd opierając się na intuicji i rzekomej oczywistości.
Nie wiem, jak zabezpieczają się banki przy realizacji takiej usługi.


Nie rozumiem po co tak kombinować, wystarczyło wejść na stronę operatora autostrad w Austrii https://shop.asfinag.at i nie było by spiny :)
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 298
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 11.06.2024 14:44

Na stronie operatora w Austrii nie było płatności przelewem bankowym, a z pewnej przyczyny nie chciałem płacić kartą kredytową podając jej numer. Normalnym przelewem bankowym w euro zapłaciłem operatorom; czeskiemu i słoweńskiemu (obie winiety-potwierdzenia zakupu już otrzymałem). Szukałem tej samej możliwości na Austrię. Znalazłem ADAC, choć to okazało się zupełnie nowym doświadczeniem, którym przy okazji podzieliłem się na forum, ale Ty kupiłeś na Asfinag, więc jesteś the best.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 11.06.2024 19:55

Dajcie spokój z tymi uszczypliwościami. Można wygenerować kartę jednorazową lub paypal. Fajna ciekawostka z SEPA.

Wycinek ze strony asfinag:

Zrzut ekranu 2024-06-11 195406.png
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 298
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 11.06.2024 20:24

Asfinag ma opcje SEPA Expres, ale definiując tę płatność, gdy pojawia się okienko do wskazania banku, z którego ma być zapłata, pojawiają się jedynie dwie opcje, Austria i Niemcy. W PayPal też chyba trzeba podpiąć kartę debetową lub kredytową.
Czeską i słoweńską winietę kupiłem u krajowych operatorów za nominalne ceny, którzy wskazali konto do wpłaty normalnym przelewem bankowym. Tak samo chciałem kupić w Austrii, ale nie było tej opcji. Kupiłem w ADAC, bo to jest duży i znany koncern. Zamiast przelewu bankowego zaproponowali rozwiązanie płatnicze, o którym wcześniej nie słyszałem i zakładam, że wielu z Cromaniaków też się jeszcze nie spotkało (polecenie zapłaty SEPA), dlatego o tym napisałem opisując sytuację.
Każdy niech kupuje tam, gdzie mu pasuje i jak mu pasuje. Znam takich, którzy winiety kupują w Polsce i nie chcą słyszeć o alternatywie w tym zakresie. To nie czyni z nich ani głupich, ani gorszych. Sam kiedyś kupowałem w PZMot i pewnie dzisiaj też stać mnie na przepłacenie około 100zł, ale skoro są inne możliwości... .
Temu forum od wielu lat przyświecała idea niesienia pomocy i odpowiedzi na pytania kierowane przez mniej doświadczonych turystów wybierających się do Cro., do tych już bardziej doświadczonych, którzy spotkali się z sytuacjami zawartymi w pytaniach. Służyło i służy też dzieleniem się nowymi doświadczeniami. Nie chodzi o to, że mój sposób jest najlepszy, ja to robię najlepiej itp. Chodzi o przedstawienie w oparciu o własne doświadczenia opcji do wyboru, a ocena, co dla kogo jest lepsze, niech pozostanie w gestii zainteresowanego.
wwwmarco
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 17.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wwwmarco » 12.06.2024 13:57

numenius napisał(a):Na stronie operatora w Austrii nie było płatności przelewem bankowym, a z pewnej przyczyny nie chciałem płacić kartą kredytową podając jej numer. Normalnym przelewem bankowym w euro zapłaciłem operatorom; czeskiemu i słoweńskiemu (obie winiety-potwierdzenia zakupu już otrzymałem). Szukałem tej samej możliwości na Austrię. Znalazłem ADAC, choć to okazało się zupełnie nowym doświadczeniem, którym przy okazji podzieliłem się na forum, ale Ty kupiłeś na Asfinag, więc jesteś the best.


Nie jestem the best, po prostu wolę proste rozwiązania :)
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 218
Dołączył(a): 06.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 12.06.2024 18:43

To jest aktualna winieta
Załączniki:
winieta_tauern.png
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 298
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 12.06.2024 19:36

@clawis, a czemu ma służyć jej publikacja?
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 218
Dołączył(a): 06.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 12.06.2024 19:44

Odpowiedź na post że nie ma jednorazowych biletów a to jest
dowód zakupu (co prawda tam i z powrotem czyli „dwurazowy”, ale jednorazowy też było można bez problemu).
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 12.06.2024 20:30

Faktycznie jak pytanie się pojawiło na forum - na stronie asfinag było tylko winieta wieloprzejazdowa na A10 za 81 EUR, teraz jest również dostępna 1 przejazdowa (13,50EUR) i 2 przejazdowa (27EUR).
Nie wiem czy był błąd czy teraz się pojawiło dopiero możliwość zakupu.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2417
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 12.06.2024 21:34

adamosos napisał(a):Faktycznie jak pytanie się pojawiło na forum - na stronie asfinag było tylko winieta wieloprzejazdowa na A10 za 81 EUR, teraz jest również dostępna 1 przejazdowa (13,50EUR) i 2 przejazdowa (27EUR).
Nie wiem czy był błąd czy teraz się pojawiło dopiero możliwość zakupu.



Rzeczywiście - pojawiła się taka opcja na Asfinag! :coool: :coool:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 283
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone