Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie konkretnie kupić winietę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
hanka 34
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 167
Dołączył(a): 13.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) hanka 34 » 13.11.2019 17:56

To już nie ma naklejek na szybę?
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 13.11.2019 18:50

hanka 34 napisał(a):To już nie ma naklejek na szybę?

Dokładnie
hanka 34
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 167
Dołączył(a): 13.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) hanka 34 » 13.11.2019 19:16

Ok dzięki
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 11.01.2020 14:20

Czy jadąc przez Czechy, na 1 stacji benzynowej (Bohumin) w Czechach może kupić też winiety na Austrię?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.01.2020 14:21

zbig99 napisał(a):Czy jadąc przez Czechy, na 1 stacji benzynowej (Bohumin) w Czechach może kupić też winiety na Austrię?


Jakiś czas temu, można było.
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 11.01.2020 14:26

pääkäyttäjä napisał(a):
zbig99 napisał(a):Czy jadąc przez Czechy, na 1 stacji benzynowej (Bohumin) w Czechach może kupić też winiety na Austrię?

Jakiś czas temu, można było.

Tzn że teraz już nie? Kupowałem winiety ostatnio w PZMOT ale mają za wysokie ceny.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.01.2020 14:29

Nie wiem, zdarza się mi raz w roku kupić tam roczną winietę i więcej od nich nic nie chciałem. Podobno mają nawet na Słowenię ale glowy za to se uciąć nie dam. Jak byłem tam dwa tygodnie temu na siku, to mieli rakouské dálniční kupóny co ucieszyło grono rodaków jadących do Austrii.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8049
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.01.2020 14:37

zbig99 napisał(a):
pääkäyttäjä napisał(a):
zbig99 napisał(a):Czy jadąc przez Czechy, na 1 stacji benzynowej (Bohumin) w Czechach może kupić też winiety na Austrię?

Jakiś czas temu, można było.

Tzn że teraz już nie? Kupowałem winiety ostatnio w PZMOT ale mają za wysokie ceny.

Raczej będą mieli austriackie winiety, jak nie tam to kup na wjeździe do Austrii https://goo.gl/maps/dbwBeCqaS8yUxFwu7
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.01.2020 18:02

Wpadłem po drodze na Eurooil - kolejkę trafiłem :mrgreen: Polska ferie rozpoczęła :lol: Mieli winiety na CZ i AT. Pozdro z Frýdlantu nad Ostravicí
rsu1984
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 18.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) rsu1984 » 25.01.2020 10:19

W zeszłym roku kupowałem właśnie na tej stacji winiety również na Austrie. Można też było kupić winietę na Słowenię
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 03.02.2020 16:50

Czy na Eurooil'u w Bohuminie dorzucają prowizję na winietkę A i SLO, czy jest cena urzędowa?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.02.2020 17:46

bzyq74 napisał(a):Czy na Eurooil'u w Bohuminie dorzucają prowizję na winietkę A i SLO, czy jest cena urzędowa?


Jest ciut drożej od ceny nominalnej.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2418
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 06.02.2020 23:59

Chciałem dziś sprawdzić ceny winiet na rok 2020 i trafiłem przypadkiem na stronę:

https://pokochajczechy.pl/slowacja-winiety-cena-w-2020-roku/

na której na czerwono wyróżnione są najważniejsze zmiany na ten rok.

I znajduje się tam tak oto dziwna informacja:

"Pamiętaj, że na zakup winiety masz 24 godziny od momentu wjechania płatny odcinek drogi. Nie masz obowiązku posiadania winiety przed wjazdem na drogę płatną!"

Podejrzewam, że autor chyba coś źle przetłumaczył albo źle zrozumiał, bo nie chce mi się wierzyć, że mogę wjechać na autostradę słowacką bez winiety i kupić ją dopiero 24 godziny później, kiedy leżę już nad Adriatykiem i o przejeździe przez Słowację dawno zapomniałem.

Ale jeśli coś jest na rzeczy.....

Nie znalazłem nigdzie potwierdzenia tej rewelacji, ale słowackiego nie znam, więc u źródeł nie sprawdzałem.

Czy ktoś coś może słyszał ten temat?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.02.2020 11:13

Winietę należy kupić przed wjazdem na autostradę:

Komentarz
živé.sk napisał(a):Čo mám robiť, keď som vošiel na diaľnicu bez platnej diaľničnej známky? Nepanikáriť a proste si ju dokúpiť pri najbližšej príležitosti. Dá sa to aj z akéhokoľvek odpočívadla, prostredníctvom mobilnej appky alebo webu.


Portal
eZnamka.sk napisał(a):Povinnosť úhrady diaľničnej známky pred užívaním vymedzených úsekov diaľnic a rýchlostných ciest v Slovenskej republike sa vo všeobecnosti vzťahuje na motorové vozidlá s celkovou technicky prípustnou hmotnosťou do 3,5 tony. 488/2013 Z.z. ZÁKON z 27. novembra 2013 o diaľničnej známke a o zmene niektorých zákonov


Także zgodnie z powyższym, masz mieć winietę przed wjazdem na autostradę a jak jej nie kupisz - to najszybciej jak się da. Ciakwostka: system SkyToll nie potrafi wysyłać kar za granicę ale jest ryzyko, że prędzej nadziejesz się na patrol policji...
JacekW
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) JacekW » 19.02.2020 16:33

Witam. Jestem tu prawie nowy. "Prawie" ponieważ już kiedyś (lat temu parę) na tym forum buszowałem.
Teraz wybieram się drugi raz na Chorwację i znowu poszukuję informacji.
Jadę do miejscowości Omiś i potrzebuję informacji o winietach: na Słowacji, Węgrzech i samej Chorwacji.
Kawałek drogi będę jechał Słowenię (chyba Lendava to była) i kiedyś dało się jechać przez miasteczko i nie pchać się na autostradę (na dodatek płatną) - czy jest tak nadal?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie konkretnie kupić winietę - strona 212
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone