Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Czechy w 2011r

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008
Trasa przez Czechy w 2011r

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 06.04.2011 16:15

Chodzi mi o trasę:

Katowice-Chałupki-Bohumin-Ostrawa-Brno-Breclav-Wiedeń-Graz-Maribor

Mam pytania:
1. Z Katowic to pewnie nalepiej nowym odcinkiem A1 tylko pytanie dokąd można aktualnie nim dojechać. Do Stanowic? czy dalej?

2. Czy ww. odcinek trasy przez Czechy jest aktualnie optymalny (tj. najszybszy) jadąc oczywiście przez Czechy?

3. Czy dalej remontowane są odcinki Autostrady A2 w Austrii pomiędzy Wiedniem a Grazem jak w zeszłym roku?

Może ktoś ostatnio testował ww. trasę jadąć np na narty w Alpy
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 06.04.2011 16:24

zbig99 napisał(a):Chodzi mi o trasę:

Katowice-Chałupki-Bohumin-Ostrawa-Brno-Breclav-Wiedeń-Graz-Maribor

Mam pytania:
1. Z Katowic to pewnie nalepiej nowym odcinkiem A1 tylko pytanie dokąd można aktualnie nim dojechać. Do Stanowic? czy dalej?

2. Czy ww. odcinek trasy przez Czechy jest aktualnie optymalny (tj. najszybszy) jadąc oczywiście przez Czechy?

3. Czy dalej remontowane są odcinki Autostrady A2 w Austrii pomiędzy Wiedniem a Grazem jak w zeszłym roku?


Ad. 1 - Można dojechać w okolice Żor - skalkuluj sobie czy Wiślanką nie osiągniesz podobnego czasu przejazdu - jest sporo bliżej , a autostradami trzeba przez Gliwice jechać.

Ad. 3. - tam remonty trwają ciągle od 2005r, nie wiem czemu miełyby się nagle skończyć - trochę A2 zostąło jeszcze do wyremontowania.
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 06.04.2011 16:36

jdubowski napisał(a):
zbig99 napisał(a):Chodzi mi o trasę:

Katowice-Chałupki-Bohumin-Ostrawa-Brno-Breclav-Wiedeń-Graz-Maribor

Mam pytania:
1. Z Katowic to pewnie nalepiej nowym odcinkiem A1 tylko pytanie dokąd można aktualnie nim dojechać. Do Stanowic? czy dalej?

2. Czy ww. odcinek trasy przez Czechy jest aktualnie optymalny (tj. najszybszy) jadąc oczywiście przez Czechy?

3. Czy dalej remontowane są odcinki Autostrady A2 w Austrii pomiędzy Wiedniem a Grazem jak w zeszłym roku?


Ad. 1 - Można dojechać w okolice Żor - skalkuluj sobie czy Wiślanką nie osiągniesz podobnego czasu przejazdu - jest sporo bliżej , a autostradami trzeba przez Gliwice jechać.

Ad. 3. - tam remonty trwają ciągle od 2005r, nie wiem czemu miełyby się nagle skończyć - trochę A2 zostąło jeszcze do wyremontowania.


Dzięki za info...
Faktycznie dawną "Wiślanką" może być szybciej ale najgorzej pewnie na trasie Żory-Rybnik-Chałupki (?)
Zwykle (3 razy z rzędu) jechałem trasą Cieszyn-Cadca-Żylina-Bratysława-Wiedeń ale ostatnio słyszałem że przez Czechy ponoć jest szybciej???
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13051
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 06.04.2011 16:37

Przez jakie Gliwice :?: Katowice - węzeł Sośnica (A4) - Żory (A1) to 20-25 minut. Powodzenia żeby taki czas wykręcić na wiślance a potem jeszcze z niej zjechać na Wodzisław - Bohumin :wink:
lukasz1977
Croentuzjasta
Posty: 196
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz1977 » 06.04.2011 18:16

zbig99 napisał(a):Zwykle (3 razy z rzędu) jechałem trasą Cieszyn-Cadca-Żylina-Bratysława-Wiedeń ale ostatnio słyszałem że przez Czechy ponoć jest szybciej???

Nie zmieniaj - z Katowic na pewno nie jest duuuużo szybciej a do tego na Czechach gorsza droga (część trasy taka jak stara A4 - betonowe płyty).
Ja dwa lata temu jechałem przez Słowację, rok temu przez Czechy - przez Słowację jedzie się wygodniej.
kaltam
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaltam » 06.04.2011 18:33

Odcinek Brno - Breclav jechałem w zeszłym roku - potwierdzam że to same płyty betonowe. Najlepiej po nich śmigać ponad 150 km/h. Wracałem przez Słowację i polecam to rozwiązanie.
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 06.04.2011 18:38

Rysio napisał(a):Przez jakie Gliwice :?: Katowice - węzeł Sośnica (A4)


Węzeł Sośnica to gdzie jest jak nie w Gliwicach?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13051
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 06.04.2011 19:17

Napisałeś

jdubowski napisał(a):autostradami trzeba przez Gliwice jechać.



a to sugeruje przejazd przez miasto, co nijak ma się do rzeczywistości. Tak samo mogę napisać że wiślanką trzeba jechać przez Mikołów, Łaziska, Orzesze i Żory co zresztą było by bliższe prawdy, bo w każdej z miejscowości zatrzymają nas światła (w niektórych szt. kilka).
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 06.04.2011 20:53

węzeł SOŚNICA to tylko nazwa tak jak dzielnica Gliwic a węzeł autostradowy nie przebiega przez miasto , autostrada też , do Gliwic "kawałek"
lukasz1977
Croentuzjasta
Posty: 196
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz1977 » 06.04.2011 21:13

Ale przecież jdubowski nie napisał, że trzeba przejechać przez centrum Gliwic - chodziło mu pewnie o to, że pod Gliwice trzeba podjechać.
szakal36
Croentuzjasta
Posty: 215
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szakal36 » 07.04.2011 01:48

zbig99. Trasę którą podałeś, przejechałem w ubiegłym roku. Nie mam jej nic do zarzucenia. Z Katowic na Żory, najlepiej mimo wszystko autostradą. następnie Bohumin itd. Trasa jest super. Przede wszystkim szybka. Nie włóczysz się po miejskich dróżkach. Jedyny mankament to brak autostrady na granicy Czech- Austria. Ale to raptem kilkanaście kilometrów. Reszta jest OK.
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 07.04.2011 09:00

piosz napisał(a):
zbig99 napisał(a):Może miałeś szczęście... W zeszłym roku jechałem na wakacje bardzo wcześnie tą trasą we wtorek ok. godz. 05:40 i straciłem "tylko" ok 15 minut na tych remontach.

Natomiast jak wracałem to również w środku tygodnia ale ok godz 15:30.. Korek zaczął się się już za Cadcą... Ludzie stali w tm korku nawet ok 2h...
Ja skręciłem na Zwardoń i nie stałem w tym korku..

Pytanie jak jest w tym roku ??

Jesli jest dalej remont to może warto jechać jednak przez Czechy? Ostrawa-Brno.. i dalej nie wiem jak wygląda droga na Wiedeń i potem obwodnica pod kątem budowy i remntów dróg..

http://www.dopravniinfo.cz/ tu można sprawdzić stan remontów na drodze na Słowację i na drogach w całych Czechach

Dzięki wielkie... taka odpowiedź mnie przekonuje.. Trzeba się "doczołgać" jakoś do Żyliny a ptoem to już non stop autostradą ... z bezpłatnym objazdem Słowenii ... :D

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone