Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rowerem na Bracu

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009
Rowerem na Bracu

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 13.09.2009 21:17

Nie chce mi się pisać realcji ale napisze moje wrażenia odnośnie uprawiania kolarstwa w CRO.
Wybór na wyjazd padł na wyspę Brac. Z wiadomości od osob ktore się pasjonują kolarstwem podobno miały to być najlepsze tereny do jazdy na rowerze górskim ... http://www.takeadventure.com/
Powiem tak - w CRO się zakochalem jednak tereny w głębi wyspy mnie rozczarowały. Nasze Beskidy ze swoimi lasami i ścieżkami biją na głowę tereny w CRO. Kolarstwo uprawiam już od wielu lat i jazda po górach mocnym tempem przez kilka godzin nie stanowi dla mnie problemu tak że dla osoby która niewiele jeździ wyjazd na 2 godzinną wycieczkę może być męczarnią...

A teraz kilka uwag praktycznych:
1. Za rowery na dachu na autostradzie i na promie nic sie nie płaci. nie wiem jak było by z mocowaniem na haku (bo gdy pojazd przekracza długość 5 metrów to jest drożej)

2. Ja byłem w sierpniu. Na jazdę w terenie jest troche za gorąco (a ja lubię upały!) . Max na liczniku miałem na podjeździe temp. 39,7stC. Zresztą temperatura była moją najcześciej wyświetlaną funkcją.
Kilka razy byłem w samo południe ale potem jeździlem od 17- 19 30 - 20ej.
Rano to musiał bym wstawać na śniadanie chyba o 5ej.....

2. Do "lekkiej " turystyki fajna jest droga wzdłuż brzegu np. w okolicach Slitskiej czy Postiry.

3.Jeżeli chodzi o teren to bardzo trudny nawigacyjnie, żadnych szlaków, bez gps'u było bardzo ciężko. Miałem kilka dokładnych map ale coż jak po kilku km droga przechodziła w takie kamienie że nie dało się jechać.
Generalnie podłoże jest nieciekawe - szutrowe drogi ale z luźnymi kamyczkami. Poza tym zero cienia. No i oczywiscie zero ludzi w głębi wyspy. W terenie dużo pyłu. Ale przynajmniej pojęcie błota czy kałuży tam nie istnieje.

4. Za to szosy wyśmienite! Dobrej jakości nawierzchnia i dosyć mały ruch. Super podjazdy i zjazdy. Praktycznie z każdej szosy jakieś ciekawe widoki.
Żadnych incydentów przez 2 tyg. treningów nie mialem z lokalnymi kierowcami.
Tak że zdecydowanie następnym razem biorę tylko rower szosowy. Poza tym na szosie jest zdecydownie większa prędkość i upał tak nie doskwiera. Już planuje co by spróbować sie wybrac w ostatni tydzień lutego na jakiś "mały obóz treningowy" :D . Tylko musze prześledzic pogodę ...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.09.2009 14:27

Witam!

Ja od dłuższego już czasu rozważałem wyjazd z rowerem górskim do Chorwacji (jazda w 100% amatorska). Jednak czym więcej udało mi się połazić po szlakach pieszo i poznać górskie ścieżki, tym mniejszy mój zapał do wyjazdu z rowerem górskim.
Takich szlaków, o których wspominasz (beskidzkich) tam chyba nie ma. Można więc albo poszusować na szosówce (na końcu wyspy Pag spotkałem mnóstwo szosowców), abo zabrać rower crossowy i pojeździć rekreacyjnie po dość licznych krętych ale niezbyt stromych makadamach (choćby z tego roku Mali Alan) albo oznaczonych jako rowerowe - ścieżkach poprowadzonych nad miasteczkami i wioskami jako tzw. ścieżki edukacyjne.
Przejazd typu "Równica - Biały Krzyż - Skrzyczne" w miejscach, które do tej pory odwiedziłem jest mało prawdopodobny.

Mapy rzeczywiście są bardzo optymistycznie niedokładne, omal w tym roku nie powiesiłem przez to na kamieniach samochodu.

Pozdrawiam
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 14.09.2009 14:29

ja jednak preferuja na cro lezenie na plazy, jazda na rowerku w tym klimacie byłaby męczarnią
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 14.09.2009 16:06

Kacper111 napisał(a):ja jednak preferuja na cro lezenie na plazy, jazda na rowerku w tym klimacie byłaby męczarnią


Bez przesady , jakoś w Hiszpani kolarstwo szosowe jest popularne a patelnia chyba jest większa niż w CRO.

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone