Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nauka j. Polskiego w Krakowie

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002
Nauka j. Polskiego w Krakowie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 29.08.2009 09:19

Witam kochane Polki i kochanich Polakow,
jeden mlody Pan, wlasciciel gastronomii w Omišu ma olbrzima i zrozumiala chenc nauczenia sie jezika Polskiego (potrzebuje intensiwni kurs). Zaproponowawe mu miejsce Krakow.
Prosimy o pomuc.
On potrzebuje mieszkanie w Krakowie, oraz miejsce (kurs) lub osobe ktora bi go nauczala jezika Polskiego, tak na pazdziernik i listopad.
Dziekuje bardzo za karzdy namiar.
Pozdrawiam z Ciova.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.08.2009 12:18

Pewnie Krakusy szybko coś podrzucą...wg mnie Drewutnia byłaby dobra :wink: :lol:
Pozdrav
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 30.08.2009 15:33

dziekuje Slapol,
widac Krakusi sa nadal nad morzem. Co nieco odnalazle w sieci ale niemam pojencia jaki standard reprezentuja te uczelnie ktore znalazle.
Polece chlopaku akademik Zak ale on niedugo bendzie pelen sudentow, tak ze mieszkanie tez jest poszukiwane. Pozdrawiam Leon
P_Piotrek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 18.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) P_Piotrek » 30.08.2009 23:18

Witam, rozesłałem info wśród znajomych humanistów - może się ktoś odezwie ....
Pozdrawiam serdecznie, Piotr
entrada
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 22.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) entrada » 01.09.2009 11:25

Tak, żeby zostać w językach słowiańskich ;) w Slavii w Krakowie są zajęcia z polskiego i widze na stronie, że są też kursy intensywne 2 tygodniowe. Może zapytaj czy by nie zorganizowali dla Twojego znajomego kurs + mieszkanie.


Sa też kursy na UJ w szkole języka polskiego, ale ludzie narzekają, że są drogie.
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 01.09.2009 12:46

dziekuje za odpowiedzi, chlopak sie rozglanda bo mu podale linki na strone do szkol i kursow jezika Polskiego. Piotrze jak sie dowiesz czegosz daj znac. Miszle ze jest zainteresowani nauczaniem jeden na jeden i ze moze zaplacic. Ale to jest tylk moja opinija. Pozdrawiam Leon
Nives
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 495
Dołączył(a): 13.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nives » 01.09.2009 13:57

Leon napisał(a): Miszle ze jest zainteresowani nauczaniem jeden na jeden i ze moze zaplacic.


W takim razie mu znacznie lepiej (i taniej) bedzie, jesli popyta sie i znajdzie jakas (bezrobotna) Polke w Chorwacji, ktora by mu chciala dawac lekcje polskiego. Moze w polskiej szkole, przy ambasadzie jest ktos, kto by sie tym zajal?

W poczatkowej fazie nauki jezyka nie widze sensu wyjezdzania do Polski (o ile sie nie posluguje, nie rozumie juz polskiego). Chyba ze na 3-4 lata :wink:
P_Piotrek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 18.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) P_Piotrek » 02.09.2009 01:50

Leon napisał(a):Piotrze jak sie dowiesz czegosz daj znac.


Będę jeszcze szukał ... spróbuję.
P_Piotrek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 18.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) P_Piotrek » 02.09.2009 01:59

Nives napisał(a):W takim razie mu znacznie lepiej (i taniej) bedzie, jesli popyta sie i znajdzie jakas (bezrobotna) Polke w Chorwacji, ktora by mu chciala dawac lekcje polskiego.


To może być dobry pomysł - te pieniądze, które wyda na mieszkanie i nauke w Polsce - może przeznaczyć na mieszkanie dla nauczyciela z Polski i zapłatę za naukę. Jeśli nie zależy mu, aby mieszkać w Polsce - to może poszukać kogoś z Polski - kto chciałby pomieszkać jakiś czas w Chorwacji i uczyć j. polskiego. I może to być tańsze niż nauka w Polsce.
Nives
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 495
Dołączył(a): 13.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nives » 02.09.2009 08:50

P_Piotrek napisał(a):To może być dobry pomysł - te pieniądze, które wyda na mieszkanie i nauke w Polsce - może przeznaczyć na mieszkanie dla nauczyciela z Polski i zapłatę za naukę. Jeśli nie zależy mu, aby mieszkać w Polsce - to może poszukać kogoś z Polski - kto chciałby pomieszkać jakiś czas w Chorwacji i uczyć j. polskiego. I może to być tańsze niż nauka w Polsce.


Ja tez tak uwazam - chociaz przewaznie mialam na mysli Polki ktore tam mieszkaja na miejscu i nie pracuja. Przypuszczam ze sporo jest takich kobiet, im jest zwykle trudno znalesc prace. A czesc ich napewno ma uczelnie pokonczone i umie uczyc polskiego jezyka. Zalezy wszystko od tego na jakim on jest poziomie (czy rozumie, umie czytac).
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 02.09.2009 22:38

witam czytac nie umie po Polsku, co do nauki w kraju to sie on tutaj raczej nie nauczy jezika na miejscu. Sluchajcie ...facet cale lato latal od kuchni do stolikow i z powrotem. Wijazd do Polski nie jest tylko nauka ale i poznanie Polski i Polakow. Zapoznanie sie z wasza gastronomia.
Uczenie sie na miejscu raczej niema wielkiego sensu bo bi i tak siedzial w knajpie i by z nauki nic nie bylo. Chiba ze bi go ta Pani tak zmotiwowala.....
Chce wijechac a ja mu poprzez was chce pomuc.
Jego Polski ma bic potrzebni do komunikacji z turstamy.
Dziekuje za pomisly.
P_Piotrek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 18.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) P_Piotrek » 02.09.2009 23:04

W takim razie ja jeszcze szukam. Niestety studia już dawno za mną i za wiele kontaktów nie mam :) Nauczyciela (nauczycielkę) :) to łatwiej znaleźć, ale z tym mieszkaniem to troszkę trudniej .... Rok szkolny się zaczął - może więcej ludzi się odezwie?
Dorot@ i Tomislav
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 21.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dorot@ i Tomislav » 04.09.2009 14:32

Krakusy - przynajmniej niektóre - wróciły już z wakacji, ale miały strrrasznie dużo pourlopowych zaległości,więc niezbyt uważnie przeglądały forum :wink:
Namierzyłam kilka szkół, ale nie wiem czy nie są to te same, które Ty Leonie znalazłeś. Na wszelki wypadek podaję adresy - może coś się przyda :

1/ Varia - Centrum Języka Polskiego
ul. Michałowskiego 2/3, 31-126 Kraków, Polska
Adres mailowy:
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Numer telefonu:
+48/12 633 58 71
Organizatorzy:
Aneta Kawa
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
0048/ 608 845 793
Katarzyna Hoffmann
0048/ 501 584 623
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

( dla kursantów letnich podobno organizowali zakwaterowanie więc może i teraz będą mogli pomóc :!: )

2/ Szkoła Języków Obcych "Mały Rynek",Polish for foreigners
Kraków, Mały Rynek 3, tel. 012 422 78 57, adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
( latem organizowali zakwaterowanie w "Bursie Jagiellońskiej" www.bursa.krakow.pl )


3/ Accent Language School
ul. Lubelska 4/2
30-003 Kraków
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
tel. +48 665 669 663, +4812 632 13 72

4/ Calleo. School of Polish.
ul. Basztowa 3
31 - 134 Kraków
Więcej informacji:
e-mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
tel. (012) 633 61 70 kom. +48 608 360 526

5/ School of Polish Language - Szkoła Języka Polskiego dla Obcokrajowców (www.polishcourses.pl)

Niestety żadnych prywatnych kontaktów nie posiadam...

Mam nadzieję, że moderatorzy nie posądzą mnie o kryptoreklamę, bo intencje są czyste jak łza.

Pozdrawiam z pochmurnego dziś Krakowa :)
Dorota
Ostatnio edytowano 04.09.2009 15:13 przez Dorot@ i Tomislav, łącznie edytowano 1 raz
Dorot@ i Tomislav
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 21.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dorot@ i Tomislav » 04.09.2009 14:38

Hmmm... no i nie jestem pewna... naruszyłam regulamin, czy nie...
Jeśli tak, to SORRY!
Usunąć post, a ja na drugi raz postaram się takiej gafy nie strzelić :wink:
P_Piotrek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 18.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) P_Piotrek » 07.09.2009 22:47

Witam,

Leon, niestety nikogo nie znalazłem. Szukałem sam i przez znajomych. Osoby, które pytaliśmy o taki kurs - pracują i mówiły, że nie mają czasu na zorganizowanie takich intensywnych zajęć. Może też trochę obawiają się, że ciężko im będzie uczyć kogoś, kto zaczyna naukę języka od postaw - i mogą być problemy w tłumaczeniu takiej osobie po polsku - bez znajomości j. chorwackiego u nauczyciela. Sprawa wydaje się nie taka prosta - może ktoś, kto ma dużo znajomych wśród humanistów miałby większe szanse.

Ze swej strony mogę polecić taką szkołę:
Slavia - Centrum Języków Słowiańskich i centrum tłumaczeń
ul. Siemiradzkiego 2
31-137 Kraków
tel. 507 487 201
e-mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
www.slavia-jezyki.pl
Widziałem na ich stronie, że mają w ofercie intensywne kursy języka polskiego. Piszą, że organizują też jakieś lekcje prywatne. W zeszłym roku chodziłem do nich na jeden semestr j. chorwackiego i jestem bardzo zadowolony. Myślę, że w sprawie mieszkania też można zapytać w takiej szkole - nawet jeśli sami nie załatwią, to może podeślą jakieś namiary.

Ja teraz mam bardzo niewiele wspólnego z naukami humanistycznymi oraz "życiem studenckim" - ale jeśli będę mógł w czymś pomóc - mieszkając w Krakowie - to daj proszę znać - chętnie pomogę.

Pozdrawiam serdecznie,
Piotr
Następna strona

Powrót do Kultura chorwacka



cron
Nauka j. Polskiego w Krakowie
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone