Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

nieznane stworzenie podwodne?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
halfron
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 01.09.2007
nieznane stworzenie podwodne?

Nieprzeczytany postnapisał(a) halfron » 01.09.2007 11:55

Witam Wszystkich :) Piszę pierwszy raz z uwagi że też jestem po pierwszym kontakcie z Chorwacją i tu mam do Was pytanie. Nurkowałem w okolicach Makraskiej oraz Trogiru. Na głębokości około 5-10 metrów. Na dnie znajdowały sie duże skupiska jeżowców ale też innych stworzeń o których nie znalazłem informacji przed wyjazdem do Cro. Były podobne do węża, ciemne, osobniki różnej wielkości od 15 do 40 cm (tak na oko). Leżały na dnie w bezruchu i to w ogromnych ilościach zarówno na piasku jak i wśród skał. Czy spotkaliście sie z tym czymś podczas nurkowania? Zauważyłem że spotkać je można w czystej wodzie, bo wcześniej nurkowałem w innych miejscach z widocznością max 3 metry i nie spoktałem tam tego czegoś. Z góry dzięki za info i ew. za linki gdzie można coś poczytać o tym czymś, szukałem na necie ale bezskutecznie.
j23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1004
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) j23 » 01.09.2007 12:02

strzykwa
Asia&Grześ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 21.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia&Grześ » 01.09.2007 13:15

Dokładnie - duże grube czarne a jak podpływasz to wystawia takie trójkątne kolce. Stworzonko twardnieje w dotyku i wogóle jest nie przyjemne :) ale jak poobserwujesz to cóś jak fajnie z rybkami sie zachowuje to troche zmienia się jego oblicze :):) Moje dzieciaki w tym roku miały niezła obserwacje tych strzykw na naszej plaży w Mośkvicach na Pagu. ::)

Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.09.2007 13:49

Można je nawet pogłaskać. :)

Obrazek

Są gatunki jadalne. Niestety ten nie jest.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 01.09.2007 21:01

Chorwaci nazywają je kutas :)
APIK
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 13.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) APIK » 01.09.2007 21:02

Fajnie wyglądają, gdy w pownym momencie wszystkie wyginają się w kierunku powierzchni wody częściowo odrywając się od dna i wydzielają mleczko /komórki płciowe/. "Dymi" się z nich jak z małych kominów. Ciekawe jak sie umawiają się na wspólną "akcję rozmnażanko".
who
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) who » 01.09.2007 21:44

Sławomir Wocial napisał(a):Chorwaci nazywają je kutas :)

- no wieszszsz. Ty to jak coś powieszszsz :lol: :lol: :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108016
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.09.2007 22:24

halfron napisał(a):Witam Wszystkich :) Piszę pierwszy raz z uwagi że też jestem po pierwszym kontakcie z Chorwacją i tu mam do Was pytanie. Nurkowałem w okolicach Makraskiej oraz Trogiru. Na głębokości około 5-10 metrów. Na dnie znajdowały sie duże skupiska jeżowców ale też innych stworzeń o których nie znalazłem informacji przed wyjazdem do Cro. Były podobne do węża, ciemne, osobniki różnej wielkości od 15 do 40 cm (tak na oko). Leżały na dnie w bezruchu i to w ogromnych ilościach zarówno na piasku jak i wśród skał. Czy spotkaliście sie z tym czymś podczas nurkowania? Zauważyłem że spotkać je można w czystej wodzie, bo wcześniej nurkowałem w innych miejscach z widocznością max 3 metry i nie spoktałem tam tego czegoś. Z góry dzięki za info i ew. za linki gdzie można coś poczytać o tym czymś, szukałem na necie ale bezskutecznie.


strzykwy
halfron
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 01.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) halfron » 02.09.2007 15:48

dzięki Wam za wyczerpujące oświecenie :)

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone