Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

jakie plaże w Primostenie

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Irmina76
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 19.01.2006
jakie plaże w Primostenie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Irmina76 » 10.08.2006 22:47

Jeden tydzień wakacji już mamy zarezerwowany w Orebicu.

Teraz mam dylemat, bo mam "na oku" pewien apartament w Primostenie przy ulicy Ivana Mestorovica, podobno około 400metrow od plaży na jakimś wzgórzu.

Będę wdzieczna jeśli zerkniecie na tę mapkę
http://meco31.ifs.hr/images/primosten-map_large.jpg

i napiszecie jaka plaża jest "nad" hotelami tzn. w północnej częsci miasta?

Zależy mi na tym,żeby plaża była odpowiednia dla mojego 4-latka, czyli łagodnie schodząca, żeby nie było zbyt głęboko przy brzegu i żeby w wodzie nie było zbyt dużo wystających skałek. :)

Jeśli ktoś jest w stanie mi pomóc (może Meeg? :) ) wielkie dzięki.
Zależy mi na fajnej plaży i apartamentach nie w centrum.
A może ktoś coś poleci?

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Marcin29
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 10.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin29 » 11.08.2006 10:16

Dolaczam sie do pytanka :wink: .Potrzebuje cos na 3 dni jakas mila kwaterke w Primosten...cos max do 60EUR/apartament za dobe.Ktos pomoze i cos doradzi? :oops: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 11.08.2006 10:56

Witam.

W Primostenie jest plaża z drobnymi kamyczkami, z bardzo łagodnym zejściem do wody - mieści się ona w tej zatoczce obok nr 10 na mapie - właśnie od strony północnej. Właśnie na tej plaży jest najwięcej rodzin z dziećmi. Otoczona jest gajem piniowym. Pomiędzy drzewami jest wysypany drobny biały grysik tak, że osoby nie lubiące leżeć w pełnym słońcu mogą leżeć w cieniu. Plażowicze mają dodatkowo organizowane atrakcje - np. o godz. 11 godzinny aerobik w wodzie. Jedyny może mankament to to że z tej plaży nie widać otwartego morza.
Jest też plaża w centrum przy promenadzie gdzie też jest dość łagodne zejście, ale tutaj są większe kamienie, a często popołudniu fale - więc z małym dzieckiem może niekoniecznie. Ta plaża jest też dość upalna - cała nasłoneczniona. Tutaj z tyłu jest promenada z barami, straganami, itp., Na plaży z boku są trampoliny do skakania, które w dzień na słońcu strasznie "pachną" gumą. Będąc na tej plaży ma się po lewej starówkę i troche widoku na otwarte morze.
Kolejne plaże są na półwyspie "hotelowym" od strony południowej i południowo - zachodniej. Tutaj są skałki, aczkolwiek są też łagodne zejścia - my leżakowaliśmy na końcu koło basenu i mieliśmy super zejście do wody - synek znajomych (8 lat) bez trudu sobie radził. Tutaj są fajne widoki na morze - bardzo często pojawiaja sie fale.
Są też plaże od strony portu - też dość łagodne - ale tutaj bywałam dość żadko i nie zwracałam uwagi na plaże.
W przyszłym tygodniu wrzucę zdjęcia z Primostenu - m.in. są na nich plaże.
Podsumowując - jest tu dużo różnego typu miejsc do plażowania - a jeśli chodzi o dzieci - widziałam nawet malutkie smyki, więc bez obaw.

Pozdrawiam serdecznie
Irmina76
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 19.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Irmina76 » 11.08.2006 11:14

meeg napisał(a):Witam.

W Primostenie jest plaża z drobnymi kamyczkami, z bardzo łagodnym zejściem do wody - mieści się ona w tej zatoczce obok nr 10 na mapie - właśnie od strony północnej. Właśnie na tej plaży jest najwięcej rodzin z dziećmi. Otoczona jest gajem piniowym. Pomiędzy drzewami jest wysypany drobny biały grysik tak, że osoby nie lubiące leżeć w pełnym słońcu mogą leżeć w cieniu. Plażowicze mają dodatkowo organizowane atrakcje - np. o godz. 11 godzinny aerobik w wodzie. Jedyny może mankament to to że z tej plaży nie widać otwartego morza.
Jest też plaża w centrum przy promenadzie gdzie też jest dość łagodne zejście, ale tutaj są większe kamienie, a często popołudniu fale - więc z małym dzieckiem może niekoniecznie. Ta plaża jest też dość upalna - cała nasłoneczniona. Tutaj z tyłu jest promenada z barami, straganami, itp., Na plaży z boku są trampoliny do skakania, które w dzień na słońcu strasznie "pachną" gumą. Będąc na tej plaży ma się po lewej starówkę i troche widoku na otwarte morze.
Kolejne plaże są na półwyspie "hotelowym" od strony południowej i południowo - zachodniej. Tutaj są skałki, aczkolwiek są też łagodne zejścia - my leżakowaliśmy na końcu koło basenu i mieliśmy super zejście do wody - synek znajomych (8 lat) bez trudu sobie radził. Tutaj są fajne widoki na morze - bardzo często pojawiaja sie fale.
Są też plaże od strony portu - też dość łagodne - ale tutaj bywałam dość żadko i nie zwracałam uwagi na plaże.
W przyszłym tygodniu wrzucę zdjęcia z Primostenu - m.in. są na nich plaże.
Podsumowując - jest tu dużo różnego typu miejsc do plażowania - a jeśli chodzi o dzieci - widziałam nawet malutkie smyki, więc bez obaw.

Pozdrawiam serdecznie



Bardzo dziękuję za tak szczegółowy opis. W takim razie czekam na Twoje zdjecia z Primostenu.
Pozdrawiam
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 11.08.2006 11:30

Cieszę się, że mogę pomóc - dam link do zdjęć w tym wątku jak będą gotowe.

Pozdrawiam i miłego plażowania
magodr
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) magodr » 11.08.2006 13:37

Marcin29 napisał(a):Dolaczam sie do pytanka :wink: .Potrzebuje cos na 3 dni jakas mila kwaterke w Primosten...cos max do 60EUR/apartament za dobe.Ktos pomoze i cos doradzi? :oops: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


Zerknij na:

http://www.infoadriatic.com/hrvatska/pr ... ndex.shtml

Są tam ciekawe oferty.
Ja jadę pod koniec sierpnia do apartamentów More (znajdziesz na wskazanej stronce)
Pozdrawiam, Magda
Piotrys
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrys » 12.08.2006 21:36

Dzisiaj w nocy wróciłem z rodziną z Primosten, gdzie przez 10 dni mieszkaliśmy w apartamencie na ulicy Ivana Mestrovica. Do morza 10 minut drogi, musisz przejść przez Jadrankę, niestety z powrotem pod górkę, ale niespecjalnie długo i stromo. Ta część Primosten jest zaludniona nieco mniej niż pozostałe sypialniane części miasta, gdzie miejscami domy stoją jak w Hongkongu czy innym Bangkoku. Ceny apartamentów sa tu niższe i domy stoją nie tak blisko siebie, mają wieksze tarasy i łatwiej parkować niż w w centrum. Z okien widać morze i ten tak eksponowany na zdjęciach półwysep z quasi-starówką.Za 4 osoby w sierpniu płaciliśmy 50 EUR, w biurach na miejscu ceny zaczynały sie od od 60 wzwyż. W sumie lepiej by było bliżej morza, taniej i śniadaniem do łóżka, ale my nie narzekaliśmy. Plaże takie jak w doskonałym opisie Meeg. My plażowaliśmy w zatoczce obok nr 10 na mapie. Więcej napiszę jak odsapnę po powrocie.
Irmina76
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 19.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Irmina76 » 12.08.2006 22:25

Piotrys napisał(a):Dzisiaj w nocy wróciłem z rodziną z Primosten, gdzie przez 10 dni mieszkaliśmy w apartamencie na ulicy Ivana Mestrovica. Do morza 10 minut drogi, musisz przejść przez Jadrankę, niestety z powrotem pod górkę, ale niespecjalnie długo i stromo. Ta część Primosten jest zaludniona nieco mniej niż pozostałe sypialniane części miasta, gdzie miejscami domy stoją jak w Hongkongu czy innym Bangkoku. Ceny apartamentów sa tu niższe i domy stoją nie tak blisko siebie, mają wieksze tarasy i łatwiej parkować niż w w centrum. Z okien widać morze i ten tak eksponowany na zdjęciach półwysep z quasi-starówką.Za 4 osoby w sierpniu płaciliśmy 50 EUR, w biurach na miejscu ceny zaczynały sie od od 60 wzwyż. W sumie lepiej by było bliżej morza, taniej i śniadaniem do łóżka, ale my nie narzekaliśmy. Plaże takie jak w doskonałym opisie Meeg. My plażowaliśmy w zatoczce obok nr 10 na mapie. Więcej napiszę jak odsapnę po powrocie.


Chciałam zapytać o kilka rzeczy i wysłałam maila poprzez forum, ale wiadomość wraca do mnie z błędem :( .
Czy mogę prosić o kontakt ze mną ?
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Piotrys
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 29.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrys » 16.08.2006 20:01

Irmina76, dopiero dzisiaj zerknąłem w ten wątek i jeżeli nie jest za późno chętnie udzielę informacji. Maile od ciebie nie dotarły. Pisz: [url]giedrix@wp.pl[/url]
derobson
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 08.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) derobson » 27.08.2007 12:49

Polecam plażę hotelową , tę na półwyspie, zaraz obok jest lasek piniowy , więc i cień jest, jeśli trzeba

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone