Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tydzień w Cro, ale gdzie???

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 02.06.2007 09:32

Wiele pytań na tym forum dotyczących wyboru określonego miejsca na Riwierze Makarskiej. Myśle, że każde z nich ma coś szczególnego, ale o wyższości, czy Podgora, czy Tucepi czy Brela raczej zdecyduje osobiste nastawienie i wewnętrzne przekonanie.
Przyznam się, że rok temu miałem podobny dylemat, bo nigdy nie byłem w tych okolicach. Postawiłem na Brelę, bo spodobaly mi się i fotki i fajne relacje forumowiczów.
Nie znaczy to, że pozostałe miejscowości są mniej godne polecenia. Uważam, że wszedzie tam jest pięknie, istnieje niepowtarzalny mikroklimat. Aby sie o tym przekonać właśnie rok temu zrobiliśmy sobie mały objazd po okolicy jadąc na zakupy do Makarskiej. Pozostałe miejscowości położone są na bardziej płaskim terenie, dlatego z calą pewnościa rodzinom z małymi dziećmi mogą one bardziej odpowiadać. Brela jest miejscami stroma, ale to powoduje niesamowitą atmosferę, przepiękne widoki. Dodatkowo rozciagnięta jest na dużej przestrzeni. Spacer madmorską promenadą, zreszta pokrętną i pięknie położoną, oświetloną w nocy, tak od końca do końca Breli trwa godzinę i 15 minut, sami to sprawdzaliśmy, i to nie raz. Tą promenadą chodziliśmy wieczorem do Baśki, również fajnego miejsca, ale dla nas zbyt hałaśliwego i tłumnego.

A wybór jest wasz, ja ponownie postawiłem w tym roku na Brele, a jak będzie tak będzie. Najważniejsze aby dobrze popaść z pogodą, bo jedziemy od 1 września, reszta to sprawa dobrego humoru i samego nastawienia.
Tu fotka z promenady brelskiej.

Obrazek

Pozdrawiam. Grzegorz. :wink: :lol:
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 03.06.2007 11:53

Grzegorzu mam pytanie :) czy oprócz tej skałki na fotce co dałeś wczoraj są inne skałki .. ?

Plumek śliczne fotki z Gradaca Woda bajka .... czy w Breli też jest taka czysta ? :lol:
Ostatnio edytowano 03.06.2007 12:03 przez Adam.B, łącznie edytowano 2 razy
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 03.06.2007 12:02

:lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.06.2007 12:15

[quote="adam11" .... czy w Breli też jest taka czysta ? :lol:[/quote]

Chłopie Ty masz praktycznie w każdym wątku jakąś obsesje z tą czystą woda :!: :?: :!: Weź sobie wbij do głowy, że w Europie sa dwa rejony z praktycznie krystaliczną wodą:
1) Chorwacja
2) Norwegia
Ja zapewne jest Ci wiadomo wybrzeże chorwackie ma tzw Błękitne Flagi - tego na krzywy ryj się nie dostaje. I jakby co, to życzę Ci żeby w Polsce była tak czysta woda morska jak w najbardziej "zanieczyszczonym" rejonie chorwackiego adriatyku.
I to by było na tyle z mojej strony w temacie "czy jest czysta woda w....."
:lol:
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 03.06.2007 12:22

hihi :) kto pyta nie błądzi :lol: ( i jakbyś nie zauważył pytam Pana Grzegorza który był w Breli i się orjentuje ... Pozdrawiam :lol: :lol: :lol: i wyluzuj troszke :) Piotrze bo po to jest forum ;) żeby pytać . a ja będe to robił często gdyż chce spędzić moje wakacje z rodziną w fajnym miejscu :) Pozdrawaim : )
zibek
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 05.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibek » 13.06.2007 23:20

Piotrek_B napisał(a):Ja zapewne jest Ci wiadomo wybrzeże chorwackie ma tzw Błękitne Flagi - tego na krzywy ryj się nie dostaje.


Przemądrzały Piotrze poczytaj co to jest błękitna flaga i za co sie ją dostaje .

pogoogluj Piotrze -na nauke nigdy nie jest za póżno (mam nadzieje )
i dodam że klika plaż w Polsce też ma ową błękitną flage :))))))))))
wiec jak Piotrze te Twoje teorie coś wewnętrznie sprzeczne :))))))

http://www.ecobaltic.gda.pl/
http://pl.wikipedia.org/wiki/B%C5%82%C4%99kitna_flaga[/list]
galtex
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 08.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) galtex » 13.06.2007 23:56

Piotrek_B napisał(a):[quote="adam11" .... czy w Breli też jest taka czysta ? :lol:


Chłopie Ty masz praktycznie w każdym wątku jakąś obsesje z tą czystą woda :!: :?: :!: Weź sobie wbij do głowy, że w Europie sa dwa rejony z praktycznie krystaliczną wodą:
1) Chorwacja
2) Norwegia
Ja zapewne jest Ci wiadomo wybrzeże chorwackie ma tzw Błękitne Flagi - tego na krzywy ryj się nie dostaje. I jakby co, to życzę Ci żeby w Polsce była tak czysta woda morska jak w najbardziej "zanieczyszczonym" rejonie chorwackiego adriatyku.
I to by było na tyle z mojej strony w temacie "czy jest czysta woda w....."
:lol:[/quote]


Byłem w/ITALY/Catolika adriatyk,jak się pławiłem italiańcy spuszczali gówn..... z łaib[brudasy] :twisted:
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 14.06.2007 00:26

Odnośnie flag, dodałbym również fragment wschodniego wybrzeża KRETY, jest taki odcinek kilka Błękitnych Flag po kolei, miejsce, gdzie trudno dojechać, ale jeżeli tam bedziesz, plaże prawie puste, człowiek od czlowieka jakieś 30m. Miełem dokładny namiar na to miejsce, jechało się jak u BONDA, tu skręć, tam przez pole, tu musisz przejechać plażą, najlepiej w wypożyczalni tylko samochód terenowy, potem przez gaj oliwny i XXXXXX.
Faktycznie zwaliło z nóg,

Pozdrawiam. Grzegorz, :wink: :lol:
Bernadr C
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 02.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bernadr C » 19.06.2007 10:54

Rok temu byłem za namową tego forum na riwierze makarskiej, wybrałem BRELĘ i nie żałuje. Teraz ponownie szukam cvzegoś w tych okolicach. Wstepnie myślałem o Peliesaczu, ale teraz pozostał w opcji Hvar, ale mało o nim wiem, nie znalazłem czegos fajnego. Potem pozostają okolice riwiery, ale moze juz nie Brela, choć piekna, ale tam juz byłem.
pozdrav
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 25.06.2007 11:42

adam11 napisał(a):Grzegorzu mam pytanie :) czy oprócz tej skałki na fotce co dałeś wczoraj są inne skałki .. ?

Plumek śliczne fotki z Gradaca Woda bajka .... czy w Breli też jest taka czysta ? :lol:


Czystość wody zależy zasadniczo od podłoża. W Breli woda morska jest kryształowa, plaże drobnokamyczkowe, linia brzegu malownicza i rozciagnięta. Też liczę na fajny pobyt, ale to dopiero we wrzesniu.

Pozdrawiam, Grzegorz. :wink: :lol:
arozemla78
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 19.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) arozemla78 » 25.06.2007 20:58

A ja proszę Was o pomoc, poniewaz jade do cro pierwszy raz ciagle nie mogę wybrac miejsca dla siebie i żony. Moje oczekiwania są nastepujące:

- cicha spokojna i mala miescinka (zeby odpocząć od wszystkiego)
- plaża najlepiej mała, cicha i do wyboru kamyczki i skały (zeby skakac
do wody)
- zycie podwodne - takie żebym sobie raz albo dwa razy obiadek
upolował nurkując (o ile jest to wogole mozliwe z maską fajką i
zaostrzonym kijem)
- blisko wiekszej miejscowosci gdzie wieczorem piwko, promenada, jakis
fajny spacerek..... mozliwy oczywiscie dojazd autem..

mam nadzieje że mnie za bardzo nie poniosło, wstępny wybór padł na małe miejscowosci na riw. makarskiej lub okolise omisu, ale nic konkretnego, tak wieć jak znaćie takie miejsce w tych okolicach to b. proszę o pomoc w wyborze.

Dzieki....
arozemla78
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 19.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) arozemla78 » 25.06.2007 20:59

jeszcze jedno wyjazd 22. LIPCA

Pozdro
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 26.06.2007 13:13

Wymagania w sumie spore ale może DRASNICE, było o tym na forum

Pozdrawiam. :wink:
Bernadr C
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 02.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bernadr C » 09.03.2008 08:23

Niestety w poprzednim roku odpuściłem Chorwacje, tak wyszło w ostatniej chwili. Ale w tym roku postanowienie jest, tylko Cro. I znowu dylemat, i pytanie - Makarska Riviera czy Peliesacz, co byście kochani znawcy tych klimatow wybrali, proszę o ,poradę. :roll:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 12.03.2008 21:23

Bernadr C napisał(a):Niestety w poprzednim roku odpuściłem Chorwacje, tak wyszło w ostatniej chwili. Ale w tym roku postanowienie jest, tylko Cro. I znowu dylemat, i pytanie - Makarska Riviera czy Peliesacz, co byście kochani znawcy tych klimatow wybrali, proszę o ,poradę. :roll:


Jeżeli chcesz trochę zaszaleć to Makarska , a jeżeli chcesz żyć w zgodzie z nieskażoną jeszcze komercją naturą , to tylko Peljesac :D
Peljesac to wg. mnie kawałek tej '' prawdziwej '' Dalmacji
( oby jak najdłużej ) :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Tydzień w Cro, ale gdzie??? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone