Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Góry w Chorwacji

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
misiekkk
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 07.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiekkk » 20.10.2007 12:30

A co z niebezpieczeństwem min w Velebicie?
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 22.10.2007 09:02

misiekkk napisał(a):A co z niebezpieczeństwem min w Velebicie?


Tu masz stronę poświęconą aktualnej sytuacji minowej w Chorwacji, na której są również mapki poszczególnych żupanji z zaznaczonymi obszarami zaminowanymi.

W tych rejonach w których ja byłem zagrożenia minowego nie ma, szlaki są świetnie oznakowane i chodzi po nich trochę ludzi, zwłaszcza w weekendy

Pozdr
volare77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 24.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) volare77 » 22.10.2007 12:22

Jeżeli mogę coś dodać dla >górali<.
Polecem piękne trasy w Paklenicy. Dojazd od Starigrad - Paklenica,
zjazd przed Zadarem na tzw.Jadranke. Szlaki dzikie i trudne ale
pewne i przygotowane. Poza widokami takie atrakcje jak jaskinie
dostępne do zwiedzania ( zimno-trzeba mieć grube kurtki). W dolnych
partiach nawet szlaki zadrzewione ale potem patelnia na skałkach.
Popieram zabierania wody i dobrych butów ( ostre kamienie).
Jak ktoś nie chce to puszka Fanty przy wejściu do jaskini 10 dolarów.
Miłej wspinaczki.
misiekkk
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 07.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiekkk » 22.10.2007 12:43

kulka53 napisał(a):
misiekkk napisał(a):A co z niebezpieczeństwem min w Velebicie?


Tu masz stronę poświęconą aktualnej sytuacji minowej w Chorwacji, na której są również mapki poszczególnych żupanji z zaznaczonymi obszarami zaminowanymi.

W tych rejonach w których ja byłem zagrożenia minowego nie ma, szlaki są świetnie oznakowane i chodzi po nich trochę ludzi, zwłaszcza w weekendy

Pozdr

Myśle, że wielu formumowiczów obejrzałoby z przyjemnością jakieś fotki z twoich szczytów. A może napisałbyś jakąś relacje???
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 23.10.2007 09:36

misiekkk napisał(a):Myśle, że wielu formumowiczów obejrzałoby z przyjemnością jakieś fotki z twoich szczytów. A może napisałbyś jakąś relacje???


Muszę ze wstydem :oops: przyznać, że jestem internetowym analfabetą i z trudem poruszam się w gąszczu stron i możliwości które daje internet, a mimo czytanych na forum porad odnośnie wklejania zdjęć nadal nie mam zielonego pojęcia jak to się robi.
Poza tym mam dostęp do internetu jedynie w pracy, a wiadomo, jak to jest w pracy :( nie zawsze można znaleźć czas.
Obiecuję poprawę i przyjdzie taki czas, (może za miesiąc) że zdjęcia z gór chorwackich i nie tylko umieszczę 8) może nawet jakaś krótka relacyjka - komentarz się urodzi :wink: chociaż czytając relacje innych forumowiczów mam przed tym spore obawy 8O
Pozdr
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108018
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.10.2007 09:43

kulka53 napisał(a): a mimo czytanych na forum porad odnośnie wklejania zdjęć nadal nie mam zielonego pojęcia jak to się robi. 8O Pozdr


Przy pomocy FOTOSIKA problem wklejania zdjęć znika. :lol: :papa:
misiekkk
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 07.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiekkk » 23.10.2007 13:13

Janusz Bajcer napisał(a):
kulka53 napisał(a): a mimo czytanych na forum porad odnośnie wklejania zdjęć nadal nie mam zielonego pojęcia jak to się robi. 8O Pozdr


Przy pomocy FOTOSIKA problem wklejania zdjęć znika. :lol: :papa:

Ano, właśnie! W takim razie - odwagi - i czekamy na fotki z chorwackich gór.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 24.10.2007 10:21

Znalazlem taki przewodnik po chorwackich górach. Jest on w języku angielskim.

Z tego co zdążylem się zorientować to jest on niekompletny, nie zawiera informacji o kilku istotnych pasmach górskich jak Pljesevica, Svilaja i przede wszystkim o najwyższym szczycie CRO - Vrh Dinare.

Ale tak czy inaczej może okazać się przydatny.
Pozdr
agus512
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 10.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) agus512 » 18.12.2007 18:57

W tym roku byłam w Omszu. My mieszklaiśmy jakies 100m nad miastem(była to tylko wina wyjazdu w ciemno), a nad nami piętrzyły się góry z twierdzą Starigrad jakies 300m nad nami. Super się wchodziło, trochę wspinania, się, trochę łagodnego przejścia. A wyszliśmy rano o 8.00 przed samym odjazdemxDxDxD. Podziwaliśmy piękne możę oświetlone porannym słońcem. POLECAM TO MIEJSCE!!!
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 28.12.2007 12:06

kulka53 napisał(a):
misiekkk napisał(a):Myśle, że wielu formumowiczów obejrzałoby z przyjemnością jakieś fotki z twoich szczytów. A może napisałbyś jakąś relacje???


przyjdzie taki czas, że zdjęcia z gór chorwackich i nie tylko umieszczę 8) może nawet jakaś krótka relacyjka - komentarz się urodzi :wink: chociaż czytając relacje innych forumowiczów mam przed tym spore obawy 8O


Dla forumowiczów zainteresowanych wędrówkami po chorwackich górach: krótka relacja ze zdjęciami, z gór i nie tylko, powstała i jest tutaj :D 8)
Pozdrawiam :D
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 26.01.2008 18:16

Wszystkim zainteresowanym wspinaczką w Chorwacji polecam-króto i zwięźle i zainteresowani WSPINACZKĄ mają ogólny jak i szczegółowy ogląd sytuacji:
http://www.bag.pl/bagaznik/relacje_chorwacja.php
:wink:
mruczycho
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 90
Dołączył(a): 04.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mruczycho » 26.01.2008 19:52

Trochę map topograficznych chorwacji jest tu:
http://www.avijacijabezgranica.com/karte/
to wydawnictwo aktualnych map turystycznych:
http://www.smand.hr/
zdjęcie mapy smand
Obrazek
Obrazek
Kilka zdjęc z PaklenicyObrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ciekawe opisy tras:http://www.summitpost.org/mountain/rock/152235/paklenica.html#chapter_1
Ostatnio edytowano 12.05.2008 11:20 przez mruczycho, łącznie edytowano 1 raz
WIEWIÓR
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 24.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) WIEWIÓR » 29.01.2008 20:56

Witam.
Ja byłam w zeszłym roku z męzem w górach Biokovo - zdobylismy Vosac i Sv. Jure. Szliśmy pieszo z Makarskiej przez wieś Makar. Od wioski jest stara ściezka i ślady po starym szlaku (czerwone kółeczka). Nie ma trudności technicznych, ale droga wymaga sporej kondycji i orientacji w terenie. Cała wycieczka zajeła nam z niewielkimi odpoczynkami 13 godzin. Zalecam wziąśc dużo wody i trochę prowiantu (my mieliśmy 4 litry wody i zabrakło nam jej w drodze powrotnej). Proponuję rozpocząc wyprawę jak najwcześniej rano (my wyruszyliśmy przed wschodem słońca). Ps. w punktach informacji turystycznej nikt nie ma pojecia o istnieniu tej drogi. Ps2. Uwaga, są żmije (spotkalismy 3 sztuki).
Pozdrawiam wędrowców :twisted:
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 21.06.2009 15:30

mruczycho napisał(a):Trochę map topograficznych chorwacji jest tu:
http://www.avijacijabezgranica.com/karte/

Czy ktoś posiada adres do działającej strony z mapami topograficznymi Chorwacji?
Na tej było całe państwo.
Miałam tą stronę zapisaną, ale niestety już nie działa, a potrzebuję dobrej topograficznej mapy NP Paklenica... :roll:
Pozdrówki i z góry serdecznie dziękuję! :)
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 21.06.2009 15:36

mam dumpa
mogę w poniedziałek wieczorem cos podesłać
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Góry w Chorwacji - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone