Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ukarali mnie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.07.2009 17:04

dasuch napisał(a):....dlaczego ma wywołać burzę skoro to prawda.

pierwszy dzień na forum jesteś ? :lol:
Wiele tematów "nie po myśli niektórych" wywołuje burzę.......w szklance wody na tym forum :wink:
Poczytaj jak się np. rozwinie ten wątek nie po myśli :wink:
Tomasz W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1152
Dołączył(a): 04.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz W » 18.07.2009 17:10

Bahama napisał(a):Czyli kolega też łamał przepisy ? Bo chyba za nic suszarką nie straszyli ? :) Powinno być Przestrzegajcie przepisów , a nie uwaga na suszarki :)


PRZESTRZEGAJCIE PRZEPISÓW i uważajcie na suszarki :D

Oczywiście, że prędkość była ciut większa od dozwolonej i przemawia przeze mnie gorycz tej sytuacji. Ale faktem jest również, że szczególnym upodobaniem do kontroli policja darzy samochody z obcą rejestracją. Stąd może moja przestroga :)
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 18.07.2009 18:24

Bahama napisał(a):Czyli kolega też łamał przepisy ? Bo chyba za nic suszarką nie straszyli ? :) Powinno być Przestrzegajcie przepisów , a nie uwaga na suszarki :)


ew. przestrzegajcie przepisów w miejscu tym tym i tym, bo "suszą" :twisted:
Dick45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 29.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dick45 » 19.07.2009 00:02

Tomasz W napisał(a):Parkowanie parkowaniem, ale uważajcie na policjantów z "suszarką". Ja w tym roku "miałem przyjemność" zapłacić. Kilka obiadów w niezłych restauracjach poszło tańcować.... :evil:

To prawda sam nie doświadczyłem bo Niemcy nie pozwolili się wyprzedzić na autostradzie,Na skrzyżowaniu na na górze stał gościu po cywilnemu z suszarką 5 km dalej na autostradzie mundurowi przy telefonie SOS bardzo sprawnie wyłapywali namierzonych.Ale i tak w Chorwacji na autostradzie można pojechać te 130 to teoria Chorwaci jeżdżą tak samo
ulotna
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 19.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ulotna » 20.07.2009 00:32

[quote="hepik"]Trzeba było w centrum,tuż przy starówce.Tu nikt nie wydygał ;)

Obrazek[/qu
Dwukrotnie byłam świadkiem odholowywania pojazdów w tym właśnie miejscu- w tym jednego polskiego....
A co do parkowania w Omisu, za mostem po lewej stronie parking za 4 kuny za godzinę-chyba nie powalająca kwota...
Natomiast przed Cetiną od strony miasta po prawej stronie za tunelem darmowy parking-nieco zatłoczony, ale jest!
ulotna
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 19.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ulotna » 20.07.2009 00:38

Artur68 napisał(a):Witam - kiedy czytam Wasze wypowiedzi o niepłaceniu mandatów ,to krew mnie zalewa. Leszek napisał "cwaniactwo",może mu nie wypadało inaczej,ale mnie nie zależy i napiszę ZŁODZIEJSTWO !!!
Piszecie posty o opłatach na autostradach - na bramce pan nie wydał Wam 2 ero - złodziej !
Kelner zawyżył Wam rachunek o 10 kun - mafiozo !
Kasjer w Konzumie nie wydał Wam reszty 50 lip - bandyta !
Brawo,brawo - oszukaliście Chorwację na 50 kun ,ale kasa , naprawdę jesteście kozaki,cool i supermeni.
Jeżeli istnieją płatne strefy parkingowe , to czy to się komuś podoba czy nie - płacić trzeba - no chyba,że zamawiacie Karlovacko w ogródku piwnym, wypijacie i szybko uciekacie.Opłata to opłata i nie ważne za co - w innym przypadku to KRADZIEŻ , a Wy jesteście ZŁODZIEJAMI !!!
Pozdrawiam - i brawo za utrwalanie stereotypu Polak-Złodziej i Cwaniak.

P.S.Jeśli jakiegoś cwaniaka ten post obraził to miałem dokładnie taki zamiar.



Ostro napisane :la:
To już teraz wiem, dlaczego kelner w Baskiej Vodzie na widok napiwku tak się zdziwił, ża aż zaczął kaleczoną polszczyzną do nas przemawiać-hihihi.
a tak serio to smutne, jeśli taki stereotyp Polaka sami sobie fundujemy...
wir955
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 29.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wir955 » 20.07.2009 16:57

ulotna napisał(a):
Artur68 napisał(a):Witam - kiedy czytam Wasze wypowiedzi o niepłaceniu mandatów ,to krew mnie zalewa. Leszek napisał "cwaniactwo",może mu nie wypadało inaczej,ale mnie nie zależy i napiszę ZŁODZIEJSTWO !!!
Piszecie posty o opłatach na autostradach - na bramce pan nie wydał Wam 2 ero - złodziej !
Kelner zawyżył Wam rachunek o 10 kun - mafiozo !
Kasjer w Konzumie nie wydał Wam reszty 50 lip - bandyta !
Brawo,brawo - oszukaliście Chorwację na 50 kun ,ale kasa , naprawdę jesteście kozaki,cool i supermeni.
Jeżeli istnieją płatne strefy parkingowe , to czy to się komuś podoba czy nie - płacić trzeba - no chyba,że zamawiacie Karlovacko w ogródku piwnym, wypijacie i szybko uciekacie.Opłata to opłata i nie ważne za co - w innym przypadku to KRADZIEŻ , a Wy jesteście ZŁODZIEJAMI !!!
Pozdrawiam - i brawo za utrwalanie stereotypu Polak-Złodziej i Cwaniak.

P.S.Jeśli jakiegoś cwaniaka ten post obraził to miałem dokładnie taki zamiar.



Ostro napisane :la:
To już teraz wiem, dlaczego kelner w Baskiej Vodzie na widok napiwku tak się zdziwił, ża aż zaczął kaleczoną polszczyzną do nas przemawiać-hihihi.
a tak serio to smutne, jeśli taki stereotyp Polaka sami sobie fundujemy...

Obie szanowne strony dały się ponieść emocjom i słowa padają zbyt mocne.
1. Złamałeś przepisy - płać /dura lex set lex/.
2. Próbujesz się wymigać - jesteś cwaniak /słowo złodziej to za dużo/.
3. Władze, które narzucają nowe "podatki" bez żadnego uzasadnienia / poza pazernością/ - a tak klasyfikuję opłaty postojowe na peryferiach to szczególnie perfidne cwaniactwo.
4. Jeśli ktoś został oszukany na bramce autostrady, w sklepie itd. ...
to ma prawo TU o tym pisać.
5. Z tym stereotypem - Polak - kombinator i złodziej to duża przesada i
właściwie poza Niemcami nigdzie go nie spotkałem /czyżbyście nie
zauważali jak kombinują inne nacje?/.
ulotna
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 19.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ulotna » 20.07.2009 19:41

To napiszę jak NIE zostałam oszukana, zamiast dać 62 kuny dałam straganiarce 152 ( pomyliłam 100 z 10-jako, że pierwszy raz miałam kuny w łapce), a w lodziarni w Makarskiej zamiast dac 20 dałam 200 i babka wydała mi dobrze, a ja ją upomniałam, ze dała mi za dużo-popatrzyła na mnie zdziwiona, spojrzała na banknot, który trzymała w dłoni i pokazała, że ma 200 kun.
Jak widac wszystko zależy od człowieka..... 8)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 20.07.2009 20:10

Próbujesz się wymigać - jesteś cwaniak /słowo złodziej to za dużo/.

A jak coś ukradniesz w sklepie i przed policja starasz się wymigać to jesteś złodziej czy cwaniak? Nie widzę różnicy miedzy nie zapłaceniem rachunku a kradzieżą pieniędzy...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 20.07.2009 21:15

Zawsze można się schować w bagażniku - to taka luźna dygresja po przeczytaniu jednego dzisiejszego opisu...
wir955
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 29.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wir955 » 21.07.2009 16:41

ulotna napisał(a):To napiszę jak NIE zostałam oszukana, zamiast dać 62 kuny dałam straganiarce 152 ( pomyliłam 100 z 10-jako, że pierwszy raz miałam kuny w łapce), a w lodziarni w Makarskiej zamiast dac 20 dałam 200 i babka wydała mi dobrze, a ja ją upomniałam, ze dała mi za dużo-popatrzyła na mnie zdziwiona, spojrzała na banknot, który trzymała w dłoni i pokazała, że ma 200 kun.
Jak widac wszystko zależy od człowieka..... 8)


I o to chodzi. Mówmy o jednym i o drugim.
W miasteczku Jelsa na Hvarze trafiliśmy w tym roku na wspaniałego właściciela lodziarni - miły uśmiech, chwila czasu na krótką rozmowę, do każdej porcji dodawał gałkę gratis.
W samym Hvarze przynajmniej 3 przypadki niemiłej obsługi... ale zapamiętam tylko tego z Jelsy.
wir955
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 29.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wir955 » 21.07.2009 16:59

Bocian napisał(a):
Próbujesz się wymigać - jesteś cwaniak /słowo złodziej to za dużo/.

A jak coś ukradniesz w sklepie i przed policja starasz się wymigać to jesteś złodziej czy cwaniak? Nie widzę różnicy miedzy nie zapłaceniem rachunku a kradzieżą pieniędzy...

Moim zdaniem jest jednak różnica między towarem w sklepie a nakładanym przez władze podatkiem - w sklepie masz wymianę towar za pieniądz, w przypadku podatku płacisz za "nic". Większość podatków jest koniecznych i sprawiedliwych ale czasem władze posuwają się do pazerności. Narzucanie opłat za postój na ulicy, na peryferiach uważam za niesłuszne a to prowokuje do przekory.
Przyznam Ci jednak Bocian, że ja też jestem wrogiem cwaniactwa.
__Marcin__
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 01.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) __Marcin__ » 21.07.2009 17:30

Tak najlepiej, być przeciwnym czemuś na co samemu nie miałoby się odwagi :P Wielcy stróże prawa się znaleźli, ale kiedy idzie o przekraczanie prędkości czy pirackie wersje oprogramowania znajdującego się u 90% polskiego społeczeństwa to każdy milczy.
"A to złodzieje" wyzywa, bo za parkingi nie płacą, a sam siedzi na lewym systemie przy kompie, no chyba że laptopa kupił z preinstalowanym systemem bo innej możliwości nie było.
Polak cwaniak - wszędzie są cwaniacy, tylko że cwaniak to nie ten co nie płaci za parking tylko ten co Cie naciągnie na paskudną kwaterę, która zarezerwowałeś sobie przez internet i wcześniej jej nie widziałeś ...
Zresztą współczuje komuś, kto postawił samochód na niedozwolonym miejscu, czy też nie uiścił opłaty bo co to za przyjemność podczas zwiedzania czy opalania się, kiedy ciągle nie daje mu spokoju to czy przypadkiem ktoś nie odholował mu wózka.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 21.07.2009 19:02

Jeśli dla ciebie bycie cwaniakiem to odwaga to gratuluję. Potem duża część tych odważnych płacze na forum w wielu tematach...
__Marcin__
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 01.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) __Marcin__ » 21.07.2009 19:10

Tylko, że nie uiszczenia opłat za parking czy też zatrzymywanie się pod zakazem to objaw ignorancji/głupoty a nie cwaniactwa :]
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone