Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

600 zł za prom do Hvaru?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tczarnecki
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 25.05.2008
600 zł za prom do Hvaru?

Nieprzeczytany postnapisał(a) tczarnecki » 13.07.2008 21:28

Przeglądałem posty i wg cennika za przejazd promem na wyspę Hvar i powrót multivanem wychodzi około 600 zł. Pomyliłem się gdzieś, czy jednak tak faktycznie jest? No i czy jest jakaś alternatywa - oczywiście tańsza. Chcemy część z naszej miniobjazdówki właśnie spędzić na Hvarze, ale koszt dla rodziny jest duży...
teper
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) teper » 13.07.2008 21:37

jeśli planujesz płynąć ze Splitu to jest to bardzo droga sprawa.
poszukaj promu z Dvernika na Riwierze Makarskiej. My płynęliśmy tamtędy, bo było 3x taniej, a i tak jechaliśmy na makarską.
no i płynąc z Dvernika do Securaja, masz możliwość przejechania całej wyspy i podziwiania pięknych widoków, no i oczywiście ciekawe przeżycia związane z samą drogą :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2008 21:44

Słuchaj tepera - dobrze prawi :wink:
Sprawdź sam różnice w cenach:
www.sucuraj.com/trajekt.htm
www.hvarinfo.com/hr/trajekti-hvar/#1
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 13.07.2008 21:50

Wychodzi mi Split - Stari Grad - 2 strony +5os dorosłych ok. 690 pln
a Drvenik - Sućuraj - taka sama konfiguracja - 219 pln
hot dog
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hot dog » 13.07.2008 22:18

Zdecydowanie polecam Drvenik odleglosc od splitu 90 km a duuuzzzzo taniej jezeli chodzi o prom. Sam w tym roku bede plynal z Drvenika bo jest 2X taniej.:)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 13.07.2008 22:27

Jeśli planujesz przeprawę promową po jeździe "ciurkiem" z Pl, to moja rada, przeprawiaj się ze Splitu (trudny odcinek drogi Sućuraj - Jelsa; zwłaszcza kiedy ma się za sobą całą noc jazdy; 60 km drogi na tym odcinku to 1,5 h jazdy; w sezonie duży ruch - kampery, ciężarówki, a droga wąska, przepaści, brak barierek itp....). Co do oszczędnosci na przeprawie, to one poważnie się zmiejszają, kiedy doliczysz koszty paliwa na trasie Split - Drvenik i potem Sućuraj - reszta wyspy.

P.S. W forumowej wyszukiwarce znajdzie się killka tematów, gdzie dyskutujemy nt. "za i przeciw" obydwu wariantom przeprawy na Hvar.
Pozdrawiam
mirhon
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 01.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirhon » 14.07.2008 07:47

hot dog napisał(a):Zdecydowanie polecam Drvenik odleglosc od splitu 90 km a duuuzzzzo taniej jezeli chodzi o prom. Sam w tym roku bede plynal z Drvenika bo jest 2X taniej.:)


A ja zdecydowanie odradzam... :twisted: Będziesz dostatecznie zmęczony i zapewniam że widoki po drodze to będą raczej cieszyć pasażerów.
Raz przerabiałem (za namową kolegi) droge od Splitu do Drvenika i nigdy więcej :evil:
Te 90km (Split-Drvenik) straaasznie się ciągnie a już na wyspie masz do przejechania z tego co pamiętam około 60km i ta droga na koniec daje strasznie popalić bo praktycznie cały czas musisz uważać coby nie spaść ze skarpy... zgoda widokowo to bajka ale pod jednym warunkiem - kierowca jest wypoczęty i chętny do dalszej podrózy. Jeśli jesteś zmęczony i masz już dość drogi to zdecydowanie polecam brać prom ze Splitu.
Darkoni
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 26.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkoni » 14.07.2008 08:42

witam wszystkich !
Mam pytanie ze Splitu do Dubrownika czy jest sens płynąć promem ? Czy gnać samochodem ?
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7919
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 14.07.2008 08:52

Darkoni napisał(a):witam wszystkich !
Mam pytanie ze Splitu do Dubrownika czy jest sens płynąć promem ? Czy gnać samochodem ?

Radzę Ci jechać autem - raz , że szybciej, dwa , że taniej. :D
tczarnecki
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 25.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tczarnecki » 14.07.2008 17:20

dzięki Wam wszystkim za pomoc - na pewno skorzystam z rad. Tak się składa, że będę jechał z Istrii, gdyż chciałbym zaliczyć trójkąt Istria-Hvar-okolice Dubrovnika, więc o zmęczenie się nie martwię. Muszę tylko powertować jakiś camping na wyspie, bo planujemy "namiotowo" spędzić czas :))
teper
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 06.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) teper » 14.07.2008 18:04

mirhon napisał(a):...Raz przerabiałem (za namową kolegi) droge od Splitu do Drvenika i nigdy więcej :evil:
Te 90km (Split-Drvenik) straaasznie się ciągnie a już na wyspie masz do przejechania z tego co pamiętam około 60km i ta droga na koniec daje strasznie popalić bo praktycznie cały czas musisz uważać coby nie spaść ze skarpy... zgoda widokowo to bajka ale pod jednym warunkiem - kierowca jest wypoczęty i chętny do dalszej podrózy. Jeśli jesteś zmęczony i masz już dość drogi to zdecydowanie polecam brać prom ze Splitu.

Jeśli kolega tczarnecki będzie jechał autostradą to nie musi zjeżdżać do Splitu tylko może ciąć do końca, potem przeprawa przez Biokovo na makarską to tylko ok. 20km, no i do Dvernika już niedaleko.
Juro
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 15.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Juro » 14.07.2008 22:23

tczarnecki napisał(a):dzięki Wam wszystkim za pomoc - na pewno skorzystam z rad. Tak się składa, że będę jechał z Istrii, gdyż chciałbym zaliczyć trójkąt Istria-Hvar-okolice Dubrovnika, więc o zmęczenie się nie martwię. Muszę tylko powertować jakiś camping na wyspie, bo planujemy "namiotowo" spędzić czas :))


To tym bardziej polecam jazdę przez Drvenik, gdyż po tej stronie wyspy jest świetny camp Mlaska. Oprócz standardowych kamienistych plaż jest prawdziwa piaszczysta zatoka - jak na chorwackie warunki - dość spora. Miejsce idealne dla rodziny z dziećmi, jeśli więc takową "jesteś" - naprawę polecam. Natomiast miasteczko Sućuraj jest więcej niż senne. Jeśli lubisz powłóczyć się po nadmorskich knajpkach to będziesz zawiedziony.

Pozdrav.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 15.07.2008 07:54

tczarnecki napisał(a):dzięki Wam wszystkim za pomoc - na pewno skorzystam z rad. Tak się składa, że będę jechał z Istrii, gdyż chciałbym zaliczyć trójkąt Istria-Hvar-okolice Dubrovnika, więc o zmęczenie się nie martwię. Muszę tylko powertować jakiś camping na wyspie, bo planujemy "namiotowo" spędzić czas :))


hm...
Wszystko zależy, jaką wybierzesz trasę z Istrii.. (nie wiem, na ile zdajesz sobie sprawę, jak wygląda ruch na drogach hr wybrzeża w sezonie; zwłaszcza, jeśli zrezygnujesz z autostrad, żeby "podziwiać widoki" a i na autostradach przecież zdarzają się korki). Bo mogłoby się zdarzyć, że jazda potrwa....I zawsze miej na uwadze, że na przeprawę promową też się czeka (nie zawsze masz szczęście, że "załapiesz się" od razu...)
Pozdrawiam
tczarnecki
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 25.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tczarnecki » 19.07.2008 22:40

no właśnie mi ktoś to wczoraj uświadomił. w związku z tym moja ambitna trasa musi zostać zmieniona i chyba zamienię Istrię na okolicę Sibenika, może jeszcze dokładając po drodze do lub z Polski Plitvickie Jeziora...
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 27.07.2008 18:56

krakuscity napisał(a):
Darkoni napisał(a):witam wszystkich !
Mam pytanie ze Splitu do Dubrownika czy jest sens płynąć promem ? Czy gnać samochodem ?

Radzę Ci jechać autem - raz , że szybciej, dwa , że taniej. :D



Krakus, wróciłeś z Hwaru, a ja Twojej relacji z pobytu na wyspie nie czytałem. Czyżbyś nie napisał czy jeszcze nie napisałeś. Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone