Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

jesli na Hvar to gdzie?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ROROG
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 23.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ROROG » 20.08.2006 15:02

W Chorwacji byłem trzy razy, i myślę, że ważne jest miejce lecz klimat jaki wypracujesz z przyjaciółmi. Co do miejscowości to wszystkie podobne są do siebie, tylko jedne miej zatłoczone drugie bardziej, poza tym Hvar to tak mała wyspa, że w ciągu jednego dnia zdołasz obiechać wszystkie miejscowości i sama ocenisz różnice. Ja byłem na obieździe wyspy i zwiedziłem miejscowości: Zarace, Ivan Dolac, Sv. Nedjelja, Jagodna, pod kontem przyszłych wojaży, nie byłem w Zavali miałem już dosyć wąskich zjazdów. Po obieździe mogę poradzić to, że miescowoć docelowo powinieneś wybrać pod siebie nie sugerując się emocjonalnymi ocenami innych, dodam, że szwagier był w samym mieści Hvar i nie podobało mu się.
Życzę miłego pobytu.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 20.08.2006 18:28

Ryszard_K napisał(a):A tak przy okazji: posiadasz może jakieś foty z drogi Jelsa - Sucuraj?
Podminowany Milną nie pomyślałem aby wyciągnąc kamere na ww trasie.


Trochę zdjęć z tej słynnej trasy znajdziesz Rysiu tutaj:
forum/viewtopic.php?t=11284&postdays=0&postorder=asc&start=0

A jak jeszcze nie czytałeś tego:
forum/viewtopic.php?p=82822#82822
-to gorąco polecam (przy okazji pozdravki dla Jacunia)

Pozdrawiam.
axmann
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 19.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) axmann » 03.04.2007 15:51

witam

bylem juz kilka razy w cro ale HVAR planuje 1 raz
szukam miejsca z lagodnym dojsciem do morza (jak w Makarskiej lub Tucepi) takze z cieniem
prosze o info

pozdrawiam
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 03.04.2007 16:53

rafalpiasek napisał(a):

Mieszkałem w mieście Hvar, kilka domów dalej była polska baza nurkowa. Ulica to konkretnie Krizni Rat, przy takiej małej zatoczce, z pięknym widokiem na małą wysepkę i zatokę. Cudowne miejsce, polecam.

Rafał Piaskowski


To właśnie krakowska Nautica, która od zeszłego roku ma swoją bazę w St.Gradzie.

Co do wspominanych przez Was Jelsy i Milnej:
Jelsa jest w gruncie rzeczy najmniej ciekawym i najmniej urokliwym miasteczkiem na wyspie. Starówka jest tam niewielka, przeważa nowa zabudowa; jakoś brak tam tego "czegoś". Jedyną piękną i niepowtarzalną budowlą Jelsy jest kościół Sv. Ivana (przy Trgu sv. Ivana). A i lody na rivie, naprawdę pycha.
Milna to z kolei "produkt" ostatnich 25 lat i odpowiedź na zapotrzebowanie na apartamenty tuż przy plaży. Praktycznie tylko nowa zabudowa, cała masa barów itp to rzeczywiście nic ciekawego; trochę jak na Rivierze Makarskiej tylko gorzej, bo bardziej ubogo. Może się podobać ewentualnie miłośnikom wczasów nad Bałtykiem (podobne klimaty jak nad Pl morzem: fryty, lody itp). Prawdziwa Milna (podobnie jak pobliskie Zaraće) to tych kilka starych domów położonych wysoko na wzgórzach górujących nad nową drogą St.Grad - Hvar; ale stamtąd daleko do morza, tam nie ma apartamentów.

ROROG napisał(a): W Chorwacji byłem trzy razy, i myślę, że ważne jest miejce lecz klimat jaki wypracujesz z przyjaciółmi. Co do miejscowości to wszystkie podobne są do siebie, tylko jedne miej zatłoczone drugie bardziej, poza tym Hvar to tak mała wyspa, że w ciągu jednego dnia zdołasz obiechać wszystkie miejscowości i sama ocenisz różnice. Ja byłem na obieździe wyspy i zwiedziłem miejscowości: Zarace, Ivan Dolac, Sv. Nedjelja, Jagodna, pod kontem przyszłych wojaży, nie byłem w Zavali miałem już dosyć wąskich zjazdów. Po obieździe mogę poradzić to, że miescowoć docelowo powinieneś wybrać pod siebie nie sugerując się emocjonalnymi ocenami innych, dodam, że szwagier był w samym mieści Hvar i nie podobało mu się.
Życzę miłego pobytu.


Hvar to mała wyspa? można objechać w ciągu jednego dnia???
To słyszę po raz pierwszy, muszę przyznać. Ja mieszkam tu już drugi rok i jeszcze ciągle z mężem odkrywamy jakieś zakątki, w których nas nie było...
Gwarantuję, że jeśli ktoś naprawdę chce poznać wyspę, to dwa intensywne tygodnie mogą nie wystarczyć prawdziwemu "zajrzydziurze".
Zaraće, Ivan Dolac, Sv. Nedjelja, Jagodna to nie miejscowości tylko osady i w dodatku wszystkie położone po jednej stronie wyspy....
Oj, nie wiem, kto Ci ten objazd organizował, ale powiem od razu, że albo wyspy nie zna, albo się nie przyłożył do tego, by Ci ją pokazać; a szkoda...Fakt nie jest to miejsce dla każdego; poza snobistyczną i zatłoczoną (ale i piękną) stolicą wyspy nie ma się tu gdzie zabawić. Ale nie wszyscy przecież tego szukają. To miejce dla tych, którzy lubią sami odkrywać, łazikować, zaglądać w miejsca, o których nie można przeczytać w przewodnikach.
Tym właśnie wyspa odwdzięcza się niezapomnianymi wrażeniami. :D
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 03.04.2007 19:12

Jeślim mogę slówko na temat miejscowości Hvar.
Bezwątpienia miasto urokliwe i klimatyczne ale plaże w miejscowości slabe tzn. duże kamienie lub skaly. Jedyna szeroka i z malymi kamieniami przy największym hotelu w miasteczku - wypadla mi nazwa
Do nurkowania peryferia Miasta.
Mieszkalem 2 lata temu w hotelu Croatia.
Uważam że Hvar- miasto bardziej dla koneserów klimatu Chorwackich miejscowości niż miejsce optymalne do leżakowania
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 03.04.2007 19:20

A jeszcze trasa Sucuraj - Jelsa. Po calodziennej podróży szczerze odradzam - zbyt niebezpiecznie dla zmęczonego kierowcy
Dla kogoś nie zmęczonego , żądnego adrenaliny - OK.
Bez wątpienia bardzo widokowa i ekstremalna
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 03.04.2007 21:05

Tylko Ivan Dolac :D :D
axmann
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 19.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) axmann » 03.04.2007 21:53

a Stari Grad jakie ma plaze?

pozdrawiam
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 03.04.2007 23:11

Powiem szczerze, że w okolicach większych miasteczek takich jak St.Grad, Vrboska czy Jelsa plaże są miom zdaniem nieszczególne (ze zrozumiałych względów). Dopiero na obrzeżach miasteczek można znaleźć ciekawsze do plażowania miejsce. W bliskiej okolicy St. Gradu mogę polecić tzw. "Babę położoną w lasku za hotelem Arkada.
Wszyscy chwalą plaże od strony otwartego morza (czyli Ivan Dolac, Sv. Nedjelja, Zavala) - całkiem słusznie zresztą. I jeżli ktoś chce się zaszyć w spokoju to chyba dobre rozwiązanie i możliwość zakwaterowania tuż przy pięknej plaży. Ale trzeba też zdawać sobie sprawę, że ta częśc wyspy jest "odcięta" od większych miasteczek (przez wzgórza). Jedyne połączenie to wąski tunel. Z mojego punktu widzenia to nie problem wsiąść w auto i pojechac sobie do miasteczka, kiedy ma się na to ochotę. Ale są turyście, którym to nie odpowiada

Wielu turystów wybiera apartament nie zwracając uwagi na bliskość plaży; chcą być blisko miasteczka, ale nie w jego centrum; nie przeszkadza im, że do plaży dojadą, czy przespacerują się kilkanaście minut, bo lubią ustronne miejsca, gdzie będą na plaży sami.
Są też tacy turyści, którzą wolą apartament na odludziu i wolą dojechać do miasteczek, gdy mają ochotę spędzić wieczór wśród ludzi.

Nie wiem, co preferujesz Axmann-ie, więc trudno mi radzić...
Pozdrawiam
Mariusz Gubernat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 05.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz Gubernat » 04.04.2007 10:49

Byłem w Ivan Dolac w zeszłym roku - było super, jednak najbardziej podobało mi się w Sv.Nedjeljii i Zavali.
Osobiście polecam Zavalę m.inn z powodu większej ilości plaż.
Moim zdaniem Zavala jest też bardziej urokliwa.
Pozdrawiam
axmann
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 19.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) axmann » 04.04.2007 11:30

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
Wielu turystów wybiera apartament nie zwracając uwagi na bliskość plaży; chcą być blisko miasteczka, ale nie w jego centrum; nie przeszkadza im, że do plaży dojadą, czy przespacerują się kilkanaście minut, bo lubią ustronne miejsca, gdzie będą na plaży sami.

Nie wiem, co preferujesz Axmann-ie, więc trudno mi radzić...
Pozdrawiam


witam

wlasnie tak, chcemy byc blisko miasteczka, nie w centrum, do plazy z 300metrow
plaza musi byc z latwym dojsciem i cieniem - dzieciaczki
czegos takiego na wyspie Hvar wlasnie szukam

pozdrawiam
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 01.05.2007 15:35

w Jelsie jest też centrum nurkowe, niestety wcześniej sie tym nie interesowałam to nie znam cen itp.
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
jesli na Hvar to gdzie? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone