Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korcula-Lumbara (potrzebna dobra rada)

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Korcula-Lumbara (potrzebna dobra rada)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.01.2006 23:40

Witam.
Wybieram sie w tym roku do Lumbardy (10.06.2006), prosze o udzielenie informacji: jak najprosciej dostac sie na wyspe (jade wlasnym autem), dodatkowo interesuje mnie czy duzo wczesniej trzeba byc w porcie itp. Ocywiscie oczekuje na relacje z pobytu.
Pozdrawiam
krzysiek M.
Croentuzjasta
Posty: 271
Dołączył(a): 01.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek M. » 31.01.2006 09:05

Po pierwsze można płynąć promem Drvenika na Korculę i z tamtad autkiem do Lumbardy(blisko). Polecam ten sposób transportu , na pewno droższy ale bardziej komfortowy .
Druga możliwość to jazda jadranką aż do Stonu nastepnie przejazd przez cały Peljesak i przeprawa promowa z Orebica do Korculi.
W zasadzie warto być 12 godziny przed odpłynięciem promu. Promy sa bardzo pojemne i duzo aut na nie wchodzi.
Jeszcze raz polecam prom z Drvenika,po długiej podróży jest to bardziej bezpieczne niż jazda krętą jadranką i potem kretymi drogami na półwyspie peljesak.
Ceny połączeń promowych oraz godziny pływania znajdziesz na stronie www.jadrolinija.hr
PS.
orientacyjny czas przejazdu od Splitu do Drvenika 1,5 h, Split -Orebic 6h
evik
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 16.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) evik » 31.01.2006 19:48

Najprościej dojechać autostradą do Splitu, załadować się na prom i dopłynąć do Korczuli, do Vela Luka płynie około 3 godziny. Później około 1 godzinę autem. Sądzę, że w terminie kiedy wyjeżdzasz wystarczy być około 2,3godziny przed wypłynięciem.Jeśli cierpisz na zawroty głowy i nie jesteś zaprawionyw bojach drogowych,to odradzam podróż Jadranką,choć stracisz zachwcające widoki.Szczęśliwej podróży! :D
Użytkownik usunięty
Infdormacione

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.02.2006 23:33

Dziekuje za udzielone rade. Nawiazujac jeszcze do mojego zapytania o dojazd na Korcule, slyszalem ze isnieje inna niz Jadrolinia firma obslugujaca przejazdy na Korcule. Jezeli ktos cos wie na ten temat, to prosze o informacje (nazwa firmy, adres internetowy itp.)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.02.2006 00:41

"wygrzebałem" przy użyciu google - "prom na korculę"
pierwszy wynik to odnośnik do naszego forum, a tam w poście ally;
http://www.medplov.hr/
:papa:
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 02.02.2006 10:41

Witam. W 2002 roku byłem na Korculi 2 tygodnie . Na stronie www.korcula.republika.pl masz relacje z tego wypadu. Byłem tam również na jednodniowej wycieczce w zeszłym roku. Zawarte dane nie uległy przdawnieniu. Pozdrawiam binkowskig
Użytkownik usunięty
Re

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.02.2006 12:47

Dzieki wielkie juz sie nie mozemy doczekac wyjazdu.
Pozdrawiam
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 02.02.2006 22:01

Lumbarda ma dwie fajne plaże piaszczyste na końcu miasteczka. polecam je bo sa bardzo ładne. pozdrawianm
jabu
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 24.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jabu » 02.02.2006 23:27

Byłem w zeszłym roku (2005) w czerwcu na Korculi w miejscowości Lumbarda apartamenty Lina. Jeśli chodzi o dojazd to trasa samochodem do Orebic przez pówysep dookoła jest faktycznie bardzo długa i męcząca.
Jechałem na wyspę właśnie tą trasą. Dojechałem wieczorem (około godziny 22) do Orebica skąd odpływa prom. Bilety kupuje się w kiosku przy miejscu, gdzie czeka się na prom. Płatność tylko w kunach, tylko gotówką (cena 48 kun za samochód + 10 kun za osobę). Promy odpływają zgodnie z rozkładem jazdy (chyba co godzinę) i płyną około 15 minut (w ciągu dnia jak jest duży ruch podstawiają promy poza rozkładem jazdy). Płaci się za samochód + za każdą osobę. Wracając płynąłem promem z Trpanj do Ploce. Był to duży i pojemny prom z barkiem, klimatyzacją. Czas płynięcia około 1 godziny.
Cena (czaeriwc 2005) 23 kuny za osobę, +80 kun za samochód osobowy. Naprawdę warto płynąć tym promem chociaż trochę kosztuje. Oszczędza się wiele czasu i nie trzeba jechać długą i bardzo krętą trasą półwyspu Plejsac. Jeszcze jedno promy z Orebic na Korculę pływają zgodnie z rokładem jazdy, który można znależć w internecie, wieczorem też pływają tyle że mniej kursów. Dla zachęty zamieściłem zdjęcie w galerii zdjęć z wakacji widoku z promu którym płynąłem na Korulę. Życzę miłego pobytu,
Pozdrawiam
Janusz
Użytkownik usunięty
Apartman

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.02.2006 21:15

Czy ktos moze mieszkal w apatmanie MP-0132-1-A2 (adriatica.net), lub w w poblizu niego? Jezeli tak, to prosze o info dotyczace odleglosci od morza, sklepu, knajpy, rodzaju plazy, goscinnosci wlascicieli itp.
Użytkownik usunięty
Apartman

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.02.2006 09:26

Chodzi mi o obiekt na tej stronie. Czy ktos cos wie?
http://www.korcula.net/firme/private/lumbarda/jagodab.htm
teka
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 02.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) teka » 12.02.2006 23:10

Witam. Ze zdjęcia wnioskuję że ten apartament znajduje się po lewej stronie od wjazdu drogą z Korculi do Lumbardy. Miejscowość jest położona nad dość płytką zatoczką. Główna droga osiągając nabrzeże biegnie dalej lekko w prawo nad brzegiem zatoczki i prowadzi do malutkiego centrum znajdującego się w najgłębszym miejscu zatoczki. Tam też są sklepy (również z klimatyzacją) oraz stragany, kilka knajpek i mała piaszczysta plaża. Ta mała plaża może być interesująca dla osób z małymi dziećmi ze względu na płytkie morze (w Chorwacji nie jest to częste zjawisko). Minusem jest bliskość centrum i związany z tym ruch. Idąc dalej nabrzeżem (obchodząc zatoczkę) dochodzimy do końca zatoczki (molo - przystań). Tam jest od strony morza (cieśnina między wyspą Korcula a półwyspem Peljesac) duża i najbardziej popularna plaża. Odległości od tego apartamentu: do małej plaży (centrum) to mniej więcej 300m, do plaży na drugim końcu zatoczki 500-600m. Jak widać na zdjęciu od apartamentu do morza nie jest daleko. Wszędzie są wybetonowane miejsca do opalania i być może nie trzeba będzie chodzić na plaże (zależy od indywidualnego podejścia).
aja
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 25.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) aja » 09.03.2006 00:01

Witam!
Ja również w tym terminie wybieram się do Lumbardy :) Parę lat temu byłam w Orebicu na Peljesiacu i wiem jak męcząca jest ta trasa.W tym roku mam nadzieję że zdecydujemy się na prom.
Pozdrawiam :)
aja
tboy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 220
Dołączył(a): 02.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) tboy » 12.05.2006 01:36

binkowskig napisał(a):Lumbarda ma dwie fajne plaże piaszczyste na końcu miasteczka. polecam je bo sa bardzo ładne. pozdrawianm


Plaże istotnie cudne, ale wole te skaliste, skały hmmmm delicious :) od razu głęboko więc można fajnie poskakać do wody. Ale miasteczko małe, wiec jeśli potrzeba ci wrażeń to polecam Korcule, albo Vela Luka. Od promu w Vela Luka do Lumbardy autem to max 40 minut. W winnicach mają super winko. Polecam koniecznie.
Puzzle1
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 03.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Puzzle1 » 12.05.2006 08:17

gwadas napisał(a):Witam.
Wybieram sie w tym roku do Lumbardy (10.06.2006), prosze o udzielenie informacji: jak najprosciej dostac sie na wyspe (jade wlasnym autem), dodatkowo interesuje mnie czy duzo wczesniej trzeba byc w porcie itp. Ocywiscie oczekuje na relacje z pobytu.
Pozdrawiam


Połaczenia na wyspę Korcula 10.06 ( ceny w Euro)
Split - Korcula - Brak połączeń
Split- Vela Luka godz 18: auto 42,16 osoba 4,72

lub na 2 tury (Ploce Trpanj+ Orebic-Korcula)
Ploce- Trpanj 7.30; 10.15; 12.30; 15.00; 18.30: auto 10,81 osoba 3,10
Orebić -Domince(Korcula) - praktycznie co godzinę.auto 6,48 osoba 1,35

lub
Drvennik- Domince 17.30 cena Auto 21,08 osoba 4,05

Pozdrawiam

Puzzle1
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Korcula-Lumbara (potrzebna dobra rada)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone