Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

czy warto jechac? Murter

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
waldek1981
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 15.06.2006
czy warto jechac? Murter

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldek1981 » 24.07.2006 23:56

hejka! za tydzien wybieram sie pierwszy raz do chorwacji i chyba jedziemy na Murter zastanawiam sie jeszcze czy ktos ma fotki zz Murter Moze bysmi ktos podeslal na mego e-maila: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl .Niewiem czy nieładniej jest w okolicach Primostern lub makaraskiej juz mam mętlik w głowie !!! dlatego prosze o foteczki Pozdrawiam P.S Jedziemy pod namiot .
r_s_poland
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 118
Dołączył(a): 22.07.2006
polecam

Nieprzeczytany postnapisał(a) r_s_poland » 25.07.2006 13:39

naprwde warto, do murteru jezdze co roku od 6 lat i nie znalazlem lepszych warunków do kąpania sie w wodzie, piasek w zatoce 200/50m woda lazurowa dzieki temu spokojnie mogą sie bawic dzieci w wodzie np 15 m od brzegu woda okolo 60 - 70 cm, plaza na brzegu kamyczkowo-trawiasto-zwirowa , nie to co w wodzie!!! :) MURTER to doskonaly punkt wypadowy: park konati - kup bilet na statku rano przez odplywem - zejdziesz ponizej 200kn , Paklenica - raj w górach , wycieczka do innego klimatu, Wodospady KRKA 50 km , pytajcie jak czegos nie wiecie

zdjecie wkrótce
r_s_poland
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 118
Dołączył(a): 22.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) r_s_poland » 25.07.2006 21:09

Plaza slanica w murterze ,dokładniejsze info pytac .......... pozdrawiam

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
waldek1981
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 15.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldek1981 » 25.07.2006 22:54

WOW ale foteczki wielkie dziekuje dla Ciebie!!!
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 26.07.2006 07:26

Ta plaża z której są zdjęcia w szczycie sezonu jest bardzo przeludniona. Po drugiej stronie kempu jest ciekawsza plaza , częściowo FKK a dalej dzikie skałki
farenhajt
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 20.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) farenhajt » 26.07.2006 07:32

Tak,slanica jest nieciekawa i przeludniona.Ta druga plaża jest naprawdę ok.Zwłaszcza że jest tam zatoczka z piaszczystym dnem i liczne krzaki i drzewa
waldek1981
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 15.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldek1981 » 26.07.2006 08:30

powiedzcie mi forumowicze czy jets tam co zwiedzac jakies kamieniczki ,zameczek czy tylko pozostaje wylegiwanie sie na sloncu! prosze o o info
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 26.07.2006 08:46

Na samym Murterze to nie ma co zwiedzać.
Ale zaraz za wyspą masz Szibenik, dalej Primosten Trogir Split, koło Szibenika wodospady Krka, ruiny twierdzy Vrańskiej i Vrańsko jezero, w drugą stronę Zadar, Nin Pag a na pochmurne dnie - wypad do Paklenicy
Oszkliwiec
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 22.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Oszkliwiec » 26.07.2006 09:03

Polecam jeszcze wycieczkę na Kornati.Całodzienny rejs stateczkiem z przerwami po drodze na kąpanko i oczywiście również na wyspach.Widoczki super!!!
r_s_poland
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 118
Dołączył(a): 22.07.2006
2 plaża

Nieprzeczytany postnapisał(a) r_s_poland » 26.07.2006 09:19

no to prawda sąsiadujące ze slanica 2 zatoki,

1) na południwy zachód trzeba obejść góre Raduć nazywa sie chyba U.cigdara lub jakos podobnie zejscie do wody kamieniste ale po 4-5 metrach super lazur i piasczek , jakas knajpka, betonowy pomost mozna fajne skakac do wody niebiesciutkiej:)

2) na północny zachód , koło malej wysepki połaczonej usypanym mostem z kamieni , troszke golasów i także zejscie do wody i ląd kamienisty , kamienie wręcz ostre, ale jest milo z tego powodu ze woda jest spokojna prawie zadnych fal:)

byłem tylko raz na slanicy w sezonie - szczycie, to prawda ze jest przeludniona

polecam czerwiec i wrzesien wtdy jest mniej ludzi

polecam równiez zajecie dobrych miejsc na bokach zatkoki na kamieniach ( porobione tarasy troszke betonu itd) przynajmniej jest czysto i równo:)
men71
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 01.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) men71 » 26.07.2006 11:27

waldek1981 napisał(a):hejka! za tydzien wybieram sie pierwszy raz do chorwacji i chyba jedziemy na Murter zastanawiam sie jeszcze czy ktos ma fotki zz Murter Moze bysmi ktos podeslal na mego e-maila: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl .Niewiem czy nieładniej jest w okolicach Primostern lub makaraskiej juz mam mętlik w głowie !!! dlatego prosze o foteczki Pozdrawiam P.S Jedziemy pod namiot .

Ja byłem w Primosten ale myślałem że w Murterze będzie coś ciekawego i pojechałem pozwiedzać. Ta plaża na zdjęciach wyszła cudo ale z bliska wygląda już gorzej. Piasek koloru betonu, mętna woda, mnustwo ludzi, zapachy jak na węgierskich basenach. Jedyny plus to płytka woda.
Polecam wyjazd bardziej na południe: Szibenik, Primosten, Trogir. Najładniej jest w Primosten a woda jak z raju.
r_s_poland
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 118
Dołączył(a): 22.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) r_s_poland » 26.07.2006 13:59

to moze polecisz mi cos piaszczystego w wodzie? hvar? brac? korchu8la, miljet? tam jade ..... ale zalezy mi na piasku na dnie a nie zwir? w murterze jest czyste piaszczyste dno i raz jeszcze potwierdzam lipiec i sierpien jest masakra, we wrzesniu spokojnie mozna znalesc duzo miejsca na plazy
teka
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 02.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) teka » 26.07.2006 19:38

Jak będziesz na Korculi to odwiedź Lumbardę. Kilka kilometrów w lewo po zjeździe z promu. Tam są dwie piaszczyste plaże. Było juz o tym na forum.
r_s_poland
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 118
Dołączył(a): 22.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) r_s_poland » 26.07.2006 20:17

dziekje za informacje :) ale u lumbrdzie wiem juz duzo , chodzi mi o cos niekomercyjnego.... na lumbarde napewno pojade we wrzesniu i sobie porównam z murterowska slanica u cigdarem
maalena
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 106
Dołączył(a): 25.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) maalena » 26.07.2006 20:47

Waldku...to Primosten nie Primoster
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone