Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłam z wyspy Murter-służę radą

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
farenhajt
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 20.02.2006
Wróciłam z wyspy Murter-służę radą

Nieprzeczytany postnapisał(a) farenhajt » 13.07.2006 07:59

12.07 wróciłam z Murteru-jeśli chcecie coś wiedzieć pytajcie.
vioka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 12.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) vioka » 13.07.2006 08:29

Na Murter , do miejscowości Murter wyjeżdżamy jutro. Mamy rezerwację apartamentu na put Slanica. Jaką plażę polecasz, jaką knajpkę, gdzie robić codzienne zakupy, gdzie są najlepsze lody? Wszystkie informacje mile widziane.
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 13.07.2006 09:40

Masz plan Murteru?
Jeśli nie, to podaj maila.
Na planie zaznaczę co i jak
Wenus23
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 06.07.2006
Murter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wenus23 » 13.07.2006 09:45

ja w przyszłym tygodniu wyjeżdzam na wyspę Murter dokładnie do miejscowości Jezera byłabym wdzieczna za wszelkie informacje, co zabrać, na co uważac, co warto kupić i gdzie itd. Podaje mojego meila: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 13.07.2006 10:02

Jezera to na drugim końcu wyspy Murter.
Znam tylko z przejazdu, więc nie pomogę.
vioka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 12.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) vioka » 13.07.2006 11:19

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl proszę oinfo
farenhajt
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 20.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) farenhajt » 13.07.2006 11:46

Też mieszkałam przy Put Slanica.Blisko plaży Slanica-strasznie tłoczna i przereklamowana.Fajna plażyczka jest nieco dalej,drogą wzdłuż kapmu Slanica, w zatoce Lucica.Można dojechać-my spacerowaliśmy.Czasem chodziliśmy na plażę Cigrada-trochę piasku, trochę skałek.Można też jeździć na plażę przy camp Loviśce, między Murterem a Jezierą.Jest żwirkowa,czysta,ciepła woda.
Z knajp polecam konobę Skalinada,blisko Put Slanica.Zakupy-najbliżej market Jolly,obok jest bankomat.
Jezera jest z kolei uroczym miasteczkiem,warto wybrać się tam wieczorem do knajpki.
mawe
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mawe » 13.07.2006 11:51

Ja również 28.07 jadę na Murter do miejscowości Murter, jeżeli byłbys tak miły to również poproszę o plan miasteczka z zaznaczonymi fajnymi miejscami. Mój meil adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl, a może fahrenhajt opisze na forum swoje wrażenia z pobytu na Murterze - byłoby fajnie znać najświeższe wieści krótko przed wyjazdem
toudee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 748
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) toudee » 13.07.2006 12:23

Wenus23 napisała:
ja w przyszłym tygodniu wyjeżdzam na wyspę Murter dokładnie do miejscowości Jezera byłabym wdzieczna za wszelkie informacje,

Opis pobytu w Jezerach i trochę zdjęć masz tu
http://www.mojachorwacja.boo.pl/murter%202002.html
mariano74
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 12.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariano74 » 14.07.2006 23:04

kw napisał(a):Masz plan Murteru?
Jeśli nie, to podaj maila.
Na planie zaznaczę co i jak


witam
ja też serdecznie poprosiłbym Cromaniaka Kw o taką mapkę na maila
do Murteru wybieram się w podróż poślubną na początku wrzesnia
mój mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
pozdrawiam
mariano74
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 12.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariano74 » 15.07.2006 09:50

farenhajt napisał(a):12.07 wróciłam z Murteru-jeśli chcecie coś wiedzieć pytajcie.

witam
miałbym kilka pytań do Pani o Murterze
po pierwsze trasy do wycieczek pieszych ew. rowerowych , z samego Murteru do innych częsci wyspy, a także w okolicach pozostałych miast na wyspie - czy ma Pani jakieś informacje ?
dalej - czy są wypozyczalnie rowerów na miejscu, jakie ceny?
dalej osobliwości wyspy Murter : przyrodnicze , historyczne , coś co warto zobaczyć ,
jak tam morska fauna : czy można spotkać ośmiornice i inne dziwadła, czy można znaleźć jakies fajne muszelki
jak funkcjonuje komunikacja autobusowa, gdzie można dojechać z przystanku Murter :-)
gdzie się Pani stołowała
będę wdzięczny za wszelkie sugestie
pozdr
mariano74
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
farenhajt
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 20.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) farenhajt » 15.07.2006 14:09

W samym Murterze raczej nie ma nic szczególnie ciekawego.O rowerach nic nie wiem.Spacerowaliśmy po całej miejscowości-np.weszliśmy na najwyższy punkt,chyba Radun czy tak jakoś, z którego roztacza sie wspaniały widok.Z portu w Murterze jest płynne przejście do portu w Betinie-miejscowości są polaczone.Warto wybrać się na Kornati, zwiedzić Szybenik i wodospady Krk.
Stołowałam sie w konobie Skalinada-bardzo polecam,czasem w pizzerii Barbara,a czasem we własnym zakresie.
W wodzie spotyka sie ciekawe rzeczy-ośmiornice,ładne rybki,rozgwiazdy,kraby i chyba gąbki.
aquavitae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 406
Dołączył(a): 21.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aquavitae » 15.07.2006 21:19

Macie tutaj bardzo obszerny opis mojego pobytu z września 2004 w Murterze - ceny itd. już nieaktualne :)

forum/viewtopic.php?t=9797&highlight=murter
żaba na suficie
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 02.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) żaba na suficie » 02.08.2006 14:15

Prosilabym info o miejscowosci Murter! nie pogardze mapka! pozdrawiam idziekuje adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
teka
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 02.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) teka » 02.08.2006 21:00

Oto strona Murteru i mapa miejscowości http://www.murter.hr/plan_mjesta.htm# . Na miejscu w centrum jest informacja turystyczna. Udaj się tam i poproś o mapę miejscowości.

Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Wróciłam z wyspy Murter-służę radą
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone