Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pobyt na wyspie Ciovo.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mariusz2000
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 13.04.2008
Pobyt na wyspie Ciovo.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz2000 » 13.04.2008 20:08

Witam wszystkich, mam pytanie dotyczące pobytu w Chorwacji jedziemy w sierpniu na kwatery na wyspę Ciovo - Slatina samochodami w dwie rodziny z pociechami, co można w tej okolicy zwiedzić jakie orientacyjne są ceny art. spożywczych oraz w restauracjach, ewentualnie jakieś blizsze inf. dotyczące pobytu na tej wyspie. Dzięki i pozdrawiam. :)
Kasieńka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 19.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasieńka » 14.04.2008 17:30

Slatina to urocze, dość spokojne miejsce. Można zwiedzać sąsiednie miejscowości : Okrug Dolnji i Gorrnji i Arbanije. W każdej z nich są inne plaże, myślę, ze każdy może znaleźć coś dla siebie. Najwięcej atrakcji znajdziecie oczywiście w pobliskim Trogirze. Urocze zabytkowe kamieniczki, wąskie uliczki, po których można spacerować w dzień i w nocy. Mnóstwo knajpek i lodziarnie z olbrzymami lodami ( 1 kugla- kulka wielkości pięści za jedyne 5 kun). Zakupy można robić na tutejszym bazarze , ale ceny artykułów spożywczych raczej nie zachęcają do tego. Polecam market za Trogirem w kierunku na Split po prawej stronie, ze stosunkowo dużym parkingiem (co nie jest bez znaczenia). Są też mniejsze markety w Okrug Gornij i Arbaniji. Ceny trochę wyższe niż w Polsce, najdroższe jest mięso, wędliny i napoje. Na dalsze wycieczki z Ciovo polecam: Split, Park Narodowy KRKA i Szybenik. Pozdrwawiam :papa:
Kasieńka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 19.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasieńka » 14.04.2008 17:30

Specjalistką od wątku o Ciovo jest madzia 1981. Polecam lekturę jej postów. Planując zeszłoroczne wakacje też tak zrobiłam. :papa:
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 14.04.2008 18:49

:papa:
Mariusz2000
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 13.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz2000 » 15.04.2008 20:11

Witam. Otrzymałem informację, że mogę się do Ciebie zwrócić z bliższymi informacjami dotyczącego pobytu w Slatinie na wyspie Ciowo. Mam pytanie czy można dostać się do Splitu z Slatiny ewentualnie jaki to koszt. Jap posiadasz inne informacje będę wdzięczny. Jedziemy z małymi dziećmi czy w połowie drogi można przenocować ( jaki koszt ). Jeszcze jedne pytanko w jakiej miejscowosci przed Splitem można zjechać z autostrady. Pozdrawiam.
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 16.04.2008 11:11

Ze Slatiny do Splitu dostaniesz się stateczkiem, ale nie wiem jakie są ceny bo nie korzystałam z tej formy. Ze Statiny również do Trogiru kursują taksówki wodne za małą sumkę możesz się tam przeprawić.
Niestety nie dysponuję noclegami po drodze bo jadę non stop- w tym roku również z małym dzieckiem ale podróż podzieliliśmy tak, by jechać całą noc nie nocując.
Z autostrady zjedziesz kierując się na Trogir-oznakowania są bardzo wyraźnie i z pewnością nie przegapisz.
Masz jeszcze jakieś pytania?
Pozdrawiam
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 16.04.2008 11:46

Mariusz
zajrzyj tutaj , szczególnie tam, gdzie pisał Janusz Bajcer i podał link...pytanie tylko, czy w tym roku nie zmieni się rozkład...

pozdrav
Marcin zastava
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 02.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin zastava » 16.04.2008 20:51

Cena biletu z Slatine do Splitu 17kn,a z Slatine do Trogir 13kn ceny z roku 2007
patriks
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 16.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) patriks » 16.04.2008 23:38

RobCRO machnij mi proszę maila na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Jestem z Goleniowa.

Razem z rodzinką wybieram się w tym roku pierwszy raz do Chorwacji i chętnie przesłałbym do Ciebie kilka pytań.

Pozdrawiam
Mariusz2000
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 13.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz2000 » 17.04.2008 00:06

Witam jak możesz odpowiedz mi czy jest na plaży w Slatinie dużo jezowców czy warto zaopatrzyc się w gumowe buty. Pozdrawiam.
Mariusz2000
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 13.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz2000 » 17.04.2008 00:10

Witam może znasz wille w Slatinie mo nazwie Tudor lub Tudora. Wybieramy się w sierpniu. Myslę że na miejjscu się nie zdziwię. Pozdrawiam.
Kasieńka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 19.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasieńka » 17.04.2008 10:21

Mariusz2000 napisał(a):Witam jak możesz odpowiedz mi czy jest na plaży w Slatinie dużo jezowców czy warto zaopatrzyc się w gumowe buty. Pozdrawiam.

W Slatinie moje dzieci znajdowały jeżowce nie tylko w morzu ale również na plaży. Dlatego radzę zaopatrzyć się w gumowe buty. W Trogirze na bazarze można je kupić już za 15 kun. Poza tym po żwirku i kamienistym dnie łatwiej chodzi sie w "gumiaczkach". Stanowczo nie polecam "japonek" i klapek. :roll:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 17.04.2008 12:01

Slatina to urocze, dość spokojne miejsce.


Kasieńka, co uroczego jest w Slatine???

trochę podpowiem: słownik jęz. polskiego

uroczy (Wilga)
przym. IIb ‘mający w sobie dużo uroku, wdzięku; czarujący, urzekający, ujmujący’

Slatine to głównie ulica z apartamentami. Bez chodnika. Chodzą po niej turyści, a nie pan z cepelii wiozący na osiołku oliwki. Miasteczko bez zabytków, zakamarków, promenady, deptaka. Jest kościółek, fakt ...
Port (porcik) jest zaniedbany - aktualnie w remoncie, co uroku mu nie dodaje. Hałas, beton, zasieki. Woda w porcie jest mętna, a łódki zatęchłe. Plaże ... widziałem ładniejsze, widok na plaży - jak nad jeziorem, bo ląd blisko - w oddali Split.
Urlop w Slatine uważam za udany, bo to wakacje, ciepło, morze, jedzenie w knajpie (czasem bardzo dobre), coś innego niż w Polsce ... Ale tak jest, jak sięporównuje cokolwiek w Kro z czymkolwiek w Polsce.
Porównajcie Slatine z innymi miejscami. Nadal okej? Bo dla mnie kiepsko. Pozdrawiam, Krystof

ps. nie atakuję! udzielam informacji, jak każdy, kto był i widział; jednym się podoba, innym nie, K.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 17.04.2008 12:03

Witam jak możesz odpowiedz mi czy jest na plaży w Slatinie dużo jezowców czy warto zaopatrzyc się w gumowe buty. Pozdrawiam.


Warto, mój brat sobie na plaży wbił w palec igłę od strzykawki :lol:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 17.04.2008 12:06

Ze Slatiny do Trogiru dostaniesz się stateczkiem, ale nie wiem jakie są ceny bo nie korzystałam z tej formy.


w zeszłym roku było to około 15 kn za dorołegi i 8 za dziecko, ale głowy nie dam; bardzo sympatyczna wyprawa - pojechaliśmy 2 razy
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone