Niedaleko Muzeum Wikingów są dwa nastepne, które odwiedzimy
Pierwsze z nich to Muzeum Kon-Tiki
Muzeum poświęcone jest słynnemu norweskiemu podróżnikowi Thorowi Heyerdahlowi oraz jego ekspedycjom. Prezentowana w muzeum słynna tratwa "Kon-Tiki" została zbudowana z lekkiego drewna balsa i powiązana linami, bez użycia gwoździ. Heyerdahl przepłynął na tratwie w 1947 r. ponad 8 tyś. kilometrów z Peru do Polinezji, aby udowodnić, że zasiedlenie wysp Pacyfiku przez pierwotnych mieszkańców Ameryki Południowej było możliwe.
Nakręcony podczas wyprawy film zdobył w 1951 r. jedynego do tej pory Oskara dla Norwegii, a książka opisująca historię ekspedycji została przetłumaczona na 67 języków, w tym oczywiście na język polski znalezione w necie
W kolejnej części muzeum można zapoznać się z historią drugiej słynnej wyprawy norweskiego podróżnika—ekspedycją "Ra". Heyerdahl zamierzał dowieść, że starożytni mieszkańcy północnej Afryki mogli dopłynąć do Ameryki wcześniej niż Europejczycy. Wzorując się na starożytnych malowidłach, wykonano dokumentację papirusowej łodzi "Ra", a jej wykonanie powierzono budowniczym z Czadu. Rozpoczęty w 1969 r. rejs zakończył się niepowodzeniem, bo okazało się, że łódź została źle skonstruowana i traciła stabilność. Po 5 tysiącach kilometrów żeglugi po Atlantyku Heyerdahl był zmuszony zrezygnować, ale się nie poddał. Powstała druga łódź—"Ra II". Tym razem jej budowę powierzono plemieniu Indian Aymara z Boliwii. W 1970 r., po 57 dniach i przebyciu 6100 km, ekspedycja dotarła szczęśliwie do Barbadosu. Osiągnęła ona swój cel. Słynny podróżnik odbywał jeszcze wiele wypraw. O nich wszystkich oraz o jego życiu opowiadają liczne zdjęcia, eksponaty i filmy prezentowane w muzeum.
Na zakończenie można sobie kupić gustowną koszulkę