Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Egipt 2009 -pdróż Nilem, Morze Czerwone-Italiano

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008
Egipt 2009 -pdróż Nilem, Morze Czerwone-Italiano

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 24.10.2009 19:55

W 2009 roku we wrześniu "odpuściliśmy" Chorwację i postanowiliśmy spróbować czegoś innego. Powód był jeden nasz ślub i podróż poślubna. Więc padło na Egipt, właściwie zawsze o tym marzyłem by zobaczyć te wszystkie zabytki z początków powstawania cywilizacji człowieka , spojrzeć na piramidy , popłynąć jak na początku XX wieku czynili Anglicy w romantyczną podróż w góre Nilu. Planowaliśmy coś jeszcze bardziej egzotycznego ale podróż do Egiptu zadowalała mnie (zabytki) i żonę (rafy Morza Czerwonego). Może tu jeszcze dodam, że było inaczej niż w Chorwacji..Nie powiem lepiej lub gorzej ..tylko inaczej. Ale oceńcie sami.
Obrazek
Okęcie 6.00 rano
Ostatnio edytowano 25.10.2009 11:26 przez Italiano, łącznie edytowano 4 razy
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 24.10.2009 20:12

No to zapodawaj relację i fotki.
Ps. Rozpoczynają się 2 relacje z kraju faraonów...
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008
Re: Egipt 2009 -pdróz Nilem, Morze Czerwone

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 24.10.2009 20:38

Obrazek
i lecimy no cóż biuro podróży Exim zagwarantowało litewskie linie lotnicze..na pierwszy rzut oka samolot 8O
Obrazek
ale w środku wporządalu trafiliśmy miejsce przy oknie..i przu silniku co będzie widać na kilku następnych zdjęciach
Obrazek
Wisełka
Ostatnio edytowano 24.10.2009 20:53 przez Italiano, łącznie edytowano 2 razy
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18625
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 24.10.2009 20:43

Dosiadam się :)
Czekam na siąg dalszy
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 24.10.2009 20:56

Obrazek
Jak Jasio Himilsbach i Maklakiewicz-Wniebowzięci :D
Obrazek
i nareszcie wybrzeże Afryki. Nity na litewskim silniku nie wyglądały pożądnie właściwie był chyba wkręcony co drugi... :D ale jakoś Boeing 757 leciał
Obrazek
widok na pustynię
Może wspomnę krótko o planie naszej podróży, a więc przylot do Hurgady, przejazd autobusem do Luksoru, zaokrętowanie na statek Nilowy, Edfu, Komo Ombo, Asuan, wyspa File( a właściwie świątynia Izydy przeniesiona z wyspy File na inną wyspę..), podróż pociągiem do Kairu, Alexandria i powrót do Hurgady,rejs na wyspę Giftun na Morzu Czerwonym i rafa koralowa :D
Obrazek
widok na rafę koralową z lotu ptaka. Pomyślałem może być fajnie :D
Obrazek
Obrazek
i wylądowaliśmy na pokładzie rozległy się oklaski...odniosłem wrażenie, że z powodu..że żyjemy, a nie że wylądowaliśmy :D
Obrazek
lotnisko w Hurgadzie
Obrazek
i już jesteśmy w naszym hotelu "Sindbad" . " Sindbad to właściwie 3 hotele leżące przy głównej ulicy Hurgady. W hotelu powstało małe zamieszanie , ponieważ rezydent nie poinformował o naszym przyjeździe, ale coś sobie pogadali po arabsku i zostaliśmy zakwaterowani.
Obrazek
Obrazek
widoki z naszego okna
Obrazek
nasz barek..
Może wtrącę kilka uwag. Opcja wycieczki jaką kupiliśmy to cztery gwiazdki i all inclusiv, a oznacza to w egipcie z biura Exim:
1.pijemy z baru za darmochę : colę, sprita , soki z automatu wódka ,burbon, rum, whisky- nie polecam,i lody, ale już za np tequile, soki z kartonu - płacimy, za wszystko z lodówki w pokoju płacimy( jezeli spożyjemy :D ),
2 trzy posiłki dziennie naprawdę nie do przejedzenia(szwedzki stół) :D
3 w toalecie po załatwieniu sie nie wrzucamy papieru do toalety ale do śmietnika :D :D :D
na razie tyle przyszło mi do głowy :idea:
Obrazek
główna ulica Hurgady za dnia
Obrazek
przystań hotelu"Sindbad" obok fajna jadłodajnia z widokiem na Morze Czerwone
Obrazek
nasza plaża,...a właściwie hotelu Sindbad. Niestety w Hurgadzie jest tak ,że turysta jest przypisany do hotelu i może przebywać tylko na plaży swojego hotelu. Działki pomiędzy hotelami są oddzielone murami wieć o długim spacerze w centrum hurgady plażą mozna zapomnieć :(
Obrazek
Shisarnia przy deptaku
Obrazek
To zdjęcie wklejam by pokazać rodzince dlaczego dostali papirusy,które chyba są najfajniejszymi prezentami z Egiptu.Miejscowe supermarkety uginają się od chińskiego badziewia.
A i ciekawe zderzenie z miejscową rzeczywistością -pojęcie ceny istnieje tylko w supermarketach. Rzeczy mogą kosztować więcej o 10 razy niż sa warte.
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 25.10.2009 09:09

Obrazek
i nastała noc dnia pierwszego.
Obrazek
Hurgada jako miasto generalnie nie spodobała mi się .Typowe plastikowe miasto dla turystów.Wszędzie pełno dyskotek i nachalnych handlarzy.Poruszając się po deptaku trzeba mieć spuszczony wzrok. ponieważ gdy spojrzysz na sklep dobiega do ciebie koleś i usiłuje sprzedać swoje podróbki w cenie która akurat wpadła mu do głowy.
Wszędzie pełno Rosjan, a język rosyjski to chyba drugi urzędowy język Egiptu. Dla mnie Hurgada jako miasto to plastik i bezguście.
Obrazek
Jedynie moja Habbibi wyszła z klasą :D Ale Hurgadę i wypoczynek na plaży jeszcze docenię po szalonym tygodniu zwiedzania i wstawania o 6-7 rano :D
Obrazek
I wyjeżdżamy do Luksoru by zaokrętować się na statek pływający po Nilu
Obrazek
pustynia pomiędzy wybrzeżem Morza Czerwonego, a Doliną Nilu
Obrazek
Obrazek
pierwszy postój i wreszcie zobaczyłem widoki i ludzi takich jakich spodziewałem się spotkać w Egipcie. Wiem że to wszystko i tak jest robione pod turystów , ale przynajmniej nie było plastiku Hurgady :D
Obrazek
"żywa piramida"
Obrazek
pierwszy spotkany koleś w "sutannie" :D
Obrazek
Obrazek
bakszysz,bakszysz :D
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 25.10.2009 09:47

Ta sutanna to galabija. :)
Bakszysz to często wypowiadane slowo przez tubylców do turystów. :)
Oni traktują turystow jak chodzące bankomaty dlatego że uważają że turysta jest bogaty.
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 25.10.2009 09:50

Obrazek
Obrazek
i jedziemy dalej z naszym szalonym kierowcą autobusu mającym w pogardzie mniejsze i wolniej poruszające się samochody miejscowych :D ale spodobało mi się rozwiązanie praktycznego egzekwowania "zakazu wyprzedzania na podwójnej ciągłej"-może przydało by się w Polsce. Poprostu pomiędzy liniami ciągłymi środkiem szosy biegnie rów głębokości około 30 cm, i szerokości podobnej. To działa :D
Obrazek
a wkół pustynia , pustynia 8O
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 25.10.2009 09:52

Kevlar napisał(a):Ta sutanna to galabija. :)
Bakszysz to często wypowiadane slowo przez tubylców do turystów. :)
Oni traktują turystow jak chodzące bankomaty dlatego że uważają że turysta jest bogaty.

Wiem wiem poprostu ubarwiam relację, ale dzięki i podpowiadaj :D Człowiek nie wie wszystkiego
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 25.10.2009 09:57

Italiano napisał(a):...Wiem wiem poprostu ubarwiam relację, ale dzięki i podpowiadaj :D Człowiek nie wie wszystkiego

Ubarwienia jak najbardziej wskazane. :) To ja też człowiek na szczęście :)
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 25.10.2009 09:58

Obrazek
to jednak nie Chorwacja własnym autem człowiek nie pojeżdziłby za długo . Utwierdziło mnie w tej opini późniejsze zwiedzanie Kairu, ale po kolei.. :D
Obrazek
i wjeżdzamy w dolinę Nilu.
Obrazek
zjazd z "autostrady?" do Luksoru.
Obrazek
Egipt to kraj bezpieczny dla turystów. Na każdym praktycznie skrzyżowaniu policjant. :D Państwo policyjne dla spokoju turystów
Ostatnio edytowano 25.10.2009 10:15 przez Italiano, łącznie edytowano 1 raz
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 25.10.2009 10:03

Jaką odległość z hotelu do centrum Hurgady miałeś?
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 25.10.2009 10:16

Italiano napisał(a):Obrazek
...

Droga na księżyc w prawo. hihihihihi
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 25.10.2009 10:20

Torac napisał(a):Jaką odległość z hotelu do centrum Hurgady miałeś?

Ja mieszkałem chyba w centrum. tzn miałem ok 100 metrów do dyskoteki "Mały Budda". Chociaż spacerowaliśmy główną ulicą w oba kierunki i właściwie ciężko powiedzieć gdzie tam jest centrum. Nie miałem widoku na morze , ale miałem jakieś 50 metrów do morza.
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 25.10.2009 10:23

Obrazek
przedmieścia Luksoru. Wreszcie zobaczyłem prawdziwy Egipt co prawda jeszcze przez szybę autobusu, ale zaczęło mi się podobać :D
Obrazek
narzekamy na nasz Sejm, system parlamentarny, a tu proszę, jeden słuszny kandydat na prezydenta, plakaty wiszą na co drugim słupie i nawet chyba nie było kampani wyborczej :D były jeszcze zdjęcia w ciemnych okularach ala Pinochet ale niestety nie zrobiłem :D Ladys ,Gentelmens jego prezydencka wysokość -Hosni Mubarak
Obrazek
zaokrętowanie na statek."Monako "nie był nasz trzeba było przejść przez kilka statków stojących obok siębie. Nasz nazywał się "Crocodile"
Obrazek
ale dzięki temu że nasz statek był ostatni mieliśmy widok na "Dolinę królów" ,czyli Zachodni Brzeg Nilu" Kraina Umarłych" :D
Obrazek
I widok na pierwsze pylony światyni boga Amona w Karnaku 8O
Obrazek
Obrazek
posąg Ramzesa II przy drugim wejściu do świątyni
Obrazek
wyobrażenia boga Amona pod postacią barana"zwierzęcia"
Obrazek
Wielka sala hypostylowa w Karnaku
Obrazekiżywe kolory po upływie 3-4 tysiąca lat
Obrazek
kartusz Ramzesa II chyba najczęściej spotykany"podpis" na zabytkach Egiptu :D
Ostatnio edytowano 25.10.2009 11:33 przez Italiano, łącznie edytowano 3 razy
Następna strona

Powrót do Afryka



cron
Egipt 2009 -pdróż Nilem, Morze Czerwone-Italiano
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone