Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Egipt 2009 -pdróż Nilem, Morze Czerwone-Italiano

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 18.01.2010 08:54

:D Te świetne zdjęcia sprawiły, że zaczynam się zastanawiać :idea: czy nie zmienić planów urlopowych. Ale to by oznaczało, że nie pojadę do Chorwacji :?: :!:
B_Magdalenka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 14.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) B_Magdalenka » 18.01.2010 14:45

termondar napisał(a)::D Te świetne zdjęcia sprawiły, że zaczynam się zastanawiać :idea: czy nie zmienić planów urlopowych. Ale to by oznaczało, że nie pojadę do Chorwacji :?: :!:


warto :P ale tylko Nilem, żaden autokar. Leniwy rejs, krajobrazy, basen i co chwila inne atrakcje. A po takim, wbrew pozorom, intensywnym tygodniu można powylegiwać się tydzień w Hurghadzie np.
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 18.01.2010 21:50

Taki właśnie był nasz plan. Następnym razem jeżeli Egipt to tylko Nilem, i trzeba coś wymyśleć by zobaczyć jeszcze raz Morze Czerwone , rafę i ominąć szerokim łukiem Hurgadę :D .
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 18.01.2010 21:56

Trzy lata temu zostałem Cromaniakiem i do Chorwacji zawsze będę miał ogromny sentyment. W tym roku chyba jednak znów zdradzę Croatię bo planujemy z moją habbibi Turcję :D . Chorwacja to jednak zawsze będzie pierwsza miłość :D .Dobra robię się sentymentalny. Chciałbym jeszcze coś nowego w Chorwacji zobaczyć w końcu nie jest to taki mały kraj, ale zauważyłem że od pewnego czasu przeglądam mapy Czarnogóry , Turcji, Grecji ...co się stało z pierwszą miłością?! :D
B_Magdalenka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 14.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) B_Magdalenka » 18.01.2010 23:25

Turcję polecam :D sama byłam niestety tylko tydzień (nigdy więcej tak krótko :!: ) w Marmaris (morze,góry, piękna roślinność). Widziałam tylko Pammukale i ... Rodos :lol:
i poleciałam w lipcu - błąd (40 stopni przed południem to dla mnie jednak zbyt wiele)
Dziś zatrzymałabym się w cichym, mniejszym Icmeler zaraz obok ... marzenia 8)

a miłość do Cro nie wyklucza innych wycieczek :lol:
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 22.01.2010 09:47

To prawda,ale cóż po miłości do Chorwacji bez możliwości konsumowania jej :D .Ja wybieram sie samochodem 8O ,trochę daleka ale jakoś lepiej wspominam i pamiętam podróże na wlasną rękę niż z biurem, zresztą lubię jeździć. Nie wszystko jednak zaplanowałem co chcialbym zobaczyć. Na pewno Adrianopol( Edirne), Konstantynopol, Pergamon, Efez ,może Halikarnas, Pammukele, i jego okolicę. Może jakaś podpowiedź co można jeszcze zobaczyć :D
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 22.02.2010 23:38

napisałeś: "wiele zabytków przepadło pod wodami Jeziora Nassera bezpowrotnie"

Myślę, że prawdziwe skarby to jeszcze zakopane śpią w piaskach pustyni.
Historycy zadrżą jak je odkryjemy. Jestem tego pewien.
Patrząc po rozmachu konstrukcji to niezłych mózgowców mieli.
U nas chyba już zaczynali wycinkę lasów i trójpolówkę.
Ale chatki tylko glina+chrust.

Szacunek dla tej cywilizacji. Tym bardziej, że różne gremia naukowe podejrzewają wiek Sfinksa za gruuuuuuubo niedoszacowany.
Ale to już burzy oficjalną wersję historyczną, więc zostawiam temat na inną okazję.

Zostały ci na pewno piękne wspomnienia.
Który rejon Hurghady jest ładniejszy - północny czy południowy ?
Co z plażami ? Czysto, można się kąpać czy to kałuże z piaskiem, bo różne głosy słyszałem ?
ANITA:)
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 798
Dołączył(a): 07.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANITA:) » 23.02.2010 00:37

Który rejon Hurghady jest ładniejszy - północny czy południowy ?


Ja polecam Hotel Al Nabila w Makadi Bay. Hotel znajduje się bezpośrednio nad przepiękną plażą przy dziewiczej zatoce. W miejscu, gdzie do niedawna pustynia stykała się z morzem. Jakies 35km na południe od lotniska w Hurgadzie. Hotel dobry dla rodzin z dziećmi i osób szukających ciszy i spokoju. My będąc z maluchami byliśmy bardzo zadowoleni.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 25.02.2010 14:20

Właściwie nie wiem w której częsi Hurgady byłem :D bo miasto nieciekawe do zwiedzania, właściwie to twm poza hotelami nic nie ma. W tygodniu po powrocie z Nilu korzystałem tylko z Hotelu, basenu , plaży i wycieczek na pobliskie wyspy. Przystań z motorówkami przewożącymi turystów na Giftun i rafę była przy naszej plaży więc nigdzie nie łaziłem. PS. Warto samemu ponegocjować z tubylcami, a nie korzystać z oferty biura na wycieczkę fakultatywną z 60 USD z biura tubylcy zeszli do 20 USD od osoby za cały dzień . Duży minus hotelu , ale właściwie inne hotele mialy tak samo to ogrodzona plaża hotelowa, no można załamać ręce. człowiek leżał na plaży i spacerował od ogrodzenia do ogrodzenia. Dlatego podziwiam hotel pokazany powyzej i zazdroszczę przestrzeni :D
B_Magdalenka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 14.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) B_Magdalenka » 26.02.2010 22:49

ANITA:) napisał(a):
Który rejon Hurghady jest ładniejszy - północny czy południowy ?


Ja polecam Hotel Al Nabila w Makadi Bay.


ale pięknie ! aż sobie zapisałam nazwę, bo może kiedyś... :wink:

ja byłam w Royal Palace i też byłam bardzo zadowolona, tam plaże nie były do końca odgrodzone i można było sobie pospacerować wzdłuż.
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 28.04.2010 00:06

DECYZJA ZAPADŁA
2 CZERWCA 2010 WYPRAWA AUTEM DO TURCJI
Canaklle, Pergamon,Efez, Kusadasi, Pamukelle, Antalaya, Kas, Fethinye, Milet, Kusadasi, Canaklle, wzdłuż wybrzeża północnej Grecji i powrót do Polski około 19 czerwca sobota
KTOŚ Z CROMANIKÓW PISZE SIĘ W POWYŻEJ PODANYM OKRESIE :D
Poprzednia strona

Powrót do Afryka



cron
Egipt 2009 -pdróż Nilem, Morze Czerwone-Italiano - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone