Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dzisiaj wróciłem

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kwapior
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 25.05.2007
Dzisiaj wróciłem

Nieprzeczytany postnapisał(a) kwapior » 21.07.2007 17:21

Dzisiaj wróciliśmy z Orebića,byłem pierwszy raz w Cro i było rewelacyjnie.
Jeżeli ktoś chce się czegoś dowiedzieć służę pomocą na tyle ile pierwszoroczniak może pomóc.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 21.07.2007 18:30

Fajnie ,że jesteś zadowolony z pobytu.No to dawaj jakieś fotki i pisz relację, bo u nas taka świecka crotradycja :D :D
Pozdrav.
kaszlaczek
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 04.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszlaczek » 21.07.2007 20:17

Witam. My jedziemy 14 sierpnia i też będzie to nasz pierwszy wyjazd do Chorwacji. Myślimy o dwóch miejscowościach. Pierwsza z nich to Trpanj a druga to właśnie Orebić. Chciałabym przeczytać relacje z pobytu. Jaką trasą jechaliście, jak wygląda miejscowość, czy są dzikie plaże i zatoczki, jak kształtują się ceny w tym roku itp... Ogólnie wszystko to, co może pomóc nam w podjęciu decyzji. Może kilka fotek? Mam lekkiego stresa przed wyjazdem, ale już nie mogę się doczekać. :D Cały czas zastanawiam się czy o niczym nie zapomniałam, co ze sobą zabrać i przede wszystkim czy będzie nam się podobało :?: Im więcej czytam na forum, tym bardziej jestem zagubiona. Nie mam pojęcia gdzie jechać, a czas ucieka. Proszę o kilka rad (już nie) nowicjusza. :lol:
Anusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 163
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anusia » 21.07.2007 20:56

Witam,
nie bój się niczego :) na pewno będzie świetnie i myślę że Chorwacja Cię nie zawiedzie. Mnie nie zawiodła za pierwszym razem, pomimo tego że biuro podróży zawaliło. Ale pojechałam drugi raz sama do Baska Voda i było wspaniale. Ja osobiście na pierwszy raz poleciłabym Ci Makarską Rivierę i takie miejscowości jak Baska Voda, Brela, Tucepi czy Zigovosce.
Jest tam tez trochę do zwiedzania: Split, Trogir i z bliższych miejsc Omisz i Makarska. można również popłynąć na fiszpiknik na Hvar lub Brac.
Naprawdę szczerze polecam Ci te miejsca i jak chcesz mogę podesłać Ci trochę fotek z tych okolic. Zakochasz się po prostu :))
kwapior
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 25.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kwapior » 21.07.2007 23:57

Witam

Tak jak już wcześniej pisałem pojechaliśmy do Cro pierwszy raz i mogę w pełni świadomie powiedzieć że się zakochalismy. Ale pokolei wyruszylismy z Tczewa woj.pomorskie ok.godz 8.00, trasę podzieliliśmy na trzy etapy
Tczew - Bańska Bystrzyca
Bańska - Karlovac
Karlovac - Orebić
Podróż podzieliliśmy na trzy etapy tylko z jednego powodu ponieważ jechalismy z dziećmi i po drodze chcielismy zajechć do Budapesztu zobaczyć "podobno jedno z największych tropikariów we wschodniej Europie" w rzeczywistości nie było takie duże ale co dzieciaki zobaczyły tego już nikt im nie odbierze.
W rzeczywistości nasza podróz wyglądała tak iż pierwszego dnia dojechaliśmy do Bańskiej,drugiego z przystankiem w Budapeszcie kilka kilometrów za Splitem dokładnie ostani parking na autostradzie(spaliśmy na parkingu na materacach niesamowite przeżycie i nie my jedyni tak nocowaliśmy),trzeciego dnia dojechaliśmy do Ploće z tamtąd promem do Trpanj i w Orebiću byliśmy ok.godz 11.30.
Kwaterę mieliśmy zarezerwowaną już dużo wcześniej przez biuro Orebić-Tour,więc po uregulowaniu wszystkich formalności juz o 13 byliśmy w swoich apartamentach.
Tego samego dnia poszliśmy na główną plażę w Orebić ,pełno ludzi nie było gdzie karimat rozłożyć, ale my wiedzieliśmy że ta plaża to nie będzie miejsce gdzie będziemy korzystać z uroków Adriatyku.
Wieczorkiem przeszliśmy się po miasteczku które pierwszego dnia nie zrobiło na nas jakiegoś wielkiego wrażenia (może byliśmy zmęczeni podróżą).W tutejszych biurach informacyjnych zaopatrzyliśmy się w przewodniki,mapy i wieczorkiem przy miejscowym winie przygotowywaliśmy się do znaleźienia jakiś urokliwych zatoczek i miejsc które powalą nas na kolana.
Resztę napiszę jutro bo mi się oczy zamykają.
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1877
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 22.07.2007 08:11

Anusia napisał(a):Witam,
nie bój się niczego :) na pewno będzie świetnie i myślę że Chorwacja Cię nie zawiedzie. Mnie nie zawiodła za pierwszym razem, pomimo tego że biuro podróży zawaliło. Ale pojechałam drugi raz sama do Baska Voda i było wspaniale. Ja osobiście na pierwszy raz poleciłabym Ci Makarską Rivierę i takie miejscowości jak Baska Voda, Brela, Tucepi czy Zigovosce.
Jest tam tez trochę do zwiedzania: Split, Trogir i z bliższych miejsc Omisz i Makarska. można również popłynąć na fiszpiknik na Hvar lub Brac.
Naprawdę szczerze polecam Ci te miejsca i jak chcesz mogę podesłać Ci trochę fotek z tych okolic. Zakochasz się po prostu :))


Witam.Polecam wszystko to co napisała Anusia,oprócz fishpicniku,w tym roku płyneliśmy z Omisza na Brac do miejscowości Bol, 3godziny w jedną stronę,na statku jak zobaczyłem Panię częstujące wafelkami każdemu po jednym to już się zorientowałem że żarcia będzie jak na lekarstwo,i tak było,odradzam fishpicnik,drugi raz już nas nie nabiorą,było nas 9 osób.
Marcin29
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 10.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin29 » 22.07.2007 10:50

bedziemy w Orebicu w okolicach 20/08, w adriatic, ktos ma jakies z nimi doswiadczenia? 8)
Tekla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 448
Dołączył(a): 30.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tekla » 22.07.2007 11:21

Byłam w Orebiciu w 2004 roku ale nie w adriatic tylko w apartamanie załatwianym poprzez adriatic :wink:
kaszlaczek
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 04.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszlaczek » 22.07.2007 12:41

Anusia napisał(a):Witam,
nie bój się niczego :) na pewno będzie świetnie i myślę że Chorwacja Cię nie zawiedzie. Mnie nie zawiodła za pierwszym razem, pomimo tego że biuro podróży zawaliło. Ale pojechałam drugi raz sama do Baska Voda i było wspaniale. Ja osobiście na pierwszy raz poleciłabym Ci Makarską Rivierę i takie miejscowości jak Baska Voda, Brela, Tucepi czy Zigovosce.
Jest tam tez trochę do zwiedzania: Split, Trogir i z bliższych miejsc Omisz i Makarska. można również popłynąć na fiszpiknik na Hvar lub Brac.
Naprawdę szczerze polecam Ci te miejsca i jak chcesz mogę podesłać Ci trochę fotek z tych okolic. Zakochasz się po prostu :))



chętnie zobaczę jakieś zdjęcia z tych okolic, może przekonają mnie do zmiany kierunku :D
Podaję adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl Jeśli ktoś ma inne propozycje to piszcie, piszcie. Chętnie rozważę każdą propozycje. Dziękuję i pozdrawiam.
kasia_k
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 22.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasia_k » 22.07.2007 13:40

kaszlaczek napisał(a):
Anusia napisał(a):Witam,
nie bój się niczego :) na pewno będzie świetnie i myślę że Chorwacja Cię nie zawiedzie. Mnie nie zawiodła za pierwszym razem, pomimo tego że biuro podróży zawaliło. Ale pojechałam drugi raz sama do Baska Voda i było wspaniale. Ja osobiście na pierwszy raz poleciłabym Ci Makarską Rivierę i takie miejscowości jak Baska Voda, Brela, Tucepi czy Zigovosce.
Jest tam tez trochę do zwiedzania: Split, Trogir i z bliższych miejsc Omisz i Makarska. można również popłynąć na fiszpiknik na Hvar lub Brac.
Naprawdę szczerze polecam Ci te miejsca i jak chcesz mogę podesłać Ci trochę fotek z tych okolic. Zakochasz się po prostu :))



chętnie zobaczę jakieś zdjęcia z tych okolic, może przekonają mnie do zmiany kierunku :D
Podaję adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl Jeśli ktoś ma inne propozycje to piszcie, piszcie. Chętnie rozważę każdą propozycje. Dziękuję i pozdrawiam.



Witam ponownie. Nie wiem jakim cudem, ale zablokowałam sobie moje konto :oops: więc musiałam założyć nowe, stare było mojego męża (kaszlaczek) Anusia podałam Ci zły adres mailowy, odpowiedni to oczywiście adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl :D Nie wiem co się dzisiaj zemną dzieje, to chyba ta pogoda tak działa :wink: Dzięki raz jeszcze i czekam na jakieś fotki. Pozdrawiam.
amrys
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 30.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) amrys » 22.07.2007 14:19

Wybieram się do miejscowości Blażevo i w w związku z tym mam pytanie:
na mapach niema zaznaczonego dobrego dojazdu, moze ktoś przemierzając Plejesac zwrócił uwagę czy jest zaznaczony zjazd do tej wioski? dzieki za odp!!!

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Dzisiaj wróciłem
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone