Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

dziecko wpisane w paszprt rodzica-pilne!!!

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AdamBo
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBo » 12.08.2008 13:48

stola1 napisał(a):Ludzkie pomysły nie mają granic... to tak pod ten post co zostało opisane powyżej


Dokładnie :D Dzieci muszą posiadać paszport lub być wpisane do paszportu któregoś z rodziców.

Dla "zorientowanych" w cenach: 30zł koszt (+ koszt zdjęć i koszt wyjazdu) wyrobienia paszportu dla dziecka. Czas oczekiwania 1 m-c. W celu złożenia wniosku o paszport potrzebna jest obecność obojga rodziców ( nie piszę o szczególnych przypadkach) a paszport odbiera jedno z rodziców.


Dotyczy postu wyżej dotyczącego oszczędności 50zł/os.
Wyrobienie nowego paszportu kosztuje 120zł, wyrobienie zagubionego 420zł. Te ceny są powodem dla których dorośli obywatele jeżdżą na podstawie D.O. do Chorwacji ( W końcu przecież można).
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 12.08.2008 17:44

o dziękuję za uświadomienie mnie, że jdnak moge dziecku mniejszemu niz 5 lat zrobić paszport na 5 lat :)
choc w sumie na razie nie mam potrzeby. na razie młdsza córka i tak jeździ tylko ze mną więc problemu nie ma

jak chce sama jechac tez problemu nie ma, jeszcze by tego brakowało, żebym nie mogła sama jechac :lol:

a jazda na legitymacje to już naprawdę mega przegięcie 8O
robsson
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 18.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) robsson » 12.08.2008 19:17

musicie zauważyć że dziecko wpisje się tylko do jednego paszportu.
Czy ktoś próbował wpisać do paszportu i matki i ojca?
I teraz jeśli wpiszą matce to ojciec sam z dzieckiem nie pojedzie bo dziecko wpisane jest tylko u matki a ona przecież nie jedzie.....
A jeśli ma swój paszport to obojętnie który z rodziców bierze paszport i jedzie sobie z dzieckiem bez problemu.
Poza tym jeszcze raz powtórzę warto mieć tez dowód osobisty dla dziecka przynajmiej w unii jest to wygodniejsze
AdamBo
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBo » 12.08.2008 20:50

Tym bardziej że dowód tymczasowy kosztuje tyle samo co paszport.
MPaulo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 07.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MPaulo » 12.08.2008 21:40

Podsumowując (że tak samozwańczo sobie pozwolę) tą dyskusję dodam jeszcze, że obecnie nie stosuje się już wpisywania dziecka w paszport, tylko wyrabia mu samodzielny.
Jeśli miałbym wybierać - oczywiście lepszy dla pociechy paszport, dowód nie uprawnia np. do pobytu w Turcji, a warto. Koszty wyrobienia takie same.
Pozdrawiam
beatusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 05.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) beatusia » 12.08.2008 23:30

ita napisał(a):robsson ale po co jedno i drugie?
ja też mam córke wpisaną do mojego paszportu, tak mi było wygodniej i tak na razie jeździ tylko ze mną. paszport bym jej musiała robic co roku bo dopiero od 5 lat daja na 5 lat.


Moja mała miała wyrabiany paszport w marcu 2005 roku( miała wtedy osiem miesięcy) i ma go ważny dziesięć lat. Widać przepisy się zmieniły od tego czasu. Pewnie za rok będę musiała jej go zmienić, bo wtedy dzidzia a teraz panienka 4-letnia;-))Na granicy żaden celnik nie brał paszportów do ręki więc nikt się nie przyczepił;-))
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2008 06:37

beatusia napisał(a):....Pewnie za rok będę musiała jej go zmienić, bo wtedy dzidzia a teraz panienka 4-letnia;-)))

niekoniecznie :wink:
Moim córkom wyrabiałem paszport jak miały 2 lata - wtedy wyrabiało się na 10 lat.
Dziś mają .....11.
Tydzień temu wróciły na tych paszportach z Turcji - nikt nie kwestionowal zdjęcia (a niektóre kontrole pszportowe były dość dokładne)
Rok temu miałem próbe generalną - wiedziałem, że jak TAM nikt się nie przyczepi do zdjęcia to wszędzie na ten paszport wjadą - Ukraina :lol:
Skrzych
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skrzych » 02.01.2009 12:17

robsson napisał(a):musicie zauważyć że dziecko wpisje się tylko do jednego paszportu.
Czy ktoś próbował wpisać do paszportu i matki i ojca?
<ciach>

My mamy nasze bliźniaczki wpisane w naszych paszportach, najstarsza córka ma już swój własny.
Na granicach nie było problemu - albo zero kontroli albo bardzo pobieżna. Tylko raz pogranicznik szukał wpisów o dzieciskach, gdy dostał trzy paszporty zamiast pięciu...

Krzysztof
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 20.03.2009 13:00

Mam taki przypadek. Niedawno paszporty żony i mój zakończyły ważność, natomiast nasz 4 letni syn nie ma paszportu w ogóle. Co teraz najlepiej zrobić :?: Wyrabiać młodemu paszport, czy dowód osobisty :?: A może któreś z nas ma paszport wyrobić a dziecko wpisać :?: Nie ukrywam iż paszport nie jest mi i żonie potrzebny i wolimy podróżować na dowód. Czy dowód osobisty dla dziecka będzie wystarczającym dokumentem do przekroczenia granicy :?: Przeczytałem kilka tematów na ten temat i mam mętlik w głowie ponieważ posty na ten temat są z czasookresu 2006-2009 i były opisywane paszporty stare i nowe. Załatwienie dowodu osobistego dla dziecka jest dla mnie prostsze, żona pracuje w urzędzie miejskim, natomiast po paszport muszę jechać do województwa.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.03.2009 13:19

Marshall napisał(a):.... Czy dowód osobisty dla dziecka będzie wystarczającym dokumentem do przekroczenia granicy :?: ....

A dlaczego nie ?
Tak samo jak Ty możesz przekroczyć granice na DO tak samo może zrobić to dziecko.
Marshall napisał(a):.... .Przeczytałem kilka tematów na ten temat i mam mętlik w głowie ponieważ posty na ten temat są z czasookresu 2006-2009 i były opisywane paszporty stare i nowe......

Kilka razy wklejałem na tym forum linki do chorwackiego MSZ, gdzie jak byk była podana podstawa prawna wjazdu na DO dla obywateli UE.
Sorki ale kolejny raz nie chce mi się tego robić :wink:

A tak na krótko - na DO wjechać można (i to od lat) do Chorwacji jak i od grudnia 2007 r. do Bośni i Hercegowiny.

Jak ktoś natomiast chce sobie zrobić problem to polecam telefon do polskiego MSZ, gdzie uzyskamy odpowiedź negatywną.
A wynika to z prostej przyczyny - RP nie podpisała z HR ani BiH umowy wzajemnej na ten temat.
Więc my możemy do nich wjechać na DO - oni nie mogą.
Tyle z mojej strony.
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
dziecko wpisane w paszprt rodzica-pilne!!! - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone