Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dziecko pod opieką wujka - jakie dokumenty??? Pomóżcie!!!

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Martika0903
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 28.07.2010
Dziecko pod opieką wujka - jakie dokumenty??? Pomóżcie!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martika0903 » 28.07.2010 23:11

Witam,
Mój syn (11 lat) wyjeżdża do Chorwacji pod opieką cioci i wujka (mój brat i bratowa). I tu moje pytanie - czy oprócz paszportu wymagane sa jakieś inne dokumenty? Np. pełnomocnictwo od prawnego opiekuna do sprawowania opieki nad dzieckiem? I czy musi to być poświadczone notarialnie i przetłumaczone przez tłumacza przysiegłego? Proszę pomóżcie, bo dzwonię w różne miejsca i ciągle słyszę cos innego.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 28.07.2010 23:15

Kilka lat temu jechała z nami do Chorwacji córka siostry mojej żony.Oprócz paszportu nikt od nas nie wymagał innych dokumentów :D
Pozdrav.
Martika0903
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martika0903 » 28.07.2010 23:18

Dzięki za odpowiedź.
Trochę mnie tylko martwi informacja, którą znalazłam na stronie Ambasady PL w Zagrzebiu, że takie dokumenty są wymagane...
agirek
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 16.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agirek » 28.07.2010 23:30

Witam .Od 5 lat jeżdzimy z dzieciakami do cro. zabierając ze sobą dwie koleżanki córki/za kazdym razem/W sumie wesoły autobus 2dorołych+2córki+2koleżanki córki.Za pierwszym razem mieliśmy notarialne pełnomocnictwa przetłumaczoneprzez tłumacza przysięgłego=taki wymóg.NIKT się nigdzie tym nie interesoqał.Więc od 4 lat nie zawracamy sobie tym głowy.Jeżdiliśmy i przez Słowenię,Austrię jak i przez Węgry.
kotbury
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 259
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotbury » 28.07.2010 23:53

Witam,
dla wspólnego (rodziców, wójków i dziecka) dobra lepiej mieć taki papier, nikt się nie będzie denerwować o bzdety.
Mój syn (12) będzie przez parę dni w górach ze swoimi dziadkami, być może wyjedzie na wycieczkę do Czech lub na Słowację. Dla świętego spokoju załatwiliśmy dziś takie papierzysko poświadczone notarialnie Bez tłumoczenia :)
Koszt to 24,4pln za podpis, muszą być podpisy ojca i matki złozone w obecności notariusza.

Tekst tego zezwolenia/ośiadczenia:

Miasto w którym będzie potwierdzenie dnia ....................................



OŚWIADCZENIE

Ja, ........rodzic1.................., legitymujący / a się dowodem osobistym o numerze ..................... oraz .............rodzic2................... legitymujący się dowodem osobistym o numerze ...................., zgodnie wyrażamy zgodę na podróżowanie i przekraczanie granic państwowych przez .........dziecko, ............legitymujące się ........................................ o numerze ............................. (zwane dalej „Dzieckiem”) pod opieką ............................................ legitymującej się dowodem osobistym o numerze ........................................... i ............................................., legitymującego się dowodem osobistym o numerze ................................, będących ........................................... Dziecka.




_______________________________ _______________________________
[RODZIC 1] [RODZIC 2]
Wojtek
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtek » 29.07.2010 00:00

http://www.strazgraniczna.pl/wps/wcm/co ... OD=AJPERES


W 99, 9 % nie ma problemow, ale...
my wykupując w Biurze podrozy w HR wycieczkę statkiem z HR do Wenecji nie moglismy zabrac dziecka znajomych, gdyż w biurze podrózy nie zgodzili sie z uwagi na ewnetualną kontrole na granicy włoskiej.
Martika0903
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martika0903 » 30.07.2010 10:54

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Dla świętego spokoju napisałam pełnomocnictwo. Dzięki i pozdrawiam:-)
KRZYSIEK&MAGDA
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 26.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KRZYSIEK&MAGDA » 29.07.2011 10:25

hej
orientuje się może ktoś czy potrzebne jest jakieś zaświadczenie z zakładu ubezpieczeń społecznych dla niepełnoletniej osoby. w razie jakiegoś leczenia w szpitalu czy u lekarza jak należy się zachować , kto płaci za leczenie itd
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 29.07.2011 10:48

Co kraj to obyczaj.

Wyjeżdzając do Stanów czy Kanady do rodziny taki papierek to podstawa. Notarialnie poświadczony i przetłumaczony. Jak mi wytłumaczono byle policjant może a nawet ma podobno obowiązek zwinąć całą rodzinę spowodu braku poświadczenia, że dziecko jest pod pod opieką osób dorosłych.

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Dziecko pod opieką wujka - jakie dokumenty??? Pomóżcie!!!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone