Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dubrovnik- okolice

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomy
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 12.05.2006
Dubrovnik- okolice

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy » 12.05.2006 16:13

Witam. W połowie lipca wybieramy się w 4 (2 pary) do Dubrovnika. Wszystko ok, tylko nie wiemy gdzie się zatrzymać. Wolelibyśmy przedmieścia lub coś w okolicy samego miasta, żeby uniknąc zatłoczenia i wysokich cen. Szukamy miejsca, z którego łatwo i szybko mozna dojechać do centrum miasta. Nocleg raczej w spokojniejszej okolicy i za niezbyt wygórowaną cenę (do 13e/doba). Forum przeglądam już od dłuzszego czasu , ale jakoś nie potrafię się odnaleźć i zdecydować. Proszę o porady i wszelkiego rodzaju informacje. Z góry dziękuje i serdecznie pozdRawiam :]
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 12.05.2006 18:16

A może Zupa Dubrovacka ( Mlini-Srebreno)?.Poczytaj sobie tutaj:
forum/viewtopic.php?t=10508&highlight=
forum/viewtopic.php?t=10578&highlight=
Alika
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alika » 21.05.2006 16:49

Szukając noclegu w Dubrovniku natknęłam się na sporo ofert w Cavtat, sama niestety nie byłam, ale słyszałam, że warto, poza tym Zupa D. też, a co ważniejsze ceny o wiele niższe niż w samym mieście.
Będę tam w połowie lipca, może ktoś ma propozycje co można zobaczyć poza samym miastem? Gdzie warto pojechać, a nie jest bardzo daleko?
Pozdrawiam.
Tomy
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 12.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy » 14.06.2006 18:10

Wojan, wielkie dzięki za informacje. Chyba wybiore Mlini ...
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 14.06.2006 20:02

Dobry wybór :D
Pozdrawiam
Tomy
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 12.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy » 15.06.2006 12:19

Mam jeszcze jedno pytanko. Czy poza zwiedzaniem Dubrovnika, jest jeszcze coś ciekawego do zobaczenia w okolicy? Może są jakieś miejsca, rejsy, czy inne wycieczki z których warto skorzystać ?? Dzięki za odpowiedź.
PozdRawiam :]
Alika
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alika » 15.06.2006 15:38

Właściwie dołączam się do pytania. Z tego co udało mi sie znaleźć:
https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=9898
https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=10297&highlight=
i jeden z ostatnich wątków:
https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=11177
Tak więc nie tylko samo miasto. Mnie interesuje szczególnie to miejsce: Konavoske stijene. Może ktoś powiedzieć jak tam dojechać i jak daleko od Dubrovnika się znajduje?
Pozdr. Alika
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 15.06.2006 15:44

Alika
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alika » 15.06.2006 16:17

Dziękuje:)
Tę stronke już widziałam i myslałam, że może ktoś kto tam był posłuży radą...poza tym czeski nie jest moją najmocniejszą stroną i nie chciałabym czegoś poprzekręcać :) Ale spróbuje wygrzebać tam jakieś informacje.
pozdr.
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 15.06.2006 16:56

Przejeżdzałam tamtędy. Więc nawet bez samochodu mozna sie dostać autobusem z Dubrownika (nr 10), bo to niedaleko, przed Cavtatem, może 13-15 km od DUbrovnika, jesli masz dodyspozycji samochód, to żaden problem, mapa do ręki i już. To jest przy Jadrance.
Alika
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alika » 15.06.2006 19:32

Dzięki wielkie jeszcze raz. Właśnie tak się składa, że samochodu do duspozycji nie mam, a wynajmowanie jest jeszcze w fazie rozważań, czy się opłaca, więc ten autobus to świetna wskazówka :)
wiolak3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 808
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolak3 » 16.06.2006 09:04

Tu masz http://www.libertasdubrovnik.com/ link do PKSu, czyli Libertas Dubrovnik
Ale stąd również odjeżdżają autobusy miejskie, czyli numerowne, np. do Cavtatu, czy na lotnisko. 10 jeżdzi co pól godziny. a tu jeszcze coś, po chorwacku:
http://www.geocities.com/peropusic/
tylko, nie wiem co Cie interesuje. Tyle.
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14587
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 16.06.2006 19:52

warto wjechac na Srdj,wzgorze nad Dubrovnikiem,prowadzi tam dosc kreta ,ale znosna droga a widok bajeczny.Kiedys mozna tam bylo sie dostac wyciagiem,moze do tego pomyslu Chorwaci wroca.
Alika
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alika » 18.06.2006 12:16

Dziękuje Wiolak, jakoś już sobie poradzę, a w zasadzie najbardziej zaciekawiły mnie te niesamowite skały (te z czeskiej strony).
Jeszcze jedno, ktoś wspominał o jakimś akwarium/oceanarium? w Dubrovniku? Wstęp już nawet wiem w jakiej cenie, tylko może jeszcze kilka słów gdzie i czy warto?
Dziękuje za odpowiedzi, pozdr. Alika
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 18.06.2006 12:27

Akwarium w Dubrowniku znajduje się przy porcie. Dla dorosłych - uważam że jest za skromne, dla dzieci może być. Jak na warunki, czyli ciepłe morze za oknem w akwarium jest naprawdę mało do oglądania, wszystkiego może 15 zbiorników i to mało ekscytujacych. Z drugiej strony są okazy których się nie zobaczy podczas własnego nurkowania

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone