Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Droga nr 512 z Makarskiej do Vrgorac znacie?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009
Droga nr 512 z Makarskiej do Vrgorac znacie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 05.02.2010 19:09

Jaki jest stan asfaltu?
Widoki fajne?ciekawa?
Ruchliwa?
Górki (chyba tak..ale im więcej tym lepiej 8)
Pytam pod kątem jazdy na rowerze.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.02.2010 19:18

Nie jestem pewna, czy to bezpieczne.. to po pierwsze... poza tym coś mi się po głowie mota, że planujesz to już wkrótce... może być baaardzo wietrznie.. (że o przejmującym chłodzie, deszczu, śniegu być może nie wspomnę) bo luty to tutaj jeden z dwóch najzimniejszych miesięcy.
Pozdrawiam
new1984
Croentuzjasta
Posty: 262
Dołączył(a): 18.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) new1984 » 05.02.2010 19:30

Jest to droga na skalnej półce, rower tam nie wchodzi w grę.. Tylko sznurek aut, i dawcy na motorach (nie mam nic do motocyklistów, ale tam jeżdżą dawcy).
Zero pobocza, z jednej strony ściana, a z drugiej barierka i przepaść.
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 05.02.2010 19:36

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Nie jestem pewna, czy to bezpieczne.. to po pierwsze... poza tym coś mi się po głowie mota, że planujesz to już wkrótce...

tak mamy już wszystko dogadane 17 lutego wyjezdzam.

może być baaardzo wietrznie.. (że o przejmującym chłodzie, deszczu, śniegu być może nie wspomnę) bo luty to tutaj jeden z dwóch najzimniejszych miesięcy.
Pozdrawiam


No narazie to jest spoko patrzac na temp. znacznie lepiej niz w Polsce....
No i kwatere bedziemy mieli gdzies w Makarskiej lub Podgora. Al emozliwosci jazdy sa tylko dwie albo w góre w kierunku Splitu albo w doł na Ploce.
A tak jeszcze jest ta droga przez gory. Chociaz nie wiem jak w lutym moze ona wygladac...... :?:
Ale mysle ze natężenia aut raczej nie powinno tam byc...?
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 05.02.2010 19:37

new1984 napisał(a):Jest to droga na skalnej półce, rower tam nie wchodzi w grę.. Tylko sznurek aut, i dawcy na motorach (nie mam nic do motocyklistów, ale tam jeżdżą dawcy).
Zero pobocza, z jednej strony ściana, a z drugiej barierka i przepaść.


Czemu sznurek aut?to chyba tylko w sezonie....?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.02.2010 20:48

RafałSC napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Nie jestem pewna, czy to bezpieczne.. to po pierwsze... poza tym coś mi się po głowie mota, że planujesz to już wkrótce...

tak mamy już wszystko dogadane 17 lutego wyjezdzam.

może być baaardzo wietrznie.. (że o przejmującym chłodzie, deszczu, śniegu być może nie wspomnę) bo luty to tutaj jeden z dwóch najzimniejszych miesięcy.
Pozdrawiam


No narazie to jest spoko patrzac na temp. znacznie lepiej niz w Polsce....


Zapytam, czy kiedykolwiek byłeś nad Adriatykiem w zimie? Oczywiście, temperatury są znacznie wyższe niż w Pl (10 - 20 st. różnicy na naszą tutaj korzyść)...Ale rzeczywista temperatura, a jej odczuwalność to dwie różne sprawy. Kiedy wieje bura to mimo, że temperatura oscyluje pomiędzy 5 a nawet 10 st. odczuwalność masz jak przy tem. 0 st. czy nawet mrozie i żadna kurteczka Cię przed tak przejmującym zimnem nie obroni, gwarantuję.

Kolejna rzecz to siła wiejącego wiatru....Zimą wiatr wiejący z siłą od 50 do 100 km/h to standardzik (i na nikim nie robi wrażenia) a to już chyba wystarczy, by zduchnąć Cię z drogi razem z rowerem... a potrafi wiać i mocniej..
Naturalnie może się zdarzyć, że będzie pięknie, ciepło i bezwietrznie, ale masz dokładnie takie samo prawdopodobieństwo, że pogoda będzie naprawdę okropna. I pamiętaj o tym, że warunki atmosferyczne tutaj zmieniają się bardzo gwatłownie. Czasem w ciągu jednego dnia mamy tu wszystkie 4 pory roku...
Pozdrawiam
new1984
Croentuzjasta
Posty: 262
Dołączył(a): 18.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) new1984 » 05.02.2010 20:49

RafałSC napisał(a):
new1984 napisał(a):Jest to droga na skalnej półce, rower tam nie wchodzi w grę.. Tylko sznurek aut, i dawcy na motorach (nie mam nic do motocyklistów, ale tam jeżdżą dawcy).
Zero pobocza, z jednej strony ściana, a z drugiej barierka i przepaść.


Czemu sznurek aut?to chyba tylko w sezonie....?


Ja byłem na przełomie września i października...

Jeśli rower, to pojechałbym autkiem wyżej w Biokovo, i tam pojeździł.
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 05.02.2010 20:57

new1984 napisał(a):
RafałSC napisał(a):
new1984 napisał(a):Jest to droga na skalnej półce, rower tam nie wchodzi w grę.. Tylko sznurek aut, i dawcy na motorach (nie mam nic do motocyklistów, ale tam jeżdżą dawcy).
Zero pobocza, z jednej strony ściana, a z drugiej barierka i przepaść.


Czemu sznurek aut?to chyba tylko w sezonie....?


Ja byłem na przełomie września i października...

Jeśli rower, to pojechałbym autkiem wyżej w Biokovo, i tam pojeździł.


Na Biokowie to może być snieg w lutym....
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.02.2010 23:13

...śnieg i owszem... z wyspy widzę, jak się Biokovo bieli...
RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 05.02.2010 23:23

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):...śnieg i owszem... z wyspy widzę, jak się Biokovo bieli...


A mam pytanie (jako do rezydenta :) ) - duzy ruch jest na jadrance o tej porze roku?czy względny?
Jak możesz to napisz na priv żeby nie zaśmiecać forum:
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 06.02.2010 00:08

RafałSC napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):...śnieg i owszem... z wyspy widzę, jak się Biokovo bieli...


A mam pytanie (jako do rezydenta :) ) - duzy ruch jest na jadrance o tej porze roku?czy względny?
Jak możesz to napisz na priv żeby nie zaśmiecać forum:
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


Na pewno nie aż taki jak sezonie, ale generalnie spory (komunikacja pomiędzy poszczególnymi miejsowościami a i spora część ruchu do Dubrovnika - bo przecież autostarada tylko do Ravčy)...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.02.2010 00:18

RafałSC napisał(a):Jaki jest stan asfaltu?
Widoki fajne?ciekawa?
Ruchliwa?
Górki (chyba tak..ale im więcej tym lepiej 8)
Pytam pod kątem jazdy na rowerze.


Na temat zimy na tej drodze nic nie powiem z wiadomych powodów - nigdy tam w zimie nie byłem... ale...
...ale widoki fajne, gdy podjeżdżasz z Makarskiej, a najlepsze gdy jesteś na skalnej półce nad Drasnicami, potem wjeżdżasz w góry, a droga poprowadzona jest dolinami, więc dalszą perspektywę z dwu stron zasłaniają z obu stron kamienne jałowe pagórki... ale ... ale jest ciekawie, gdyż jest kręto i pagórkowato. Jadąc tam kilka razy zawsze myślałem właśnie o przejeżdzie rowerem.
Dojeżdżając do Ravcy wcinasz się pod kątem prostym w drogę na Vrgorac - miasteczko z ciekawymi ruinami na skale... jeszcze trochę i otwiera się widok na płaską, rzyźniejszą niż okoliczne dolinę - to już Bośnia...
Osobiście chętnie bym się tam szosówką przejechał, asfalt dobry, ruch... hmmm za "moich czasów" bez szału, ale teraz autostrada kończy się w Ravcy, więc mogło się pozmieniać.
No i to o czym pisze Kasia...

Z tej drogi możesz się też wspiąć na Sv. Jure - ponad 1600 metrów przewyższenia i ponad 20 kilometrów - asfalt całkiem dobry, szosówką dasz radę. Tyle że teraz na 100% będzie tam śnieg.

Interseal M.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 13.02.2010 22:33

A propos tej "spoko lutowej pogody", co to niby "w sam raz" na rower...
Właśnie słuchałam w głównym wydaniu Hrt wiadomosći, jak to ze względu na dużą ilość śnigu i schodzące z Biokova lawiny zamykane są drogi ...
artykuł i tu

Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.02.2010 22:49

RafałSC
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafałSC » 14.02.2010 09:06

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):A propos tej "spoko lutowej pogody", co to niby "w sam raz" na rower...
Właśnie słuchałam w głównym wydaniu Hrt wiadomosći, jak to ze względu na dużą ilość śnigu i schodzące z Biokova lawiny zamykane są drogi ...
artykuł i tu

Pozdrawiam


Jak zrozumiałem jest zamknięta do poniedziałku?
No szykują sie dodatnie temp, tak że może snieg stopnieje....
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Droga nr 512 z Makarskiej do Vrgorac znacie?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone