Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dobra. Zmiana. – czerwiec 2024

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18653
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 04.10.2024 22:21

Melduję obecność 8) . Greckość potwierdzona :verryhappy: , lokum bardzo fajne , podobnie jak cena za niego , Mythos , Alfa , Amstel , Fix , Levante - Kapitan miał co degustować , ciekawe które wybrał jako to najodpowiedniejsze :?:

Współczuję Ewie , też kiedyś z zapaleniem ucha wracałem z Anglii - mało przyjemne doznania :roll: , szczególnie podczas startu i lądowania . . . Brrrrr


Pozdrawiam
Piotr
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1421
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 05.10.2024 00:20

Melduję się w trzecim rzędzie ;) . Tak myślałem, że wybierzecie Grecję ale nie sądziłem, że tak szybko będzie relacja :lol: . Z tymi lądowaniami to i ze zdrowymi uszami może pojawić się problem. Mateusz po lądowaniu w Atenach przez trzy dni miał ból ucha ale w końcu puściło. Cena za hotel rewelacyjna. Co do sprzątania to na Krecie też codziennie mieliśmy i porządek trzeba było trzymać. W tym roku w Turcji sprzątaliśmy sami ale przed wyjazdem właściciel napisał nam, żebyśmy niczego przypadkiem nie sprzątali tylko cieszyli się do końca wakacjami a porządek zrobi po naszym wyjeździe firma sprzątająca :D . Cyrylicę przypomniałem sobie na wypadach do Bośni. W międzyczasie były wakacje w Bułgarii gdzie i podstawy języka rosyjskiego sobie przypomniałem (słabo tam było ze znajomością angielskiego). Grecki to nie do końca cyrylica i faktycznie przydają się do odczytania symbole poznane w szkole na matematyce czy fizyce. Niestety poza nazwami miast nie sposób cokolwiek zrozumieć :lol: .
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12807
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 05.10.2024 15:52

"maslinka"]Ale numer! Nie dość, że Grecja, to jeszcze samolot! 8O Super! 8)


Jak zmieniać - to wszystko, taka mała rewolucja :rotfl: :mg: :lol:
Witaj w relacji Maslinko :cmok:

Bardzo mi się podoba. Niemal wszystko, bo z Grecją mam jeden problem - nieszczęsny papier toaletowy wrzucany do kosza :roll: Łudziłam się, że może na greckich wyspach jest "normalnie"...


Dla nas to absolutna normalność - przez tyle już lat na wakacjach wyrzucamy papier toaletowy do śmietnika, że czasem po powrocie do domu wręcz odruchowo szukamy worka na śmieci w toalecie :lol: :lol: :lol:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12807
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 05.10.2024 15:54

Ale na prawdę to nie jest problem, śmieci i tak się wieczorem wyrzuca (więc jeden woreczek więcej nie robi problemu), a greckie apartamenty są co 2-4 dni sprzątane... Z tym "problemem" spotkałam się też w Serbii, Bośni, Rosji i Macedonii...gorsze dla mnie (a w tych krajach też to występuje) to toaleta "na małysza"...


O nie, toalety "na małysza" bym nie zniosła :rotfl: Mam tolerancję ale nie do tego stopnia :lol: :lol: :lol:

Ale obrusik bez mapy wyspy...nie wiem czy się liczy :mg: Bardzo mi się podoba takie rozwiązanie, praktyczne i informujące (jak jest mapka).


No weź, liczy się :lol: Choć - fakt - nie posiadał wartości poznawczej a jako że dopiero wylądowaliśmy to dobra mapa by się przydała :lol:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12807
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 05.10.2024 15:55

mysza73 napisał(a):
Co do tego papieru ... też myślałam, że to będzie "problem", ale uwierz mi Aga, że nie jest :mg:
A jeszcze co do sprzątania apartmana ... dla mnie problemem jest bardziej to, że jak wiem, że ktoś przyjdzie sprzątać, to muszę sama trochę ogarnąć wszystko, bo mi wstyd, że ktoś zobaczy jaki mamy bardak :oops:

A to wogólę, to się ładnie przywitam tu ... bo Grecja, to jednak jest Grecja 8)


Cześć Mysza :cmok:
Ale fajnie, że tu zajrzałaś :cmok:
Rozgość się na dobre bo masz rację - Grecja to jednak jest Grecja. Już to wiem :hearts: :hearts: :hearts:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12807
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 05.10.2024 15:59

"mysza73"]
Nie tylko mi poskładała ale i uprała ... ale to chyba przez pomyłkę :lol:


Byłabym wdzięczna za takie pomyłki każdego dnia :lol: :lol: :lol:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12807
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 05.10.2024 16:00

Dziewczyny - co ja tu czytam o sprzątaniu? :bojesie:
To Wy byście mnie zabiły we trzy i każdy sąd by Was uniewinnił :lol: :lol: :lol:
Bo nienawidzę sprzątać, nie tykam sie tego zwłaszcza na wakacjach i jeśli ktoś by to robił za mnie - to nawet kilka razy dziennie mógłby zaglądać do mojego pokoju :lol: :lol: :lol:
Tak, wiem, straszne, ale sprzątanie jest dla mnie najgorszą czynnością jaką można wykonywać w domu :oops: :oops: :oops:
Więc szczerze Was podziwiam :bojesie:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12807
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 05.10.2024 16:05

"megidh"]
A wiesz, że codziennie przejeżdżaliśmy obok tego hotelu.


Domyślam się :tak: Autobusem niebieskiej linii nr 7 :oczko:

Za warunki, jakie oferuje ten hotel, cenę mieliście naprawdę super. Chociaż inni już sprawdzili, że ta cena już mocno skoczyła w górę.
Ale mnie interesuje końcowe podsumowanie wydatków (z lotem, wyżywieniem, ubezpieczeniem, dojazdem z i na lotnisko). Chciałabym porównać, jak na ich tle wypadnie mój wyjazd na wyspę Korfu w podobnym terminie z BP. Według mnie nasz wyjazd był bardzo korzystny cenowo, ale może się mylę.


Ten hotel rzeczywiscie na ten moment ma wyższą cenę ale kto wie jak będzie bliżej wiosny :tak:
Teraz da się wyszukać na maj pokój w zbliżonych pieniądzach, sprawdzałam na bookingu :oczko:
Myślę, że cena Twojego wyjazdu była bardzo przyzwoita :proszedzieki:

Bo greckie pity są świetne. Dobrym burkiem w Chorwacji nie pogardzę, ale na dłuższą metę nie dam rady ich jeść, ze względu na ich tłustość. A gyros mogę jeść na okrągło i mi się nie nudzi.


Masz rację - nie nudzą się :verryhappy: :verryhappy: :verryhappy: Już za nimi tęsknię a w domu nie smakuja tak jak tam :oops:
A burek jest dobry ale na deser, nie zastąpi obiadu jak pita :verryhappy:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12807
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 05.10.2024 16:09

piotrf napisał(a):Melduję obecność 8) . Greckość potwierdzona :verryhappy: , lokum bardzo fajne , podobnie jak cena za niego , Mythos , Alfa , Amstel , Fix , Levante - Kapitan miał co degustować , ciekawe które wybrał jako to najodpowiedniejsze :?:

Współczuję Ewie , też kiedyś z zapaleniem ucha wracałem z Anglii - mało przyjemne doznania :roll: , szczególnie podczas startu i lądowania . . . Brrrrr


Pozdrawiam
Piotr


Witam w relacji Piotrze :cmok: :cmok:
Od razu Ci odpowiem na pytanie - Kapitan piwo pił bardzo sporadycznie tylko w tawernach i wtedy chyba zawsze przynosili Mythos. Poza tawernami - tylko i wyłącznie wino wszelkiego gatunku i koloru :lol: :lol: :lol:

Leciałeś z uchem to wiesz jak to kiepsko przyjemnie :cry: na szczęście na powrocie było już ok, bez bólu :tak:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12807
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 05.10.2024 16:15

"Dawigs"]Melduję się w trzecim rzędzie ;) .


Witam Cię serdecznie, fajnie że jesteś :cmok:

Tak myślałem, że wybierzecie Grecję ale nie sądziłem, że tak szybko będzie relacja :lol: .


Nie ma co czekać, trzeba się podzielić wspomnieniami jak najszybciej :proszedzieki:

Z tymi lądowaniami to i ze zdrowymi uszami może pojawić się problem. Mateusz po lądowaniu w Atenach przez trzy dni miał ból ucha ale w końcu puściło.


Ze zdrowymi był kłopot? Współczuję... ból ucha jest okropny :cry:

Cena za hotel rewelacyjna.


Też mi się tak wydaje że było ok :proszedzieki:

Co do sprzątania to na Krecie też codziennie mieliśmy i porządek trzeba było trzymać. W tym roku w Turcji sprzątaliśmy sami ale przed wyjazdem właściciel napisał nam, żebyśmy niczego przypadkiem nie sprzątali tylko cieszyli się do końca wakacjami a porządek zrobi po naszym wyjeździe firma sprzątająca :D .


Porządny właściciel :verryhappy: Tak lubię :verryhappy:

Cyrylicę przypomniałem sobie na wypadach do Bośni. W międzyczasie były wakacje w Bułgarii gdzie i podstawy języka rosyjskiego sobie przypomniałem (słabo tam było ze znajomością angielskiego). Grecki to nie do końca cyrylica i faktycznie przydają się do odczytania symbole poznane w szkole na matematyce czy fizyce. Niestety poza nazwami miast nie sposób cokolwiek zrozumieć :lol: .


Grecki to nie cyrylica ale niektóre litery są chyba trochę podobne. Troszke pomagały dawne lekcje choć niewiele. Pierwsze chwile były koszmarem, nie rozumiałam nic a nic :rotfl:
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 589
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 05.10.2024 16:33

To prawda, burek sprawdzi się jako przekąska na plażę, ale obiadu nie zastąpi. Gdy byliśmy na Rodos, praktycznie cały tydzień żywiłam się pitą na zmianę z musaką. Smaczne i niedrogie jedzenie to duży plus Grecji. Ale bym teraz coś takiego zjadła! Tylko z greckimi winami mam trochę problem. Wypiję, ale nie smakują mi tak jak np. te włoskie. Mój mąż lubi muskat z Samos i faktycznie jest pyszny, ale bardzo słodki, typowo deserowy. Z takich wytrawnych i półwytrawnych win jeszcze nie znalazłam niczego, co by mnie jakoś urzekło.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16187
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.10.2024 17:08

Kapitańska Baba napisał(a): Grecja to jednak jest Grecja. Już to wiem :hearts: :hearts: :hearts:
To już wpadłaś :lol:
A jak jeszcze zobaczysz południowe wyspy, kontynent i Chalkidiki to odkryjesz jak ogromnie różnorodna jest Grecja.
megidh
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5105
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 05.10.2024 20:21

Kapitańska Baba napisał(a):
megidh napisał(a): A wiesz, że codziennie przejeżdżaliśmy obok tego hotelu.

Domyślam się :tak: Autobusem niebieskiej linii nr 7 :oczko:

Dokładnie tak, ale jeszcze, autokarem z BP i wypożyczonym samochodem.

piekara114 napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a): Grecja to jednak jest Grecja. Już to wiem :hearts: :hearts: :hearts:
To już wpadłaś :lol:
A jak jeszcze zobaczysz południowe wyspy, kontynent i Chalkidiki to odkryjesz jak ogromnie różnorodna jest Grecja.

Ciekawe, czy już planujesz kolejne greckie eskapady ?
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12807
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 06.10.2024 17:03

Epepa napisał(a):To prawda, burek sprawdzi się jako przekąska na plażę, ale obiadu nie zastąpi. Gdy byliśmy na Rodos, praktycznie cały tydzień żywiłam się pitą na zmianę z musaką. Smaczne i niedrogie jedzenie to duży plus Grecji. Ale bym teraz coś takiego zjadła! Tylko z greckimi winami mam trochę problem. Wypiję, ale nie smakują mi tak jak np. te włoskie. Mój mąż lubi muskat z Samos i faktycznie jest pyszny, ale bardzo słodki, typowo deserowy. Z takich wytrawnych i półwytrawnych win jeszcze nie znalazłam niczego, co by mnie jakoś urzekło.


U nas także pita była jedzona bardzo często. Nie da się jej oprzeć :rotfl: :lol:
Co do win - piliśmy ich sporo ale nie same tylko jako niewielki dodatek do wody.
Jak dla mnie szklanka wody z domieszką koniecznie wytrawnego wina jest najlepsza na upały :tak:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12807
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 06.10.2024 17:04

piekara114 napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a): Grecja to jednak jest Grecja. Już to wiem :hearts: :hearts: :hearts:
To już wpadłaś :lol:
A jak jeszcze zobaczysz południowe wyspy, kontynent i Chalkidiki to odkryjesz jak ogromnie różnorodna jest Grecja.


Wpadłam - nie da się ukryć :lol:
Oby dane nam było kiedyś być w innych regionach, bardzo bym chciała :hearts:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Dobra. Zmiana. – czerwiec 2024 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone