Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dobra. Zmiana. – czerwiec 2024

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12807
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.10.2024 09:36

hzag napisał(a):Ale inflacja w Grecji zasuwa, ten hotel w 06.2024: 67 eur za noc a 06.2025: 360 za noc. Za pokój 4 osobowy.
Ciekawe.


Może miałam szczęście i rezerwowałam w odpowiednim czasie? Woleli sprzedać pokój za grosze niż żeby miał stać pusty? Nie mam pojęcia ale nie narzekałam na koszty związane z noclegiem :proszedzieki:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12807
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.10.2024 09:39

wiola2012 napisał(a):Korfu u Gosi, Korfu u Ciebie :hearts: :hearts: . Super!
Mi się ostatnio tak pozmieniało, że jak nie ma wakacji w Grecji to taki trochę niedosyt mam, a na wiosnę lub jesień musi być Italia :D .
Mam nadzieję, że Ani ucho szybko wyzdrowiało, bo każda niedyspozycja jednak psuje wakacje i dziecku, i rodzicom. Siostrzenica tydzień po wyrwaniu "ósemki" leciała samolotem i miała spore komplikacje na urlopie.


Chyba zaczynam Cię trochę rozumieć, zresztą - sama zobaczysz :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Ucho dopadło Ewę - ale na szczęście gdy leki po lądowaniu zaczęły działać ból więcej nie powrócił :glaszcze:

Po wyrwaniu coś się działo przez lot???? :bojesie:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12807
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.10.2024 09:53

Max 300 metrów od hotelu jest lokal do którego wędrujemy.

Czekają na nas puste stoliki do wyboru.

Siadamy oczywiście na zewnątrz.

20240531_180123.jpg


Kapitan zamawia miejscowe piwo, my z dziewczynami wodę choć pani obsługująca nas nalewa piwo także dla mnie.

Mimo, że nie przepadam za takim napojem jednak w tych okolicznościach mi nawet smakuje – zwłaszcza, że jest zimne.

20240531_180221.jpg


Nasza knajpka wygląda tak:

20240531_180229.jpg


20240531_180233.jpg


Na stole pojawia się nasze zamówienie.

20240531_180618.jpg


Pity są ogromne i przepyszne.

Zajadamy się ze smakiem.

Rachunek – duża pita 4,40 euro, woda chyba 2,5 euro za półtora litra, piwo – chyba 3,50.

Zjedzone, zapłacone – idziemy do siebie.

A właściwie dziewczynki idą bo my skoczymy jeszcze do sklepu.

Po drodze spotykamy łabędzią rodzinkę.

20240531_182658.jpg


Idziemy sobie taką ulicą przez centrum.

20240531_182714.jpg


Szybkie zakupy zrobione, czas wracać do hotelu.

20240531_185048.jpg


Nasze lokum wygląda tak – pokój z dużym łóżkiem małżeńskim.

20240531_190208.jpg


I aneks kuchenny połączony z drugim pokojem z dwoma pojedynczymi łóżkami.

20240531_190214.jpg


20240531_190219.jpg


20240531_190224.jpg


W toalecie oczywiście papier toaletowy ma być w koszu – informacja wisi na drzwiach.

20240531_190238.jpg


Na zewnątrz też jest całkiem sympatycznie.

Nad tarasem mamy wielką palmę.

20240531_191314.jpg


Zaś sam taras wygląda tak.

20240531_191320.jpg


Jesteśmy trochę zmęczeni dzisiejszym dniem więc z przyjemnością odpoczywamy sobie popijając piwo i wino na naszym tarasie.

20240531_191335.jpg


20240531_194259.jpg


majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 04.10.2024 10:06

No, jest gyros-pita, jest Mythos, jesteśmy w Grecji :verryhappy: :hearts:

pozdrawiam, Michał
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 589
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 04.10.2024 11:30

Mythos i pita - klasyki! Ostatni raz w Grecji byłam w 2019 w Sarti na Sithonii i za pitę płaciłam 2,50 euro. Pewnie w Grecji podrożało jak wszędzie po ostatnich wydarzeniach, albo po prostu kwestia lokalizacji. Tak czy siak jak za takie jedzonko to wg. mnie super cena. Brakuje mi takich niedrogich przekąsek w Chorwacji. Jest niby Burek, ale to nie to samo co dobry gyros z frytami. ♥️
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12807
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.10.2024 15:21

majkik75 napisał(a):No, jest gyros-pita, jest Mythos, jesteśmy w Grecji :verryhappy: :hearts:

pozdrawiam, Michał


Nie da się ukryć :verryhappy: Do tego papierowe obrusy i mamy TEN klimat :hearts: :hearts: :hearts:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12807
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.10.2024 15:24

Epepa napisał(a):Mythos i pita - klasyki! Ostatni raz w Grecji byłam w 2019 w Sarti na Sithonii i za pitę płaciłam 2,50 euro. Pewnie w Grecji podrożało jak wszędzie po ostatnich wydarzeniach, albo po prostu kwestia lokalizacji. Tak czy siak jak za takie jedzonko to wg. mnie super cena. Brakuje mi takich niedrogich przekąsek w Chorwacji. Jest niby Burek, ale to nie to samo co dobry gyros z frytami. ♥️


Burek to zdecydowanie nie to samo :rotfl: Toleruję tylko burek z jabłkami, inne zupełnie mi nie podchodzą a takim raczej się nie najem :rotfl:
Te pity były w rozmiarze XL, takie normalne, mniejsze to był koszt 3,50-4,50 euro w zależności od miejsca :tak:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 15036
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.10.2024 15:31

Ale numer! Nie dość, że Grecja, to jeszcze samolot! 8O Super! 8)

Bardzo mi się podoba. Niemal wszystko, bo z Grecją mam jeden problem - nieszczęsny papier toaletowy wrzucany do kosza :roll: Łudziłam się, że może na greckich wyspach jest "normalnie"...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16187
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.10.2024 15:48

Epepa napisał(a): Brakuje mi takich niedrogich przekąsek w Chorwacji.
Mi też brakuje i na Brać w lipcu to odczułam (mały burek w Sutivanie 2 eur). Nie spotkałam też miejsca z cavapeci w bułce 8O co na lądzie było dość popularne

maslinka napisał(a):Bardzo mi się podoba. Niemal wszystko, bo z Grecją mam jeden problem - nieszczęsny papier toaletowy wrzucany do kosza :roll: Łudziłam się, że może na greckich wyspach jest "normalnie"...
Wystarczy poszukać noclegu w nowych budynkach czy kompleksie hotelowym, tam ten "problem" nie występuje. Ale na prawdę to nie jest problem, śmieci i tak się wieczorem wyrzuca (więc jeden woreczek więcej nie robi problemu), a greckie apartamenty są co 2-4 dni sprzątane... Z tym "problemem" spotkałam się też w Serbii, Bośni, Rosji i Macedonii...gorsze dla mnie (a w tych krajach też to występuje) to toaleta "na małysza"...

Kapitańska Baba napisał(a): Do tego papierowe obrusy i mamy TEN klimat :hearts: :hearts: :hearts:
Ale obrusik bez mapy wyspy...nie wiem czy się liczy :mg: Bardzo mi się podoba takie rozwiązanie, praktyczne i informujące (jak jest mapka).
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 15036
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.10.2024 16:07

piekara114 napisał(a):Ale na prawdę to nie jest problem, śmieci i tak się wieczorem wyrzuca (więc jeden woreczek więcej nie robi problemu), a greckie apartamenty są co 2-4 dni sprzątane...

I to jest dla mnie chyba jeszcze gorsze :lol:

Nie lubię, kiedy gospodarz wchodzi do apartamentu. Jasne, w hotelach się do tego przyzwyczaiłam, chociaż i tak często wywieszamy na klamce informację, że nie chcemy sprzątania. Teraz jest to mile widziane ze względów ekologicznych.

Pamiętam, jak Mysza pisała, że właścicielka w Grecji poskładała jej piżamkę w kostkę ;) Dla mnie byłoby to krępujące. W Chorwacji w trakcie pobytu sprzątamy sobie sami. Albo tego nie robimy regularnie i jest to nasz bałagan ;) Czułabym się źle, gdyby ktoś przestawiał moje prywatne rzeczy...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13190
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 04.10.2024 16:19

maslinka napisał(a):
piekara114 napisał(a):Ale na prawdę to nie jest problem, śmieci i tak się wieczorem wyrzuca (więc jeden woreczek więcej nie robi problemu), a greckie apartamenty są co 2-4 dni sprzątane...

I to jest dla mnie chyba jeszcze gorsze :lol:

Nie lubię, kiedy gospodarz wchodzi do apartamentu. Jasne, w hotelach się do tego przyzwyczaiłam, chociaż i tak często wywieszamy na klamce informację, że nie chcemy sprzątania. Teraz jest to mile widziane ze względów ekologicznych.

Pamiętam, jak Mysza pisała, że właścicielka w Grecji poskładała jej piżamkę w kostkę ;) Dla mnie byłoby to krępujące. W Chorwacji w trakcie pobytu sprzątamy sobie sami. Albo tego nie robimy regularnie i jest to nasz bałagan ;) Czułabym się źle, gdyby ktoś przestawiał moje prywatne rzeczy...

Nie tylko mi poskładała ale i uprała ... ale to chyba przez pomyłkę :lol:

Co do tego papieru ... też myślałam, że to będzie "problem", ale uwierz mi Aga, że nie jest :mg:
A jeszcze co do sprzątania apartmana ... dla mnie problemem jest bardziej to, że jak wiem, że ktoś przyjdzie sprzątać, to muszę sama trochę ogarnąć wszystko, bo mi wstyd, że ktoś zobaczy jaki mamy bardak :oops:

A to wogólę, to się ładnie przywitam tu ... bo Grecja, to jednak jest Grecja 8)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 15036
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.10.2024 16:22

mysza73 napisał(a):A jeszcze co do sprzątania apartmana ... dla mnie problemem jest bardziej to, że jak wiem, że ktoś przyjdzie sprzątać, to muszę sama trochę ogarnąć wszystko, bo mi wstyd, że ktoś zobaczy jaki mamy bardak :oops:

O właśnie, Aga, też to chciałam napisać, ale zapomniałam :lol:
Muszę posprzątać przed sprzątaniem ;), bo inaczej jest mi wstyd :oops: I tracę cenny wakacyjny czas :roll:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13190
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 04.10.2024 16:23

maslinka napisał(a):
mysza73 napisał(a):A jeszcze co do sprzątania apartmana ... dla mnie problemem jest bardziej to, że jak wiem, że ktoś przyjdzie sprzątać, to muszę sama trochę ogarnąć wszystko, bo mi wstyd, że ktoś zobaczy jaki mamy bardak :oops:

O właśnie, Aga, też to chciałam napisać, ale zapomniałam :lol:
Muszę posprzątać przed sprzątaniem ;), bo inaczej jest mi wstyd :oops: I tracę cenny wakacyjny czas :roll:

:smo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16187
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.10.2024 18:27

Nie Wy jedne :cmok: tak macie z tym sprzątaniem :lol:
W zeszłym roku w Grecji mówię to szwagierki:
- umówiłam się z właścicielką żeby dziś nie sprzątała, bo niedziela i niech odpocznie ( właścicielka lekko oburzona, bo to już był 3 dzień pobytu)
- ufff, nie muszę sprzątać :lol:
- ja też :lol:

Ja mam taki nawyk, że nawet jak nie ma sprzątania to ogarniam przed wyjściem, bo lubię wejść do uporządkowanego apartamentu, zwłaszcza, że wiem że mną wejdzie chaos :lol:

Ale w tych upałach komfort spania w świeżej pościeli jest mega...
megidh
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5105
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 04.10.2024 20:21

Kapitańska Baba napisał(a):Jesteśmy w Ionian Arches Hotel.
Hotel wygląda na bardzo fajny.
A wiesz, że codziennie przejeżdżaliśmy obok tego hotelu.

Kapitańska Baba napisał(a):Za noc ze śniadaniem płacimy 289 zł.
67 euro za cztery osoby, śniadanie, basen, wifi, klimatyzację – moim zdaniem to bardzo dobra cena.
Za warunki, jakie oferuje ten hotel, cenę mieliście naprawdę super. Chociaż inni już sprawdzili, że ta cena już mocno skoczyła w górę.
Ale mnie interesuje końcowe podsumowanie wydatków (z lotem, wyżywieniem, ubezpieczeniem, dojazdem z i na lotnisko). Chciałabym porównać, jak na ich tle wypadnie mój wyjazd na wyspę Korfu w podobnym terminie z BP. Według mnie nasz wyjazd był bardzo korzystny cenowo, ale może się mylę.

Kapitańska Baba napisał(a):Pity są ogromne i przepyszne.
Bo greckie pity są świetne. Dobrym burkiem w Chorwacji nie pogardzę, ale na dłuższą metę nie dam rady ich jeść, ze względu na ich tłustość. A gyros mogę jeść na okrągło i mi się nie nudzi.

piekara114 napisał(a):Nie Wy jedne :cmok: tak macie z tym sprzątaniem :lol:
Chyba za dużą wagę przywiązujecie do tego sprzątania :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:.

mysza73 napisał(a):Co do tego papieru ... też myślałam, że to będzie "problem", ale uwierz mi Aga, że nie jest :mg:
Ja też potwierdzam, że to tylko tak źle brzmi, a w rzeczywistości można się przyzwyczaić i nie stanowi to problemu. Chociaż zdarza mi się zapomnieć o tym zakazie i niejednokrotnie papier wylądował w sedesie zamiast w koszu :bojesie:.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Dobra. Zmiana. – czerwiec 2024 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone