Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dobra. Zmiana. – czerwiec 2024

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 589
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 03.10.2024 12:06

Cena super! Co to alfabetu greckiego, to pomocna okazała się tu matematyka. Większość liter pojawia się na lekcjach we wzorach, równaniach. Korzystając z tego, odszyfrowałam sobie nazwy miejscowości i inne napisy, co było fajną zabawą. :D
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 03.10.2024 12:58

Epepa napisał(a):Cena super! Co to alfabetu greckiego, to pomocna okazała się tu matematyka. Większość liter pojawia się na lekcjach we wzorach, równaniach. Korzystając z tego, odszyfrowałam sobie nazwy miejscowości i inne napisy, co było fajną zabawą. :D


I co więcej, po kilku dniach zaczyna się odczytywać z tych napisów co nieco ;)

pozdrawiam, Michał
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12807
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 03.10.2024 13:59

Morski Pas napisał(a):Co się odwlecze...

Ciekawe jak Wam wypadnie porównanie. Grecja jest tak różna od Chorwacji.


Wszelki duch :bojesie:
Ty tutaj??? :bojesie: Ale niespodzianka :verryhappy:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12807
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 03.10.2024 14:26

Trajgul napisał(a):Niesamowita oferta, gratuluję. 2 lata temu płaciłem 75E za podobny skład i bez śniadań, a w tym roku 100E też bez śniadań, bez pośredników, natomiast miejscowość inna, bo Kassiopi, chyba najdroższa na wyspie. No i lipiec.
Do tego szczęście, że autobus mieliście, ja jak przylatuję to samochód muszę wypożyczyć, bo autobusy juz nie jeżdzą a poza tym musialbym się przesiadać. Inni ludzie widziałem transfer z lotniska brali.


Witaj w relacji :papa:
Pamiętaj, że byliśmy jednak przed sezonem. W hotelu zameldowaliśmy się 31 maja. Niemniej - cena nam bardzo pasowała. Warunki w hotelu również były jak najbardziej ok :tak:
Komunikacja miejska zdecydowanie była na plus. Autobusy jeżdżą często więc było nam bardzo wygodnie dostać się w ten sposób z lotniska do hotelu. Dla mnie osobiście to także taki plus, że nie musieliśmy korzystać z taksówek - mam z jazdą nimi niestety wielki kłopot i unikam jak ognia :bojesie:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12807
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 03.10.2024 14:29

majkik75 napisał(a):Cena za hotel jest uważam wręcz rewelacyjna :proszedzieki: Hotel też jak widać, całkiem fajny :hearts: Braliście przez Booking czy bezpośrednio w hotelu?

pozdrawiam, Michał

/edit/ jak tak patrzę teraz to na Booking na lato '25 jest cena za 4 osobowy pokój 1269 :bojesie: To wasze 269 było po prostu rewelacją :proszedzieki:


Rezerwowałam przez booking - tak mi było najwygodniej. Szukałam pokoju w ściśle określonym obszarze i ten hotel mi bardzo podpasował, nie ukrywam, że śniadanie w cenie trochę przeważyło szalę na plus dla hotelu :lol:
W sezonie hotel ma duuuuuużo wyższe ceny, wiem bo sprawdzałam po powrocie :lol:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12807
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 03.10.2024 14:31

Epepa napisał(a):Cena super! Co to alfabetu greckiego, to pomocna okazała się tu matematyka. Większość liter pojawia się na lekcjach we wzorach, równaniach. Korzystając z tego, odszyfrowałam sobie nazwy miejscowości i inne napisy, co było fajną zabawą. :D


Rzeczywiście część kojarzę z matematyki, część jest chyba troszkę podobna jak w rosyjskim - po jakimś czasie zaczynało być ciut prościej ale pierwsze wrażenie było szokujące :lol: :rotfl: :lol:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12807
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 03.10.2024 14:31

majkik75 napisał(a):
Epepa napisał(a):Cena super! Co to alfabetu greckiego, to pomocna okazała się tu matematyka. Większość liter pojawia się na lekcjach we wzorach, równaniach. Korzystając z tego, odszyfrowałam sobie nazwy miejscowości i inne napisy, co było fajną zabawą. :D


I co więcej, po kilku dniach zaczyna się odczytywać z tych napisów co nieco ;)

pozdrawiam, Michał


W moim przypadku z naciskiem na nieco :lol: :lol: :lol:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16187
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.10.2024 15:27

Hotelik super, choć cena na czerwiec 25 już nie jest przyjazna.

A literki? Kilka wyjazdów i będziesz śmigać :mg: dla mnie pomocna była liźnięta znajomość cyrylicy ( choć żadnego wschodniego języka nie znam).
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 589
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 03.10.2024 17:25

O tak, znajomość cyrylicy też pomaga.
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1509
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 03.10.2024 19:09

Macham z drugiego rzędu :jupi: . Tak myślałam że to będzie Grecja, tylko zaskoczył mnie termin. No ale dzięki temu super cena. Jestem bardzo ciekawa, już banany przy drodze robią super wrażenie. ;)
hzag
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 05.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) hzag » 03.10.2024 22:44

Ale inflacja w Grecji zasuwa, ten hotel w 06.2024: 67 eur za noc a 06.2025: 360 za noc. Za pokój 4 osobowy.
Ciekawe.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2701
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 03.10.2024 22:47

Korfu u Gosi, Korfu u Ciebie :hearts: :hearts: . Super!
Mi się ostatnio tak pozmieniało, że jak nie ma wakacji w Grecji to taki trochę niedosyt mam, a na wiosnę lub jesień musi być Italia :D .
Mam nadzieję, że Ani ucho szybko wyzdrowiało, bo każda niedyspozycja jednak psuje wakacje i dziecku, i rodzicom. Siostrzenica tydzień po wyrwaniu "ósemki" leciała samolotem i miała spore komplikacje na urlopie.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12807
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.10.2024 09:33

piekara114 napisał(a):Hotelik super, choć cena na czerwiec 25 już nie jest przyjazna.

A literki? Kilka wyjazdów i będziesz śmigać :mg: dla mnie pomocna była liźnięta znajomość cyrylicy ( choć żadnego wschodniego języka nie znam).


Też pomagało mi to co zostało z nauki rosyjskiego we wczesnych latach :lol: Na pewno parę wyjazdów i będę czytać bez problemu :verryhappy:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12807
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.10.2024 09:33

Epepa napisał(a):O tak, znajomość cyrylicy też pomaga.


Przydało się uczyć rosyjskiego za dzieciaka :lol: :lol: :lol:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12807
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.10.2024 09:35

pomorzanka zachodnia napisał(a):Macham z drugiego rzędu :jupi: . Tak myślałam że to będzie Grecja, tylko zaskoczył mnie termin. No ale dzięki temu super cena. Jestem bardzo ciekawa, już banany przy drodze robią super wrażenie. ;)


Cześć Kamilka :cmok: :papa:
Jak zmiana to zmiana - i miejsce i termin i transport. Co się będziemy rozdrabniać :lol: :lol: :lol:
Banany były mega, zapachniało tropikiem :tak:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Dobra. Zmiana. – czerwiec 2024 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone