Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dlaczego właściwie Chorwacja- MIESZANE uczucia [długie]

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 21.07.2009 00:08

Adam.B napisał(a):
soul17 napisał(a):
Adam.B napisał(a):
soul17 napisał(a):
Bocian napisał(a):
W Cro spożywka i żywienie są drogie

Zapomniałeś dodać "dla mnie"...

Nie zapomniałem, raczej nie zrozumiałeś co miałem na myśli.


Widzisz jakie Bocian ma ząbki na Avatarku :) w cro jedzenie dają mu za darmo :D bo się boją:D:D


Skoro jest z Mordoru to pewnie się faktycznie boją, ale z wiekiem to przejdzie i jemu, i im. :)


heh :lol: :lol: w sumie racja : )

Oj dzieci dzieci.Wam w głowie tylko zabawa. :D
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 21.07.2009 00:11

AndrzejJ. napisał(a):
Adam.B napisał(a):
soul17 napisał(a):
Adam.B napisał(a):
soul17 napisał(a):
Bocian napisał(a):
W Cro spożywka i żywienie są drogie

Zapomniałeś dodać "dla mnie"...

Nie zapomniałem, raczej nie zrozumiałeś co miałem na myśli.


Widzisz jakie Bocian ma ząbki na Avatarku :) w cro jedzenie dają mu za darmo :D bo się boją:D:D


Skoro jest z Mordoru to pewnie się faktycznie boją, ale z wiekiem to przejdzie i jemu, i im. :)


heh :lol: :lol: w sumie racja : )

Oj dzieci dzieci.Wam w głowie tylko zabawa. :D


Endrju :) , dołącz do piaskownicy : > szukamy Troli których można zakopać w piasku :D :D
Kriss69
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 04.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kriss69 » 21.07.2009 01:59

mikekola napisał(a):Jedna uwaga merytoryczna: z Krakowa do Grecji polnocnej (Halkidiki! ) jedziemy 1399km -> W zeszlym roku wyjazd z Halkidiki o 17:00, powrot do Krakowa na 9:00 rano (jazda 100% przepisowa). Wiekszosc autostrada.
Trasa:
Krakow- Budapeszt- Szeged-> Novy Sad, Belgrad, Skopje -> Thessaloniki->Halkidiki.
Zdecydowana wiekszosc autostrady. W miare niedrogiej (kolo 20EUR za caly przejazd). Pelno stacji z LPG po drodze.

Do Grecji nie trzeba juz jechac przez Rumunie i Bulgarie.
Moze to bedzie stanowic pewna zachete dla Was.


To nadal jest 1400km ze wspomnianego Krakowa na Chalkidiki, które stanowi dopiero jakby rzec wstęp, wrota do Grecji. I to drogami wolniejszymi niż przez Austrię czy Węgry do CRo bo z Węgier do Belgradu to autostrada jest tylko z nazwy jak nasza A4 do Katowic. Do tego granica serbska, gdzie też można dużo czasu zmitrężyć, szczeg, gdy unijni Turcy wracają z Raichu do siebie. Więc przeciętny kierowca jadący z rodziną, z dziećmi, robiący postoje musi jechać z noclegem.na Chalkidiki, o okolicach Aten czy Peloponezie nie wspominając. 1400 km z Krakowa do CRo to praktycznie cała Chorwacja, a niewiele więcej km Montenegro. Bo jak chcę bliżej to niewiele ponad 900 km z Krakowa i już mogę zażyć kąpieli na Istrii. To jest 500 km mniej w jedną stronę, trasa, którą nie mając pecha i może poza sobotą w sezonie, gdy pełno Włochów i Austriaków można swobodnie pokonać w 1 dzień. Bez noclegu tranzytowego i innych kosztów jeśli zależy nam na ich uniknięciu. Do tego w 2 strony to 1000 km mniej, za które trzeba paliwo wlać i autostrady zapłacić. :) Pozdrowienia
Marshall
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 310
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marshall » 21.07.2009 02:03

Powiem tak... Chorwacja nie jest krajem tanim, ale dla czego ma nim być :?: Ceny wyższe niz u nas OK, ale drogi lepsze (o autostradach nie wspominam bo my ich prawie nie mamy), lepsza pogoda, cieplejsze morze, roślinność jak w raju..... Osobiscie denerwuje mnie porównywanie cen jakie mamy na wczasach do cen jakie mamy w Biedronce koło domu. Gdzie nie pojedziemy wszędzie będzie drożej. Solina, Żywiec, Sopot, Zakopane - Chorwacja również. Niestety na 2 tygodnie wczasów kasę zbieramy przez cały rok, a jak nas nie stac to siedzimy w domu i oglądamy M-jak miłość płacąc tylko za prąd i abonament. Dzięki temu forum mozna łatwo zaplanować wydatki - autostrady, kwatery, jedzenie, promy itp. Dla mnie ceny nie będą zaskoczeniem w tym roku. Za dom zapłaciłem 1700zł (3os w 8 os apartamencie wraz ze znajomymi), dojazd i powrót wyniosą 1400 zł ( Gaz, opłaty, promy). Na drobne wydatki i przyjemności przeznaczę 4800Kn. Razem około 6000zł za 14 dni + 2 dojazd. Jak kasy zostanie, to schowamy na przyszły rok w CRO :wink: Na pewno za tą kasę wykupiłbym jakieś LAST MINUTE w Turcji czy Grecji, ale z premedytacją wybrałem po raz kolejny Chorwację. Lubie spokój, mozliwość ciekawego nurkowania i motorowodniactwa, oraz wolność jaką daje Chorwacja. Nie kręci mnie siedzenie w hotelu (jak na blokowisku), korzystanie tylko z plaży obok ( brak auta ) i narzucone przez organizatora wycieczki - dlatego Egipt, Turcja, Tunezja mnie nie kręcą. Chociaż może by parę groszy było taniej :D
Ceny znam i je akceptuję. 2 tygodnie w całym roku to całe nasze wolne. Ma być fajnie, a to że wczasy kosztuja schodzi na dalszy plan. Nie zamierzam oszczędzać na jedzeniu czy lodach dla dziecka tylko dla tego, że pizza jest o 10 zł drozsza niz w Polsce a lody o 5....
Ostatnio edytowano 21.07.2009 02:15 przez Marshall, łącznie edytowano 2 razy
Kriss69
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 04.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kriss69 » 21.07.2009 02:09

Karol099 napisał(a):
Kriss69 napisał(a): Ktoś kto z powodów uwarunkowań rodzinnych jedzie w sezonie, samolot odpada bo za drogi, zwłaszcza, gdy oprócz plażyi hotelu chciałby ruszyć się gdziekolwiek. Wycieczka za 50 euro od głowy. Czy wynajem samochodu - też nie za darmo, doliczając do całości imprezy, nie każdy wie jak, gdzie, boi się, bariera językowa. A gdzie jechać gdy szef dał z weekendem tylko 10-11 dni wolnego do tego niemalże w ostatniej chwili. Tylko Chorwacja. Najwyżej upichci sie coś samemu. Grecja? Wolne żarty samochodem w 2 strony to min 4-5 dni męczącej i nie taniej podrózy.Paliwo, odległość , noclegi tranzytowe. Zliczy się wszystko to taniej nie wyjdzie. A gdzie indziej to realnie tylko samolot. W sezonie horror. Może Włochy stają się tą realną alternatywą wraz ze wzrostem cen w Cro. Zwiedziłem Toskanię w ubiegłym roku.. Bajka !!


Są też ludzie tacy jak ja, którzy jeżdżą do Chorwacji pomimo tego ,że zwiedzają inne kraje. Można przecież jechać jesienią do Hiszpani ( kiedy można lecieć tanimi liniami ) oraz na przełomie lipca i sierpnia do Chorwacji :)

Wykupić można bilety do Barcelony np za 40 zł w dwie strony, tani Hostel ( tani tylko z nazwy porównując do apartamentów w Chorwacji ) za 80 zł, do tego samochód na 5 dni za 300 zł, i Hiszpania dla 2 osób na 5 dni za 1000 zl :) Można ? Można :)


Ależ dokładnie drogi Moderatorze ja tak jeżdżę do Europy i do Chorwacji też bo jest piękna.. Inna sprawa, że niestety nie tania :(
Artur_lodz
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur_lodz » 21.07.2009 07:57

No z tego co tutaj czytam to fakt, tanio nie jest...ale kto twierdzi ze musi być tanio i skad to sie wzięło? Chyba w Polakach dalej jest przekonanie ze kraje słowiańskie są super tanie...
W Chorwacji panują takie ceny jak w każdym kraju który jest oblegany turystycznie...
I tak jak ktoś wspomniał nawet Zakopane, czy Kołobrzeg w sezonie nie są tańsze biorąc pod uwagę co oferują...
Oczywiście tam tez warto jechać, ale tam nikt nie narzeka że drogo...
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 21.07.2009 08:11

Nie będę za nic przepraszać bo jak czytam te Wasze żale ,że drogo drogo drogo, to mi się czytać odechciewa. Jak drogo i w Grecji lepiej to po co jedziesz do Chorwacji? Jesteśmy na tym forum żeby sobie pomagać, wystarczy jeden wątek ,że ceny trochę droższe niż w Polsce i wystarczy. Przez właśnie takich użytkowników jak Wy na tym forum można przeczytać tylko o :

- ominięcie autostrady
- ile za apartament ( dajcie namiary bo mi się szukać nie chce )
- wróciłem pytajcie - ale najdrożej na świecie było !
- po co ludzie jeżdżą do Chorwacji ? przecież drogo !

Chcesz widzieć drogi kraj ? Jedź do ZEA.Za chwilę pojawi się wątek: Wróciłem z Dubaju, w którym to opisane będzie jak cholernie drogie jest to miasto ! i wogóle do dupy ! bo sam piasek i araby i wogóle mu się tam nie podobało bo drogo ! że mu oszczędności na 2 dni wystarczyło, a przecież miał to być kraj 3-ego świata :( tanio, że za dolara się można cały dzień bawić - ale takie rzeczy to już nawet nie na Białorusi, może w Peru ? .

A jak ktoś chce tanio ,byleby się pochwalić przed znajomymi to proponuję Egipt albo Tunezję. 1000 zł AL od osoby i życie jest piękne, ale jak widzę te wszystkie zdjęcia ludzi którzy z hotelu nie wystawili nosa przez całe wakacje to nie wiem czy się śmiać czy płakać.
m_cowboy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) m_cowboy » 21.07.2009 08:28

Marshall napisał(a):Powiem tak... Chorwacja nie jest krajem tanim, ale dla czego ma nim być :?: Ceny wyższe niz u nas OK, ale drogi lepsze (o autostradach nie wspominam bo my ich prawie nie mamy), lepsza pogoda, cieplejsze morze, roślinność jak w raju..... Osobiscie denerwuje mnie porównywanie cen jakie mamy na wczasach do cen jakie mamy w Biedronce koło domu. Gdzie nie pojedziemy wszędzie będzie drożej. Solina, Żywiec, Sopot, Zakopane - Chorwacja również. Niestety na 2 tygodnie wczasów kasę zbieramy przez cały rok, a jak nas nie stac to siedzimy w domu i oglądamy M-jak miłość płacąc tylko za prąd i abonament. Dzięki temu forum mozna łatwo zaplanować wydatki - autostrady, kwatery, jedzenie, promy itp. Dla mnie ceny nie będą zaskoczeniem w tym roku. Za dom zapłaciłem 1700zł (3os w 8 os apartamencie wraz ze znajomymi), dojazd i powrót wyniosą 1400 zł ( Gaz, opłaty, promy). Na drobne wydatki i przyjemności przeznaczę 4800Kn. Razem około 6000zł za 14 dni + 2 dojazd. Jak kasy zostanie, to schowamy na przyszły rok w CRO :wink: Na pewno za tą kasę wykupiłbym jakieś LAST MINUTE w Turcji czy Grecji, ale z premedytacją wybrałem po raz kolejny Chorwację. Lubie spokój, mozliwość ciekawego nurkowania i motorowodniactwa, oraz wolność jaką daje Chorwacja. Nie kręci mnie siedzenie w hotelu (jak na blokowisku), korzystanie tylko z plaży obok ( brak auta ) i narzucone przez organizatora wycieczki - dlatego Egipt, Turcja, Tunezja mnie nie kręcą. Chociaż może by parę groszy było taniej :D
Ceny znam i je akceptuję. 2 tygodnie w całym roku to całe nasze wolne. Ma być fajnie, a to że wczasy kosztuja schodzi na dalszy plan. Nie zamierzam oszczędzać na jedzeniu czy lodach dla dziecka tylko dla tego, że pizza jest o 10 zł drozsza niz w Polsce a lody o 5....


No to jest nas dwóch! :D
soul17
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 28.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) soul17 » 21.07.2009 08:32

Ja tam się nie żalę, stwierdzam fakt i tak jak piszesz jakby mi nie pasowało to bym nie jechał, tylko proszę, nie piszcie, że jest tanio :)
Zamykam swój udział w dyskusji.

Jeszcze 4 tygodnie do wyjazdu 8) ,
swoją drogą niejako współczuję tym którzy już wrócili.

Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2009 08:39

soul17 napisał(a):.... tylko proszę, nie piszcie, że jest tanio :) ....

Jeszcze jakby było wiadomo co to oznacza "tanio" ;-) :-)
Sloniowatty
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sloniowatty » 21.07.2009 08:47

ten gosciu z krowim lbem jest naprawde nawiedzony.... Karol099, to fotomontaz czy autentyczne??
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 21.07.2009 09:01

Karol099 napisał(a):Nie będę za nic przepraszać bo jak czytam te Wasze żale ,że drogo drogo drogo, to mi się czytać odechciewa. Jak drogo i w Grecji lepiej to po co jedziesz do Chorwacji? Jesteśmy na tym forum żeby sobie pomagać, wystarczy jeden wątek ,że ceny trochę droższe niż w Polsce i wystarczy. Przez właśnie takich użytkowników jak Wy na tym forum można przeczytać tylko o :

- ominięcie autostrady
- ile za apartament ( dajcie namiary bo mi się szukać nie chce )
- wróciłem pytajcie - ale najdrożej na świecie było !
- po co ludzie jeżdżą do Chorwacji ? przecież drogo !

Chcesz widzieć drogi kraj ? Jedź do ZEA.Za chwilę pojawi się wątek: Wróciłem z Dubaju, w którym to opisane będzie jak cholernie drogie jest to miasto ! i wogóle do dupy ! bo sam piasek i araby i wogóle mu się tam nie podobało bo drogo ! że mu oszczędności na 2 dni wystarczyło, a przecież miał to być kraj 3-ego świata :( tanio, że za dolara się można cały dzień bawić - ale takie rzeczy to już nawet nie na Białorusi, może w Peru ? .

A jak ktoś chce tanio ,byleby się pochwalić przed znajomymi to proponuję Egipt albo Tunezję. 1000 zł AL od osoby i życie jest piękne, ale jak widzę te wszystkie zdjęcia ludzi którzy z hotelu nie wystawili nosa przez całe wakacje to nie wiem czy się śmiać czy płakać.


I tu się też mylisz drogi Modzie :D :wink: w ZEA - UAE (poza hotelami) jest super tanio, benzynka, żarełko, wycieczki, napoje itd.
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 21.07.2009 09:07

zastanawiam się czy naszym MODOM to płacą za to, że nie można złego słowa powiedzieć o CRO :wink: :wink: 8O :D :?:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2009 09:12

adamk3 napisał(a):zastanawiam się czy naszym MODOM to płacą za to, że nie można złego słowa powiedzieć o CRO :wink: :wink: 8O :D :?:

1) mnie nikt za to nie płaci
2) dlaczego piszesz w liczbie mnogiej ?
3) jak dla mnie możesz krytykowac każdy kraj - w tym HR. Jest mi całkowicie obojętne czy komuś się dany kraj podoba czy nie, czy jest tanio czy drogo etc.
4) jakbyś poszukał na forum to zapewne znalazłbyś wątek jednego z modów odnoszący się krytycznie do tego co dzieje się z HR od jakiegoś czasu

Reasumując..........ściemniasz Waść ;-)
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 21.07.2009 09:44

Piotrek_B napisał(a):
adamk3 napisał(a):zastanawiam się czy naszym MODOM to płacą za to, że nie można złego słowa powiedzieć o CRO :wink: :wink: 8O :D :?:

1) mnie nikt za to nie płaci
2) dlaczego piszesz w liczbie mnogiej ?
3) jak dla mnie możesz krytykowac każdy kraj - w tym HR. Jest mi całkowicie obojętne czy komuś się dany kraj podoba czy nie, czy jest tanio czy drogo etc.
4) jakbyś poszukał na forum to zapewne znalazłbyś wątek jednego z modów odnoszący się krytycznie do tego co dzieje się z HR od jakiegoś czasu

Reasumując..........ściemniasz Waść ;-)


a 2 MODÓW w tym wątku to co?

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=246 ... c&start=15

:wink: :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Dlaczego właściwie Chorwacja- MIESZANE uczucia [długie] - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone