Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dlaczego właściwie Chorwacja- MIESZANE uczucia [długie]

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 20.07.2009 13:31

Karol099 napisał(a):... po co jeździć do Chorwacji jak w Krakowie jest taniej ...


... jest gdzie kocyk rozłożyć, rynek też kamienisty, no i żeby parasol rozłożyć też nie obejdzie się bez stojaka.
Żeby jeszcze jakaś woda, to by można nazwę na Croków zmienić
:D

pzdr

Obrazek
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 20.07.2009 13:44

Kriss69 napisał(a): Ktoś kto z powodów uwarunkowań rodzinnych jedzie w sezonie, samolot odpada bo za drogi, zwłaszcza, gdy oprócz plażyi hotelu chciałby ruszyć się gdziekolwiek. Wycieczka za 50 euro od głowy. Czy wynajem samochodu - też nie za darmo, doliczając do całości imprezy, nie każdy wie jak, gdzie, boi się, bariera językowa. A gdzie jechać gdy szef dał z weekendem tylko 10-11 dni wolnego do tego niemalże w ostatniej chwili. Tylko Chorwacja. Najwyżej upichci sie coś samemu. Grecja? Wolne żarty samochodem w 2 strony to min 4-5 dni męczącej i nie taniej podrózy.Paliwo, odległość , noclegi tranzytowe. Zliczy się wszystko to taniej nie wyjdzie. A gdzie indziej to realnie tylko samolot. W sezonie horror. Może Włochy stają się tą realną alternatywą wraz ze wzrostem cen w Cro. Zwiedziłem Toskanię w ubiegłym roku.. Bajka !!


Są też ludzie tacy jak ja, którzy jeżdżą do Chorwacji pomimo tego ,że zwiedzają inne kraje. Można przecież jechać jesienią do Hiszpani ( kiedy można lecieć tanimi liniami ) oraz na przełomie lipca i sierpnia do Chorwacji :)

Wykupić można bilety do Barcelony np za 40 zł w dwie strony, tani Hostel ( tani tylko z nazwy porównując do apartamentów w Chorwacji ) za 80 zł, do tego samochód na 5 dni za 300 zł, i Hiszpania dla 2 osób na 5 dni za 1000 zl :) Można ? Można :)
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 20.07.2009 13:50

Kriss69 napisał(a):[

Milo mi, ze wiele osob ma podobne do moich spostrzezenia :)

Michal

Myślę, że masz bardzo dużo racji opisując ceny chorwackie i przemożną chęć zarobienia na wszystkim za wszelką cenę, zresztą typową dla regionów turystycznych. Natomiast zadałeś na wstępie postu przewrotne pytanie: dlaczego, skąd ta miłość do Chorwacji, nie widzenie świata poza itd. Po pierwsze jestś na forum grupującym zakochanych w tym kraju :D W każdej społeczności znajdziesz takich, którzy całe życie lubią spędzać w jednym miejscu (kraju) bo pojechali tam raz czy drugi i było im dobrze poco szukać miejsca innego. Ryzykować zepsuty urlop.. :D Większośc takich osób nadaje ton temu forum.. I nie kryją tego :) Po wtóre Cro było i jest dla Polaków najbliższym z miejsc z ciepłym morzem, widokami, klimatami. Miejscem, gdzie można bezproblemowo i szybko dojechać, z południa to nawet szybciej niż nad zimny i drogi Bałtyk. Ktoś kto z powodów uwarunkowań rodzinnych jedzie w sezonie, samolot odpada bo za drogi, zwłaszcza, gdy oprócz plażyi hotelu chciałby ruszyć się gdziekolwiek. Wycieczka za 50 euro od głowy. Czy wynajem samochodu - też nie za darmo, doliczając do całości imprezy, nie każdy wie jak, gdzie, boi się, bariera językowa. A gdzie jechać gdy szef dał z weekendem tylko 10-11 dni wolnego do tego niemalże w ostatniej chwili. Tylko Chorwacja. Najwyżej upichci sie coś samemu. Grecja? Wolne żarty samochodem w 2 strony to min 4-5 dni męczącej i nie taniej podrózy.Paliwo, odległość , noclegi tranzytowe. Zliczy się wszystko to taniej nie wyjdzie. A gdzie indziej to realnie tylko samolot. W sezonie horror. Może Włochy stają się tą realną alternatywą wraz ze wzrostem cen w Cro. Zwiedziłem Toskanię w ubiegłym roku.. Bajka !! Muszę przygotować relację. I krajobrazy i bogactwo miejsc do zwiedzenia, gdyż nie preferuję tylko leżenia z piwem.A jak się odjedzie trochę dalej niż okolice Wenecji to fajne morze też znależć można i niekoniecznie tłumy. Tylko ten idiotyczny zwyczaj z servizio i koperto w knajpach doliczany , a nie uwzględniany w cenie albo wspomniany maczkiem na końcu karty. Wchodzimy , zamawiamy pizzę cena niech będzie kilka euro od sztuki razy np 6 osób. I od każdej osoby po 3 euro czyli 18 do rachunku, za to tylko że kelner przyniósł Ci sztućce czy serwetki. Zresztą nasze przekonania o drożyżnie w Cro wynikają też chyba jednak trochę z podświadomego przeliczania wszystkiego na pln i odnoszenia do relacji cenowych z ubiegłego roku. A to się na razie chyba nie wrati.. :D A do tgo rzecz najważniejsza!!! Niema o żadnym innym kraju tak dobrego i rozbudowanego forum jak cro.pl Czytając takie relacje i oglądając fotki Chorwacja jawić się musi jako raj. Do tego na wyciągnięcie ręki. Dla bogatszych jak i niskobudżetowców. Poczytasz i jedziesz, z biurem , w ciemno, na kwaterę lub kamp. W zasadzie czytając to forum Cro musi jawić się niemalże jako raj dla wszystkich. Pozdrawiam.[/quote]

czekamy na relację z Toskanii
mikekola
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 24.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikekola » 20.07.2009 14:31

Jedna uwaga merytoryczna: z Krakowa do Grecji polnocnej (Halkidiki! ) jedziemy 1399km -> W zeszlym roku wyjazd z Halkidiki o 17:00, powrot do Krakowa na 9:00 rano (jazda 100% przepisowa). Wiekszosc autostrada.
Trasa:
Krakow- Budapeszt- Szeged-> Novy Sad, Belgrad, Skopje -> Thessaloniki->Halkidiki.
Zdecydowana wiekszosc autostrady. W miare niedrogiej (kolo 20EUR za caly przejazd). Pelno stacji z LPG po drodze.

Do Grecji nie trzeba juz jechac przez Rumunie i Bulgarie.
Moze to bedzie stanowic pewna zachete dla Was.
kapitan_statku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 02.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kapitan_statku » 20.07.2009 15:14

Hmmm
Podobne zdanie do autora postu mieli moi znajomi, którzy rok temu jechali do Chorwacji po raz piwerwszy. Myśleli, że zafundują sobie wakacje za "5gr" ,a okazało się, że jest jak wszędzie...czyli niezbyt tanio. Zdzierano z nich jak się da i gdzie się da. Pod tym względem żadnej różnicy pomiędzy Hiszpanią, Grecją czy Francją. Całą opowieść o Chorwacji przyćmił wątek finansowy - głównie krytyka.

A dlaczego Chorwacja? Pewnie z tego samego powodu, dla którego autor postu wspomina Grecję, a innych zauroczyła właśnie Hiszpania czy Francja... czyli to coś! Każdy ma miejsce, gdzie się czuje dobrze
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 20.07.2009 22:31

mikekola napisał(a):Jedna uwaga merytoryczna: z Krakowa do Grecji polnocnej (Halkidiki! ) jedziemy 1399km -> W zeszlym roku wyjazd z Halkidiki o 17:00, powrot do Krakowa na 9:00 rano (jazda 100% przepisowa). Wiekszosc autostrada.
Trasa:
Krakow- Budapeszt- Szeged-> Novy Sad, Belgrad, Skopje -> Thessaloniki->Halkidiki.
Zdecydowana wiekszosc autostrady. W miare niedrogiej (kolo 20EUR za caly przejazd). Pelno stacji z LPG po drodze.

Do Grecji nie trzeba juz jechac przez Rumunie i Bulgarie.
Moze to bedzie stanowic pewna zachete dla Was.


Powiem krótko: chcesz to jeździj do Grecji. Nie wiem po co zachwalasz Grecję na forum o Chorwacji.
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 20.07.2009 22:58

mikekola napisał(a): Pelno stacji z LPG po drodze.
.

Sportową Hondzię przerobiłeś na gaz. 8O Absurd . :wink:
soul17
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 28.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) soul17 » 20.07.2009 23:04

Karol099 napisał(a):Powiem krótko: chcesz to jeździj do Grecji. Nie wiem po co zachwalasz Grecję na forum o Chorwacji.


Karol chopie, opanuj się, co jakiś wątek czytam to masz "niemiłe" wtrącenia. Gość pisze o swoich wrażeniach i tylko porównuje swoje odczucia. W Cro spożywka i żywienie są drogie i Twoje przypisy tego nie zmienią choćbyś "się zesr.." :)
Sam zastrzegł, że cena kwater jest ok, a w ostatnim wątku odniósł się tylko do odległości do Hellady.
W tym roku jadę na tydzień nad Bałtyk i 2 tygodnie Adriatyk i wszystko sprawdzę na własnej skórze (te 3 tyg. jeszcze przede mną 8) ), ale jak sięgnę pamięcią to Cro zawsze drożej niż w Polsce jeśli chodzi o żywienie (tylko śniadania jem "sklepowe"), a i asortyment w Cro wiele uboższy. W 2 tygodnie obszedłem wszystkie restauracje (wszędzie praktycznie to samo) i nie było już nic nowego (nie liczę dań typu pizza, spaghetti).
W byle smażalni bałtyckiej jest 10 gatunków ryb, a tam "fish" i dadzą ci makrelę, tu zaznaczam są wyjątki, ale takiego smaku jak świeżo wędzone ryby nad Bałtykiem nie znajdziesz.
Zanaczę na koniec, że jestem zakochany w Chorwacji i bym się tam chętnie przeprowadził, i to, że już 2 razy mówiłem sobie "nigdy więcej nad Bałtyk" (jadę tylko dlatego, że syn jest tam na obozie), ale nie lubię szowinizmu, fanatyzmu i przeinaczania rzeczywistości.

Szczerze serdecznie pozdrawiam.
Piotrek
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 20.07.2009 23:15

soul17 napisał(a):[

Karol chopie, opanuj się, co jakiś wątek czytam to masz "niemiłe" wtrącenia.
Piotrek

Karol przeproś grzecznie.
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 20.07.2009 23:25

AndrzejJ. napisał(a):
soul17 napisał(a):[

Karol chopie, opanuj się, co jakiś wątek czytam to masz "niemiłe" wtrącenia.
Piotrek

Karol przeproś grzecznie.


trol :) :D Andrew
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 20.07.2009 23:38

W Cro spożywka i żywienie są drogie

Zapomniałeś dodać "dla mnie"...
soul17
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 28.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) soul17 » 20.07.2009 23:40

Bocian napisał(a):
W Cro spożywka i żywienie są drogie

Zapomniałeś dodać "dla mnie"...

Nie zapomniałem, raczej nie zrozumiałeś co miałem na myśli.
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 20.07.2009 23:42

soul17 napisał(a):
Bocian napisał(a):
W Cro spożywka i żywienie są drogie

Zapomniałeś dodać "dla mnie"...

Nie zapomniałem, raczej nie zrozumiałeś co miałem na myśli.


Widzisz jakie Bocian ma ząbki na Avatarku :) w cro jedzenie dają mu za darmo :D bo się boją:D:D
soul17
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 28.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) soul17 » 20.07.2009 23:48

Adam.B napisał(a):
soul17 napisał(a):
Bocian napisał(a):
W Cro spożywka i żywienie są drogie

Zapomniałeś dodać "dla mnie"...

Nie zapomniałem, raczej nie zrozumiałeś co miałem na myśli.


Widzisz jakie Bocian ma ząbki na Avatarku :) w cro jedzenie dają mu za darmo :D bo się boją:D:D


Skoro jest z Mordoru to pewnie się faktycznie boją, ale z wiekiem to przejdzie i jemu, i im. :)
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 20.07.2009 23:49

soul17 napisał(a):
Adam.B napisał(a):
soul17 napisał(a):
Bocian napisał(a):
W Cro spożywka i żywienie są drogie

Zapomniałeś dodać "dla mnie"...

Nie zapomniałem, raczej nie zrozumiałeś co miałem na myśli.


Widzisz jakie Bocian ma ząbki na Avatarku :) w cro jedzenie dają mu za darmo :D bo się boją:D:D


Skoro jest z Mordoru to pewnie się faktycznie boją, ale z wiekiem to przejdzie i jemu, i im. :)


heh :lol: :lol: w sumie racja : )
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Dlaczego właściwie Chorwacja- MIESZANE uczucia [długie] - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone