Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dlaczego właściwie Chorwacja- MIESZANE uczucia [długie]

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 15.11.2009 21:24

MWN--twierdzisz, że byłeś 3 razy, wymieniasz 5 wg Ciebie istotnych wad. To rozumiem, nie rozumiem dlaczego jedziesz kolejny raz do Cro :?: Mnie wystarczyłby jeden, może dwa wyjazdy i wnioski wyciągnąłbym proste. 5 wad, nie jadę więc kolejny raz, a Ty pojechałeś ponownie. Dla mnie to jest niejasne.
My, czyli ja i żona, mamy, tak nam się wydaje, dużą zdolność do dostosowywania się do warunków w jakich w danej chwili przebywam, może w naszym przypadku to właśnie decyduje, że nie widzę "mdłych potraw", małego zróżnicowania menu... Brak fast foodów to akurat dla nas wielka zaleta, nigdy nigdzie z nich nie korzystamy. Faktycznie mało jest dań typowych na przystawki, faktycznie talerze mają jakieś wyjątkowo małe.
Tobie kalmary nie smakują, nie muszą, ale nam śnią się one po nocach, ich smak. Tych świeżych, jeszcze lepiej złowionych przez nas, a nie tych z jakiegoś "markietu", mrożonych, chociaż takie też czasami jadami.
Ceny--masz rację, nie są niskie, da się przeżyć, do tego my jakoś nie zauważyliśmy tego przerostu, o którym piszesz. Może mamy więcej szczęścia i lepiej trafiamy :D , a może mniej się czepiamy.
Do knajp też chodzimy, chociaż nie codziennie i nie jest to sprawa kasy, my lubimy sami przyrządzać różne podejrzane w konobach, u gospodarzy, potrawy. Dla nas możliwość gotowania ze składników miejscowych, kupionych na bazarze, u rybaka to wielki plus urlopów. Robimy potrawy proste, szybkie, ale też wymagające dłuższego przygotowania, oczywiście bez przesady.
Spaghetti nigdy w Cro nie jadłem, tzn nie jadłem w knajpie. Pizzy też nie.
aga 1974
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 10.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga 1974 » 24.11.2009 14:07

wiesz, to nie jest tak , że jak coś ma wady , to należy bezwzględnie z tego rezygnować. Ale nie oznacza też , że nie wolno o tym mowić. Zdzierstwo na parkingach chorwackich ( jeden z przykładów) jest straszne. Ale widoki to rekompensują. W Egipcie jest syf. Niemiłosierny. Ale rafa wynagradza mi syf i znowu tam pojadę. Co nie oznacza , ze zmienię zdanie na temat czystości ogólnej tego kraju.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 25.11.2009 11:50

A ja napiszę tak:
- ZGADZAM SIĘ że w sezonie drogo -> ( UWAGA - jak na moje możliwości finansowe) dlatego jeżdzę w miesiącach czerwiec lub wrzesień. Wtedy jest ok 30% taniej.

- ZGADZAM SIĘ że tłok, parkingi zapachane, knajpy zapchane - W SEZONIE. W czerwcu i wrzesniu tego nie doświadczyłam, parkingi przy Trogirze, Sibeniku, Plitvicach czy w Dubrowniku świeciły pustkami.

- ZGADZAM się ze w czerwcu/wrzesniu moze być załamanie pogody. Takie załamania pogody to ja mogę mieć. Ot 3 dni temeratura spadła do 17-20 stopni trochę pokropiło. Wolę to niz załamania pogody nad Bałtykiem gdzie jak pojechałam na 14 dni w lipcu to przez cały pobyt lało i było aż 10-13 stopni. Zresztą jak byłam w Grecji we wrzesniu tez były kilkudniowe załamania pogody.

- ZGADZAM się ze w większości trzeba płacić za WC - w Polsce tez. Powinniśmy być przyzwyczajeni. Choc ja przy plazy miałam odpicowane toalety za darmo, a podczas zwiedzania korzystało sie w knajpach w kórych sie żywiliśmy wiec były za darmo.

- Zgadzam sie ze np w Egipcie zawsze mam zagwarantowaną pogode, i jest allinclusive i pilot kóry rozwiąże kazdy tój problem. Tylko ze tam juz byłam i to co chciałam to zobaczyłam (wydając 3000zł/łepka za 2 tygodnie). Teaz przyszłedł czas na Chorwację i wyjazd za te 3000zł dla 2 osób.

A teraz dlaczego mam zamiar jeżdzic do Chorwacji:
- zakochałam sie w tym kraju, jego krajobrazach, cudnych miasteczkach.
- ludzie są goscinni i zawsze pomocni (przynajmniej ja na takich do tej pory trafiałam).
- wolę wydać 1500zł/osobę na 2 tygodniowy urlop z pobytem w 2 pokojowym 50m apartamencie w słonecznej Chorwacji niz tyle samo nad deszczowym Bałtykiem upchana w klitkę 3x4m bez kuchni i balkonu z widokiem na morze (zarówno w CHr jak i Polsce za tak ózny standard płaciłam 45zł/noc/osoby).
- ceny jadła wg mnie są porównywalne do tych nad Bałtykiem (nie pisże tu o hod-dogach i innym badziewiu). W Grecji jak sie chciał odobrze zjeść w knajpie tez trzeba było swoje wydac.
- Trasa nad Bałtyk i do Chorwacji zajmuje mi tyle samo czasu (pomijam ze do Chorwacji mam jakies 400 km dalej ;) ale tak to ja mogę jeżdzić :D).
Reasumując w tym roku jesli tylko druga połówka dostanie urlop w czerwcu lub we wrzesniu - KIERUNEK CHORWACJA - tym razem Riwiera Makarska z wizytą na Hvarze :)
Ostatnio edytowano 25.11.2009 11:58 przez CinnamonGirl, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.11.2009 11:54

CinnamonGirl napisał(a):A ja napiszę tak...

Aż mnie korciło żeby napisać skąd Wiesz jak jest w sezonie skoro jeździsz poza sezonem ale nie zapytam :wink: :lol:
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 25.11.2009 12:07

JacYamaha napisał(a):
CinnamonGirl napisał(a):A ja napiszę tak...

Aż mnie korciło żeby napisać skąd Wiesz jak jest w sezonie skoro jeździsz poza sezonem ale nie zapytam :wink: :lol:


Ależ pytaj:
- widzę ceny apartamentów w internecie np. 4 osobowy w tym samym budynku czerwiec/wrzesień 45E, lipiec - sierpień 60-70E. Nie oszukujmy się jest róznica - dla mnie spora.
- forum obfituje w relacje i zdjęcia zatłoczonych plaż z lipca i sierpnia ( ludzie piszą ze aby sie załapać na skrawek plazy trzeba zostawiać karimatę - dosłownie deja vu z Egiptu i tamtejszych lezaczków), pełno topików jak tu k... zaparkować w sezonie w Dubrowniku. Jako że uwazam ze to forum jest skarbnicą wiedzy (a nie plotek) i dlatego istnieje więc na tej zasadzie porównuję 'przed sezonem' z 'sezonem'.
- to samo tyczy sie tłoku w miasteczkach - byłam w Primostenie - ostatnie 2 dni wzrost ilości turystów o ok 30% a to jeszcze nie był szczyt sezonu.
- mój urlop konczył się 26 cerwca - 24 czerwca (taki początek sezonu) - w ciagu jednej nocy podrożały: chleb (7kn->9kn), lody (5->6kn), piwko w butelce (5,59->6,59kn), wykupiono najtańszy papier toaletowy (za ok 10kn, i dostępny był tylko ten za 27 kn:>) itp.
Myślę ze to jest wystarczajaca odpowiedz na twoje pytanko :) i choc w małym stopniu cię satysfakcjonuje.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.11.2009 12:11

CinnamonGirl napisał(a):Myślę ze to jest wystarczajaca odpowiedz na twoje pytanko :) i choc w małym stopniu cię satysfakcjonuje.

Przecież ja żadnego nie zadałem...
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 25.11.2009 12:32

Mój kolega jeździ dlatego, że nie ma w CRO "ruskich" :D :wink:

Pozdrav.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 25.11.2009 13:22

JacYamaha napisał(a):
CinnamonGirl napisał(a):Myślę ze to jest wystarczajaca odpowiedz na twoje pytanko :) i choc w małym stopniu cię satysfakcjonuje.

Przecież ja żadnego nie zadałem...


wiem ;) ale moze za chwile znajdzie sie taki co zada to pytanie :) chciałam go ubiec.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.11.2009 13:27

adamk3 napisał(a):Mój kolega jeździ dlatego, że nie ma w CRO "ruskich" :D :wink:

Pozdrav.


Już można ich spotkać, Rosjanki wygrywają konkursy piękności w ośrodkach dla naturystów :wink: :D
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 25.11.2009 13:31

Janusz Bajcer napisał(a):
adamk3 napisał(a):Mój kolega jeździ dlatego, że nie ma w CRO "ruskich" :D :wink:

Pozdrav.


Już można ich spotkać, Rosjanki wygrywają konkursy piękności w ośrodkach dla naturystów :wink: :D


Napewno wywęszyli że rakija jest tania. :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.11.2009 13:34

termondar napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
adamk3 napisał(a):Mój kolega jeździ dlatego, że nie ma w CRO "ruskich" :D :wink:

Pozdrav.


Już można ich spotkać, Rosjanki wygrywają konkursy piękności w ośrodkach dla naturystów :wink: :D


Napewno wywęszyli że rakija jest tania. :wink:

A rura przyjazna dla środowiska...
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 25.11.2009 13:49

Janusz Bajcer napisał(a):
adamk3 napisał(a):Mój kolega jeździ dlatego, że nie ma w CRO "ruskich" :D :wink:

Pozdrav.


Już można ich spotkać, Rosjanki wygrywają konkursy piękności w ośrodkach dla naturystów :wink: :D


Może jakieś foto ... :D :wink:

pozdrav.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.11.2009 13:54

adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 25.11.2009 14:07

Janusz Bajcer napisał(a):Info + foto :wink: :D


Chorwatki nie startowały ... :D :wink:
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 03.12.2009 12:26

AdamSz napisał(a):I o to chodzi. Wiele na forum narzekania, na które nie potrafię znaleźć żadnego uzasadnienia. Ale, jak to u nas .... :( :wink:


Właśnie wiele zachwytów i achów i ochów, jakby były dla tego powody. Realiści jak ja widzą nie tylko bezkrytycznie i to co piękne, ale nie zamykają oczu na to co warte jest ulepszenia, albo wręcz wyrugowania.

Wielu z tych "ślepych wyznawców" zachowują się jak właśnie zaślepieni pierwszą miłością dzieciaki. Myślę, że tylko takie jak sceptyków głosy rozsądku mogłyby pomóc różnym organizacjom albo zwykłym właścicielom apatamentów na podniesienie poziomu swoich usług i uniknięcie prostych wad czy usterek. Przyjaźń czy zwykła życzliwość nie zasadza się na zamykaniu oczu, ale na szczerości w prawdzie. (Prawie jak ksiądz na kazaniu?). :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Dlaczego właściwie Chorwacja- MIESZANE uczucia [długie] - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone