Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dlaczego właściwie Chorwacja- MIESZANE uczucia [długie]

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
baca1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 05.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) baca1 » 22.08.2009 09:43

aga 1974 napisał(a):Mikekola ma rację . Chorwacja jest piękna i ja też za nią tęsknię i na pewno do niej wrócę. Ale prawdą też jest że za bzdurne rzeczy płaci się duże pieniądze. Jak w tym roku pytałam w Gracji gdzie mozna zaparkować , to spojrzeli na mnie trochę dziwnie i odpowiedzieli : gdzie sobie chcesz , gdzie jest miejsce. A za ile ? Znów spojrzenie: za darmo ! I to nic ,że celnik palił papierosa, a ktoś tam był rozchełstany. Na wakacjach ma być LUZ , nie lubię zwiedzać zastanawiając sie czy mój samochód jeszcze stoi , czy nie ? I jak chcę zjeść za 2 EUR to zjem , a jak za 30 też zjem , moja wola, mój wybór , ale go MAM. W Chorwacji było z tym cięzko. Jeżeli ktoś nie lubi ich jedzenia jest skazany na porażkę. Piwo dało się znaleźć niedrogie -10 KUN 0,5l , stolik z widokiem na morze ( Baska Voda rok temu). I nie rozumiem tego przeliczania apartamentu na osobę. Znowu : w Grecji apartament kosztuje 35 EUR z klimą i widokiem na morze i czy 2 osoby , czy 3 , czy 4 - tyle samo. ( byliśmy 3 osoby , bo zaraz ktoś powie , że byłam sama i solo pytałam o apartamenty :))) , a właściciel powiedział ,ze jeżeli chcemy to są dostawki i mozna wstawić ( w tej samej cenie !). Pokoje bardzo duże, więc jakby ktoś chciał ,to nie ma problemu. Czyli 4 os - 35 EUR.
Czyli Mikekola - masz rację.

Prosty wniosek: jezdzic do grecji
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.08.2009 15:45

baca1 napisał(a):
aga 1974 napisał(a):Mikekola ma rację . Chorwacja jest piękna i ja też za nią tęsknię i na pewno do niej wrócę. Ale prawdą też jest że za bzdurne rzeczy płaci się duże pieniądze. Jak w tym roku pytałam w Gracji gdzie mozna zaparkować , to spojrzeli na mnie trochę dziwnie i odpowiedzieli : gdzie sobie chcesz , gdzie jest miejsce. A za ile ? Znów spojrzenie: za darmo ! I to nic ,że celnik palił papierosa, a ktoś tam był rozchełstany. Na wakacjach ma być LUZ , nie lubię zwiedzać zastanawiając sie czy mój samochód jeszcze stoi , czy nie ? I jak chcę zjeść za 2 EUR to zjem , a jak za 30 też zjem , moja wola, mój wybór , ale go MAM. W Chorwacji było z tym cięzko. Jeżeli ktoś nie lubi ich jedzenia jest skazany na porażkę. Piwo dało się znaleźć niedrogie -10 KUN 0,5l , stolik z widokiem na morze ( Baska Voda rok temu). I nie rozumiem tego przeliczania apartamentu na osobę. Znowu : w Grecji apartament kosztuje 35 EUR z klimą i widokiem na morze i czy 2 osoby , czy 3 , czy 4 - tyle samo. ( byliśmy 3 osoby , bo zaraz ktoś powie , że byłam sama i solo pytałam o apartamenty :))) , a właściciel powiedział ,ze jeżeli chcemy to są dostawki i mozna wstawić ( w tej samej cenie !). Pokoje bardzo duże, więc jakby ktoś chciał ,to nie ma problemu. Czyli 4 os - 35 EUR.
Czyli Mikekola - masz rację.

Prosty wniosek: jezdzic do grecji


baca1 - masz 100 % racji :D

Napiszę tak samo ale troszkę inaczej :wink:

Prosty wniosek: jeździć do Grecji
Ostatnio edytowano 22.08.2009 21:28 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 22.08.2009 17:49

Ostatnio edytowano 23.08.2009 07:38 przez weldon, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.08.2009 21:31

weldon napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
Napiszę tak sano ale troszkę inaczej :wink:



Przyganiał kocioł garnkowi ....

:D

pzdr


Literówka poprawiona (m zamiast n), nazwy państw piszemy dużą literą.

Pozdrav
Ostatnio edytowano 23.08.2009 14:42 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
Rafal_X
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal_X » 22.08.2009 23:51

__Marcin__ napisał(a):Ja pierwszy raz wybieram się do Chorwacji w tym roku, ze względu na to, że nastawiam się na wycieczki jadę we wrześniu.
Mniejszy skwar, mniej ludzi ... wszystko tańsze, niewiele ale jednak.


Abyś się przypadkiem nie zdziwił. Ceny, owszem są tańsze, od 5 września szczególnie. Ja teraz szukałem apartamentu w jakimś ośrodku na Istrze. Teraz, ponieważ dopiero mam zaklepany urlop żony. I powiem, że miałem niemały kłopot znaleźć cokolwiek wolnego.
Rafal_X
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal_X » 23.08.2009 00:00

AndrzejJ. napisał(a): Sportowym autkiem z małym bagażnikiem na campingi.


Zwróć uwagę, że istnieją:
- haki holownicze i przyczepy,
- bagażniki dachowe i boksy.
Te pierwsze potrafią podwoić ładowność auta conajmniej, te drugie podwoić conajmniej objętość bagażnika bez zbędnych ceregieli.
Rafal_X
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal_X » 23.08.2009 00:17

kaszpir napisał(a):Tyle że mnóstwo osób nie leci samolotem do Chorwacji tyle jedzie w kilka osób samochodem aby było taniej ...


Porównaj wczasy w Egipcie dla dwóch osób z wczasami w Chorwacji (podróż autem).
Zrób to samo dla czterech osób (w jednym aucie).

To wszystko wyjaśni.


kaszpir napisał(a):Zapewne gdyby do Chorwacji było dalej i gdyby trzeba był lecieć do nie samolotem sądzę że do Chorwacji mało kto by poleciał ...

Podzielam ten sąd. Własny niewynajmowany samochód ma wiele zalet.
Chociażby przydaje się do zwiedzania okolicy.

kaszpir napisał(a):Widać mnóstwo takich ludzi jest ...

( ciach spory kawałek )

Nie każdy lubuje się w "tradycji" , "zastaw się a postaw się" ...


Każdy ma prawo oszczędzać swoje pieniądze.
Niektórzy lubują się w lansie na hotelowej plaży, inni wolą sami znaleźć kawałek dzikiego wybrzeża. I każdemu sprawia to radość.
baca1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 05.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) baca1 » 23.08.2009 13:38

Janusz Bajcer napisał(a):
weldon napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
Napiszę tak sano ale troszkę inaczej :wink:



Przyganiał kocioł garnkowi ....

:D

pzdr


Literówka poprawiona, nazwy państw piszemy dużą literą.

Pozdrav

Literowke mam ciezko poprawic jak pisze z innego kraju /brak polskiej klawiatury:)/a za Grecje przez male g przepraszam jak zwykle pospiech choc wiem ze mi wybacza bo lubie ten kraj i jego klimat:)
Pozdrav :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.08.2009 14:40

baca1 napisał(a):Literowke mam ciezko poprawic jak pisze z innego kraju /brak polskiej klawiatury:)


Skoro brak polskiej klawiatury, jesteś usprawiedliwiony :wink: :D

Ale do dużych literach pamiętaj :idea:
baca1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 05.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) baca1 » 23.08.2009 17:33

Janusz Bajcer napisał(a):
baca1 napisał(a):Literowke mam ciezko poprawic jak pisze z innego kraju /brak polskiej klawiatury:)


Skoro brak polskiej klawiatury, jesteś usprawiedliwiony :wink: :D

Ale do dużych literach pamiętaj :idea:

Dobrze Januszu bede pamietal
Pozdrav
p.s.
o a nie do ale ok bede pamietal:))
aga 1974
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 10.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga 1974 » 26.08.2009 12:00

Strasznie jesteście wszyscy wrażliwi na krytykę Chorwacji, to już nie można wypowiedzieć swojego zdania??? Ja TEŻ kocham ten kraj , a to ,że uważam , ze Chorwaci przesadzają z pewnymi sprawami to zupełnie odrębny temat.
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 26.08.2009 12:29

Janusz Bajcer napisał(a):
baca1 napisał(a):Literowke mam ciezko poprawic jak pisze z innego kraju /brak polskiej klawiatury:)


Skoro brak polskiej klawiatury, jesteś usprawiedliwiony :wink: :D

Ale do dużych literach pamiętaj :idea:


Ja też nie mam polskiej - (teraz patrzę z tyłu Made in PRC) ale z ALT-em - da się pisać
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.08.2009 17:16

adamk3 napisał(a):a też nie mam polskiej - (teraz patrzę z tyłu Made in PRC) ale z ALT-em - da się pisać


Ja mam Made in China :wink: ale chyba wiadomo o co chodzi z określeniem "polska klawiatura" :?:
baca1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 05.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) baca1 » 26.08.2009 23:33

Janusz Bajcer napisał(a):
adamk3 napisał(a):a też nie mam polskiej - (teraz patrzę z tyłu Made in PRC) ale z ALT-em - da się pisać


Ja mam Made in China :wink: ale chyba wiadomo o co chodzi z określeniem "polska klawiatura" :?:

Januszu ale made in PRC/People Republic Of China/ to to samo co made in China
Pozdrav:)
baca1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 05.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) baca1 » 26.08.2009 23:36

aga 1974 napisał(a):Strasznie jesteście wszyscy wrażliwi na krytykę Chorwacji, to już nie można wypowiedzieć swojego zdania??? Ja TEŻ kocham ten kraj , a to ,że uważam , ze Chorwaci przesadzają z pewnymi sprawami to zupełnie odrębny temat.

Ale z jakimi "sprawami" przesadzaja?????
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Dlaczego właściwie Chorwacja- MIESZANE uczucia [długie] - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone