Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dlaczego właściwie Chorwacja- MIESZANE uczucia [długie]

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 11.08.2009 18:21

Słusznie, wycofuję się z tego tematu bo niesympatyczny. Ale nie po angielsku tylko po polsku (wierzę, a nie"wieżę" chyba że Dwie wieże) :) Zresztą gdzieś już jest wątek oszustw w Cro więc nie ma co rozwijać.
A tak wracając do właściwego tematu to muszę przyznać, że im więcej czasu mija od mojego pobytu w Chorwacji tym bardziej uważam że coś w tym kraju jest...nie wiem jak to nazwać...wciągającego, urokliwego...po prostu coś w sobie ma. I chyba tam wrócę szybciej niż mi się wydaje, choć zarzekałem się że szybko tam nie pojadę już.
marcin35
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin35 » 11.08.2009 18:34

freyu napisał(a):Słusznie, wycofuję się z tego tematu bo niesympatyczny. Ale nie po angielsku tylko po polsku (wierzę, a nie"wieżę" chyba że Dwie wieże) :) Zresztą gdzieś już jest wątek oszustw w Cro więc nie ma co rozwijać.
A tak wracając do właściwego tematu to muszę przyznać, że im więcej czasu mija od mojego pobytu w Chorwacji tym bardziej uważam że coś w tym kraju jest...nie wiem jak to nazwać...wciągającego, urokliwego...po prostu coś w sobie ma. I chyba tam wrócę szybciej niż mi się wydaje, choć zarzekałem się że szybko tam nie pojadę już.
Faktycznie po polsku wybrnąłeś "ale niech Ci będzie św. Józef"Z tematu nie ma co się sie wycofywać ,tylko z ,wypowiadanych poglądów!Pozdro z
Pyrlandi :D :D :D
soul17
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 28.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) soul17 » 11.08.2009 20:52

freyu napisał(a):A tak wracając do właściwego tematu to muszę przyznać, że im więcej czasu mija od mojego pobytu w Chorwacji tym bardziej uważam że coś w tym kraju jest...nie wiem jak to nazwać...wciągającego, urokliwego...po prostu coś w sobie ma. I chyba tam wrócę szybciej niż mi się wydaje, choć zarzekałem się że szybko tam nie pojadę już.


To forum tak oddziaływuje, samonakręcającą spiralą wakacyjnych marzeń :)
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 11.08.2009 22:13

Heh no może. W zasadzie to wróciłem nieco wkurzony bo po pierwsze łącznie 4 dni w podróży, uciążliwa sprawa. Po drugie pogoda mi nie dopisała bo załapałem się niestety na to załamanie pogody pod koniec czerwca i musiałem pobyt skrócić. Ale teraz po prawie 2 miesiącach zaczynam doceniać wszystkie pozytywne aspekty tej wyprawy, a oglądając zdjęcia wiele jednak dobrych wspomnień wraca. Więc mogę powiedzieć że mimo pewnych niekomfortowych sytuacji jest w Chorwacji wiele ciekawych i wartych zobaczenia miejsc i sytuacji które warto przeżyć. Dlatego uważam że jak ktoś nie był tam nigdy (tak jak ja) to przynajmniej raz w życiu musi zobaczyć Chorwację. A jak nie musi to przynajmniej powinien :)
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 11.08.2009 22:43

freyu i marcin jakiś tam ..... troll piszący pierdoły :D
tylko po co ?
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 11.08.2009 22:46

Żeby taki "cromaniak" też coś powiedział, niekoniecznie na temat i mądrego.
(do moderatora: jak coś to proszę skasować ten post i inne moje w tym wątku, żeby nie było że "troluję")
Ostatnio edytowano 12.08.2009 07:08 przez freyu, łącznie edytowano 1 raz
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 11.08.2009 23:00

freyu napisał(a):, żeby nie było że "toluję")

nie bądż Tola :D
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 12.08.2009 07:09

AndrzejJ. napisał(a):
freyu napisał(a):, żeby nie było że "toluję")

nie bądż Tola :D

Słusznie :) End of off :)
marcin35
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin35 » 12.08.2009 12:27

freyu napisał(a):Żeby taki "cromaniak" też coś powiedział, niekoniecznie na temat i mądrego.
(do moderatora: jak coś to proszę skasować ten post i inne moje w tym wątku, żeby nie było że "troluję")
Podobna prośba z mojej strony :D No i Andrzeja jakiegoś tam. nie będzie bolało. :D
AAM
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) AAM » 18.08.2009 11:27

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Jak to nie? Ja non stop wypisuję, że drogo... 150 razy pisałam też, że turystom drogo 2 tygodnie, a nam 365 dni w roku (może to Was pocieszy). I "walczę" też z postrzeganiem tego kraju jako raju na ziemi, bo nim nie jest (żyję się tu tak samo, jak i gdzie indziej w krajach potranzycyjnych; te same bolączki, podobne problemy, w niektórych dziedzinach życia większe, w niektórych mniejsze...);
Czytuje się tutaj o tym, jak to wielu ma pomysł, by się tu przeprowadzić; że stanie na głowie i gotowym jest na wszystko (tego emocjonalnego sformuowania najczęściej używają panie), by tutaj mieszkać...
Zapewniam, że jedno to spędzać tu urlop (moim zdaniem Chorwacja ma bardzo wiele do zaoferowanie pod tym względem; choć jednocześnie zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy muszą tę opinię podzielać), a drugie to mieszkać tu. Zupełnie inna percepcja, zupełnie inne spojrzenie.... Grunt to trzeźwe, zdrowe, uczciwe podejście; gotowość i chęć pytania i zrozumienia co z czego i dlaczego.
Pozdrawiam


:oops: Witam
czytam i widzę że piszesz życiowo
takie właśnie uwagi są najcenniejsze
już długo myślę o wyjeździe, jeszcze nie byłem w Chorwacji, trudno się zdecydować - bo zawsze jest jakieś ryzyko, tym bardziej że preferuje jazdę w ciemno.
Jeśli nie wydam Ci się zbyt dużo chcący to czy jest możliwość jakiejś pomocy z Twojej strony - miejsce (region), kwatera.
Jeśli tak to bardzo proszę o kontakt adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Serdeczne dzięki :lol:
Pozdrawiam
Andrzej
baca1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 239
Dołączył(a): 05.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) baca1 » 18.08.2009 11:57

- Kwater prywatnych mnóstwo, ceny zróżnicowane, podawane w EURO (rozumiem nieufność obywateli CRO, ale HRK jest teraz w ERM2 o ile wiem, skąd aż taka nieufność? W jednym przypadku właściciel odmówił podania ceny w Kunach, bo... nie znał kursu). Ogólnie raczej trzeba się prosić o przeliczenie na kuny- raz mniej raz bardziej korzystne
CYTATmikekola

to trzeba sie cieszyc ze podaja w euro przynajmniej przejzyscie i jasno wiadomo ile sie placi. Choc dla mnie nie robi to roznicy ale widze ze "co kraj to obyczaj".Dziwne polakow rozmowy dylematy i problemy.
mibe
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 05.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mibe » 18.08.2009 15:52

Adam.B napisał(a):dużo racji kolegi , ale coś w tej cro jest ... eh .. co przyciąga jak magnes , ale za 2- 3 latka Chorwaci ogarną się trochę jak poczują że z roku na rok coraz mniej turystów i ceny gwałtownie pójdą w dół .................. takie moje zdanie ..


Podzielam zdanie.
Mimo , że z WIELKĄ ochotą wybieram się do Chorwacji w tym tygodniu, to czekam na moment kiedy kreatorzy biznesu w CRO otrząsną się z letargu i zluzują ceny. Dodać jedak trzeba że różnica w cenie wynika głównie z wyższego kursu niż podwyżki jako takiej.

Jescze jedno. Wolę wyższą cenę nad pięknym Jadranem niż nie niższą cenę nad zimnym i brudnym(w tym roku)Bałtykiem.
Jadę w tym roku poraz 4-ty i pewnie nie ostatni.

Udanych urlopów(gdzie by nie były)
ssara
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ssara » 18.08.2009 16:04

...."Na korzyść Chorwacji przemawia jeszcze coś. To, że są Słowianami, że są pod wieloma względami do nas podobni, że łączy ich z nami częściowo wspólna historia (Austro-Węgry) sprawia, że w moim odczuciu jest tam bardziej swojsko i wielu z nas czuje się tam po prostu dobrze. Stąd może Chorwacja ma tak wielu zwolenników w Polsce.."

Zgadzam się w 100%! Bo dla mnie Chorwacja zawsze była, jest i będzie nr 1!, ale przede wszystkim za cudowne widoczki, dziką przyrodę, morze jak kryształ....i rzeczywiście będąc w Cro na urlopku czuję się jak u siebie w domku (bezpiecznie i cieplutko). Jezdzę do Cro od ponad 20 lat i mama chyba szczęście do ludzi bo nie spotkałam się jeszcze z tak niemiłymi sytuacjami jak niektórzy cromnicy (i oby nigdy!). A pięknem Chorwacji będzie się można zachwycać tak długo jak my LUDZIE na to pozwlimy! Szanując innych i wszystko wokół nas :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 18.08.2009 17:43

ssara napisał(a):....są pod wieloma względami do nas podobni...

To by wiele wyjaśniało ... :D

ssara napisał(a):....że łączy ich z nami częściowo wspólna historia

No nie wiem ... Trochę się nie lubiliśmy z ich przyjaciółmi ...

Tymi z naszego zachodu.

pzdr
aga 1974
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 10.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga 1974 » 20.08.2009 13:54

Mikekola ma rację . Chorwacja jest piękna i ja też za nią tęsknię i na pewno do niej wrócę. Ale prawdą też jest że za bzdurne rzeczy płaci się duże pieniądze. Jak w tym roku pytałam w Gracji gdzie mozna zaparkować , to spojrzeli na mnie trochę dziwnie i odpowiedzieli : gdzie sobie chcesz , gdzie jest miejsce. A za ile ? Znów spojrzenie: za darmo ! I to nic ,że celnik palił papierosa, a ktoś tam był rozchełstany. Na wakacjach ma być LUZ , nie lubię zwiedzać zastanawiając sie czy mój samochód jeszcze stoi , czy nie ? I jak chcę zjeść za 2 EUR to zjem , a jak za 30 też zjem , moja wola, mój wybór , ale go MAM. W Chorwacji było z tym cięzko. Jeżeli ktoś nie lubi ich jedzenia jest skazany na porażkę. Piwo dało się znaleźć niedrogie -10 KUN 0,5l , stolik z widokiem na morze ( Baska Voda rok temu). I nie rozumiem tego przeliczania apartamentu na osobę. Znowu : w Grecji apartament kosztuje 35 EUR z klimą i widokiem na morze i czy 2 osoby , czy 3 , czy 4 - tyle samo. ( byliśmy 3 osoby , bo zaraz ktoś powie , że byłam sama i solo pytałam o apartamenty :))) , a właściciel powiedział ,ze jeżeli chcemy to są dostawki i mozna wstawić ( w tej samej cenie !). Pokoje bardzo duże, więc jakby ktoś chciał ,to nie ma problemu. Czyli 4 os - 35 EUR.
Czyli Mikekola - masz rację.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Dlaczego właściwie Chorwacja- MIESZANE uczucia [długie] - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone