Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dlaczego właściwie Chorwacja- MIESZANE uczucia [długie]

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.08.2009 17:52

Adanie -
wszystko jest wyjaśnione w podanym linku do relacji,
trzeba było posmakować troszkę innych wakacji
aby z wielką przyjemnością wrócić do Chorwacji. :D
Major
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 03.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Major » 10.08.2009 11:10

Przeczytalem tylko 1 strone :P 15 to za duzo :)

Osobiscie moge sie zgodzic w polowie z autorem.. nie bede sie rozpisywal za co kochamy chorwacje i co w niej widzimy bo to juz zostalo napisane ani nie napisze co nam sie nie podoba poniewaz to rowniez zostalo napisane

wolne wiecej praktyki:

sezon 2008 Baska Voda i Lopar na wyspie Rab
16 noclegow - 1500zł za wszystko z przejazdem ubezpieczeniem itp. czy to jest drogo??? w szczycie sezonu??

Patrzac na wyjazdy zagraniczne to ciezko zamknac sie w tej cenie... ba patrzac na nasze warunki to rowniez! kuzynka byla w tym samym czasie nad baltykiem i za 7dni wydala 1400zł i jak sama stwierdzila to tak troche malo atrakcji bylo nie szastala kasa.. znajomej brat za 9dniowy pobyt na bułgarii wydal 1800zł mimo ze podobno bułgaria jest bardzo tania a widoki? bez porownania :)

ktos powie ze 1500zł za noclegi jedzenie przejazd ubezpieczenie itp to my chyba glodowalismy!? bron boze :P

Baska Voda - pole campingowe (w granicach 7,5euro/os w szczycie sezonu kwatera w tej cenie??) jestem bardzo zadowolony ze standardu! w tym roku wybieramy sie za 11dni rowniez na ten camping ;) tak w skrocie:
- sami gotowalismy najczesciej spaghetti, ryz z gulaszem, świderki, zupy, flaczki, ziemniaki z kotletami itp.
- 3 razy jedlismy na miescie (krewetki, ryby, malze, kalmary) (w makarskiej obiad solidny w granicy 70 kun! gdzie znalazles obiady za 200-300? albo ktos ma ogromny apetyt albo jada w restauracjach kilkugwiazdkowych!)
- zwiedzilismy Makarska (disco, miasto)
- imprezy przy nadmorskich klubach w Baskiej Vodzie
- codziennie piwa Lasko lub Karlovacko
- 3 butelki Rakiji
- Parasailing (w polsce duzo drozej! wydalismy po 40zł za 12min lot i 40min na lodce :])
- Oponki (25zł za 10min "ślizg")
- codziennie darmowe figi w jakiej chcielismy ilosci :)
- codziennie po 2 duze galki lodow - pyszne naturalne smaki :]
- nurkowanie

Lopar i wyspa Rab:
- kwatery hmm pierwszy raz zdazylo mi sie ze u niemilej wlascicielki :P albo raczej zarzadzajacej mieszkaniem placilismy za 16euro/os spore apartamenty
- 3min na plaze
- z gotowaniem to samo co wyzej!
- jedlismy z 4 razy na miescie a raczej w restauracji przy plazy! (o dziwo tutaj jeszcze taniej niz na Makarskiej! 40-65kun! a porcje 1.5 razy wieksze wiec bardzo milo sie zaskoczylismy, pyszne kalmary tam maja! rizotto z krewetkami odradzam :P)
- nurkowanie (tutaj przyznam nie widzialem piekniejszych widokow pod woda polecam okoliczne wysepki, muszle jak ze sklepu)
- codziennie siatkowka
- poznani wlosi i swietnie spedzony z nimi czas :) ( zakrapiane imprezy i niezapomniany wyraz twarzy wlochow jak zobaczyli drink kamikadze :D)
- zwiedzilismy miasto Rab (piekne polecam!)
- zwiedzilismy okoliczne wsie

tak wiec troche tego bylo to tak w skrocie :P :)
ale domysla sie ze mozna spedzic wczasy za 3-4tys i powiedziec ze to jest drogo, jednoczesnie mozna i za 1,5tys i powiedziec ze jest tanio wiec to juz chyba zalezy od podejscia prawda?? jezeli ktos szuka wygody i nie chce troche poczytac to niech jedzie do wloch czy hiszpanii all inclusive jezeli ktos chce spedzic swojskie bliskie wakacje gdzie mozna jezdzic co rok bo czlowiek czuje sie "jak w domu" i do tego ma duzo lepsza pogode niz nad baltykiem i wsumie to mozna taniej spedzic wakacje to chorwacja jest dla niego pieknym i uroczym krajem do ktorego napewno nie raz wroci.

Pozdrawiam ;)
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 10.08.2009 11:42

Major napisał(a): Parasailing (w Polsce duzo drozej! wydalismy po 40zł za 12min lot


A tu się nie zgodzę :wink: bo 200 kun za osobę i 320 kun za dwie to nie 40zł :roll:
Major
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 03.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Major » 10.08.2009 11:51

Nie wiem gdzie pływales i jak negocjowałes :P ale my płaciliśmy 100kun/os (przy 8 osobach, na poczatku wołali coś w granicach 150 kun/os) lecieliśmy po 2 osoby i gratis 40min pływania na motorówce :)
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 10.08.2009 20:16

16 dni z przejazdem za 1500 zł. - szacunek :roll:
paolooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 449
Dołączył(a): 29.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolooo » 10.08.2009 20:29

jasio napisał(a):16 dni z przejazdem za 1500 zł. - szacunek :roll:



"nie łapę" :!: .....za osobę pewnie tak
Major
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 03.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Major » 10.08.2009 22:58

paolooo napisał(a):
jasio napisał(a):16 dni z przejazdem za 1500 zł. - szacunek :roll:



"nie łapę" :!: .....za osobę pewnie tak


no ależ oczywiście że za osobę ;) jechało 8 osób :P
soul17
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 28.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) soul17 » 11.08.2009 10:26

Major napisał(a):Przeczytalem tylko 1 strone :P 15 to za duzo :)

Jakbyś więcej czytał (to by było Chorwacja), a mniej pisał (to by starczyło siły na polskie znaki). :)

Major napisał(a):sezon 2008 Baska Voda i Lopar na wyspie Rab
16 noclegow - 1500zł za wszystko z przejazdem ubezpieczeniem itp. czy to jest drogo??? w szczycie sezonu??

8 osób 12tys., powiedzmy na 2 rodziny, 2 tygodnie, to nie jest drogo. My w 8 osób w 2008 wydaliśmy ~24tys. w 12 dni, z czego połowę na alkohol :oops: (w 2009 to się przelicza na 32tys. 8O ).
Wydaje mi się jednak, że mowa była o drogich "usługach" w Chorwacji, nikt nie kwestionował relatywnie tanich apartamentów, no ale Ty nie czytałeś.

Major napisał(a): Patrzac na wyjazdy zagraniczne to ciezko zamknac sie w tej cenie... ba patrzac na nasze warunki to rowniez! kuzynka byla w tym samym czasie nad baltykiem i za 7dni wydala 1400zł i jak sama stwierdzila to tak troche malo atrakcji bylo nie szastala kasa.. znajomej brat za 9dniowy pobyt na bułgarii wydal 1800zł mimo ze podobno bułgaria jest bardzo tania a widoki? bez porownania :)

To wszystko jest relatywne, kuzynka była sama? i tylko 1400 wydała, podróż na 1 tydz. i 2 tyg. kosztuje tyle samo itd. itp.
1500x4osoby w tym 2 dzieci, spoko z przelotem w hotelu + HB np. w Chorwacji :)

Major napisał(a): (w makarskiej obiad solidny w granicy 70 kun! gdzie znalazles obiady za 200-300? albo ktos ma ogromny apetyt albo jada w restauracjach kilkugwiazdkowych!)

4*70+napoje = min. 300kun sam sobie odpowiedziałeś, biorąc pod uwagę, że dzieci tyle nie jedzą to przeciętnie 200.

Major napisał(a):jezeli ktos chce spedzic swojskie bliskie wakacje gdzie mozna jezdzic co rok bo czlowiek czuje sie "jak w domu" i do tego ma duzo lepsza pogode niz nad baltykiem i wsumie to mozna taniej spedzic wakacje to chorwacja jest dla niego pieknym i uroczym krajem do ktorego napewno nie raz wroci.

Zgadzam się, oprócz tego, że można taniej, jak dla mnie to wychodzi mniej więcej na to samo.
Pozdrawiam
piotr.zdz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 218
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr.zdz » 11.08.2009 12:50

Wiecie, ceny cenami nie ma co kryć drogo i już, jednak tak jak napisałam mnie najbardziej zaskoczyło podejście do turysty (swoich gości) - to ja bardziej zabiegałam o miłą atmosferę między nami a gospodarzami niż oni. W końcu to nie mi powinno zależeć aby jeszcze kiedyś do nich wrócić czy polecić dalej tą kawaterę czy miejscowość. Sami narzekali, że co roku w Zecevie (raptem 20 domów) byli zawsze Węgrzy a w tym roku ani jednego ale ja też już nie zamierzam nigdy więcej się tam pojawić po takim przedmiotowym traktowaniu zarówno przez gospodarzy jak i mieszkańców. Nie wiem ale nie zauważyłam tak szeroko opisywanej gościnności i uprzejmości ze strony Chorwatów.


To musiałaś naprawdę źle trafić. Ja byłem w tym roku po raz pierwszy w CRO i najpewniej za rok znowu tam pojadę. Jeśli chodzi o ceny to mogę się zgodzić że tanio nie jest , ale też się tego nie spodziewałem - na pewno nie jest drożej niż w PL na wybrzeżu - wiem bo tu mieszkam i do restauracji chodzę. Jeśli jeśli chodzi o podejście Chorwatów do turystów to mogę tylko pochwalić. Dla mnie szokiem była pewna przygoda. Pewnego wieczorku byliśmy na pysznej kolacji w konobie w Orebicu ( trzeci raz w tej samej) przyszło do zapłaty za rachunek - 280 kn w przekazanej kelnerowi kwocie przez pomyłkę znalazł się banknot 50 Euro. Zapłaciliśmy i idziemy promenadą na lody do OAZY. Po dobrych 200 m od konoby dogania nas kelner i oddaje 50 E (!). Dałem mu 50 kun + 10 za fatygę. Szok nr 2 , nie wziął tych 10 tylko zaprosił na następny obiad. Ciekawe czy w PL podobna historia jest możliwa (raczej wątpię).
gosa12
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosa12 » 11.08.2009 13:54

Nie wszyscy sa tacy uczciwi - w ubiegłym roku równiz w Orebiciu - płacąc za prom na Korciule dałam 50 Euro - nikt mi nie oddał a jescze gdy powiedzieliśmy ze daliśmy Euro zamiast Kun - to Kobitka powiedzia że żadnego Euro w dniu dzisiejszym nie miała .
Ale bęąc kilka lat temu - chyba w 1999 roku - to samo mi się zdarzyło - dałam 20 ale Niemieckich Marek i nikt mi nie oddał.
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 11.08.2009 14:26

Ale akurta w takich przypadkach nie można powiedzieć że tak jest w Chorwacji i się obrazić i nie jechać. Okradną/oszukają cię wszędzie, kwestia ludzka bez względu na kraj. Ciekawe ilu z nas było by na tyle uczciwych żeby te 50Eur oddać?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 11.08.2009 15:53

freyu napisał(a):Ciekawe ilu z nas było by na tyle uczciwych żeby te 50Eur oddać?


Trochę przesadziłeś ...

Gdybym był złośliwy, napisałbym, że każdy ocenia po sobie, czy jakoś tak,
ale ponieważ nie jestem, pozostawię bez komentarza.

pzdr
marcin35
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin35 » 11.08.2009 17:40

freyu napisał(a):Ale akurta w takich przypadkach nie można powiedzieć że tak jest w Chorwacji i się obrazić i nie jechać. Okradną/oszukają cię wszędzie, kwestia ludzka bez względu na kraj. Ciekawe ilu z nas było by na tyle uczciwych żeby te 50Eur oddać?
Rozumiem że Ci się ten pogląd ot tak wymską. :oops:
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 11.08.2009 17:58

Hehe....temat rzeka co? Uczciwość, czuły punkt Polaków akurat. O sobie nie pisałem, i prawdopodobnie o osobach piszących dwa powyższe posty też nie (choć tego nie wiem na pewno bo nie znam), ale o nie oszukujmy się, taka jest natura człowieka i tyle. Mi chodziło o to, że nie można pisać że w Chorwacji to jest niefajnie i więcej tam nie pojadę bo mnie oszukali. Nie pierwszy i ostatni raz kogoś tam oszukano, 2 nie pojedzie przez to więcej na Cro ale pojedzie 10 następnych w to miejsce i tyle. Nie jest to moim zdaniem kryterium do tego czy jechać tam czy nie.
marcin35
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin35 » 11.08.2009 18:10

freyu napisał(a):Hehe....temat rzeka co? Uczciwość, czuły punkt Polaków akurat. O sobie nie pisałem, i prawdopodobnie o osobach piszących dwa powyższe posty też nie (choć tego nie wiem na pewno bo nie znam), ale o nie oszukujmy się, taka jest natura człowieka i tyle. Mi chodziło o to, że nie można pisać że w Chorwacji to jest niefajnie i więcej tam nie pojadę bo mnie oszukali. Nie pierwszy i ostatni raz kogoś tam oszukano, 2 nie pojedzie przez to więcej na Cro ale pojedzie 10 następnych w to miejsce i tyle. Nie jest to moim zdaniem kryterium do tego czy jechać tam czy nie.
Freyu ;wierzę w Twoje intencje!!! Nie zawsze jednak jak uderzysz w stół to nożyce się odezwą, więc może czasem warto się wycofać ,choćby tak po angielsku z tego co się napisalo!!! :)
Ostatnio edytowano 12.08.2009 12:52 przez marcin35, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Dlaczego właściwie Chorwacja- MIESZANE uczucia [długie] - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone