Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dlaczego jedzenie w Chorwacji jest niesmaczne?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5032
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 19.07.2021 08:53

Kasiula.m napisał(a):kupujemy i sami sobie przyrządzamy na grillu, ryby, wszelkiego rodzaju owoce morza i nas to zadowala, a jeżeli nie mamy tyle szczęścia to po prostu znajdujemy jakąś ribarnice i także sami sobie przyrządzamy.
Jak czytałam forum to dużo ludzi robi podobnie do nas, bo niestety to jedyny sposób, żeby pojeść ryb i owoców morza w Chorwacji.
Są inne sposoby. Wystarczy pójść do dobrej konoby.
Albowiem, moim zdaniem, poniższe:
rozczarowany napisał(a):restauracje - brak oferty dla klasy średniej
nie odpowiada prawdzie.
Zasadnicza większość konob/restauracji jest właśnie (cenowo) "podkręcona" na klasę średnią.

Był kiedyś temat o chlebie chorwackim. Że się go jeść nie da i w ogóle bleee...
Gdyby tak było, rdzenni mieszkańcy byliby podobni do cieni.
A on jest po prostu inny w smaku. Ma smak... ich dzieciństwa.
Moja żona uwielbia kaszę gryczaną i czarny rosyjski chleb (dla mnie mogłyby nie istnieć).
Za to nie za bardzo jej smakuje polski chleb od "Dratwy" (a dla mnie to ten jedyny).

Z kolei chorwacki boczek/bekon... to nie pamiętam, abym jadł takowy kiedykolwiek w Polsce (lub gdzie indziej).

rozczarowany napisał(a):(...) wysokie oczekiwania (...) Dało się zjeść z ketchupem przywiezionym z Polski (...)
Jakie oczekiwania może mieć ktoś, kto paćka pizzę ketchupem?
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 19.07.2021 08:57

11 razy w Chorwacji i ani razu nie jadłam niczego niedobrego. Nie zawsze było rewelacyjne, ale żeby niesmaczne?... może miałam szczęście :roll:
r19
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 12.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) r19 » 19.07.2021 09:07

Bo to trzeba mieć naprawdę wysublimowany smak, żeby ostatecznie wybrać chińską zupkę :)
Kasiula.m
Croentuzjasta
Posty: 189
Dołączył(a): 01.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasiula.m » 19.07.2021 09:10

wiec ja sie nie zgadzam, no chyba ze nie naleze do klasy sredniej, dla mnie rachunki w konobach byly ciezkie do przeklniecia, dodam, ze nie mowie o pizzy i kawalku makreli z frytkami, mozna sobie przejrzec ceny konob w internecie i do swoich mozliwosci dopasowac:)

co do kruhu, inny, ale wg. mnie dobry, napewno zjadliwy, jeszcze chcialam poruszyc temat napoju piwopodobnego w Chorwacji, no moim zdaniem nie do zaakceptowania i cena i smak, no ale Chorwacja winem stoi i nie ma tradycji browarnictwa wiec ciezko sie czepiac:)

Konczac, ja sobie z kulinariami radze w Chorwacji i Wam tez tego zycze.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2667
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 19.07.2021 09:10

Ja mam pomysł na interes.

W przyszłym roku autor tematu niech zabierze ze sobą przyczepke zupek chińskich, stanie na targu, sprzeda naszym rodakom na wysokiej marży. Wtedy z klasy średniej od razu wskoczy na milionera....
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 19.07.2021 09:21

Kasiula.m napisał(a):wiec ja sie nie zgadzam, no chyba ze nie naleze do klasy sredniej, dla mnie rachunki w konobach byly ciezkie do przeklniecia, dodam, ze nie mowie o pizzy i kawalku makreli z frytkami, mozna sobie przejrzec ceny konob w internecie i do swoich mozliwosci dopasowac:)

co do kruhu, inny, ale wg. mnie dobry, napewno zjadliwy, jeszcze chcialam poruszyc temat napoju piwopodobnego w Chorwacji, no moim zdaniem nie do zaakceptowania i cena i smak, no ale Chorwacja winem stoi i nie ma tradycji browarnictwa wiec ciezko sie czepiac:)

Konczac, ja sobie z kulinariami radze w Chorwacji i Wam tez tego zycze.


Nie rozumiem problemu. Są konoby tańsze, są i droższe - w większości z nich dobrze widoczne jest menu z cenami, można się zastanowić i przygotować, A to, że Chorwacja tania to już była i to dawno to fakt znany chyba każdemu. Co do smaku, mhy o gustach się nie dyskutuje, ale aż się boje pomyśleć w jak bardzo wyszukanym jedzeniu autor wątku gustuje w kraju i w swoim domu....
Ostatnio edytowano 19.07.2021 09:30 przez histe, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.07.2021 09:25

Widać ze to post na zrobienie zamieszania, skoro reszta pobytu na bardzo zdrowych zupkach chińskich się skończyła.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2667
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 19.07.2021 09:28

Ja muszę dopisać zupki chińskie do listy wyjazdowej :mrgreen: . Powinny się zmieścić obok worka z kartoflami :mrgreen:
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 901
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 19.07.2021 09:42

Pomijam, czy to ściema czy nie, bo rozumiem, że coś może komuś nie smakować.
Mnie tam jednak to jedzenie smakuje, bo nieodparcie kojarzy mi się z tym miejscem.
Tak jak ich lokalne masowe browary tam mają smak, a u nas już to nie to samo :D
Kruh szału nie robi, ale jest czymś innym i trzeba to zrozumieć.
Cevapy czy pljeskavica (którą uwielbiam) są z jednej strony przepyszne, a z drugiej wręcz ociekają tłuszczem :D
Wydaje mi się, że Chorwacja kulinarnie nie jest nam bardzo odległa. Co innego np. Azja...
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5032
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 19.07.2021 09:44

Kasiula.m napisał(a):no chyba ze nie naleze do klasy sredniej, dla mnie rachunki w konobach byly ciezkie do przeklniecia
I sama sobie odpowiedziałaś.
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 565
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 19.07.2021 09:50

Kasiula.m napisał(a):nie mowie o pizzy i kawalku makreli z frytkami

Ja akurat makrelą nie pogardzę, zwłaszcza z grillowanymi warzywami albo z ziemniakami z blitvą. :wink: Jedno z tańszych dań, ale moim zdaniem jeśli dobrze zrobione, z chrupiącą skórką, to bardzo smaczne. :D Pizzę też od czasu do czasu jemy, najbardziej smakuje nam w Da Sergio w Rovinj.
Ostatnio edytowano 19.07.2021 10:46 przez Epepa, łącznie edytowano 1 raz
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 19.07.2021 09:52

Klasa średnia w PL zaczyna się od 4 tys.zł brutto według "wiceministra finansów" wiec dla kogoś kto zarabia 2700zł netto taki cevap lub pizza jest daniem luksusowym.
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5032
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 19.07.2021 09:58

wikol napisał(a):Klasa średnia w PL zaczyna się od 4 tys.zł brutto według "wiceministra finansów" wiec dla kogoś kto zarabia 2700zł netto (...)
Poważnie?
600 € netto miesięcznie uznaje się w PL za klasę średnią?
Pytam całkiem poważnie, bez ironii, sarkazmu i podtekstów.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1945
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 19.07.2021 10:04

boboo napisał(a):
wikol napisał(a):Klasa średnia w PL zaczyna się od 4 tys.zł brutto według "wiceministra finansów" wiec dla kogoś kto zarabia 2700zł netto (...)
Poważnie?
600 € netto miesięcznie uznaje się w PL za klasę średnią?
Pytam całkiem poważnie, bez ironii, sarkazmu i podtekstów.

Całkiem poważnie. Wygoogluj mądrości tego chłopca....
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3279
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 19.07.2021 10:29

Proszę o powrót do głównego tematu... :idea:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Dlaczego jedzenie w Chorwacji jest niesmaczne? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone