Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czym sobie zaskarbic sympatie gospodarzy??

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Washi
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 10.08.2006
Czym sobie zaskarbic sympatie gospodarzy??

Nieprzeczytany postnapisał(a) Washi » 11.08.2006 09:55

Witam

Moze ktos poradzi co mozna przywiesc z Polski dla gospodarzy chorwackich z czego beda zadowoleni?? Oczywiscie poza pieniedzmi :lol:
Agapit
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 04.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agapit » 11.08.2006 11:00

już ten temat był wałkowany... poszukaj na forum...
forum/viewforum.php?f=12

tematy: Drobne upominki.... etc...trzeba troszkę "pogrzebać"
Washi
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 10.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Washi » 11.08.2006 14:12

Agapit napisał(a):już ten temat był wałkowany.


a rzeczywiscie, znalazl;em jescze m.in. tu:

forum/viewtopic.php?t=7928

forum/viewtopic.php?t=4651

:oops:
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 11.08.2006 16:06

Najlepiej to nie zdemolować in apartamentu.
Wiła wianki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiła wianki » 11.08.2006 20:59

Adam,K napisał(a):Najlepiej to nie zdemolować in apartamentu.


O tak. Zgadza się.
Wtedy będziesz mile widziany. Najlepiej co roku.
:D
krzysio21
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysio21 » 11.08.2006 21:20

Wiła wianki napisał(a):
Adam,K napisał(a):Najlepiej to nie zdemolować in apartamentu.


O tak. Zgadza się.
Wtedy będziesz mile widziany. Najlepiej co roku.
:D


Jeszcze jak sprzątniesz po sobie to już będziesz całkiem suuuuuuper :lol:
dede
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 209
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dede » 29.08.2006 22:18

Pomimo, ze co nieco było na ten temat chetnie dołożę cos od siebie. Ja mysle standart zabrałem ze soba dla gospodarza Żubróweczkę, kilka Żywców. wydaje mi się, że człowiek był bardzo zadowolony bo po wizycie w naszym apartmanie juz co dziennie mielismy winko dla spragninych / gospodarze nie mieszkali z nami ale codziennie przyjezdżali po południu/. Nawiasem mówiąc zaraz po podrózy gospodarz przywitał nas zimnym Karlovacko, winkiem i rakija do wyboru, do koloru. Pozdrwaiam. :lol:
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 30.08.2006 15:10

Oczywiście przywozimy często jakieś dropbiazgi, dajemy je czasami na początku, czasami po paru dniach, ale robimy coś jeszcze. Mianowicie, staramy się każdego dnia porozmawiać z właścicielami apartamentu, pokazac jakieś zdjęcia z Polski, robimy raz w tygodniu (dla dobrych gospodarzy) kolację, nie czekamy aż Oni nas zaproszą. Np, żona podpytuje jak robi się miejscowy przysmak, taki, który polecają, póżniej zapraszamy na ten przysmak, pytamy się czy wyszedł odpowiednio. Zawsze Chorwaci są bardzo zadowoleni, że próbujemy zrobić coś z ich kuchni. Kiedyś w Srimie kupiliśmy parę kg małży, zaprosiliśmy mieszkających w naszym domu Polaków i oczywiscie gospodarzy, kolację Mario wspominał przez kilka wieczorów. Póżniej będąc w knajpie mówił, ża nasze małże były lepsze. Nie ważne czy były lepsze, ważne, ze ma o nas dobre wspomnienia. Do niektórych włascicieli po powrocie do Polski wysyłamy zdjęcia z pobytu u nich, piszemy do nich życzenia świąteczne i na Nowy Rok. Pani Elvira z Premantury, bardzo nas rozczuliła tym, że nasze zdjecie miała ustawione za szybką w regale, chyba wspomina nasz pobyt bardzo życzliwie.
Tak więc prezenty to nie wszystko, bądżmy normalni, rozmawiajmy, pytajmy się o np prognozę pogody, drogę do sklepu czy na bazar. Jeśli my będziemy dla nich zyczliwi to nie wyobrazam sobie aby Oni byli inni (ja mam tylko dobre doświadczenia). Przywożmy bardzo dobry humor i radość życia.
Pozdrawiam
zibek
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 05.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibek » 31.08.2006 23:21

w moim aparatamencie Czesi sprzątali basen -dodam że w nim i tak nie było wody -wysprzątali ten syf co się przez miesiąc w basenie zgromadził a po to aby w tym basenie umieścić swój basenik dla dzidziusia.

Czyli weż CIF i do dzieła :)
Washi
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 10.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Washi » 01.09.2006 01:29

Gdzies na forum czytalem jak ktos proponuje by zabierac jakis album promujacy Polske. Mysle ze to doskonaly pomysl bo w koncu u nas tez jest wiele pieknych miejsc.
malmika
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 177
Dołączył(a): 23.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) malmika » 17.09.2006 19:39

Najlepiej zabrać zdjęcie bliźniaków - pokazać i szybko uciekać .
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 25.09.2006 22:52

...i troche o tym samim ale z innej beczki....dobre wrazenia Polaci tagze zostawia jezeli nie bendo chodzic na "szaber" po figach, winogronach i migdalach....Na tym punkcie jest bardzo uczulona moja Ania..dostaje bialeg goranczki jak wydzi Polakow jak do reklamowek zbieraja owoce...
...jak by sie spitaly to by dostali pozwolenie na tyle ile moga zjeszc...
...ja wiem ze jest to rodzaj "sportu narodowego" ale potem chodza zarti ze polaci nawet zielonim winogronom nie wybacza....
W tym roku kilka moich turistow szabrowalo i bily taki szczensliwy...dostaly opiepsz od Anni ze psuja opinije ale im to nie przeszkadzalo ze by sport uprawiac do garnic wiczimalosci (ale nie swojej)...
potem widzieliszmi czensc wycieczki do Medziugorja jak zbiera wynogrona za kosciolem jal sie idzie po stancjach do krzizu...oj tym tez sie dostalo...

Co sie dzieje w Polsce jak ktosz komusz wejdzie w sad i zacznie zbierac jablka lub truskawki ???

Moze ci ludze co szabruja mislo ze te winogrona i figi nie sa niczije poniewrz niema drotow kolczastich i innich plotow 8O

Te winogrona ifigi sa czijesz i tam w tym kamieniu trzeba troche poskubac ze by cosz uroslo...Chorwaci nie sa skapi tylko polaci takim postepowaniem marnuja wyzerunek innih rodakow. A moze jest ostatnio tutaj tak bo u nas niema zandow PiS-u ??
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 25.09.2006 23:25

...a tak z tej pierwszej beczki...to chorwatom wystarczy to ze Polak jest spontaniczni z fantazja, wesoly i ze sie probuje porozumiec i ze szanuje inich...ze Papierz byl Polakiem....
Chorwaci nie lubio pruznosc Niemcow i dzemojadow, beszczelnosc Wlochow i arogancje Francozow (no to tak troche stereotypowo) ale jak sie znajdzie taki przedstawiciel wimenonich narodow podobni do polaka o tez go polubia...
...ba niektorzy chorwaci nawet pozdziwiaja polakow...ze moga wipic wodki tyle samo co ony wyna i po rowno sie upijaja...nieraz dostale take pitanie, jak to Polaci robia, a ja odpowiadam prziniesz kilka flaszek wiborowej lub zytniej i potrenujemy :lol:
dede
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 209
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dede » 29.09.2006 14:06

Witam. Ja byłme tego roku po raz pierwszy w Chorwacji, można powiedziec, że jestem żółtodziobem ale myślę,że w tym co pisze Leon jest wiele prawdy, nie trzeba robić nie wiadomo co, trzeba być poprostu soba w tym pozytywnym tego słowa znaczeniu i będzie ok.Pozdrawiam!
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3886
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 07.10.2006 21:26

Bądźmy sobą w pełni tego słowa znaczeniu. :D Przywozimy dla gospodarzy drobne upominki w postaci polskiego piwa, kawy, borowików, wedlowskich czy goplanowskich czekoladek. W zamian mamy codziennie świeże owoce; figi, winogrona, limonki. Specialite chorwackie również otrzymujemy. Jaka szkoda, że przywozimy je do kraju i obdarowujemy nim z kolei swoich znajomych, ale niestety oboje z mężem nie lubimy mocnych trunków., czego nie możemy powiedzieć np. o chorwackim winie. :wink: Niczego nie robimy z wyrachowania, po prostu spontanicznie z sympatii dla miłych ludzi. :lol: :lol: :lol: Z zaprzyjaźnionymi wymieniamy czasami pozdrowienia i świąteczne życzenia. Są bardzo pozytywnie i życzliwie do nas nastawieni. Ale czyż patrząc na naszego ostatniego gospodarza Simmuna nie możemy powiedzieć,że jest sympatyczny :?:
Obrazek
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Czym sobie zaskarbic sympatie gospodarzy??
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone