Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy to prawda???

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Wiła wianki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 09.07.2006
Czy to prawda???

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiła wianki » 15.07.2008 09:02

Czy to prawda, że na granicy Chorwackiej celnicy buszują po bagażnikach w poszukiwaniu np. napojów lub innych art. żywnościowych wwożonych do Chorwacji a jeśli takowe znajdą to każą zostawić na granicy??? Jak z tym jest???

Nigdy nie woziłem tam nie wiadomo ile żarcia ale nie powiem te dwie trzy zgrzewki napojów to się brało.

Ma ktoś z tym jakieś doświadczenia??? Bo ponoć zaczęło się to od tego roku/sezonu.
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 15.07.2008 09:19

Oj, buszują, buszują tak jak Ty "buszujesz" po forum.
Odrobina wysiłku by sie przydała.....
YoanaK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) YoanaK » 15.07.2008 09:25

Jak się nie chce szukać, to pomogę, a co ;-)
temacik wałkowany na wszystkie strony ;-)
mayorbien
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 18.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mayorbien » 15.07.2008 09:42

A odpowiem tak, że możesz zabrać ze sobą nawed worek ziemniaków i jajka jak to robią Czesi :-)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.07.2008 09:42

Wiła wianki nieobecny od roku jeśli chodzi o napisanie postu.

Ostatnie wiadomości z chorwackiej granicy:

Celnicy robią łapanki tylko na zgrzewki Wiła wianki :wink: :lol:
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 15.07.2008 11:06

:wink: :wink:
ha ha
A tak na poważnie, to przejechaliśmy z lekkim przyhamowaniem, uśmiechem i skinieniem głowy.
Pozdrav
Renata
niestety już po :(
ninaa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ninaa » 15.07.2008 11:12

Ten worek ziemniaków ogromnie mnie zainspirował ! :lol: :lol: :lol: To jest pomysł !
bestia75
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bestia75 » 15.07.2008 11:21

Bzdury!!Nikt nic nie sprawdza.Nawet żadnych dokumentów przy przekraczaniu granicy nie musielismy pokazywać.Bez obaw!!
Wiła wianki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiła wianki » 15.07.2008 15:44

Janusz Bajcer napisał(a):Wiła wianki nieobecny od roku jeśli chodzi o napisanie postu.

Ostatnie wiadomości z chorwackiej granicy:

Celnicy robią łapanki tylko na zgrzewki Wiła wianki :wink: :lol:



Oj tam...zaraz rok nieobecny :wink:
Najważniejsze, że co roku obecny w HR i BiH 8) :D
A wtym roku dopiero w drugiej połowie września bo czekamy aż nam nowonarodzony synek (sobota 12.07.08 ) złapie chociaż 2 miesiące życia i w droooogę 8) :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.07.2008 16:13

Wiła wianki napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Wiła wianki nieobecny od roku jeśli chodzi o napisanie postu.

Ostatnie wiadomości z chorwackiej granicy:

Celnicy robią łapanki tylko na zgrzewki Wiła wianki :wink: :lol:



Oj tam...zaraz rok nieobecny :wink:
Najważniejsze, że co roku obecny w HR i BiH 8) :D


Chodziło o to , że ponad rok temu napisałeś na forum posta.

Nie jest to zarzut , bo nie ma obowiązku pisania.

Jeśli w tym czasie czytałeś forum , to trudno było przeoczyć tak gorący temat jak zakaz wwożenia żywności do Chorwacji

Możesz napisać skąd i gdzie usłyszałeś o buszowaniu celników na granicy od tego sezonu :?:
de Zoo
Croentuzjasta
Posty: 196
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) de Zoo » 15.07.2008 19:21

Jeżeli znajdą u Ciebie worek ziemniaków, to jeszcze nie jest tak źle. Pozwalają z nich zrobić frytki... wtedy łatwiej zjeść...
hrehor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 14.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrehor » 15.07.2008 19:25

Chorwaccy celnicy są OK., ale w tym roku Słoweński celnik kazał mi otworzyć bagażnik, ale gdy do niego doszedł kiwnął ręką i kazał odjechać dalej w drogę.
bjk
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 02.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bjk » 15.07.2008 20:51

My mamy przykre doświadczenia z granicy Słoweńskiej. Ilekroc przekraczaliśmy tą granicę, zawsze mieliśmy konktrolę papierów auta (numery silnika, numery na pasach, numery na szybach itp.) A dwa lata temu to celnik zapytał wprost czy to jest nasze auto. Bezczelnośc!!!!!. Samochód kupiliśmy w Polsce w salonie VW. Od zeszłego roku jeździmy przez Węgry - zero irytacji! Zachęcam wszystkich - droga jest OK. Znajomy jechał tydzień temu na Cro i musiał zapłacic w Słoweni 35 euro za winietkę, a stan dróg od kilku lat pozostaje bez zmian.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 16.07.2008 09:22

daisykf napisał(a):Oj, buszują, buszują tak jak Ty "buszujesz" po forum.
Odrobina wysiłku by sie przydała.....


:lol: :lol: :lol: poplakalem sie
Wiła wianki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiła wianki » 16.07.2008 11:26

jurgen napisał(a):Jeżeli znajdą u Ciebie worek ziemniaków, to jeszcze nie jest tak źle. Pozwalają z nich zrobić frytki... wtedy łatwiej zjeść...


Spoko. U mnie worka ziemniaków nie znajdą bo ja jeżdżę na wczasy/urlop a nie obóz przetrwania. Jeśli sobie przypominam to nic nie pisałem o żadnych workach z ziemniakami. Ze mną do CRO jedzie TYLKO niewinne kilka zgrzewek napojów.

Janusz o tym, że nie wolno wwozić żywności dowiedziełem się z jakiejś wzmianki na którejś tam witrynie internetowej. Natomiast na forum zapytałem dlatego, że moja znajoma jedzie w środę i spanikowana potrzebowała informacji. Ja tak naprawdę domyślałem się odpowiedzi takiej jaką otrzymałem.
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Czy to prawda???
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone