Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy to możliwe?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fimada
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 19.05.2006
Czy to możliwe?

Nieprzeczytany postnapisał(a) fimada » 31.01.2007 16:17

Witam wszystkich sympatyków Cro! Miło mi Was poznać! :D
Już od ponad miesiąca śledzę to forum i jestem pod jego urokiem. Uważam, że robicie tu "kawał dobrej roboty", szczególnie dla takich osób jak ja, czyli debiutantów. W tym roku zdecydowaliśmy się razem z mężem i naszym 9-letnim synem spędzić wakacje w tym urokliwym kraju, jakim jest Chorwacja. Co roku staramy się odwiedzić inne miejsce i zawsze zobaczyć w nim to co najciekawsze. Nie jesteśmy typem plażowiczów raczej lubimy zwiedzać i poznawać nowe miejsca. Plaża i owszem, ale umiarkowanie. Idealnie to 1 dzień zwiedzania i 1 dzień plaży. Nasze plany to trzy tygodnie w Chorwacji, chcemy wyjechać ok. 1-2 lipca. W związku z tym mam parę pytań:
1. Zgodnie z tytułem mojego postu: czy możliwy jest do zrealizowania taki plan podróży? Wariant A: 1 tydzień w Crikvenicy - zwiedzanie Istrii (Pula), jezior Plitvice, wyspy Krk, może wypad do Wenecji; 2 tydzień w Primosten - zwiedzanie Trogiru, Splitu, wodospadów Krka, może Makarska; 3 tydzień okolice Dubrownika (Mlini?); zwiedzanie Dubrownika, Kotoru, może BiH. Wariant B: pierwszy tydzień zamiast w Crikvenicy, gdzieś na Istrii może Rabac, a Plitvice zwiedzić z noclegiem wracając do Polski? Reszta jak w wariancie A. Co wy doświadczeni bywalcy o tym myślicie? A może zaproponujecie inne opcje? Nie chcemy nocować na wyspach, może jedynie je odwiedzić.
2. Czy lepiej rozpocząć naszą podróż od Dubrownika, a zakończyć na północy Chorwacji czy odwrotnie?
3. Planujemy nocować w apartamentach (2+1), czy lepiej zarezerwować je wcześniej, czy jechać "w ciemno"; (zwłaszcza, że właśnie rozpocznie się sezon)?
4. A może macie jakieś namiary na fajne apartamenty w/w miejscowościach (2+1) odległość od plaży do 300m? Mój email adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
5. Zamierzamy zabrać ze sobą jedzenie na ok. 2/3 pobytu, czy na nasz pobyt wystarczy po 1000 zł na tydzień bez szaleństw, ale ze zwiedzaniem, wyłączając oczywiście koszty podróży i noclegów, wyjazdu do Wenecji?
Uff ... :oops: Trochę się tych pytań nazbierało. Wydaje mi się, że im więcej czytam na forum tym więcej mam obaw przed tak daleką podróżą. :? Do tej pory wyjeżdżaliśmy albo przez biuro albo ktoś za nas wszystko planował. Takie samodzielne planowanie nawet nam się podoba, jest to ekscytujące, ale zarazem nasuwa się wiele pytań i stąd mój wątek.
Z góry dziękuję za wszystkie sugestie i propozycje. Myślę, że na pewno jakieś pytania jeszcze mi się nasuną. Pozdrawiam :papa:
kasper68
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 09.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasper68 » 31.01.2007 22:01

Plitvice lepiej zwiedzać w drodze powrotnej. Z nocelegiem w tamtych okolicach. Na dosyć szybkie zwiedzanie trzeba przeznaczyć ok. 5-6 godz. a jest tam tak pięknie, że chcialoby się na chwilę usiąść i popatrzeć, bez pośpiechu.
Drugi tydzień - spokojnie zwiedzićie to co zaplanowaliście przeznaczając jeden dzień na każdą atrakcję.
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 31.01.2007 22:32

Witaj, fimada!
Fajnie się czyta takie "powitania" jak Twoje.
Kilka miejsc, o które pytasz, znam ze swego pierwszego wyjazdu do HR.
I Plitvickie, i wodospady Krka, Trogir i Wenecję:-)
Pisałam o tym na innym forum o turystyce, zanim jeszcze dotarłam na cro.
Dziś już się odrywam od komputera, ale jutro? - spróbuję coś napisać na Twój temat. Poczekasz? :D
POzdraviam
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7919
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 31.01.2007 23:08

Cześć Fimada.
Mamy już "czerwoną" , "zielonego" a teraz jest niebieska.
Kolorowo tu sie zaczyna robić. :lol: :lool:
fimada
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 19.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fimada » 31.01.2007 23:20

a to ja napisał(a):Witaj, fimada!
Fajnie się czyta takie "powitania" jak Twoje.
Kilka miejsc, o które pytasz, znam ze swego pierwszego wyjazdu do HR.
I Plitvickie, i wodospady Krka, Trogir i Wenecję:-)
Pisałam o tym na innym forum o turystyce, zanim jeszcze dotarłam na cro.
Dziś już się odrywam od komputera, ale jutro? - spróbuję coś napisać na Twój temat. Poczekasz? :D
POzdraviam

Oczywiście, że poczekam. Dzięki za odzew.
Dobrej nocki życzę.
fimada
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 19.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fimada » 31.01.2007 23:26

krakuscity napisał(a):Cześć Fimada.
Mamy już "czerwoną" , "zielonego" a teraz jest niebieska.
Kolorowo tu sie zaczyna robić. :lol: :lool:

A no tak jakoś wyszło ... Chciałam jakoś rozweselić te długie zimowe wieczory, w oczekiwaniu na upragnione lato :)
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 01.02.2007 00:54

Witam, krotka rada jak planujesz odwiedziec Plitwice, mozesz sobie odpuscic Wodospady Krka za pierwszim razem...nastepnim razem jak wrucisz to odwiedzis....
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7919
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 01.02.2007 08:25

Leon napisał(a):Witam, krotka rada jak planujesz odwiedziec Plitwice, mozesz sobie odpuscic Wodospady Krka za pierwszim razem...nastepnim razem jak wrucisz to odwiedzis....

Ja proponuję odwrotną kolejność, najpierw Krk-a a potem Plitvice. Ja zrobiłem odwrotnie i Krk-a po Plitvicach nie zrobiły na mnie wielkiego wrażenia. :D
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 01.02.2007 09:30

krakuscity napisał(a):Ja proponuję odwrotną kolejność, najpierw Krk-a a potem Plitvice. Ja zrobiłem odwrotnie i Krk-a po Plitvicach nie zrobiły na mnie wielkiego wrażenia. :D


Ja to nawet Plitvice zostawiłem sobie na dwie raty :D. W tym roku zamierzam zobaczyć Big Waterfall, który opuściliśmy rok temu ;).

Tak poza tym to wszystko jest możliwe w zależności od Waszego stanu mobilności ;) i chęci przemieszczania się w upale większym niż w Polsce ;), ale plany macie bogate :D. Jedno Ci powiem. My nigdy nic nie planujemy a wszystko wychodzi w praniu ;) jedziemy na wakacje. Planujemy całe życie, tydzień po tygodniu więc te dwa tygodnie zostawiamy teorii chaosu :D. Co będzie to będzie. Jedno jest pewne napewno warto zobaczyć to co planujecie co do Apartamentów to Ci nie podpowiem bo nie bywam w takich luksusach - wolę campingi, natomiast moim skromnym zdaniem lepiej najpierw zacząć zwiedzanie od północy, która jest krajobrazowo bardziej zbliżona do naszego klimatu, dopiero potem jechać na południe i chłonąć zmieniający się krajobraz :D. Jedyną wadą takiego układu wycieczki jest to, że w drodze powrotnej masz duuużo więcej km do zrobienia, ale gdybyś miała zacząć zwiedzanie od południa to ten najdłuższy odcinek miałabyś na początku. Więc wydaje mi się, że można zwiedzać najpierw jadąc z północy na południe, a potem zatrzymując się w innych miejscach z poludnia na północ w drodze powrotnej ;) a do Dubrovnika czy nawet na Półwysep Prevlaka dotrzeć w samym środku swojego urlopu :D. Tak ja to widzę.

1000 zł na tydzień nie wliczając wyżywienia, noclegów i wypadu do Wenecji :?: to powinno wystarczyć, ale też to zależy co będziecie chcieli zobaczyć. Przykładowe ceny: wejście na mury Dubrovnika - 50 kun/osoba, wejście do Parku Plitvice 110 kun/osoba, wejście do Arboretum (ogród drzewny) w Trsteno 10 kun/osoba, rakija ok 80 kun/litr. Może ktoś jeszcze przytoczy jakieś ceny ;)

Pozdrav :papa:
Zielony :lol:
Ostatnio edytowano 01.02.2007 12:33 przez Leszek Skupin, łącznie edytowano 1 raz
frome
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 09.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) frome » 01.02.2007 10:45

Witam,
ja się odniosę do pkt. 3. Jeżeli chcecie jechac w podanym terminie, radzę zarezerwować apartamenty wcześniej, najlepiej przez internet. Bo na miejscu potom będziecie tracić czas na szukanie odpowiedniego apartamentu a nie leżeć na plaży. Pozdrawiam.
Darek9634
Croentuzjasta
Posty: 284
Dołączył(a): 20.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darek9634 » 01.02.2007 11:45

Zrób dokładnie tak jak radzi krakuscity.
Lepiej "piękne" po "ładnych", niż "ładne" po "pięknych".
gunia
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 17.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gunia » 01.02.2007 12:02

A ja mam wrażenie, ze to bardzo napięty plan, do tego z dziewięcioletnim dzieckiem. Przebywając po dwa tygodnie na Istrii i w Dalmacji codziennie zwiedzaliśmy kolejne miejsca i tak miałam wrażenie, że zobaczyłam za mało. Do niektórych miejsc trzeba zajrzeć kilka razy, a jak nie ma na to czasu to mam ważnie „zaliczenia”. Takie wrażenie odniosłam w Wenecji. Wybraliśmy się z Istrii na jeden dzień. Oczywiście nie starczyło czasu na wiele. Mimo że pobyt wydłużałam jak długo mogłam ( jak długo znosili to moi przyjaciele) to pozostał niedosyt. Fakt można powiedzieć, że się było tu czy tam, ale czy tylko o to chodz ? i. Prawdą jest, że postanowiłam tam powrócić i to na kilka dni. I może to jest pozytywne działanie „zaliczenia”. Wydaje mi się, że zaplanowanie pobytu na trzy tygodnie w Dalmacji może być bardzo fajne. Od Dubrownika, do Zadaru jest, co podziwiać i zwiedzać. To kawał dobrego zwiedzania i w drodze powrotnej, na pożegnanie- Plitvice. I to samo dotyczy Istrii :wink:
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 01.02.2007 14:44

Nasza rodzinka tez nie nalezy do tych co tylko na plazy... Dlatego napisze, co mysle o Twoim planie.
Ja radzilabym najpierw polnoc, pozniej poludnie i Plitwice w drodze powrotnej (z samego poludnia wraca sie dluuugooo, a zatrzymujac sie w okolicach Plitwic na dwie noce macie caly dzien na ich zwiedzenie - to i tak nie za duzo czasu, ale zawsze lepiej niz kilka godzin). Czyli dwa rejony + Plitwice. Mysle, ze trzy to zbyt duzo, no chyba ze macie caly miesiac na wakacje. Pamietaj, ze samo przemieszczenie sie z polnocy na poludnie to caly dzien. Zawsze fajnie jest przciez zobaczyc cos w drodze, zatrzymac sie gdzies na chwilke...Pozniej zaliczyc "dzien restowy", zobaczyc najblizsza okolice i dopiero zwiedzac caly rejon...oczywiscie wybierajac to, co najbardziej chce sie zobaczyc. trzeba tez pamietac o tym, ze w czasie upalow czasem ciezko jest byc non stop aktywnym, dobrze czasem pozwolic sobie na "nicnierobienie" :roll:
To wszystko to tylko moje przemyslenia, ale z tego co czytalam wyzej nie tylko ja uwazam, ze Twoj plan jest dosc napiety. Czytaj, czytaj i decyduj :D
Planowanie wakacji jest prawie tak samo ekscytujace jak same wakacje :smo:
Pozdrowienia :papa:
Viech
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 24.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Viech » 01.02.2007 14:48

:lol: Witam. Jak na mój gust to plan nieco napięty. Ale to rzecz gustu. Wycieczka do Wenecji w jeden dzień??? Ja kiedyś jechałem do niej z Rovinja- cały dzień w jedną stronę-Korki ... i jeszcze raz korki. Ale życzę , żeby Tobie się udało. I też bym wybrał- albo Plitvickie, albo Krka. Pozdrav
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6445
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 01.02.2007 15:23

Ja byłam w Cro już chyba 6 razy ( zawsze mi się myli) :D i tak sobie myślę,że mimo dość dużej aktywności ( w sensie zwiedzania ) wiele rzeczy nie zobaczyłam :cry:
Dlatego myślę ,że planujecie za dużo jak na jeden raz.
A i odpocząc tez trzeba, i trochę pobyczyć się na plaży :D
Wszystko też zależy od pogody. Zwiedzanie Dubrownika ( np. wejście na mury)w temp. ok 40 st.C i pełnym słońcu nie należy do przyjemności.
:oops:
Również i ja życzę spełnienia marzeń i planów :D
Pozdrawiam :papa:
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Czy to możliwe?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone