Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy to możliwe?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
slawek66
Cromaniak
Posty: 1521
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek66 » 01.02.2007 16:39

krakuscity napisał(a):Cześć Fimada.
Mamy już "czerwoną" , "zielonego" a teraz jest niebieska.
Kolorowo tu sie zaczyna robić. :lol: :lool:


zapomniales o mnie, ja tylko malymi literami bez ogonow daje :D
gp72
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 25.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gp72 » 01.02.2007 17:22

Witam,
Podobnie jak Ty wybieramy sie pierwszy raz, dla odmiany z 9 letnią córką i w czerwcu (taniej, a w tym wieku szkoła jescze nie przeszkadza w życiu :wink: ). Też wolimy zwiedzać, zwłaszcza że córka ma skórę bardzo wrażliwą na słońce.
Tak dla porównania mój plan:
1 tydzien Vodice - łatwej na start dojechać niz pod Dubrownika (jadę z Gdanska przez Monachium i wolałbym dojechac bez zapałek w oczach) Znalazłem tam wycieczki statkiem do NP Krka i Kornati lirica-tours.hr dlatego wybrałem zamiast Primostenu
2-gi tydzień Gradac żeby "złapać" Dubrownik, Korculę i Makarską na raz
3 tydzień Pula (Punta Verudela) żeby było blizej wracać, no i w czerwcu to ponoć logiczne jak najpóżniej jechać na północ. Zrezygnowałem na start z Wenecji, bo autem za daleko, a statek z Puli 800pln/3osoby

Niestety z noclegami nie pomoge. Zarezerwowałem juz osrodki z katalogu, ale nie wiem czy dobry wybór - brak opinii na forum.

Udanych wakacji,
Grześ :hut:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.02.2007 17:32

gp72 napisał(a):.... (jadę z Gdanska przez Monachium i wolałbym dojechac bez zapałek w oczach).......


Jak do Vodic jedziesz z Gdańska przez Monachium to 8O ja Cię podziwiam. Rozumiem, że w Bawarii masz np. rodzinkę co jest równoznaczne ze spaniem....a nie chcesz tej trasy walnąć "na raz".....bo wtedy dokonaj zakupu kilku paczek zapałek... :wink: :lol:
gp72
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 25.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gp72 » 01.02.2007 19:44

slapol napisał(a):
gp72 napisał(a):.... (jadę z Gdanska przez Monachium i wolałbym dojechac bez zapałek w oczach).......


Jak do Vodic jedziesz z Gdańska przez Monachium to 8O ja Cię podziwiam. Rozumiem, że w Bawarii masz np. rodzinkę co jest równoznaczne ze spaniem....a nie chcesz tej trasy walnąć "na raz".....bo wtedy dokonaj zakupu kilku paczek zapałek... :wink: :lol:



Mam za friko nocleg w samym Monachium - jakieś stare punkty lojalnosciowe :lol: Na raz 2000km to bym był niezły gość :wink:
Tekla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 448
Dołączył(a): 30.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tekla » 01.02.2007 20:38

Ja Was podziwiam... Was tzn podróżników do Cro z polskiego nadmorza.. :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.02.2007 21:23

gp72 napisał(a):
slapol napisał(a):
gp72 napisał(a):.... (jadę z Gdanska przez Monachium i wolałbym dojechac bez zapałek w oczach).......


Jak do Vodic jedziesz z Gdańska przez Monachium to 8O ja Cię podziwiam. Rozumiem, że w Bawarii masz np. rodzinkę co jest równoznaczne ze spaniem....a nie chcesz tej trasy walnąć "na raz".....bo wtedy dokonaj zakupu kilku paczek zapałek... :wink: :lol:



Mam za friko nocleg w samym Monachium - jakieś stare punkty lojalnosciowe :lol: Na raz 2000km to bym był niezły gość :wink:


Osobiście nie lubię nadkładać 300 kilosów jak nie muszę...no ale Twój wybór i decyzja. Szerokiej drogi.
gp72
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 25.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gp72 » 01.02.2007 23:16

slapol napisał(a):
gp72 napisał(a):
slapol napisał(a):
gp72 napisał(a):.... (jadę z Gdanska przez Monachium i wolałbym dojechac bez zapałek w oczach).......


Jak do Vodic jedziesz z Gdańska przez Monachium to 8O ja Cię podziwiam. Rozumiem, że w Bawarii masz np. rodzinkę co jest równoznaczne ze spaniem....a nie chcesz tej trasy walnąć "na raz".....bo wtedy dokonaj zakupu kilku paczek zapałek... :wink: :lol:



Mam za friko nocleg w samym Monachium - jakieś stare punkty lojalnosciowe :lol: Na raz 2000km to bym był niezły gość :wink:


Osobiście nie lubię nadkładać 300 kilosów jak nie muszę...no ale Twój wybór i decyzja. Szerokiej drogi.


Osobiście bazuję na doświadczeniach swoich i innych :idea: Skoro: Po 1. szybciej jest do Pragi przez Niemcy (o jakieś 2-3 godziny) Po.2 większość znajomych jeździ do Cro przez Niemcy, gdyż jest zdecydowanie szybciej i wbrew pozorom nie drożej (po zliczeniu winiet i paliwa). Po3. Trasę do granicy w Kołbaskowie od 10 lat robię 2 razy w miesiącu więc w ciemno, a na południe Polski kierowałem może 15 razy w życiu - to chyba mnie nie przekonasz. Ale przyznam, że i u nas zdania są podzielone. Dzięki temu :?: są mniejsze korki :wink:
Pozdrawiam ponownie. :papa:
Trochę się chyba temat zmienił. :la:
fimada
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 19.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fimada » 01.02.2007 23:22

Wielkie dzięki za wszystkie przydatne sugestie dotyczące naszego wyjazdu :hearts: Plany nadal trwają z mapą w ręku lub czytając forum. Prosimy o więcej porad dotyczących naszych planów od Was stałych bywalców Cro . :) Czy wybrane przez nas miejscowości są ciekawe zrówno do wypoczynku jak i traktując je jako miejsca wypadowe na zwiedzanie? Czy możecie podać mi jakieś namiary na fajne apartamenty w/w miejscowościach (2+1) odległość od plaży do 300m, nie mamy zbyt dużych wymagań? Mój email adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

gp72
gp72 napisał(a):Witam,
Podobnie jak Ty wybieramy sie pierwszy raz, dla odmiany z 9 letnią córką i w czerwcu (taniej, a w tym wieku szkoła jescze nie przeszkadza w życiu :wink: ).


My niestety nie możemy w czerwcu, urlopik tylko w lipcu.
Oprócz naszych dzieci w tym samym wieku, jesteśmy zdaje się z tego samego rocznika.
Pozdrowienia :papa:
P.S. WŁAŚNIE WYGRALIŚMY Z DANIĄ W SZCZYPIORNIAKA! :D TO NIESAMOWITE!!! :D :D :D
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 02.02.2007 10:29

fimada napisał(a):...
P.S. WŁAŚNIE WYGRALIŚMY Z DANIĄ W SZCZYPIORNIAKA! :D TO NIESAMOWITE!!! :D :D :D


No to zajrzyj do tego wątku :oczko_usmiech:
:arrow: http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=14163&start=180

:papa:
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 06.02.2007 14:59

:oops: Dobre mi "jutro" :oops:
Sorki, fimada :lool:

fimada napisał(a):Witam wszystkich sympatyków Cro! Miło mi Was poznać! :D

I vice versa :D .

W tym roku zdecydowaliśmy się razem z mężem i naszym 9-letnim synem spędzić wakacje w tym urokliwym kraju, jakim jest Chorwacja.

Trafny to wybór. Mam nadzieję, że poddacie się Jej urokowi :)

Co roku staramy się odwiedzić inne miejsce i zawsze zobaczyć w nim to co najciekawsze.

Rozumiem TO doskonale. Uwielbiam PODRÓŻOWAĆ w ciekawe dalsze i bliższe miejsca :D

Nie jesteśmy typem plażowiczów raczej lubimy zwiedzać i poznawać nowe miejsca. Plaża i owszem, ale umiarkowanie. Idealnie to 1 dzień zwiedzania i 1 dzień plaży.

Przybij "piątkę" 8)

Nasze plany to trzy tygodnie w Chorwacji, chcemy wyjechać ok. 1-2 lipca. W związku z tym mam parę pytań:
1. Zgodnie z tytułem mojego postu: czy możliwy jest do zrealizowania taki plan podróży? Wariant A: 1 tydzień w Crikvenicy - zwiedzanie Istrii (Pula), jezior Plitvice, wyspy Krk, może wypad do Wenecji; 2 tydzień w Primosten - zwiedzanie Trogiru, Splitu, wodospadów Krka, może Makarska; 3 tydzień okolice Dubrownika (Mlini?); zwiedzanie Dubrownika, Kotoru, może BiH. Wariant B: pierwszy tydzień zamiast w Crikvenicy, gdzieś na Istrii może Rabac, a Plitvice zwiedzić z noclegiem wracając do Polski? Reszta jak w wariancie A. Co wy doświadczeni bywalcy o tym myślicie? A może zaproponujecie inne opcje? Nie chcemy nocować na wyspach, może jedynie je odwiedzić.
2. Czy lepiej rozpocząć naszą podróż od Dubrownika, a zakończyć na północy Chorwacji czy odwrotnie?
3. Planujemy nocować w apartamentach (2+1), czy lepiej zarezerwować je wcześniej, czy jechać "w ciemno"; (zwłaszcza, że właśnie rozpocznie się sezon)?
4. A może macie jakieś namiary na fajne apartamenty w/w miejscowościach (2+1) odległość od plaży do 300m? Mój email adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
5. Zamierzamy zabrać ze sobą jedzenie na ok. 2/3 pobytu, czy na nasz pobyt wystarczy po 1000 zł na tydzień bez szaleństw, ale ze zwiedzaniem, wyłączając oczywiście koszty podróży i noclegów, wyjazdu do Wenecji?
Uff ... :oops: Trochę się tych pytań nazbierało. Wydaje mi się, że im więcej czytam na forum tym więcej mam obaw przed tak daleką podróżą. :? Do tej pory wyjeżdżaliśmy albo przez biuro albo ktoś za nas wszystko planował. Takie samodzielne planowanie nawet nam się podoba, jest to ekscytujące, ale zarazem nasuwa się wiele pytań i stąd mój wątek.
Z góry dziękuję za wszystkie sugestie i propozycje. Myślę, że na pewno jakieś pytania jeszcze mi się nasuną. Pozdrawiam :papa:

Hm ... . Za doświadczonego bywalca jeszcze się nie uważam. Ale spróbuję pomóc Ci .. inaczej.
Warianty

Będą dwa:
1. Ze względu na to, że co roku staracie się odwiedzać inne miejsca i wypad do Chorwacji będzie jednorazowy (cha cha - też tak kiedyś myslałam) - to proponuję zrealizować "za jednym razem" jak najwięcej. Zwłaszcza, że macie na to 3 tygodnie :D
Kolejność:
- Istria
- ok. Primošten
- ok. Dubrovnika
Czarnogóra .. poczeka. Wenecja - też ... .
Zamiast nich - a poza tym bliżej - byłby wypad do Bośni? Albo któraś z wysp? Plitvickie .. w drodze powrotnej.
(ale jazda :lol: )

2. Od razu radzę Wam stopniowanie przyjemności. Bo nie uda Wam się TAM pojechać .. i nie wrócić :D .
Większość wraca!
Jak poczytasz wątki "o ilości razy bycia w HR" to zobaczysz sama ... :D
W takim układzie każde z newralgicznych punktów, o które pytasz w swoim wariancie 1 i 2 , można (i trzeba) posmakować oddzielnie

Początek podróży
Kolejność jest dowolna.
Ja wybrałabym jazdę wgłąb kraju, a w drodze powrotnej z południa Dalmacji - wpadnięcie nad Plitvickie.

Rezerwacja
Zdając się na doświadczenie cromaniaków z tego forum - w układzie 2+1 można jechać w ciemno. Ja tego osobiście nie ćwiczyłam. Jeździmy zawsze na 4 auta i - to oczywiste - apartamenty rezerwowaliśmy zawsze duuużo wcześniej :D

Namiary
Sprawdzone osobiście to mam dwa hotele (Vodice i Neum) oraz jeden apartament na Makarskiej Rivierze. Ale o to akurat nie pytasz. Jakby coś - to daj znać, podrzucę linki.

Szacunkowe koszty
Mogę Ci napisać, pokazać zdjęcia, a nawet zatańczyć i zaśpiewać (cha cha) ale w temacie szacowania kosztów .. wymiękam :lool:

A tak na zakończenie tego postu to zachęcam gorąco do poczytania RELACJI z podróży do Chorwacji.
To kopalnia wiadomości, wskazówek, zdjęć oraz refleksji . Jednym słowem - same skarby ... 8)

Pozdraviam serdecznie
wlodek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 298
Dołączył(a): 03.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wlodek » 07.02.2007 23:45

Tekla napisał(a):Ja Was podziwiam... Was tzn podróżników do Cro z polskiego nadmorza.. :)

Wyjaśnij co masz na myśli że nas podziwiasz. Ja co roku jeżdżę z nad morza nad morze. Mam pewność że przynajmniej przez 10 dni będę miał super pogodę.
Co do jazdy z Gdańska to jest racja 360 km "Polskich dróg" a potem normalność i kultura. Zawsze zaznaczam to jest moja osobista ocena
jacek gryczewski
Cromaniak
Posty: 1053
Dołączył(a): 07.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek gryczewski » 08.02.2007 09:39

Tekla napisał(a):Ja Was podziwiam... Was tzn podróżników do Cro z polskiego nadmorza.. :)



pewnikiem wlasciciel jakiegos pensjonatu nad naszym Bałtykiem :):):):):):)
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 08.02.2007 12:58

Tekla to ona nawet w Bajce :wink: a tu na imię ma Basia.

Ps. Pensjonatu chyba nie ma :wink:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 08.02.2007 13:36

Fimada ... moim zdaniem zrób mocną korektę zamierzeń. Jedziesz na wakacje czy na sewgo rodzaju obóż wędrowny. Co prawda jedno drugie nie wyklucza lecz masz jeszcze 10 letniego syna. Osobiscie również "nie wyleżę" na plaży całymi dniami, szkoda na to czasu i nudne to zajecie, lecz pędzieć za wiatrem w polu wydaje sie być również karkołomne. Podziel przez dwa - będzie dobrze, bardziej realne i moim zdaniem bardziej "ludzkie". Jak zwiedzisz więcej to tylko będziesz się cieszyła i miłe wspomniena będą potęgować.
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Czy to możliwe? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone