Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy śpicie gdzieś po drodze do CRO

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wtak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 12.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtak » 11.06.2004 17:17

Witek22 napisał(a): Noclegi po drodze są mi niezbędne bo w tym roku zaplanowaliśmy podbój Pejlesaka. Już nazwa miejscowości brzmi zachęcająco, przynajmniej jej ostani człon Pomje- Borak -Dingać . Start 9.07 o 6.30. Doczekać się nie mogę. Pozdrawiam Witek

Pozdrówka Witku. Ująłeś mnie za serce tym Potomje-Dingac :), byłem tam dwa lata temu i wróciłem pełen wrażeń. Największe to widok z drogi za tunelem i ten tunel- kto sfinansował taką inwestycję "w szczerym polu" ??
Pamiętaj że wino Dingac to najwyższa próba w HR.
:D
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 11.06.2004 19:12

krystek napisał(a):
Jaskul napisał(a):przy wyjeździe w cztery osoby ekonomicznym samochodem (ropa np czerwona :D , lub gaz) i zminimalizowaniu uciech jest możliwe aby pobyć sobie w CRO za ok 1400 - 1500 zł od osoby na ponad dwa tygodnie.

To już jest bardziej realne;ale nadal mnie interesuje wersja "1300 pln/os./3 tyg."-też bym tak chciał :?


A kto by nie chciał
romek
Croentuzjasta
Posty: 209
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) romek » 11.06.2004 21:43

Zawsze spaliśmy po drodze- na Słowacji w okolicach Zyliny,w Austrii np.sprawdzilem hotel sieci Oekotel pod Grazu- polecam, na Węgrzech w okolicach Balatonu,itp.Plitvice w HR gdy jadę pod Dubrownik,Postojna gdy na Istrię .Jazda dobrymi drogami jest przyjemna ,ale lepiej odpocząć, po drodze niż znależć się u mnie w pracy(mamy najlepsze wyniki w PL w pobieraniu narządów).Ja na szczęście zajmuję się tymi ,których jeszcze można poskładać. Nie jest to reklama,kiedyś gdy żegnałem się z blacharzem to usłyszałem:polecamy ale nie zapraszamy, ja również. :D
kewis
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 05.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) kewis » 12.06.2004 00:15

Witam!
Sorki ale nie czytam całego wątku więc mogę kogoś powtórzyć
Jeśli ktoś jedzie przez Węgry to polecam nocleg na granicy węgiersko-chorwackiej w miejscowości Letenye. Na kampingu z basenami termalnymi, Namiot duzy 4-ro osobowy, samochód przyjazd rano o 5 godz wyjazd na drugi dzień o 10 rano. Całość z dostępem do basenów za 14 zł (cena z sierpnia 2003r.)
pozdrawiam
Mniejszy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 05.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mniejszy » 12.06.2004 09:14

Ja tak jak Sirk - do Chyżnego 40 km, to i spać zasadniczo nie ma po co - Rijeka przy dobrych układach w 8-9 godzin. Ale jak trzeba, to autobahn jak najbardziej :) (trafiło mi sie do Rijeki 20 godzin - makabra 8O )
Fender
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 18.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fender » 12.06.2004 09:33

Janek napisał(a):Ja się chyba nie nadaję. Jestem za stary, albo nienormalny. Albo mam za duzo pieniędzy. Albo nie jestem z Pyrlandii.
Po 14 - 16 godzinach jazdy mam wszystkiego dosyć i idę spać. I to nie na żadnym "autobanie" (forum sie nam robi niemieckojęzyczne?), tylko w normalnym łóżku. Zwykle to łóżko jest w Pieszczanach na Słowacji (kwatera prywatna), albo w Cakowcu (hotel Royal).
Jadącym do Dalmacji bez noclegu życzę duuuużo szczęścia - będzie Wam potrzebne. I mam nadzieję, że nie będę jechał z naprzeciwka w momencie kiedy okaże się, że sen był mocniejszy...
PS. Podobno pozbawianie człowieka snu jest jedna z najwymyślniejszych tortur.
Dobranoc


Jestem z samego serca Pyrlandii i trochę mnie Twoja wypowiedź zdziwiła i zdenerwowała.
Nigdy by mi nie przyszło do głowy żeby pojechać 1500 km w jeden dzień bo to "rosyjska ruletka" !!! Winszuje tym któży tak potrafią i życzę szczęścia w drodze.
Z reguły jadę na 14 dni z czego 4 dni poświęcam na samą jazdę, bo to też wakacje.Nie jest istotne czy bedziesz kimał na trawniku czy w *****hotelu,ważne abyś poprostu odpoczął po około 1000 km.Oczywiście w trasie zawsze co 3-4 godzinki mamy postój na kawkę,jadło czy chociażby na rozprostowanie kości.Pomimo że mój syn posiada prawko nie pojedziemy non stop napewno !!!
Staram się zawsze stawiać bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny na pierwszym miejscu ale mam także na uwadze wszystkich któży chcą bezpiecznie dojechać na wakacje.
Pozdrawiam wszystkich rodaków których spotkam po drodze do pięknej Chorwacji i proszę o rozwage na drodze i uśmiech i "kiwanko łapkami" :lol: :lol: :lol:
Janek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 15.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janek » 12.06.2004 16:45

Sorry, Fender. Nie chciałem zdenerwować ani Ciebie, ani innych zainteresowanych namiarami na wygodne i niedrogie spanie :oops: . Przerażenie ogarnęło mnie tylko po przeczytaniu kilkunastu postów (w większości z Twoich stron) o zbawiennym działaniu Red Bulla czy godzinnej drzemki na stacji benzynowej podczas jazdy na trasie 1,5 tys. km.
Pozdrawiam :papa:
Janek
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 12.06.2004 16:48

Każdy jedzie jak uważa i nie ma o co się kłucić.
Dorota P
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dorota P » 12.06.2004 19:37

witam, jadę przez Austrię, zastanawiam się tam nad noclegiem, może ktoś zna jakieś tanie miejsce, ale nie parking? :roll: Wyjeżdżam już 18 czerwca i jadę pierwszy raz. Pierwotnie miałam jechać przez Niemcy ale plany zmieniły się i...... Jadę na Istrię. Nie mogę się już doczekać :lol:
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 12.06.2004 20:30

Dorota P napisał(a):witam, jadę przez Austrię, zastanawiam się tam nad noclegiem, może ktoś zna jakieś tanie miejsce, ale nie parking? :roll: Wyjeżdżam już 18 czerwca i jadę pierwszy raz. Pierwotnie miałam jechać przez Niemcy ale plany zmieniły się i...... Jadę na Istrię. Nie mogę się już doczekać :lol:


Proponuje noclego w Mikulovie (Czechy) niedaleko granicy Czesko-Austryjackiej
cezar000
Cromaniak
Posty: 1120
Dołączył(a): 04.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) cezar000 » 12.06.2004 21:37

O Karol.To teraz na Ciebie kolej.Podajesz adresy noclegów w MIKULOVIE.
cezar000
Cromaniak
Posty: 1120
Dołączył(a): 04.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) cezar000 » 12.06.2004 21:56

Nie spij Karol tylko pisz te noclegi w Mikulovie.
(chyba ,ze Ci pomóc)
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 12.06.2004 22:23

http://www.pasohlavky.cz/ - Camp Merkur
Ceny przystepne.Bungalow 4-lůžko 1 120 Kč .
Pełny cennik po angielsku http://www.pasohlavky.cz/rdata/784990.pdf

Jest tam także pole namiotowe.

Musze jeszcze w broszurach poszukać.

Pozdrawiam
karol099
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 12.06.2004 22:24

cezar000 napisał(a):Nie spij Karol tylko pisz te noclegi w Mikulovie.
(chyba ,ze Ci pomóc)


Nie śpie przecież godzina jeszcze młoda.
Mecz oglądam Rosja - Hiszpania
cezar000
Cromaniak
Posty: 1120
Dołączył(a): 04.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) cezar000 » 12.06.2004 22:32

Chyba Karol juz po Tobie.
To przecież ubytownia(noclegownia) z lat 70.
Jesteś szalony.
Napisz Mikulov Motorest albo....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Czy śpicie gdzieś po drodze do CRO - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone