Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy śpicie gdzieś po drodze do CRO

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 08.06.2004 09:13

karol099 napisał(a):
M.Smith napisał(a):Przeważnie 1-1,5 godziny w wersji autoban :wink:


Rozumiem najtaniej.
Też kiedyś tak sapłem. Ale to tylko stracony czas bo i tak sie nie wyspałem.
Ja za to nocleg w motelu uważam za czas stracony bo i tak nie mogę usnąć, a w zeszłym roku 1950 km do Ulcinij non stop z 1.5 godzinną przerwą w Czechach w sumie 30,5 godziny i jakoś poszło jeszcze na miejscu sprawdziliśmu czy zakupiny w Znojno alkohol nie jest aby mdły :lol:
Ostatnio edytowano 08.06.2004 09:14 przez M.Smith, łącznie edytowano 1 raz
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 08.06.2004 09:13

toudee napisał(a):Jesli chodzi o nocowanie po drodze do Chorwacji to IMHO :
- Czechy trochę za blisko Polski. Dwa lata temu jadąc na Murter nocowaliśmy w Znojmo. Potem musieliśmy wcześnie wstać (brrr) i nieżle dociskać żeby przyjechać o rozsądnej porze ("konwój" 4 pojazdy z dzieciakami)
- Austria jeden minus - drożyzna,
- preferuję Słowenię ok. 2/3 drogi z Polski (zależnie od tego gdzie się udajemy), więc na drugi dzień pozostaje krótszy odcinek trasy. Drugi raz z rzędu - w tym roku, będziemy nocować w Mariborze - motel Pesnica, trochę drogo 50 euro za pokój 2 osobowy ze śniadaniem (4 osobowy - 70 euro) ale mojej połowicy to nie przeszkadza a warunki znośne.
Ostatnio na formum wyczytałem informację o możliwości noclegu w Slunj - trochę daleko zważywszy, że zazwyczaj z Ostrowa Wlkp wyjeżdżamy ok. 6-7 rano (nie lubimy jeździć nocą), ale bierzemy pod uwagę i tę możliwość

Darek


Ja jade z Jarocina czyli niedaleko. W tym roku jedziem tylko jednym samochodem.jedziemy w ciemno więc na sie nie śpieszy
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 08.06.2004 09:14

toudee napisał(a):Jesli chodzi o nocowanie po drodze do Chorwacji to IMHO :
- Czechy trochę za blisko Polski. Dwa lata temu jadąc na Murter nocowaliśmy w Znojmo. Potem musieliśmy wcześnie wstać (brrr) i nieżle dociskać żeby przyjechać o rozsądnej porze ("konwój" 4 pojazdy z dzieciakami)
- Austria jeden minus - drożyzna,
- preferuję Słowenię ok. 2/3 drogi z Polski (zależnie od tego gdzie się udajemy), więc na drugi dzień pozostaje krótszy odcinek trasy. Drugi raz z rzędu - w tym roku, będziemy nocować w Mariborze - motel Pesnica, trochę drogo 50 euro za pokój 2 osobowy ze śniadaniem (4 osobowy - 70 euro) ale mojej połowicy to nie przeszkadza a warunki znośne.
Ostatnio na formum wyczytałem informację o możliwości noclegu w Slunj - trochę daleko zważywszy, że zazwyczaj z Ostrowa Wlkp wyjeżdżamy ok. 6-7 rano (nie lubimy jeździć nocą), ale bierzemy pod uwagę i tę możliwość

Darek


Ja jade z Jarocina czyli niedaleko. W tym roku jedziem tylko jednym samochodem.jedziemy w ciemno więc na sie nie śpieszy
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 08.06.2004 09:17

M.Smith napisał(a):
karol099 napisał(a):
M.Smith napisał(a):Przeważnie 1-1,5 godziny w wersji autoban :wink:


Rozumiem najtaniej.
Też kiedyś tak sapłem. Ale to tylko stracony czas bo i tak sie nie wyspałem.
Ja za to nocleg w motelu uważam za czas stracony bo i tak nie mogę usnąć, a w zeszłym roku 1950 km do Ulcinij non stop z 1.5 godzinną przerwą w Czechach w sumie 30,5 godziny i jakoś poszło jeszcze na miejscu sprawdziliśmu czy zakupiny w Znojno alkohol nie jest aby mdły :lol:


Trochę długo bez dłuższego odpoczynku jechać 30 godzin
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 08.06.2004 09:22

karol099 napisał(a):Trochę długo bez dłuższego odpoczynku jechać 30 godzin
Jak robiłem na pół etatu (imprezki) :lol: za szofera to się przyzwyczaiłem :lool:
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 08.06.2004 09:32

M.Smith napisał(a):
karol099 napisał(a):Trochę długo bez dłuższego odpoczynku jechać 30 godzin
Jak robiłem na pół etatu (imprezki) :lol: za szofera to się przyzwyczaiłem :lool:


To jesteś zachartowany w "boju" :-D
Fender
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 18.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fender » 08.06.2004 09:52

Jasne że na autobanie,bezproblemowo zasypiam i śnię... oczywiście o CRO :D :D :D
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 08.06.2004 09:55

Fender napisał(a):Jasne że na autobanie,bezproblemowo zasypiam i śnię... oczywiście o CRO :D :D :D


Może tak jest najlepiej???
Nie wiem
Ale wiem że tak najtaniej :D :D :D :D
TS
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 07.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) TS » 08.06.2004 09:56

Fender napisał(a):Wyjazd około 1-2 noc z Poznania (dotrzeć zanim TIR-y sie pobudzą do Cieszyna) jazda z przerwami na "papu" do około 23:00 potem spanko około 3-4 h na parkingu przeważnie jest to Słowenia lub dalej.Start z promieniami słońca po porannej toalecie.
W tym roku mam drugiego kierowcę to będzie mi dużo łatwiej ale nie polecam jazdy non stop,szkoda zdrowia i krajobrazów.


Gdzie aż tyle czasu jechałeś z Poznania? Z Poznania do Wrocławia masz 2 godziny, a stąd do Południowej Dalamcji z 15-18 godzin jazdy no i plus postoje (czyli o 23 byłbyś prawie na miesjcu, a nie w Słowenii).
Ja planuję wyjechać z Wroc około 1-2 i w Plitvicach być około 15-16 (zwiedzanko i nocleg) a z Plitvic na Makarską Riwierę jeszcze z 4-6 godzinek i już na miesjcu :wink: (chyba, że jestem optymistą).
Keszel
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 19.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keszel » 08.06.2004 10:00

Ja wyjezdżam ok. 5 rano z Turku (40 km od Kalisza) i jestem w okolicach Karlovaca ok. 20. Tam nocleg - bez problemu można znależć jakieś pokoiki- rano o 7 wyjazd i około 16 w Orebicu. Trasa przez Słowacje, Austrie i Słowenie. Sprawdzone 3 razy. Bez problemów - wyjazd zawsze w sobote.
Pozdrawiam.
Krzysztof :D
Fender
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 18.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fender » 08.06.2004 10:06

Ostatnio nie jechałem przez Wrocław,bo spotykałem się ze znajomymi w Częstochowie i potem do Cieszyna,tak że trwało to dłużej ale było fajnie.
Generalnie nie jedziemy "na wyścigi" i robimy co 2-3 h postój.
W tym roku jeszcze nie zdecydowałem jak pojadę,ale raczej Wrocław odpada.
jacol8
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 541
Dołączył(a): 08.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacol8 » 08.06.2004 10:07

Fender napisał(a):Mnie tam szkoda kasy na nocowanie po motelach (50-70 euro toż to prawie 300 zł za nockę-szok)
Jako stary partyzant przekimam się gdzieś na parkingu a "bejmy" rozpuszczę na uciechy na miejscu w Cro.


To oczywiście kwestia indywidualnego podjścia ale ja nigdy nie spałbym na parkingu. W końcu na wakacje sie jedzie żeby wypocząć , a nie zarzynac się . Fender , te ceny , które podałeś sa troche przesadzone. ja dwa razy spałem po drodze rok po roku - raz w Słowenii (45 EURO za 3 osobowy pokój z łazienką i sniadaniem) i raz w Chorwacji (28 EURO za trójkę ze śniadaniami) i były to naprawdę pierwsze lepsze motele jakie wybrałem. Żeby znaleźć motel za 7 dych to musiałbym jednak troche poszukać ;-)

Ja proponowałbym taki wariant : wyjazd ok 5 - 6 rano z okolic Poznania (Śrem) - jesteśmy jak najbardziej wyspani i wypoczęci czego nie można powiedzieć jak się wyjeżdża o 2 w nocy. W wyniku spokojnej jazdy około 15.00 jesteśmy na granicy czesko Austryjackiej (wcześniej w Czechach wciągamy obiadek około 13 - 14 ) i przekroczywszy granicę niedługo wjeżdżamy na autostradę , gdzie zapierdziela się aż do Słowenii (Maribor) i dalej do Chorwacji . W okolicach Karlovaca jesteśmy około 21-22 i szukamy motelu . Tak jak napisałem zatrzymałem sie przy pierwszym jaki mi się rzucił w oczy.Cena jak pisałem 28 EURO. Szerokie łoże plus kanapa dla syna , prysznic... Na dole w barze browar...
Naprawdę w całej zabawie kiedy wydaje się na wakacje 4 - 5 tysięcy (mówię o 2 tygodniowym pobycie 3 osób ) te 200 zł w tę czy we wtę nie sprawia różnicy. I niech mi nikt nie mówi , że to mi nie sprawia a komus tam sprawia. Jak dla kogoś jest to duży wydatek to albo jest straszny sknerus co oszczędza na samym sobie albo nie powinien wypuszczać się na wakacje dalej niz nad najbliższe jezioro bo sie to mija z celem. I proszę , żeby nikt tego do siebie czasami nie brał bo sie jakaś kłótnia z tego wytworzy. To co napisałem prosze traktować ogólnikowo.

Pozdrawiam , Jacek
Fender
Croentuzjasta
Posty: 157
Dołączył(a): 18.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fender » 08.06.2004 10:28

Też miałem przed wyjazdem podobne rozterki że trzeba się wyspać,być wypoczętym itd.
Praktyka zweryfikowała moje obawy.Jestem polakiem i nie ma lepszych kierowców od nas bo w porównaniu z resztą trasy to przejechanie w dzień Polski jest nie lada wyczynem.Dalsza trasa do Cro to była czysta przyjemność i zabawa-same autostrady i kulturalni kierowcy.Przespałem się nie dlatego że byłem skonany czy że miałem "zwidy".Poprostu żal było przejechać przez te trasy widokowe w nocy.
Niestety "guldeny" muszę liczyć bo w takim kraju żyję,a jeżeli chodzi o Polskę to wakacje tutaj za chwilę przebiją kurorty na świecie ze wzgl.na ceny usług,noclegów itp.dlatego jadę do Cro-murowana pogoda !!!
Za 200 zeta to masz bracie opłacone winiety i autostrady na trasie do Cro.
Biorąc pod uwagę ceny paliw w tym roku i niestety kurs Euro to muszę gdzieś poszukać rezerw walutowych aby rodzinka zobaczyła trochę świata.
Jak paliwko będzie kosztowało 3,30 a euro 3,50 chętnie prześpię się w hotelu ale na razie... POZDRAWIAM.
TS
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 07.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) TS » 08.06.2004 11:34

Fender napisał(a):Ostatnio nie jechałem przez Wrocław,bo spotykałem się ze znajomymi w Częstochowie i potem do Cieszyna,tak że trwało to dłużej ale było fajnie.
Generalnie nie jedziemy "na wyścigi" i robimy co 2-3 h postój.
W tym roku jeszcze nie zdecydowałem jak pojadę,ale raczej Wrocław odpada.


Postoje to podstawa :), tym bardziej, że trasy piękne.

Jadąc z Poznania jedziesz przez Cieszyn? Czemu nie przez Boboszów, Brno,... Jadąc przez Cieszyn nadrabiasz ponad 100km. Cyżby trasa była lepsza przez Cieszyn? Sam rozważałem i jazdę z Wrocławia do Dalmacji przez Cieszyn, Niemcy,... ale chyba najkrócej jednak przez Boboszów.
monaa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 11.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) monaa » 08.06.2004 11:37

Jak najbardziej polecam krótki odpoczynek na parkingu przy autostradzie. :idea:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Czy śpicie gdzieś po drodze do CRO - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone