Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy śpicie gdzieś po drodze do CRO

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sirk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) sirk » 13.06.2004 20:29

Diego M napisał(a):Polecam pensjonat Ilonka w Mursko Sredisce - http://www.ilonka.hr
chętnie odpowiem na pytania
:lol: :hut:


pzdr :papa: :papa:


Jak wygląda nocleg w tym pensjonacie pod względem ceny? Nic na stronce nie znalazłem.
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 13.06.2004 20:30

sirk napisał(a):
kewis napisał(a):Mogę przesłac fotki na maila

Bardzo proszę o fotki na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


Też bym był bardzo wdzięczny za fotki.Mój mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl lub adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.

Pozdrawiam
Karol
Janek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 15.06.2002
Motele i campingi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janek » 13.06.2004 20:57

Znalazłem ciekawą stronkę z namiarami na motele i campingi w Chorwacji (niestety po czesku :cry: : http://www.chorvatsko-on-line.cz/motels.htm
Może się przyda

:papa: Janek
Sylwias
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwias » 14.06.2004 11:32

Dorota P napisał(a):witam, jadę przez Austrię, zastanawiam się tam nad noclegiem, może ktoś zna jakieś tanie miejsce, ale nie parking? :roll: Wyjeżdżam już 18 czerwca i jadę pierwszy raz. Pierwotnie miałam jechać przez Niemcy ale plany zmieniły się i...... Jadę na Istrię. Nie mogę się już doczekać :lol:



Dorota my wyjeżdżamy również 18 ze Szczecina, napisz jaką trasą jedziecie. Może się spotkamy i pojedziemy razem?
AndAn
Odkrywca
Posty: 106
Dołączył(a): 26.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndAn » 14.06.2004 12:33

Fender napisał(a):Mnie tam szkoda kasy na nocowanie po motelach (50-70 euro toż to prawie 300 zł za nockę-szok)


Zdecydowanie zgadzam się z przedpiszcą, motel kłuci się z moim pojęciem ekonomii.
W moim przypadku wyglądało by to tak, że zatrzymałbym się powiedzmy pomiędzy 1 a 2 w nocy i wystartował gdzieś o 6 najdalej 7 rano, (nie chcę zatrzymywać się gdzieś na cały dzień, myslę, że jak większośc chcę jak najszybciej zamoczyć się w Jadranie) co w rezultacie oznacza konieczność zapłaty ponad 200 zł za 4 max 5 godzin.
Wydaje mi się że do sknerusów nie należę ale stawka 50zł/h nie jest łatwa do zaakceptowania :-)

AndAn
Diego M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 28.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Diego M » 14.06.2004 17:28

sirk napisał(a):
Diego M napisał(a):Polecam pensjonat Ilonka w Mursko Sredisce - http://www.ilonka.hr
chętnie odpowiem na pytania
:lol: :hut:


pzdr :papa: :papa:


Jak wygląda nocleg w tym pensjonacie pod względem ceny? Nic na stronce nie znalazłem.


W ubiegłym roku cena od osoby to 92 kuny :lol: :hut:

pzdr :papa: :papa:
Dorota P
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dorota P » 14.06.2004 22:13

Sylwias napisał(a):
Dorota P napisał(a):witam, jadę przez Austrię, zastanawiam się tam nad noclegiem, może ktoś zna jakieś tanie miejsce, ale nie parking? :roll: Wyjeżdżam już 18 czerwca i jadę pierwszy raz. Pierwotnie miałam jechać przez Niemcy ale plany zmieniły się i...... Jadę na Istrię. Nie mogę się już doczekać :lol:



Dorota my wyjeżdżamy również 18 ze Szczecina, napisz jaką trasą jedziecie. Może się spotkamy i pojedziemy razem?


Witam,
Sylwias oto nasza trasa: Zielona Góra, Lubin, Legnica, Jelenia Góra, Jakuszyce, Praga, Tabor, Linz, Salzburg, Villach, Ljubljana, Koper, Pula (Punta Verudela). Pozdrawiam
krzysiekrz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 265
Dołączył(a): 11.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiekrz » 15.06.2004 15:25

3 lata temu jechałem ciurkiem z Dubrovnika. Jedno mi się przypomina z tej tracy: NIGDY WIĘCEJ!
Oczywiście wszystko zależy gdzie się jedzie i skąd, bo Polska i Chorwacja to spore kraje i podróż może być 800km i może być 1600.
A tak BTW: ile papu trzeba na nocleg w drodze na Węgrzech lub na północy Chorwacji dla 2 osób? Nocować w motelu czy szukać miejsca w domku prywatnym?
Danek
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 24.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Danek » 15.06.2004 22:59

własnie wróciłem:( ze środkowej dalmacji - było przecódownie, polecam trasę Polska - Brno- kier. Bratislava(aby ominąć Vien w którym 3h straciłem na stanie w korkach)-Vinner NOist.-Maribor-Zagrzeb-i jak kto woli ja jechałem śrokiem(magistrala zapchana i dużo robót drogowych) Plitvice-Gracac-itd. Myśle że można "łyknąć" trasę na raz jeżeli wyjedzie sie odpowiednio wcześnie - ja wyjechałem o 9:30 i za Plitvicami byłem o 2 w nocy gdzie przekimałem 2h i dalej - na miejscu w Omis byłem o 10:00. Pozdrawiam
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 16.06.2004 09:51

Danek, o której godzinie przejeżdżałeś przez Wiedeń , że trafiłeś na korki?
i dziwi mnie zapchana magistrala. czy niejechałeś w sobote lub niedziele?
Danek
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 24.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Danek » 16.06.2004 13:58

Ryszard_K napisał(a):Danek, o której godzinie przejeżdżałeś przez Wiedeń , że trafiłeś na korki?
i dziwi mnie zapchana magistrala. czy niejechałeś w sobote lub niedziele?

Przez Wiedeń przejeżdżalismy ok. 17:00 w czwartek (03-06) no i strasznie lało, a jeżeli chodzi o magistralę to trwają tam ciągle prace z wyłączaniem jednego pasa ruchu więc do godz 17 dosyc często się zatrzymywalismy na światłach co wcale nam nie prrzeszkadzało a wrącz przeciwnie pozwalało podziwiać wspaniałe widoki i widoczki. 8O
saturn3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 636
Dołączył(a): 02.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) saturn3 » 16.06.2004 14:17

Danek , a może napisałbys cos wiecej o tych objazdach w Wiedniu ?
zamierzam wnet tamtędy jechać z rodzinka i nie chciałbym - pomimo całej urody tego miasta - stracić tyle czasu na jechanie przezeń. :roll:
jak objechac te "zapory" ?
a poza tym może cos napisałbyś o pobycie w Cro ? 8O czy benzyna jest rzeczywiście , jak napisał ktoś po 5 zł / l ? :evil: A cenki innych towarów ?
Pozdr Sat3


PS podziwiam determinację wszystkich , którzy lecą na 1 raz do Cro !!! bez obrazy ! jesteście jeżdżącym zagrożeniem :!: :!: :!: i nawet red bull nie doda wam skrzydeł , to złudne !
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 16.06.2004 14:30

saturn3 napisał(a):PS podziwiam determinację wszystkich , którzy lecą na 1 raz do Cro !!! bez obrazy ! jesteście jeżdżącym zagrożeniem :!: :!: :!: i nawet red bull nie doda wam skrzydeł , to złudne !

Trochę przesadzasz z tym zagrożeniem , nie można uogólniać ; kilka razy jeździłem - mimo że czwarty krzyżyk na karku - po 1300 /1400 km na jeden rzut , wszystko zależy od indywidualnych możliwości i warunków jazdy.Każdy powinien wiedzieć na ile go stać .
saturn3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 636
Dołączył(a): 02.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) saturn3 » 16.06.2004 14:45

E , nie wydaje mi się . Po 8 godzinie jazdy , nawet z przerwami , każdy jest "leciutko" nietomny i to , że sie udaje ( jechac dalej ) , to jest super !
osobiście lubię prowadzić auto ( najbardziej w nocy ), jeżdżę szybko i - wydaje mi sie - pewnie, ale nie lubię takiego ryzyka.
dla mnie to podobne jest do nieodczuwalnego syndromu zmęczenia komputerowego: siedzę w pracy cały dzień przed kompem i tak ok 16.00 pracując w excelu zaznaczam 3 wiersze i .........ręka leci mi niezauważalnie na 1575 wiersz, wtedy wiem , że należy odpocząć choć organizm podpowiada , że teraz mam najwiekszy power intelektualny. to złuda Krystek , to zluda
Pozdr S3 :D
Danek
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 24.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Danek » 16.06.2004 14:51

saturn3 napisał(a):Danek , a może napisałbys cos wiecej o tych objazdach w Wiedniu ?
zamierzam wnet tamtędy jechać z rodzinka i nie chciałbym - pomimo całej urody tego miasta - stracić tyle czasu na jechanie przezeń. :roll:
jak objechac te "zapory" ?
a poza tym może cos napisałbyś o pobycie w Cro ? 8O czy benzyna jest rzeczywiście , jak napisał ktoś po 5 zł / l ? :evil: A cenki innych towarów ?
Pozdr Sat3


PS podziwiam determinację wszystkich , którzy lecą na 1 raz do Cro !!! bez obrazy ! jesteście jeżdżącym zagrożeniem :!: :!: :!: i nawet red bull nie doda wam skrzydeł , to złudne !


Co się tycz przejazdu na jeden jak mówią górole"haps" to nie było i nie jest celem za wszelką cenę ale stwierdzam: normalnie aktywny jestem wciągu dnia, często wstaję o 5-6 rano i kładę się o 2 w nocy odsypiając to dnia następnego, schemat bardzo zbliżony zastosowaliśmy w podróży - 0dległość 1000 w 16 godz.(bo o drugięj 3h przerwy na regenarcję i następne 300 km w 6 h nie jest heroicznym wysiłkiem-szczegolnie że nagroda w Cro gwarantowana.
Pogodę mieliśmy zaprogramowaną w podróży chłdno i trochę deszczu (auto bez klimy.) po przyjeździe na miejsce jeszcze nieco deszczu ale niewiele i jak zwylke tylko podczas jazdy samochodem, np. jazda na Wodospady KRKa deszcz zwiedzanie -rozpogodzenie-powót deszcz, no i od poniedziałku przepiękne słońce, plaża , eksploracja dna przecudnego Jadranu i tak do niedzieli. Zwiedziliśmy też co nieco, Split, Trogir, Kanion Cetiny z Zamkiem Pirackim , Krka, Makarska, Baśka Woda :).
Co się tyczy Iednia to można go ominąc jadąc z Brna na Bratislawę i póżniej jadąc na Vien odbić na Wnner Noistat nardabiasz ok 60km ale po autostradach-ale wszystko zalezy od tego w jakich godz. będziecie przejeżdżać przez Vien, w drodze powrotnej byliśmy tam ok 22 i jechało się rewelacyjnie- 0 ruchu na drogach. Co się tyczy paliwa natomiast to ja mam ato na LPG i tankowałem a w polsce, Czechach i w CRO., ceny tam są nieznacznie wyższe ale najlepiej wypada Chorwacja po Polsce. W polsce przy wyjężdzie za 1l gazu płaciłem 1,79zł, w czechach 13,50kć, w CRO 3,05kun. Ceny innych towrów i usług nieco podwyższone(ale tak samo jest na Bałtykiem)- ale bywa różnie oto przykłady: -papierochy=8zł -arbuz =1kg=12kun, bób 10kun woreczek, internet kaffe 20kun =1h.
Pozdrawim
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Czy śpicie gdzieś po drodze do CRO - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone