Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy klimatyzacja w samochodzie jest niezbędna?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jurekk
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 02.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurekk » 01.07.2010 15:42

yskyerka napisał(a):Chciałam coś napisać na temat "nieumiejętności obsługi klimy" itp ale ugryzłam się w język, po co, przecież zwolennicy klimy i tak wiedzą lepiej a Ci co klimy nie tolerują są z gruntu nazwijmy to "dziwni".
Szkoda gadać.
100 % racja! :o :o
Podpisuję się i pozdrawiam. :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.07.2010 13:06

yskyerka napisał(a):Chciałam coś napisać na temat "nieumiejętności obsługi klimy" itp ale ugryzłam się w język, po co, przecież zwolennicy klimy i tak wiedzą lepiej a Ci co klimy nie tolerują są z gruntu nazwijmy to "dziwni".
Szkoda gadać.



Dlaczego od razu dziwni? Może lepiej mieć klimę w samochodzie i używać rzadko, niż w ogóle jej nie mieć?
gordipi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 284
Dołączył(a): 16.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gordipi » 16.07.2010 13:09

yskyerka napisał(a):Chciałam coś napisać na temat "nieumiejętności obsługi klimy" itp ale ugryzłam się w język, po co, przecież zwolennicy klimy i tak wiedzą lepiej a Ci co klimy nie tolerują są z gruntu nazwijmy to "dziwni".
Szkoda gadać.

Napewno jazda z klimą po mieście jest bez sensu, stąd m.in. te zawalone nosy. Ale w dłuższą trasę? Chyba potrzebna :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.07.2010 13:21

gordipi napisał(a):Napewno jazda z klimą po mieście jest bez sensu


Wczoraj w centrum Krakowa 43st, korek jak diabli. Faktycznie, bez sensu. :wink:
stiepa
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) stiepa » 16.07.2010 15:44

HAHAH faktycznie bez sensu :D szczególnie w pogodę Kairową:)
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 20.07.2010 13:15

Jak byliśmy w Cro w 2006 roku, to klimy nie mieliśmy i jakoś przeżyliśmy :)

W tym roku jedziemy nocą, więc myślę, że klimę będziemy włączać sporadycznie. Niestety kolega, który jedzie drugim samochodem będzie musiał się obejść bez klimy.. kilka dni temu całkowicie mu się zepsuła i koszt naprawy zrujnowałby mu wyjazd :? Planujemy sporo jeździć na miejscu, więc wtedy bez klimy może być raczej nieciekawie :roll: Zobaczymy :D
Kodżi
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kodżi » 20.07.2010 14:13

Można bez klimy wytrzymac, ale jasne jest, że dobrze ją miec dla własnego komfortu
Dr.Watson
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 26.05.2005
klima

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr.Watson » 21.07.2010 22:28

Jeżdziłem 5x do Cro i 3x do Itali bez klimy i przeżyłem :P .
Ale w tym roku udało mi się zmienić auto na auto z klimą .Jechałem do Ligurii - wróciłem w niedzielę. I chwalę Niebiosa , że miałem tym razem klimę 40st.C w cieniu. Po postoju w aucie ok 60.
Przeżyłem bez klimy 8 wyjazdów i też było dobrze.
Ale jak jest klima ,to Nie Ma porównania!!!! :P
A pytanie jest chyba z Tych retorycznych , bo wybór jest OCZYWISTY!!
Pozdrawiam!!!
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 25.07.2010 19:15

mam AC i błogosławie to ustrojstwo i mimo że wiem jak można sobie nią zdrowie zruinować urzywając jej nierozsądnie to załatwiłem się tydzień temu i jeszcze nie doszedłem do siebie do końca ale to moja wyłącznie wina

chciałbym poruszyć jeszcze jedną sprawę związaną z urzywaniem klimy o której tu nikt nie wspomniał a przynajmniej ja nie doczytałem

chałas przy jeździe z otwartymi oknami

o ile wysoką temp da sie znieśc to nie wyobrażam sobie kilkunasto godzinnnej jazdy z prędkościami ok 140 km/h z otwartymi oknami bo bym ogłuch chyba a napewno było by to bardzo wyczerpijące dla podróżujących a przy tak długich podróżach z dziećmi to jest kluczowa sprawa
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 26.07.2010 23:13

scood74 napisał(a):mam AC i błogosławie to ustrojstwo i mimo że wiem jak można sobie nią zdrowie zruinować

A w jaki sposób?
Główny powód kłopotów z zdrowiem to brak serwisu(czyt. ozonowania instalacji)
Jakoś np w Stanach większość używa i to nie tylko w samochodach i raczej jest to standardem, a dzieci i dziadki wcale nie narzekają na zdrowie
kinita
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 17.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kinita » 30.07.2010 17:58

Przychylam się do zwolenników klimy :) Nigdy jej nie lubiłam, zarówno w aucie, jak i innych pomieszczeniach, np. w biurze, ale po podróży Anglia - Polska i Polska - Chorwacja zmieniam zdanie. Fajnie, że jest, w razie czego:)
Oczywiście wolę otworzyć okno, ale fakt, w długiej trasie na autostradzie. albo w korku klima jest zdecydowanie lepsza:)
awram_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) awram_ » 30.07.2010 20:45

Zjeździłem pół Europy bez klimatyzacji i wiadomo było dobrze, ale teraz nie wyobrażam sobie podróży bez klimy - ale jak już ktoś pisał trzeba używać jej z umiarem :)

pozdr
Idzik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 196
Dołączył(a): 08.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Idzik » 01.08.2010 10:25

Moim zdaniem Klima jest przydatna w takie upaly 8) czy jechać z nią czy bez niej? Wiadomo , przeżyjemy bez niej ale ...

TO tak samo jakby zapytac czy nocleg w apartamencie czy w samochodzie :D też przeżyjemy :twisted:

Ostatnio jechalem bez klimy 40C :/ dziekuje. Z otwartymi oknami czy z zakmniętymi- tak i tak źle 8) ale można bylo się przemęczyć- spada komfort jazdy więc nie o to chodzi.
jimmi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 20.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) jimmi » 01.08.2010 10:29

Mam wrażenię że z klimą jest podobnie jak z automatyczną skrzynią biegów. Kto nie miał nie widzi potrzeby i moze jeździć bez ale jak juz się ma to cięzko się obejść bez tego dodatku.
Voitas
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Voitas » 06.08.2010 18:15

pierwszy raz jechalem do chorwacji i na szczescie mialem samochod z klima. nie wyobrazam sobie teraz jazdy bez klimatyzacji. czasami mozna otworzyc okna, ale jak sie poczuje ta duchote wpadajaca przez nie i slyszy ten huk wiatru, to sie odechciewa.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Czy klimatyzacja w samochodzie jest niezbędna? - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone