Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

czy 4tys zl wystarczą?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
HAncur
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 695
Dołączył(a): 29.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) HAncur » 07.04.2010 20:22

W roku byłam z rodziną (3 osoby dorosłe + 2 dzieci 4 i 6 lat) 12 dni w Vodicach (apartament 45 Euro/doba); nocleg po drodze w OEKOTEL Graz, dieslem, podwójna winietka w Słowacji (pierwszą zniszczyłam - taka jestem "sprytna"), winieta w Austrii i na Węgrzech, opłaty na autostradach w Chorwacji; wstęp do PN Paklenica + jaskinia Manita Peć; wstęp do PN Krka + podróż na na wyspę Visovac; wycieczka łodzią ze szklanym dnem; jedzenie jednego posiłku dziennie w knajpce (oczywiście było jakieś jedzonko wzięte z Polszy :wink: ), lody obowiązkowo każdego dnia :lol:
Jakieś suweniry dla rodzinki + hektolitry wina i travaricy dla nas :wink:
Całość wyszła 6800PLN. Da się....
stivi
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 07.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) stivi » 07.04.2010 22:39

no cóż jak moderator napisał mam szanse na podziękowanie i właśnie to robię dziekuję wszystkim za rady tak te dobre jak i złe:) można zamykać:)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108017
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.04.2010 22:55

Nie zamykam, bo może jeszcze ktoś coś Ci napisze, ale na przyszłość pamiętaj o regulaminie i o FAQ :D
Wojtek
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtek » 07.04.2010 23:23

To i ja sie dopiszę. :)Wydaje sie że bedzie taniej niz w zeszłym roku - kurs euro w zeszłym roku 4,6 tys (czerwiec) a teraz 3,9 .
Pare rad:
To co lubimy a jest pieruńsko drogie w Hr lub tego nie ma, to wzieliśmy z Polski np. zółty ser okreslonego typu, słoiczki dla malucha czy parówki indykpolu, cienkie kiebaski etc. bo innych dzieciaki nie ruszą :evil: napoje, wodę itp mozesz kupić w sklepach typu lidl, kaufland czu tommy. przykladowe ceny np. : www.lidl.hr
Obiadki w knajpach lub grilowanie przed domkiem. knajpy nie sa takie drogie jak sie powszechnie wydaje, np. pizza duza za 40 kun czyli aktualnie 23 zł to nie jest drogo a na pewno taniej niz w Warszawie a i tak dzieciki nic innego nie chcialy konsumowac. Najwiecej wydaje sie na lody :) kazdy po 2-3 dziennie :D
Akurat za 4 tys to ja w tym roku wykupiłem pobyt w hotelu dla calej rodziny all inc na 7 dni. tylko dojechac :) apartament bez problemu mozna zarezerwowac za 40-50 euro dla 4 osób.
Zycze miłego pobytu.
gslawek
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 02.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gslawek » 08.04.2010 12:27

To może jeszcze ja. Wyspa Pag , apartament na dwie rodzinki(2+2 )+(2+2) za 70Eur , wychodziło 35 na rodzinke.
35 x 10dni =350e *4pln = 1400pln + 1000pln dojazd + 1000pln na miejscu na rózne takie + 500pln na jedzonko z Polski . Razem jeśli dobrze liczę 3900. Da radę . Było SUPER.
Raschey
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raschey » 08.04.2010 12:29

josefoe napisał(a):
jaceek1 napisał(a):Jak pojedziesz z namiotem i swoim żarełkiem to styknie na 14 dni + wycieczki


Wcale nie musi z własnym namiotem i całym wyposażeniem! Wczoraj znalazłem ofertę Vacansoleil na pobyt na kempingu na Istrii w namiocie za 750 zł na dwa tygodnie. Ponieważ z granicy PL na Istrię to ok. 900 km to w dwie strony za 1000 zł się zmieszczą. Pozostaje ponad dwa tys. zł na zabawę i zwiedzanie / wikt i napoje z Polski/. Chyba można? :D


Też szukam taniej opcji w Chorwacji dla 2 osób i zainteresowało mnie to co napisałeś. Niemniej strona Vacansoleil jest dla mnie niezrozumiała.
http://www.vacansoleil.pl/camping/info/ ... 3/view.php
Klikając na rezerwacje pokazuje nam cenę 475 zł 10/7-17/7 ale klikając dalej i wybierając mobile home fiji, termin 03/07-10/07, pokazało mi cenę 3059 zł. Nawet licząc 6 os w takim Fiji to i tak taniej wychodzi apartament znaleźć dla 6 os. Możesz mi wyjaśnić jak policzyłeś 750 zł dwa tygodnie ?

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=19195&start=390
Tutaj apartament 2 os za 30E/noc za 2 tyg. więc w domku na kempingu powinno być chyba taniej a nie drożej. Tam nawet namiot wychodzi drożej.
Jest jakaś szansa na znalezienie czegoś tańszego 30E/noc dla 2 os w pobliżu morza ?
iltor
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iltor » 09.04.2010 14:47

ja też licze kase
wybieram sie samolotem do splitu (samochodu brak, autkar masakra :) wiec bilety dla 2 osob w 2 strorny 1260 :(, kwatera 2 osoby 7 dni 262 euro czyli jakies 262*3,92=1027 zł
juz mam 2300 prawie
bilety do warszawy 200 zl :(
2500....
jedzenie, wycieczki
sądze że jak wyjdzie 4 tys to bedzie super
Łukasz789
Cromaniak
Posty: 669
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz789 » 09.04.2010 22:26

Toście mnie pocieszyli naprawdę.... Wszyscy mówią ,że Chorwacja taka bajecznie tania a tutaj się okazuje ,że nie do końca. Jak tak Was czytam to mam obiekcje czy mojej rodzince na taki wyjazd starczy 6-7k zł ( pełne 14 dni w Chorwacji).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.04.2010 22:31

Łukasz789 napisał(a):Wszyscy mówią ,że Chorwacja taka bajecznie tania ....

Jacy wszyscy ?
Nie zauwazyłem na tym forum, żeby była mowa o taniości :lol:
Choc inna bajka to to, że pojęcie "tanie" jest mocno dyskusyjne :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108017
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.04.2010 22:32

Łukasz789 napisał(a):Toście mnie pocieszyli naprawdę.... Wszyscy mówią ,że Chorwacja taka bajecznie tania


Wszyscy, tzn. KTO :?:
Łukasz789
Cromaniak
Posty: 669
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz789 » 09.04.2010 22:38

Moja rodzina chciała tam pojechać bo podobnież pięknie i tanio .Nie żartuje wszysyc znajomi mówili ,ze art. spożywcze tanie itp.( O tym ,że ludzie zabieraja ze sobą mase art. spożywczych słyszałem)O dużo dużo tańsze od np. pobytu nad polskim morzem. Ale wgłębiam się w to forum i zaczyna mi szczeka opadać.
scrapp
Croentuzjasta
Posty: 203
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scrapp » 09.04.2010 22:54

Łukasz789 napisał(a):Moja rodzina chciała tam pojechać bo podobnież pięknie i tanio .Nie żartuje wszysyc znajomi mówili ,ze art. spożywcze tanie itp.( O tym ,że ludzie zabieraja ze sobą mase art. spożywczych słyszałem)O dużo dużo tańsze od np. pobytu nad polskim morzem. Ale wgłębiam się w to forum i zaczyna mi szczeka opadać.


Może byc tania i moze byc droga. Zależy jakie opcje wybierzesz. Możesz kamping i pod namiot albo apartament. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Poszukaj i sam sobie zrób budżet na wyjazd.
Ostatnio edytowano 09.04.2010 23:09 przez scrapp, łącznie edytowano 1 raz
josefoe
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 26.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) josefoe » 09.04.2010 23:08

Raschey napisał(a):Jest jakaś szansa na znalezienie czegoś tańszego 30E/noc dla 2 os w pobliżu morza ?


To co napisałem - podtrzymuję! Ponieważ "swój" kemping rezerwowałem w styczniu /Mareda, Istria/ chcialem ostatnio sprawdzić, czy faktycznie zwroty rezerwacji są tansze niż ja zaplacilem. I okazało się, że rzeczywiście: mój pobyt 15 dniowy wyceniono na 1127 zł z ubezpieczeniem a 8.04.br. ten sam wariant kosztował tylko 750 zł z ubezpieczeniem /termin 12.06.-26.06./ Zrób, proszę, symulację zamówienia pobytu w namiocie na stronie Vacansoleil w tym terminie a okaże się, ze nie blefuję. :D. Dodam, że w tej cenie w namiocie mogą mieszkać 4-5 osób.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108017
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.04.2010 23:10

Łukasz789 napisał(a):Moja rodzina chciała tam pojechać bo podobnież pięknie i tanio


Piękno nie może być tanie :wink:
Tanie wczasy były w FWP :D

Kiedy Twoi znajomi byli w Chorwacji i mówili, że jest bajecznie tanio :?:
Skoro jest bajecznie tanio, to po co ludzie zabierają masę jedzenia :wink:
filip122 vel Darek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 743
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) filip122 vel Darek » 11.04.2010 17:56

Łukasz789 napisał(a):Toście mnie pocieszyli naprawdę.... Wszyscy mówią ,że Chorwacja taka bajecznie tania a tutaj się okazuje ,że nie do końca. Jak tak Was czytam to mam obiekcje czy mojej rodzince na taki wyjazd starczy 6-7k zł ( pełne 14 dni w Chorwacji).


Tania ??? hm. Porównywalna z cenami nad polskim Bałtykiem , a wrażenia pogoda, morze nie porównywalnie lepsze .

Weźcie sobie ceny kwater , usług , restauracji smażalni ryb, lodów , innych atrakcji , jak w Polsce nad morzem jest drogie ... :( :(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
czy 4tys zl wystarczą? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone