Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co z rakiją?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maadoox
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 24.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) maadoox » 07.09.2013 17:57

alexi napisał(a):Nie wyobrażam sobie wakacji na Chorwacji bez rakiji ;-)

Ja też:). To tak jakby nam Polakom zgolić wąsy ;)
sun
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 21.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sun » 08.09.2013 16:42

Bez chorwackiego piwa i bez rakiji wakacje nie będą już te same:)
kicsim
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 13.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kicsim » 13.09.2013 10:59

jeśli chcecie kupić pyszną, a co najważniejsze prawdziwą rakije domowej, chorwackiej roboty proszę o info na priva (odbiór w Breli). sama niedawno wróciłam i rozkoszuję się smakiem tego trunku w deszczowe dni jak dziś :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11293
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.09.2013 20:35

kicsim napisał(a):jeśli chcecie kupić pyszną, a co najważniejsze prawdziwą rakije domowej, chorwackiej roboty proszę o info na priva (odbiór w Breli). sama niedawno wróciłam i rozkoszuję się smakiem tego trunku w deszczowe dni jak dziś :)


tak z ciekawości gdzie można ją dostać w Breli, czy nie czasem u dziadka Vicko na ul. St.Radića :?:


BTW: czy ktoś wie gdzie kupić rakiję w Katowicach lub okolicy? jakaś efektowna na prezent; te przywiezione raczej kiepsko wyglądają (choć smak się liczy)
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 14.09.2013 22:00

te kiero napisał(a):...
BTW: czy ktoś wie gdzie kupić rakiję w Katowicach lub okolicy? jakaś efektowna na prezent; te przywiezione raczej kiepsko wyglądają (choć smak się liczy)

Na główne pytanie Ci nie odpowiem bo nie mam danych.
Ale sprowokowałeś mnie tekstem "te przywiezione raczej kiepsko wyglądają".
Zgadzam się.
Sam niewiele przywożę bo jakoś mi to tu tak jak tam nie smakuje. Ale jednak.
Mam kumpla który tymi smakami się zachwyca.
Można sobie kupić takie coś...

Obrazek

i potem przelać :) . Jest korek więc nie wygląda źle. Tym bardziej, że oszustwa nie ma bo mówię, że to przelane.

PS.
A propos rakiji o której już tu pisałem.
Znajomy gospodin na targu w Zadarze sprzedawał mi (w tym roku po eurowejściu Cro)spod lady rakiję w butelkach wody Jana. Lekko rozglądając się wokół, a do mnie mrugając jednym okiem - mówił - "wodę to ja mogę sprzedawać" :wink: .
:)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 21.09.2013 00:12

My w tym roku kupiliśmy rakiję u babeczki pod wodospadem Skradinski Buk w PN Krka. Babinka sobie siedziała i jakieś tam figi sprzedawała. Miała też na stoliku jakieś tam maleńkie, ozdobne buteleczki z nalewkami i oliwami. Zapytaliśmy jej po polsko-chorwacku o rakiję w litrowych butlach. Oczywiście powiedziała, żeby czekać do około 17, to nam wyczaruje. Nam to pasowało, bo akurat o tej godzinie planowaliśmy zakończyć przygodę z Krka, więc zagadaliśmy do babinki o tej godzinie i zaprowadziła nas w jakieś bunkry gdzie kazała próbować wszystkich po kolei. Wybraliśmy chyba z 8 butelek tych, które nam najbardziej smakowały. Babinka sprzedała 8 litrowych flaszek po 55kun i jeszcze 9 dała gratis :D
Ostatnio edytowano 21.09.2013 14:47 przez agata26061, łącznie edytowano 1 raz
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11293
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 21.09.2013 09:03

agata26061 napisał(a): kazała próbować wszystkich po kolei. Wybraliśmy chyba z 8 butelek tych, które nam najbardziej smakowały. Babinka sprzedała 8 litrowych flaszek po 55euro i jeszcze 9 dała gratis :D


to musieliście być nieźle nawaleni :mrgreen: :roll: a kierowca tez próbował :?: czy tylko się oblizywał i przełykał ślinkę :oczko_usmiech:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 21.09.2013 14:58

te kiero napisał(a):
agata26061 napisał(a): kazała próbować wszystkich po kolei. Wybraliśmy chyba z 8 butelek tych, które nam najbardziej smakowały. Babinka sprzedała 8 litrowych flaszek po 55euro i jeszcze 9 dała gratis :D


to musieliście być nieźle nawaleni :mrgreen: :roll: a kierowca tez próbował :?: czy tylko się oblizywał i przełykał ślinkę :oczko_usmiech:


Nie no aż tak bardzo to się nie nawaliliśmy, dlatego że te "próbki" były podawane w małych plastikowych kubeczkach i było tylko trochę na dnie nalane, więc nawet i kierowca chyba ze trzy smaki spróbował :D
neverending_light
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 12.09.2013
Re: Gradac a Rakija

Nieprzeczytany postnapisał(a) neverending_light » 21.09.2013 20:53

Ja również poproszę o namiary na PW :)
Janisia
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 29.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janisia » 03.10.2013 16:45

My w tym roku kupowaliśmy gruszkową i orzechową po 50 kun a czystą po 40kun :D :D
Była tak dobra że 17 października wracamy po zapasy na zimę,chętnych proszę o kontakt :oczko_usmiech:
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 10.10.2013 09:56

arb napisał(a):jarek dzięki za namiary! Odwiedzę to miejsce za dwa tygodnie i zrobię zakupy ;)


Jak napisałem tak zrobiłem. Chodzi o to miejsce:
co-z-rakija-t42018-45.html#p1260867

I mogę faktycznie polecić. Trafiłem bez problemu, dzięki jarek79kk za namiary. Okupiliśmy się tak, że ledwo zmieściło się wszystko do samochodu: i rakiję i wiśniówkę i oliwę i prsut (można sobie zamówić pokrojoną i w opakowaniu próżniowym) i ser i dostaliśmy parę gratistów i faktycznie bardzo przychylna przy targowaniu ;)
DaveZ
Croentuzjasta
Posty: 202
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) DaveZ » 18.10.2013 14:34

Się porobiło :( We wrzesniu bylismy w Cro po 11 latach i szczerze to nigdzie nas nie częstowali rakiją. 11 lat temu właściwie nie było miejsca żeby nie proponowali kieliszka (miejsca turystyczne, właściciele apartamentów zachęcający do obejrzenia itd.) No cóż - to tak jak z herbatką jabłkową w Turcji. Kiedyś przed każdym sklepikiem można było wypić a teraz "butiki" jak w wielu europejskich kurortach :(
gemišt
Odkrywca
Posty: 75
Dołączył(a): 05.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gemišt » 06.01.2014 21:39

W lipcu 2013, w Crkvenici kupiłem smokvice, ile chciałem. Ale była to moja znajoma babuszka i może dlatego nie miałem problemów. Jeszcze dołożyła mi ser i paprykę...
Ostatnio edytowano 21.04.2014 19:02 przez gemišt, łącznie edytowano 1 raz
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 25.02.2014 21:47

Co z rakija ?
Chlodzi sie :!: :!: :!:
DCK
Mistrz Ekstraklasy
Avatar użytkownika
Posty: 1283
Dołączył(a): 04.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) DCK » 25.02.2014 21:52

Leon napisał(a):Co z rakija ?
Chlodzi sie :!: :!: :!:



A prošek sie produkuje? ;
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone