Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co wybrać Kampor czy Supetarska Draga ?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
-Yaro-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1067
Dołączył(a): 01.03.2008
Re: bardzo prosze o pomoc

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Yaro- » 24.03.2009 08:08

chania napisał(a):Witajcie,
jeszcze raz bardzo serdecznie prosze o pomoc w znalezieniu apartamentów w Kamporze dla rodzinki 2+2 blisko morza. Dziekuję. adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Posłałem Ci maila.
..Asia..
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 02.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ..Asia.. » 24.03.2009 10:42

ja Ci nie pomoge, bo sama spędziłam blisko 2 tyg w necie wybierając i sprawdzając przerózne oferty. Szukałam przede wszystkim na anglojęzycznych stronach, wysyłałam malie z pyatniami o szczególy, o dodatkowe zdjecia...
ja wybrałam apaptament 150 m od morza - http://ljeto.com/eng/detail.asp?ID=514 (ten "for 4). To 72 m kw, 2 łazienki, 2 sypialnie, kuchnia, salon, jadalnia, 2 tarasy itp. pacę 50 eur za dobę

wpisz w googla nazwę miejscowości i np, appartment i szukaj na każdej ze stron. Wysyłaj malia, pytaj ludzi. Ja się chce to się znajdzie
chania
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 18.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) chania » 25.03.2009 13:57

Witajcie,
szukam cały czas pilnie. nie to, że chciałam iśc na łątwiznę, tylko mieć dobre i sprawdzone miejsce ze względu na dzieci z któymi jade.
Dzieki za pomoc, pozdrawiam
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 25.03.2009 14:21

WITAMINKA_JK napisał(a):Witam serdecznie wszystkich forumowiczów a szczególnie Asię;)


my również wybieramy się w drugiej połowie czerwca na wyspę RAB z 5-letnim dzieckiem i również mamy dokładnie taki sam dylemat:) Kampor czy Lopar...Jak narazie bardziej przekonuje nas Lopar..CZy oprócz Rajskiej Plazy sa tam również łatwo dostępne i w niedużej odległości, piaszczyste plaże?

Pozdrawiam!!!


W Loparze praktycznie wszystkie plaże są piaszczyste i płytkie. Niestety, "z buta" dostępna łatwo jest tylko Rajska plaża, oraz plaże za przystanią (Kastelina) oraz plaża po drugiej stronie Loparu (przed przystanią promową).
Do pozostałych plaż najlepiej dojechać samochodem a potem dojść pieszo (w zależności od plaży i usytuowania parkingu od 200 do 800 metrów). Niemniej zdecydowanie warto korzystać z tych plaż niż z zatłoczonej do granic możliwości Rajskiej.
Dokładną mapę Loparu z zaznaczonymi plażami i drogami dojazdu/dojścia dostaniesz w Informacji turystycznej (np, przy wjeździe do Loparu - obok marketu).
Musisz mieć na uwadze, że wszystkie plaże "dzikie" (Sahara, Ciganka, Sturic, Stolac) są CO znaczy się, strój na tych plażach (lub jego brak) jest dowolny. Ciganka, Stolac i Sahara są oznaczone oficjalnie jako FKK ale na nich opalali się też tekstylni, z kolei na Sturic czy Dubac byli naturyści. Więc musisz być świadoma, że możesz spotkać ludzi nagich lub ubranych - w zależności od preferencji plażowania :-) Aha, wybierając się na te plaże należy bezwzględnie zaopatrzyć się w prowiant (zwłaszcza napoje) gdyż punktów gastronomicznych brak).
Życze udanego pobytu w Loparze.

PS. Moja relacja z Loparu jest ciągle w trakcie tworzenia. Mam nadzieję ją skończyć przed nowym sezonem.
Mazur
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 04.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mazur » 25.03.2009 20:58

Z niecierpliwością czekam na Pańską relację!
Razem ze znajomymi zarezerwowaliśmy już 3 apartamenty na koniec czerwca w domu niedaleko od przystani i promu.
Miałbym parę pytań:
która z pobliskich plaż po zachodniej stronie półwyspu jest najciekawsza,
czy płynął Pan promem z Loparu do Baski na Krku.

Czy wygodniejszy i szybszy byłby powrót z Loparu do domu korzystając z porannego promu do Baski i dalej przez Krk do autostrady, czy też szybciej przejechać cały Rab i na stały ląd dostać się promem Mišnjak - Jablanac. Obawiam się kolejek na ten ostatni prom przy powrocie w sobotę.
czarek
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 16.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarek » 16.12.2009 12:56

Witam,
Pogoda taka, że tylko czytać forum, szukać...i planować...
Gdzieś przeczytałem na forum, że jeśli pierwszy raz do Cro - to na pewno NIE na Peljesac, bo potem wszystko będzie brzydsze, gorsze etc.
Ja niestety nie przeczytałem tej informacji odpowiednio wcześniej i ten "błąd" popełniłem w tym roku.
Czytam zatem forum planując wyjazd przyszłoroczny, bo oczywiście wszyscy jak byliśmy tak się zakochaliśmy w Chorwacji.
Wygląda na to, że będzie to Rab i jestem na etapie wyboru pomiędzy Supetarską, Kamporem i Suha Punta. Wszystkie Wasze informacje są niezwykle przydatne, ale wybór i tak mój :)
Co oczywiste - jednemu odpowiada bardziej to, innemu - co innego.
Mam pytanie dot. SD.
Co to takiego jest ten bury obszar w tej najbardziej wchodzącej w ląd części zatoki? Jakieś pole? Polder?
Pozdrawiam
nosekdomin
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 02.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nosekdomin » 17.12.2009 00:58

czarek napisał(a):(...)
Wygląda na to, że będzie to Rab i jestem na etapie wyboru pomiędzy Supetarską, Kamporem i Suha Punta. Wszystkie Wasze informacje są niezwykle przydatne, ale wybór i tak mój :)
Co oczywiste - jednemu odpowiada bardziej to, innemu - co innego.
(...)
Pozdrawiam

Zależy czy jedziecie z dziećmi?
Jeżeli nie, to serdecznie polecam Sucha Punta. Dużo dużych kamieni :wink: :lol: ale chyba najładniejsza część RAB do opalania i podziwiania! Oczywiście każdy woli co innego! Nam odpowiadały płaskie kamienie z miejscami do leżenia i świetne widoki. Oraz ślizgawka i trampolina do głębokiej wody
8) hehe żart.

Supetarska Draga to tak naprawdę tylko "przejazdówka" do Loparu. Moim zdaniem niema tam klimatu. Bo wciąż jeżdżą ludzie z miasteczka Rab do swoich domków w Lopar. Ma się wrażenie że wszystko dzieje się w Lopar. Mnie to wkurzało. A mieszkałem tam w tym roku. No ale na dobrą sprawę miałem ładną, tanią kwaterę w "centrum" wyspy i do każdej "dzielnicy" blisko. Plaża w Supetarska Draga szczerze mówiąc kiepska.

Kampor już lepszy, blisko do miasteczka. Fajna plaża piaszczysta. I z daleka od zgiełku. Żyje swoim życiem.

Ja bym polecał Lopar. Ta cześć wyspy całkowicie żyje swoim życiem. Tam są imprezy, puby na plażach otwarte w nocy. Blisko do FKK popatrzeć na golasów, albo do nich dołączyć. Ładny cypelek Lopar pozwala korzystać z różnych plaż w niedalekich odległościach.

Mi się podobało tylko w Suchej Puncie i Lopar. Tak naprawdę pomimo że to tylko jedna niewielka wyspa, każda dzielnica ma swój klimat. Inne domki, otoczenie, plaże i ludzie mieszkający.

No ale to zależy na co się nastawiacie? Ja się nastawiłem żeby mieszkać w centrum wyspy i wszędzie mieć blisko i skorzystać z każdej plaży. Na końcu wybraliśmy Suchą Puntę i codziennie tylko tam jeździliśmy się opalać. A z kolei na Lopar jeździliśmy na pyszną pizze.

Uchyl rąbka tajemnicy i napisz czego oczekujecie, czy jedziećie z dziećmi a wtedy ktoś podpowie więcej.

Troszkę foto z mojej wyprawy na RAB:
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=25752&highlight=
czarek
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 16.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) czarek » 23.12.2009 15:36

Moja córka była w tym roku w Chorwacji z mężem. Zatem my już jeździmy sami. W żadnym wypadku zgiełk, tłok i dyskoteki :)
Ja pytałem konkretnie o to bure miejsce w zatoce w SD.
Ale już wiem, że to jest jakieś miejsce zalewowe, pewnie fajne dla birdwatcher-ów, ale chyba dla innych mniej atrakcyjne.
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Co wybrać Kampor czy Supetarska Draga ? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone