Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co was dzisiaj ucieszyło, co zasmuciło?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2667
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 06.07.2024 14:47

sito_zabrze napisał(a):Po dwóch latach przerwy wracamy na Bałkany :hearts:

Wczoraj wykupiony lot do Tirany, zarezerwowane noclegi

Lot 1200zł za 2+1 ( Wizz )
Noclegi 1050 za 7 nocy ( Wlora ) :zeby:

To będą tradycyjnie tanie wakacje dla dziadów, tyle że bez kartofli w bagażniku :zeby:

Lecimy tylko z bagażem podręcznym :zeby:


Wczoraj wróciliśmy i mam mieszane uczucia.... :roll:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11363
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.07.2024 15:04

sito_zabrze napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Po dwóch latach przerwy wracamy na Bałkany :hearts:

Wczoraj wykupiony lot do Tirany, zarezerwowane noclegi

Lot 1200zł za 2+1 ( Wizz )
Noclegi 1050 za 7 nocy ( Wlora ) :zeby:

To będą tradycyjnie tanie wakacje dla dziadów, tyle że bez kartofli w bagażniku :zeby:

Lecimy tylko z bagażem podręcznym :zeby:


Wczoraj wróciliśmy i mam mieszane uczucia.... :roll:


To co Cię tak zmieszało, jeśli można wiedzieć?
Bo śwagry też mają mieszane po powrocie z samolotowego urlopu na tydzień, ale z Istrii.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2667
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 06.07.2024 15:36

te kiero napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Po dwóch latach przerwy wracamy na Bałkany :hearts:

Wczoraj wykupiony lot do Tirany, zarezerwowane noclegi

Lot 1200zł za 2+1 ( Wizz )
Noclegi 1050 za 7 nocy ( Wlora ) :zeby:

To będą tradycyjnie tanie wakacje dla dziadów, tyle że bez kartofli w bagażniku :zeby:

Lecimy tylko z bagażem podręcznym :zeby:


Wczoraj wróciliśmy i mam mieszane uczucia.... :roll:


To co Cię tak zmieszało, jeśli można wiedzieć?
Bo śwagry też mają mieszane po powrocie z samolotowego urlopu na tydzień, ale z Istrii.


Nie chodzi o samolot chociaż ten miał 9h spóźnienia... :zeby:

Albania prezentuje inny poziom niż Chorwacja
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11363
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.07.2024 19:08

sito_zabrze napisał(a):
te kiero napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Po dwóch latach przerwy wracamy na Bałkany :hearts:

Wczoraj wykupiony lot do Tirany, zarezerwowane noclegi

Lot 1200zł za 2+1 ( Wizz )
Noclegi 1050 za 7 nocy ( Wlora ) :zeby:

To będą tradycyjnie tanie wakacje dla dziadów, tyle że bez kartofli w bagażniku :zeby:

Lecimy tylko z bagażem podręcznym :zeby:


Wczoraj wróciliśmy i mam mieszane uczucia.... :roll:


To co Cię tak zmieszało, jeśli można wiedzieć?
Bo śwagry też mają mieszane po powrocie z samolotowego urlopu na tydzień, ale z Istrii.


Nie chodzi o samolot chociaż ten miał 9h spóźnienia... :zeby:

:lol: nie śmieje się z Waszego nieszczęścia z tym związanego, ale przypomniał mi się inny wątek forum :D
sito_zabrze napisał(a):Albania prezentuje inny poziom niż Chorwacja

Ano to inna bajka, ale ućknę zanim tu rozpęta się dyskusja w poruszonej sprawie :zeby:



Ucieszyły RODOSowe zbiory: truskawki, porzeczki, agrest :D oraz warzywne specjały.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3337
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 07.07.2024 11:27

sito_zabrze napisał(a):Nie chodzi o samolot chociaż ten miał 9h spóźnienia... :zeby:

Albania prezentuje inny poziom niż Chorwacja


Spore opóźnienie... :niepowiem:

Cenowo idzie to w parze?

te kiero napisał(a):Ucieszyły RODOSowe zbiory: truskawki, porzeczki, agrest :D oraz warzywne specjały.


Popatrz na moją małą Chorwację ;)

Sadzonki zakupione w ubiegłym roku o tej samej porze:

Lawenda_sezon 1.jpg


Aromat wręcz obłędny :serduszka:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2667
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 07.07.2024 13:08

stachan napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Nie chodzi o samolot chociaż ten miał 9h spóźnienia... :zeby:

Albania prezentuje inny poziom niż Chorwacja


Spore opóźnienie... :niepowiem:

Cenowo idzie to w parze?


Podobno możemy się starać o odszkodowanie za opóźnienie. Znajomi z którymi lecieliśmy w zeszłym roku kiblowali 13h w Bułgarii i dostali po 250E na głowę. Jeśli dostaniemy też tyle to mamy pół wakacji gratis :zeby:

Cenowo Albania jest spoko. W restauracji nie patrzysz na ceny tylko zamawiasz co chcesz... Za 2+1 zawsze było jakieś 130-150zł . Napoje ( 2 browary i sok) i sałatka na wstęp, potem pizza, ryba z frytkami i owoce morza. Nasz rekord to 65E za żarcie z napojami dla 11 osób w tym piątka dzieci

Piwo 250 lek
Pizza 500-800 lek
Ryba 800 lek
Kalmary 600-800 lek
Frytki 300 lek

Zestaw ryb, kalmarów, ośmiornic dla 4 osób 3000 lek

Taxi 10km 15E , parasol na plaży z dwoma leżakami 10E, wycieczka na caly dzień statkiem po wyspach 25E za osobę bez posiłku i picia.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16157
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.07.2024 13:37

Zwrot za opóźniony lot zależy od przyczyna opóźnienia. Opoźnienie musi być po stronie przewoźnika, czyli źle zaplanowana siatka połączeń, awaria samolotu czy strajk pracowników linii lotniczej.
Wszelkie opóźnienia z tytułu pogody, strajku personelu naziemnego czy zamknięcia lotniska nie dają podstaw do odszkodowania. Tzw. przyczyny zewnętrzne niezależne od przewodnika.

Sprawdź w pierwszej kolejności jaka była przyczyna opóźnienia.
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2432
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 07.07.2024 20:14

sito_zabrze napisał(a):
stachan napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Nie chodzi o samolot chociaż ten miał 9h spóźnienia... :zeby:

Albania prezentuje inny poziom niż Chorwacja


Spore opóźnienie... :niepowiem:

Cenowo idzie to w parze?


Podobno możemy się starać o odszkodowanie za opóźnienie. Znajomi z którymi lecieliśmy w zeszłym roku kiblowali 13h w Bułgarii i dostali po 250E na głowę. Jeśli dostaniemy też tyle to mamy pół wakacji gratis :zeby:

Cenowo Albania jest spoko. W restauracji nie patrzysz na ceny tylko zamawiasz co chcesz... Za 2+1 zawsze było jakieś 130-150zł . Napoje ( 2 browary i sok) i sałatka na wstęp, potem pizza, ryba z frytkami i owoce morza. Nasz rekord to 65E za żarcie z napojami dla 11 osób w tym piątka dzieci

Piwo 250 lek
Pizza 500-800 lek
Ryba 800 lek
Kalmary 600-800 lek
Frytki 300 lek

Zestaw ryb, kalmarów, ośmiornic dla 4 osób 3000 lek

Taxi 10km 15E , parasol na plaży z dwoma leżakami 10E, wycieczka na caly dzień statkiem po wyspach 25E za osobę bez posiłku i picia.

Znajomi przy opoźnieniu w locie 7 godzin otrzymali 400 euro zwrotu
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2432
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 07.07.2024 20:33

A my w tym roku postanowiliśmy, że będąc w Chorwacji wyślemy kartki pocztowe do naszych bliskich znajomych... już chcę widzieć ich miny jak wyjmują pocztówki...to był taki super zwyczaj...
Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 544
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 07.07.2024 20:48

karin74 napisał(a):A my w tym roku postanowiliśmy, że będąc w Chorwacji wyślemy kartki pocztowe do naszych bliskich znajomych... już chcę widzieć ich miny jak wyjmują pocztówki...to był taki super zwyczaj...

Też kiedyś wysyłaliśmy. Razglednice to był dobry zwyczaj.
BartNS
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 29.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartNS » 07.07.2024 23:32

Syf na plażach Brać:( praktycznie każda zatoczka to jakaś maz unosząca za się na wodzie:(
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3886
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 08.07.2024 23:21

Podobnie bylo dzisiaj na Korčuli, mnóstwo piany i innych syfów. Lokalni mieszkańcy twierdzą, że to przejdzie. Jak dla mnie wyglądało to mniej więcej na spuszczanie fekaliów przez duże statki. Brązowa, a później biała piana. Po dwóch godzinach wszystko zniknęło.

Zastanawiające...?
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1826
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 10.07.2024 08:12

Od jakiegoś czasu ilość reklam na forum jest irytująca. Oczywiscie chodzi mi o smartfon. Co ktoreś kliknięcie wyskakuje reklama na cały ekran. Nie chcę korzystać specjalnie z przeglądarki adblocka tylko dla forum.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5820
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 10.07.2024 08:37

Trajgul napisał(a):Od jakiegoś czasu ilość reklam na forum jest irytująca. Oczywiscie chodzi mi o smartfon. Co ktoreś kliknięcie wyskakuje reklama na cały ekran. Nie chcę korzystać specjalnie z przeglądarki adblocka tylko dla forum.

Utrzymanie forum nie jest darmowe. Chciałbyś żeby właściciel dopłacał z własnej kieszeni dla Twojego komfortu?
Możesz też zmienić przeglądarkę żeby ograniczyć ilość reklam w ogóle.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1826
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 10.07.2024 08:41

Ale ja to wiem i rozumiem. Pisząc w ostatnim czasie miałem na myśli kilkanaście dni. Wczesniejsze wyskakujace okienko mi nie przeszkadzało. Pomyślałem, że u mnie może coś nie tak. A przeglądarki innej nie chcę, przecież to napisałem. Niestety adblocka chyba nie można podczepić pod chrome.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Co was dzisiaj ucieszyło, co zasmuciło? - strona 1213
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone